Szerverösszevonás (Soft Merge) - KIBESZÉLŐ

  • Essen szó a kompenzálásról,fizettünk egy szolgáltatásért és nem kaptunk semmit,illetve de,büntető időt.Nem kevés lesz a visszatérítendő ambró.

    "Szerintem hamarosan vakációzni fogok.


    Tegnap elküldtem 75 hajót 30k nyersivel eladni (gyorsítva.). 2,5 órát írt az útra, de nem vártam meg míg elindulnak. Ma reggel azt írta hogy még 5 óra míg odaérnek. Visszahívtam, most meg még több mint 8 óra mire visszaérnek.


    Lehet nem is vakációzni kellene hanem abbahagyni..."

    A szöviben tette ki egy játékostársunk,akit én még nem láttam vakban.

    Nem akartam én feszkót csinálni,mert valamikor csak ez a kéz"etetett" nem tartom ildomosnak.

    Viszont minimális számtech. tudással is látom hogy eszük ágában nincs megtalálni a megoldást.

    Sokan tudják rólam, hogy tyúkanyó típusú játékot játszom,első perctől,na nem azt akarom mondani,hogy akkor amikor kezdtem még csirke voltam,nem az voltam.:S

    Az Achilles-sarkam a játékosok elvesztése.

    Nem akarok szuper lenni.

    Igazságot akarok és teszek is érte az első játékosunk elvesztésekor.

    Nem a békítőtestülettel kezdek,mert nem akarok békülni.

    Pofátlanság az ambrót beszedni egy elfuserált játékért.

    Na meg erkölcstelen,szabálytalan.

    Az meg hihetetlen hogy a merülés a delfin megnöveli az útidőt.

    Na meg az is, hogy csak a játékkedvet elvevő bugok találnak meg minket.

    gnPmyu1.png

    Soha nem mondd, hogy soha!

  • A bugkihasználás tiltott! :)

    És a kihasználós bug? :))


    amit szabad Jupiternek.. :)


    Essen szó a kompenzálásról,fizettünk egy szolgáltatásért és nem kaptunk semmit,illetve de,büntető időt.Nem kevés lesz a visszatérítendő ambró.


    eshet szó.. kíváncsi vagyok, h mennyi esélyt lát bárki is abban, h a GF bármit is megtérítsen.. vagy h normális kompenzációt adjon bárkinek is..

  • Nos... többet per pillanat nem tudtam tenni. Úgyhogy kicsit felújítottam az ikás szerencsekereket. Kiegészítve aktuális problémákkal is. Jó szórakozást! :)


    >>> Ika Szerencsekerék - 2. kiadás <<<



    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • A bugkihasználás tiltott! :)

    És a kihasználós bug? :))

    Egye fene, ezt használhatod :P


    Kyra írására nem tudom mit írjak...mi mind tudjuk, hogy lenne korrekt...de ez köszönőviszonyban sincs a GF gondolataival. Mi is csak miattatok jöttünk vissza, tehát ebben sincs semmi húha... addig harcolunk, amíg lehet, a többit nem értem. Bizony baj, most kikapcsolták a tritont legalább, mindenhol leírtuk a merülés és Poseidon gondot,, és láttátok is folyamatosan - nem tudunk ennél többet mi sem. A GF meg....dolgozik a hibáján....reméljük, nem új hibákra cseréli.


    Ja igen, mégis tudunk hozzátenni, pörgessetek, addig se idegeskedtek :D pardon =)

    "...az embernek ne legyen túl sok igaza, ha a nevetőket a maga oldalán akarja látni"

    ( Friedrich Nietzsche )

  • Számomra egy pillanatig nem kérdés a visszatérítés jogossága.

    Mert lehet mi itt játszogatunk,de a GF egy vállalkozás mint valahol írtam kölcsönösen vállalunk ezt azt mikor szerződünk.

    Sipka a szakmádat tekintve meg emelem a kalapom előtted,mert te nem csak kapizsgálod a tutit, velünk ellentétben.


    "Ja igen, mégis tudunk hozzátenni, pörgessetek, addig se idegeskedtek :D pardon =)"

    "...az embernek ne legyen túl sok igaza, ha a nevetőket a maga oldalán akarja látni"

    ( Friedrich Nietzsche )

    Szerinted!:S

    Az elsőnél Sipka most meg Ercsa tiltott.:/

    gnPmyu1.png

    Soha nem mondd, hogy soha!

  • Kedden javítják a hibákat!

    Nekem legalábbis ez jött ki - majd még pörgetek mert tetszik


    A tritont más felületre tették egy kis ideig - balra fent Keredkedő hajókra ha katt, akkor láthattad merre mennek a hajóid

    Akkor azon a lapon a Műveletek mellett (tudjátok ott akár vissza is lehetne hívni) volt egy Triton fej - lehetett nyomni,

    Fel is gyorsítottam a hajókat - el is vette az ambrót 3x


    Szerintetek mi történt?

    FULLRA semmi - az a kupac ambró is ment a lecsóba

    Mondjuk nem számít - ma is túlóráztam, abból veszem az ambrót időnként.

    Nem gond... szeretem az ingyen melót, illetve másnak adni ingyen amit keresek


    JAHH

    Egy frászt!

    Adományozni szoktam belőle - de NEM A göfönek



    Bérelt hajókat azért alkalmazok mert kiszámíthatatlan az útidő - van ami sürgős, azért gyorsítottam (volna)

    Más boldog lenne és kuporgatná azt, amit így kihúztak a zsebemből a napokban - ügyes, ügyes...

    Elég hamar kellene az a kárpótlás és kártérítés mert ha a játékosnak kell ezt kezdeményeznie, akkor sokkal többe fog kerülni, főleg ha az ÁSZF-ből is idézünk hozzá és még angolra is kell fordítani a levelet...

    Áhh facom, tudok amerikaiul is meg svábul is - majd oda pötyögöm a konyha nyelvemen.. rakják össze mit hebegek, vagy oldják meg ők a fordítást.

    Biztos van jogászuk - ha nincs, akkor legyenX(


    Sipka köszi!

    Gro csak így tovább!

  • Igen, Tritont ezért kapcsolták ki, emellett továbbra se nyomjatok se merülésre, se Poszeidónra (a merülés ráadásul hozzáadja az időt, nem kivonja, nehéz lehetett megkülönböztetni, olyan hasonló jelek...). Na majd jövőhéten kiderül.

    Tegnap bezárt egy kis időre a nemzetközi szerver is, mert betelt, de újra lehet regelni rá. hurrá!

    "...az embernek ne legyen túl sok igaza, ha a nevetőket a maga oldalán akarja látni"

    ( Friedrich Nietzsche )

  • Igazad is van. A kérdés, hogy mit tudunk tenni? Ha van rá tippnél picit több, írd ki magadból. Aztán nekiállunk szervezkedni. Fizettünk - nem keveset - valamiért, ami nem működik. Pedig amikor rányomsz, azt mondja, hogy gyorsít. Helyette lassít. Én elfogadtam a GF feltételeit amikor igénybe vettem a premium szolgáltatást. Ő meg hazudott. Ez a vásárlók megtévesztése és megkárosítása.

    Én rászánom az ambrót, hogy mindent képekkel dokumentáljak. Ezzel lehet indítani. Sajnos a lépéseket be kell tartani. A békéltető az egy rakat kupac.

    Mindenesetre a FB elég nagy úr, ott el lehet kezdeni teregetni a szennyest.

    Én biztosan így fogok tenni.

  • Opi - én megértelek, de most ezért a pofonért Te mentél házhoz. Megmondták, hogy nem működik. Te is észlelted. Mi a manónak nyomod a tritont? Még akkor is, ha megtalálod.


    Bármilyen szervezkedésben, petícióban benne vagyok. 👍


    Sipka - delfint lehet nyomni, bajt nem csinál (még). Amikor nincs nyersi, még működik is. Hadihajóknál működik, fosztásnál odafelé működik.


    Gro - pont a merülést pörgettem bakker... Az hiányzik legjobban. Te tudsz valamit - huncut vagy! 😂


    A fejlesztőknek továbbra is 🐎 alkatrészt!

    c5f3adf8907a18e5061ff377eca460f6.jpg

    >

  • Én azt javasolnám, hogy kérjenek kölcsön pár programozót a Farmeramától, ott az itteninél fényévekkel bonyolultabb dolgokat csinálnak és nem félévente-évente, hanem hetente többet is, és igaz, néha ott is van galiba, de pár perc-max 1-2 óra alatt megoldják és minden ilyen esetben adnak kompenzációt, van, hogy csak nevében az, de olykor egész komolyat, nem beszélve a folyamatos jutalmakról, ajándékokról. Szóval lenne mit tanulniuk tőlük.

    General HU Gamma (AB-AS alliance)

  • Ma ketten nyomtak törlésre aktívak közül.

    gratulálok GF

    Eddig hárman jelezték a szöviből, hogy nem enged menni olyanhoz, akikkel nincs IP kapcsolatuk, mégis ezt írja ki, de pl. akihez menne, az tud hozzá menni.

  • Szerettem volna poliszt tenni de nem, hogy gyors lett volna hanem még duplázta is az időt:!:

    Hát kalózpontok maradnak,így nem éri meg :(


    Megszűnt az Ika--ezazezaz:!:

    Dy3y8Ko.png

    A lehetetlen csak a fejedben létezik...


    Sig & Ava by Lara

  • Beszéljétek le a törlésekről a játékosokat,tartsanak ki még egy kicsit(ugye kicsit? )

    Amikor szóba került a költözés és hogy egy szerver egy acc,nálunk hárman töröltek azonnal.

    Se köpni se nyelni nem tudtunk.

    Akik csak akartak törölni de nem tették meg ,megmaradtak mert jött a hír lehet több acc.

    Napokat leveleztem a szövitársakkal kitartás.

    Akkor nekem is megfordult a fejemben abba kellene hagyni.

    Na most nincs ilyen gondolatom,ahogy mondják nyomás alatt nő a pálma.

    Csak súgom.:saint:

    gnPmyu1.png

    Soha nem mondd, hogy soha!

  • Figyelj, amikor ilyen pocsék a szolgáltatás akkor az ember elgondolkodik, hogy miért is fizetek? Ja, hogy a GF-nek jó bevétele legyen a semmiért.


    A kalózokról már nem is beszélek, mert:

    1: tele a szigetek inaktívokkal (tudom majd egyszer valamikor talán esetleg)

    2: delfin szar

    3: nem mehet pontokért, mert egyirányú IP kapcsolatokat hoz

    De legalább támadáskor működik a delfin és a váltás is. 2/3

    A probléma az, hogy ezek napi szinten jönnek elő, rutin bugok halmaza.

    Tudjátok ha egyszer valaki belekóstol az ikán kívüli létbe, nem fog visszajönni. Sokakat próbáltunk most visszacsalni, kiröhögtek.

    Oké, tudom nem az itteni Team a hibás, mi meg csak öntjük a fekáliát ide.

  • én megértelek, de most ezért a pofonért Te mentél házhoz. Megmondták, hogy nem működik. Te is észlelted. Mi a manónak nyomod a tritont? Még akkor is, ha megtalálod.

    Mármint ki mondta meg? Mert MI mondtuk itt - erre a fejlesztők ÁTTETTÉK más helyre, még ikonja is lett ott ahol eddig nem volt a Tritonnak

    Majd javítják a hibát - ezt lehetett olvasni. Mondom javították - nida már csak megnyomom mert egyéb gyorsítók nem működtek


    Nahh most már írják, hogy javították - nagy lf-t javították. Kivették..Ez a javítás: kikapcs

    A delfing meg azóta kb duplázza az utat. Bizonyos csata mozgások is randomize most már - írják a társaim: szomszéd szigetre 1.5 óra az út

    Mire a másik társam, neki 3 óra...


    Direktbe SZOPATNAK minket - ennyi hiba nem lehet véletlen. Meg könnyedén ki lehet javítani, egy ilyen szarvas hibát. Alapjaiban NEM működik így a játék...

    Amiért zászlókat aggatnak ránk (ki kérte?) attól elmegy a szállítási idő? Törttel úgy osztunk, hogy a reciprókával szorzunk - kb ennyi lehet benne a hiba de az magától nem jön elő könyörgöm


    Aztán meg letojnám pont azt a pár maroknyi ambrót - pár euró... már amúgy is elköltöttem

    Csak lehetünk akár ezren is így, abból meg már egy láblógató álmos IT pont 1 havi fizetést kap tőlünk - és nem látom mit csinál érte (javítást) csak azt, hogy mit szúrt el eddig.


    A társak dühöngenek! Jól mondja Kyra - nálunk is 4 minusz



    Amúgy a kereskedés ÜZENETEI is rosszak - nem tudod mit vettél, mit hoztak stb.. Béta verziónak gyenge ami most van - NEKIK kéne fizetni, mert tesztelgetjük !!

  • "NEKIK kéne fizetni, mert tesztelgetjük !!"

    Hogy ez miért nem nekem jutott eszembe?:D:D

    Teszterek vagyunk,kérjük a fizut,naponta mert oda a bizalom.

    Csak a fele tréfa ;)

    gnPmyu1.png

    Soha nem mondd, hogy soha!

  • Kíváncsi vagyok

    1. Miként szól a népharag német és angol Fórumon?

    2. Miként szól az ottani Team, vagyis inkább mindenki által szeretett bébidollunk?


    Amúgy rájöttem, hogy az ikában zömmel régi játékosok vannak - nekik a napi rutin már unalmas

    Másodpercre megtervezett küldések csatákba - mit nekik az már?

    Utánpótlás gyártás, erősítés beküldése - zsigerből meg volt már..


    Kereskedők is el voltak, megnézte mennyi a táv - benyomta a ker hajókat és ment lefeküdni.

    Mondjuk most reggel hiába nézi miért nem ért vissza még - mert még odafele haladnak a ladikjai


    Szóval ez most az Ika DeLux version - kis nehezítések kerültek be, random utak és üzenetek teljes hiánya.

    Majd egyszer teljesük a küldetés - tessék ahhoz alkalmazkodni - illetve jegyezd meg (vagy legyen noteszed) mit vettél és mit pakolnak ki.

    Egyébkén is sok volt a jegy nyitva eltűnt nyersi, sereg stb... no: most a flottád megérkezett innen és kipakol.... no azt már nem tudod mit

    Nem tudsz jegyben sem reklamálni , zseniális!

    Termés

    Kedd bevezetik az Ika Extra DeLux version-t

    Ebben a képzésben lesznek már randomize dolgok. Képzel 200 gőzóriást és kapsz 200 felcsert. Természetesen a képzési idő teljesen változó és a végén üzenet nuku. Hadi hajóknál dettó


    És nézegetik már az Ika Pirates DeLux versiót is. Hans és Jürgen (a göfö 2 IT ÁSZ-a) már megnyitotta a forrás kódokat. Nem értik ugyan melyik sor mit jelent, de a macska már meg van hozzá amelyik átírja. Végig menetik a klaviatúrán oda-vissza kétszer és már meg is van a kalózoknak szánt attrakció:

    Több órás kalóz küldik szigeten belül - nem látszó kalóz tanyák, random kalóz pontok színesítik majd a játékot. Természetesen mindez továbbra is elérhető ambróval és lesznek más meglepetések - ígérte Hans és Jürgen, elégedetten hátra dőlve vadi új Gamer székükben, amihez én is adtam 30 jurót a minap...


    Nahh megyek pörgetni - Gro alkotása menő. Lehet átveszi a GF ...

  • Kíváncsi vagyok

    1. Miként szól a népharag német és angol Fórumon?

    2. Miként szól az ottani Team, vagyis inkább mindenki által szeretett bébidollunk?

    Ezekre a kérdésekre könnyen megkapod a választ, olvasd végig az Angol és a Német kibeszélő topicot! A gugli segít, a nyelvezetben..

    Annyit elárulok, hogy már mindkettőt lezárták. Nem bírták elviselni a nép negatív jelzőit a cég felé... :S

    Na de őszintén mit várunk, amikor ezzel a nyelves frissítéssel nyithattak egy új nemzetközi szervert, ahol már a dobogósak elherdálták az alkalmazottak fél évi fizetését a gf felé... Igaz ambrót is csak a töredékéért kaptak, mert Discordon már azért reklamáltak, hogy veszik az ambrot de a pénzért nem ír semmit a fiók számlájára, de ezek lényegtelen dolgok... A lényeg hozzájuk bejut a pénz a többi nem számít.

    Javítás az majd talán lesz nem sietve de mégis elkapkodva új hibákkal..

    Számomra érthetetlen, minek feltölteni egy olyan frissítést ami egyes szerverekre rohadtul nem kell.. pláne azt végképp nem értem, ha felrakják és jelzik aznap, hogy 5-10 bug megjelent a játékba, miért nem rakják vissza az előzőt és törpülnek tovább a dolgon mégis mit rontottak el?!

    Neem inkább, szenvedtetik a játékosokat a szar frissítésükkel.... Mondtam én, hogy ez sok ideig elfog húzódni bár ne lett volna igazam..