Szerverösszevonás (Soft Merge) - KIBESZÉLŐ

  • még egy utolsó, ha már mást sem olvasok több, mint egy éve kifogásként, minthogy nem bírnak az inaktívokkal....


    ugye sikerült a normál szerveres összevonás technikai értelemben, de az inaktívok még hónapokig zavarták a játékosokat....


    józan paraszti ésszel mi lehetett volna, vagy mi lehetne a megoldás?


    egy új, üres szerver, amire minden aktív költözhetne, költözhetett volna, egyenlő feltételekkel, és a maradók sem morogtak volna, hely is lett volna, a régieken maradó inaktívokkal meg azt és addig csinálhatott volna a gf, amíg csak akarja, ahogy akarja, a kutyát sem érdekelte volna.


    beálíthatott volna bármit, akár minimum bányaszintet, csodákat, sebességet, szigetelosztást, bármit.


    Ehelyett megy a kifogás, a sértődés, az "olvasd a híreket" barom, ne kérdezősködj típusú majomkodás.

    A játékosok meg kopnak, a fizetők is, megbecsülni sem lehet, mennyien hagyták abba, üzletileg meg hihetetlen analfabéta gondolkodás, hiszen elég csak az újonnan nyíló szerverekre/mostanában már nem nagyon nyílnak/ tekinteni, folyik az ambró, annyit vesznek.

    Pl egy új szervernél a prémiumhelyek is fogynak, ami pl nem kis bevétel lehet.

    és nem hiszem, hogy egy új, üres szerver költsége nagyobb lenne, mint a kieső ambróbevétel.



  • )

    Az üres szerverre, vagy szerverekre költözés lett volna a korrekt megoldás. Többször is felmerült javaslatként. Nem úgy lett...

    )

    gondolom a gf-nél is van egy rakat manager meg igazgató, akik életükben nem játszottak még, és mégis ők döntenek.


    fantasztikus meeting lehet 2 hr-es meg 3 marketinges meg 5 valamilyen igazgató között 1 fejlesztőnek lenni, csak az arányokat sejtem ilyennek:D

  • )

    Az üres szerverre, vagy szerverekre költözés lett volna a korrekt megoldás. Többször is felmerült javaslatként. Nem úgy lett...

    )

    ez volt tavaly november-decemberben.


    és most már több mint egy éve még mindig nem történt meg a war szerverek összevonása.

    sőt, hivatalosan semmilyen megnyilvánulás sem volt, azon kívűl, hogy meg fog történni.

  • Mondanám, hogy de (és valami jó hír). De nem tudnék mire hivatkozva érdemben vitára szállni :)

    rettenet sajna posztokat szerkeszteni speckó plecsni nélkül pár perc elteltével nem enged a rendszer (ne kérdezd miért...), ezzel én is akkor szembesültem, amikor egy ideig az ex-team tagok táborát bővítettem -- amúgy ilyen "rang"/titulus sem létezik ezen a fórumon.


    Mindenesetre amíg itt vagyunk próbálunk tüzet oltani meg segíteni, amennyire mérsékelt lehetőségeink és mérsékelt mennyiségű szabadidőnk ezt lehetővé teszi :)

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • )

    Mondanám, hogy de (és valami jó hír). De nem tudnék mire hivatkozva érdemben vitára szállni :)

    rettenet sajna posztokat szerkeszteni speckó plecsni nélkül pár perc elteltével nem enged a rendszer (ne kérdezd miért...), ezzel én is akkor szembesültem, amikor egy ideig az ex-team tagok táborát bővítettem -- amúgy ilyen "rang"/titulus sem létezik ezen a fórumon.


    Mindenesetre amíg itt vagyunk próbálunk tüzet oltani meg segíteni, amennyire mérsékelt lehetőségeink és mérsékelt mennyiségű szabadidőnk ezt lehetővé teszi :)

    igen, tudom, csak a dühöt néha le kell vezetni, bár ti még normálisak is vagytok, mert német/angol fórumon egyből warning, ha a comát meg merem szólítani:D

    meg aztán egyből törlik, áthelyezik, nehogy a coma lássa, mert mindent provokációnak vesznek, mert valójában az is:D

  • Mondanám, hogy de (és valami jó hír). De nem tudnék mire hivatkozva érdemben vitára szállni :)

    rettenet sajna posztokat szerkeszteni speckó plecsni nélkül pár perc elteltével nem enged a rendszer (ne kérdezd miért...), ezzel én is akkor szembesültem, amikor egy ideig az ex-team tagok táborát bővítettem -- amúgy ilyen "rang"/titulus sem létezik ezen a fórumon.


    Mindenesetre amíg itt vagyunk próbálunk tüzet oltani meg segíteni, amennyire mérsékelt lehetőségeink és mérsékelt mennyiségű szabadidőnk ezt lehetővé teszi :)

    a minap badidol dicsekedett vele, hogy a fórumon minden úgy van és úgy működik, ahogy ő akarja...

  • Az üres szerverre, vagy szerverekre költözés lett volna a korrekt megoldás. Többször is felmerült javaslatként. Nem úgy lett...


    s mi alapján kaptak volna a játékosok ingyenes áthelyezést pl? :)


    ahogy általánosságban tapasztalom, azzal is lett volna gond, ha üres szerverre mentünk volna :)

  • Az üres szerverre, vagy szerverekre költözés lett volna a korrekt megoldás. Többször is felmerült javaslatként. Nem úgy lett...


    s mi alapján kaptak volna a játékosok ingyenes áthelyezést pl? :)


    ahogy általánosságban tapasztalom, azzal is lett volna gond, ha üres szerverre mentünk volna :)

    Miért? :) Így mi alapján kaptak?


    Csak azok kaptak, akik költöztek. Üres szerverre költözve mindenki kapott volna.

  • Az üres szerverre, vagy szerverekre költözés lett volna a korrekt megoldás. Többször is felmerült javaslatként. Nem úgy lett...


    s mi alapján kaptak volna a játékosok ingyenes áthelyezést pl? :)


    ahogy általánosságban tapasztalom, azzal is lett volna gond, ha üres szerverre mentünk volna :)

    emlékszel, hogy tavaly novembertől mi volt?

    az első három szerver játékosai inaktívokkal tele szigeteken, a költözők meg városáthelyezéssel, de konkrétan normális helyek nélkül mehettek..hiszen az ottani régi accok elfoglalták adott csodás szigeteket, építettek bányákat, majd nyakukba kapták a rengeteg inaktívot.

    A költözők pedig sok esetben 5-10 sziget távolságra tudták letenni városaikat....főleg ha pl más elfoglaltság miatt a nyitás után csak később tudtak költözni. Sok éves szövik, társaságok kerültek nehéz helyzetbe, a régiek meg ugye ha korábban akarták, akkor egymás melletti szigeteken közösen kohóval, delfinnel, stb.

    Ha lett volna egy full üres szerver, amiben a gf-nek finoman szólva is van gyakorlata, /hiszen volt, amikor havonta nyitott egyet/

    Az összevonásos account áthelyezés működik, és konkrétan mindenki egyenlő eséllyel költözhetett volna, nem pedig példaként a kohós sziget esete, vagy éppen a távolság esetleges boroztatás esetén..a bányákról nem is beszélve, hiába lehetett vinni a bányaadományt, de gondolj bele: van 5 játékos, több közös szigettel, mind adott rendszeresen a bányába, elértek x magas szintet, de költözéskor nem tudtak egymás mellé költözni az előbb felsoroltak miatt.

    beadják a vitt adományt, és ha a többi magasról tesz rá, vagy épp inaktívok hada, akkor a sokéves bányahúzásuk lószart sem ér játékosonként.

    lehetne még sok érv, de akkor is az lett volna a korrekt, vagy ép a több mint egy éve húzott war szerveres összevonást korrektebbül megcsinálni a tavaly óta történő szégyenletes dolgok tanulságaként, bár a szégyen már átment egy gyalázatossá.

  • ami az előzőből lemaradt:

    a másik írtózatos nagy gond, hogy a döntéseknél gyakorlatilag el nem dönthető, hogy mi volt a szempont, hiszen sem játékosoldalról nem volt jó szempont, informatikai/programozási szempontból sem volt jó, de gf profit szempontból sem, hiszen szerintem kiszámítható részükről, hogy ez az egész pénzügyi buktával járt.

    Szóval érthetetlen, hogy ki vagy kik és mi alapján döntenek, mert a döntéseiknek haszna nincs senkinek, csak bosszúság mindenkinek.

    Logikátlan, megfontolatlan, előkészítetlen, spontán valamik, ész nélkül.

  • A költözők pedig sok esetben 5-10 sziget távolságra tudták letenni városaikat....főleg ha pl más elfoglaltság miatt a nyitás után csak később tudtak költözni.


    No meg nem is lehetett rendesen szervert váltani. Van, akinek sikerült, mások meg ott dekkoltak a régi szervereken, miközben a helyek fogytak.

    Persze, ez a költözési mizéria üres szervernél is előfordulhatott volna...

  • Miért? :) Így mi alapján kaptak?


    Csak azok kaptak, akik költöztek. Üres szerverre költözve mindenki kapott volna.


    ha az a sziget már foglalt volt, ahol nekem eredetileg lett volna a városkám, akkor adott egy ingyenes költözést :)

    üres szerver esetén mindenki kapott volna annyit, amennyi városa van? ha igen, az teljesen logikus megoldás :)

    emlékszel, hogy tavaly novembertől mi volt?


    pörgött a fórum ezerrel, hogyne emlékeznék :D


    Az összevonásos account áthelyezés működik, és konkrétan mindenki egyenlő eséllyel költözhetett volna, nem pedig példaként a kohós sziget esete, vagy éppen a távolság esetleges boroztatás esetén..a bányákról nem is beszélve, hiába lehetett vinni a bányaadományt, de gondolj bele: van 5 játékos, több közös szigettel, mind adott rendszeresen a bányába, elértek x magas szintet, de költözéskor nem tudtak egymás mellé költözni az előbb felsoroltak miatt.


    valahol igazad van, de mégsem.. mivel több szervert vontak össze, így is sok-sok (multi)-játékos szigete akadt volna össze.. tény- és való, h valószínűleg nem ekkora távolságokkal, mint ami most van, de abban biztos vagyok, h így is szétszóródott volna a szövetségek jó része..


    mindkettőtöknek igaza van abban, h egy üres szerverrel jobban jártak volna a játékosok és igen, valószínűleg a GF is.. ez így eléggé össze lett csapva, nulla átgondolással és utólagos félmegoldásokkal.. sajnálom a magyar- és a többi teamet is, mert rajtuk csattannak a játékosok panaszai, de Lorovus se mindenható.. ahogy ogame esetében is láttam hiába a teljes COMA-állomány tiltakozása egy "fejlesztés" bevezetése ellen, ha a GF vezetői valamit eldöntenek, azt véghezviszik..

  • itt most egyvalamire reagálnék, a multi témára:

    ez már a játék szerves része lett, és most nem a kalóz meg egyébre gondolok, hanem arra, hogy az elmúlt évek elhanyagoltsága miatt muszáj kulti miatt rengeteg multit tartani szinte minden szerveren...hiszen láttuk évekig pár száz fős szerverek is voltak.

    A borcsökkentős beállítással éveket csúsztak, és így minden nemzet, minden szerverén multihegyek emiatt (is).

    Itt van példaként a war szerveres csöndes inaktíveltávolítás, bejelntés nélkül elkezdték törölni az ineket, egy hétig működött is...és minden ngyobb acc bukott átlag 10-30 kultit.

    Nekem senki ne jöjjön /nem rád gondolok/ a multitiltásra, mert anélkül már nincs szerver, mert kevés a mazo, aki nap mint nap majd bort szállítgat, főleg normál szerveren, 5 szigetnyi távolságra.

  • ha az a sziget már foglalt volt, ahol nekem eredetileg lett volna a városkám, akkor adott egy ingyenes költözést :)

    üres szerver esetén mindenki kapott volna annyit, amennyi városa van? ha igen, az teljesen logikus megoldás :)


    Lehet, hogy máshol másként történt, és ezért nem érted! :) Itt az Ikariamban minden összevonás miatt költöző játékos annyi városáthelyezési lehetőséget kapott, ahány városa volt. Tehát ha minden városa arra a koordinátára került, ahol eredetileg is volt, akkor is elvihette máshova. Ebből a szempontból mindegy volt, hogy új szerverre kerülünk, vagy régire. Mehettünk ahova akartunk. Illetve a sok-sok inaktív miatt, ahova tudtunk...

    Viszont a három célszerveren lévő régiek. maradtak ott, ahol voltak! Ami eleve esélyegyenlőtlenséget teremtett.


    OK, a régiek szépen szabadon elhelyezkedhettek egykoron, amikor szigeteket választottak. Csak akkor még a csodáknak nem az volt a szerepe, mint most.

    A három célszerver csodakiosztása eleve pocsék! Nem véletlen, hogy a későbbiekben ezen változtattak, és az új szervereken jobb volt a csodakiosztás. A költözők a jóból mehettek a pocsékra. Tehát ebből a szempontból is jobb lett volna három üres, jó csodakiosztású szerverre menni.

  • bizony, és a beállításokkal sokkal jobb kiosztást is csinálhattak volna.

    plusz még kicsit gyorsíthattak volna a szerveren is, lásd pangaia 1-2-3-4.

    most egy új reg kegyetlen hátrányból indul egy alfa-beta-gamma szerveren, ha meg véletlen új játékos, hamar kinyírják.

  • itt most egyvalamire reagálnék, a multi témára:


    A multizás meg a három régi szerverre költözés, vagy a három üres szerverre költözés szempontjából mindegy is. A többé-kevésbé aktív játélkosok létszáma adott.