Szerverösszevonás (Soft Merge) - KIBESZÉLŐ

  • Tegnap kaptunk egy kiírást, hogy történt vmi frissítés/karbantartás, ami miatt rövid leállások előfordulhatnak. (mindezt reggel írták ki, tehát már rég megtörtént, mire egyáltalán láttuk... oh well...) :)

    Állítólag ennek kellett volna rendezni a zombi accokat (is?).


    Nos... okkal nem írtam ezt ki. Betan pl. jelenleg a 9k-ból ~100 zombi acc van törlésen, a többi 8900 továbbra is ott csücsül; így úgy voltam, hogy ez olyan kis mennyiség, hogy emiatt felesleges a mézesmadzagot huzigálni :)

    Ha azt látjuk, hogy a zombi accok törlésre lettek téve (legalábbis a nagyobbik hányaduk), arról mindenképpen szólni fogunk.


    Remélem jeleztétek is a hibát, mert azzal sokra megyünk, ha tudjuk, hogy nem működik.

  • Hm... ahogy nézem haladnak a törlésekkel. Mostmár olyan 2x annyi accot látok törlésen mint legutóbb. Más kérdés, hogy nagy valószínűséggel gyorsabb lenne, ha valaki (aki erre jogosult) kézzel törlésre tenné őket :D de a semminél ez is több legalább.

    Mostmár ha a fény nem is látszik az alagút végén, de legalább valaki gyújtott egy gyertyát :)

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • A zombikat BERAKÓ szubrutint kellene előbb leállítani - hogy a töröltek helyébe ne érkezzenek már újak

    Egyébként meg ugye ezek mentek volna a temető szerverbe igaz? Na, ott el sem fértek volna! Szépen túlcsordulva a maradék 3 élő szerverre kerülnek - ezt szívjuk most mi.

    Nem, nem azok, nem jön vissza senki, nem telt be.


    Többieknek igen, már törölgetik, törölgetik... nincs mit írnunk erről, mert szerintünk ez nem haladás. hanem vicc...amikor sikerül ezt az egyszerű és nevetséges hibát majd kijavítaniuk és már csak szállingóznak a zombik, akkor fogjuk kiírni... nem játszunk ilyen játékokat, hogy jajdeügyesek vagyunk, csak elértük. Igen, sokan sokszor jeleztük, de ez nem egy olyan, hogy ne tűnne fel, ez csak a saját hülyeségük, szóval szívesen, de már fogynak :D


    Másik poszthoz: nem, dehogy kerültek egyesével törlésre, pont ez a baj, ennyi idő alatt manuálisan is meg lehetne csinálni, sőt még segítenénk is, de nem, a gf szent és majd javítja amit és amikor akar...legalább már alakul, vigyázzatok nagyon az accountjaitokra, bármi furcsaság van, jelezzétek, fotozzátok le -itt említem meg a hajók útját is, ha ilyen van, jöhet a fotó, bizonyíték, leírás és jegy...jó, nem lesz gyorsabb tőle, de talán legközelebb....


    Mindenkinek kitartást és jó játékot kívánok

    "...az embernek ne legyen túl sok igaza, ha a nevetőket a maga oldalán akarja látni"

    ( Friedrich Nietzsche )

  • Próbálok a lelkesedésen osztozkodni, de kb 15 sziget rádiuszban a 16-17 számok ismétlődnek van elég sok sziget ami teljesen szürke.... Szóval nem tudom lehet törlésre kerülnek accountok, de el nem igazán tűnnek...

  • A törölt 100 acc helyett nem jött 200 másik? Csak kérdem...

    Szerintem a program amit Hans és Jürgen ( a GF kiváló IT munkatársai) készített a következőket tudja:

    Törli ezt az accot? Y/N --- megnézik, nézegetik... egymást is megkérdik, majd isznak egy kávét és lenyomják a megfelelő betűt.

    Kemény meló ám ez napi 6 órában... és 100 a napi norma, amint meg van, megtörlik gyöngyöző homlokukat, megropogtatják elgémberedett ujjaikat és a jól elvégzett munka utáni elégedettséggel eltelve leballagnak a kocsijukhoz...


    Rengeteg 60 és 61 pontos accocska van - több éve lettek regizve Sutty - kukába velük, még temető sem kell nekik,,,


    Nekem Bétán sok a csoda rontó multi acc a szigeteken ahol a városaim vannak - vagyis voltak mert sokat már átraktam

    Olyan is van, amit a gazdájuk mellé tettem - hát most szépek a piros X-ekkel,,, van amelyik már inaktív is lett a napokban. Kíváncsian várom mikor tűnnek el, és érkezik-e helyükre zombi.

    Szerintem igen

  • 9-10.000+ accnak a párszáz az elég kis hányada :)

    A pár meghatározásától függően 1-5% között, ami az jelenti, hogy statisztikai alapon ~0,2-0,8 hely szabadul fel szigetenként. Ráadásul a törlésre tett azt jelenti, hogy az acc még megvan, csak rövidesen megszabadulunk tőle :)


    Mindenesetre ha azt szeretném, hogy lassan és rosszul csináljanak meg vmit, akkor asszem tudom hogy kitől fog kelleni névjegyet kérnem :D


    Továbbra is csak a szokásosat tudjuk mondani:

    Maradjatok türelemmel blabla... várjuk együtt a csodát blabla... tudjuk hogy elegetek van blabla... majd egyszer talán ha a Naprendszer összes bolygója egymással és a Tejútrendszer összes csillagával is együttáll, akkor megoldódik a probléma magától :D


    Ha tényleg jó híreink lesznek, azokat hozni fogjuk. Addig max. valami kiégett béna viccelődést tudunk produkálni, vagy önmagunkat ismételni :)

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Amióta bejött a frissítés, a hirtelen apránként egyes szellem fiókok átváltanak vakba 0 statisztikai pontra, azokkal mi a helyzet?

    Érdekelne, hogy most azok a törlésre lettek rakva vagy csak azok is bebugoltak...

    Ha megtudsz nézni egy ilyen fiókot onnan már lehetne válaszlehetőség.

    Annyi infót tudtam összeszedni róluk, hogy elvileg azok nem működnek helyesen és nem rakja a rendszer őket törlésre amit egyesével jelenteni kell, hogy tudjanak róla... Na de azért ezt kicsit viccesnek találom ha mégis így lenne. Mivel van háttérbe látásod ha van egy kis időd ránézhetnél bármelyik ilyen fiókra, hogy véglegesen tudjam, hogy most bugosak vagy elindult a törlés rajtuk. Számolhatom a napokat, vagy hagyjam a pi*ába... :)

    Köszi, előre is!


  • Hát én is figyelgettem már a két célszigeten összesen 16 accountot, mondom valamelyik majdcsak megy a levesbe, erre már 6 vakáció 0 pont, én azt gondoltam tiltották, végülis oké dolgoznak, mondjuk így még 30 nap és nem tudom hány hét, de akkor azok nem tiltottak, de jó ... Bár a választ tudjuk, nem tudjuk, de a lényeg a türelem....

  • Bár a városaim közvetlen környékén még nem láttam eltűnni inaktívokat, csak vakációba került pár, nulla stattal, de az biztató jel, hogy az összpont statisztikában kb 250 hellyel feljebb ugrottam 1-2 nap alatt úgy, hogy kb 5000 pontot fejlődtem. Ez arra enged következtetni, hogy "eltűntek előlem" az inaktívok.

  • Bár a városaim közvetlen környékén még nem láttam eltűnni inaktívokat, csak vakációba került pár, nulla stattal, de az biztató jel, hogy az összpont statisztikában kb 250 hellyel feljebb ugrottam 1-2 nap alatt úgy, hogy kb 5000 pontot fejlődtem. Ez arra enged következtetni, hogy "eltűntek előlem" az inaktívok.

    Keress rá valamelyik vakációs 0 pontosra és meglátod, hogy nincs benne a statisztikába, szóval inkább csak kihullottak ezek az accountok előled, de attól még ott vannak a szigeten.

  • Ha 0 pontossá vált egy zombiacc, akkor vélhetően sikerült utolérnie a scriptnek aminek el kéne tüntetnie őket.

    Reméljük lassan ez megtörténik. Egyre több van törlésen, sajnos még mindig nem elég :)


    De hátha sikerül majd együttállnia a bolygónak (anélkül, hogy kapnánk vmi jókis apokalipszist cserébe) :D

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Jó pénzért tesztelést vállalok....


    Mivel konkrétan nem határoztad meg, hogy mit értesz "tesztelés" alatt vagy hogy hogyan érted ez, valamint a "pénz" fogalmat sem részletezted, így rövidesen keresni foglak.. :evil:8)

    Rád is hiába várok.... 8o
    De még nyitott vagyok a tesztelésre...
    Miben lehetek szolgálatodra? ;)

    (keress a játékban nyugodtan)


    Sipka - ment a jegy, ahogy kérted.

    De nagy elvárásaim már nincsenek... X/

    c5f3adf8907a18e5061ff377eca460f6.jpg

    >

  • Sziasztok!


    Lehet már tudni valamit arról, hogy a kapacitás csökkentőt mikor javítják meg? Van értelme írni jegyet erről, azon kívül, hogy terhelnénk a GO-t....?

  • Sziasztok!


    Lehet már tudni valamit arról, hogy a kapacitás csökkentőt mikor javítják meg? Van értelme írni jegyet erről, azon kívül, hogy terhelnénk a GO-t....?

    Én is pont ezt akartam kérdezni de azzal. hogy mikor kapcsolják be? Mert nem működik inkább úgy látszik. Levéve a merülést el sem indítja az annak megfelelően nagyobb számú ker hajót.

    Nahh ugye most értünk megint oda, hogy kártérítés. Tegnap vettem ambrót pont azért, mert bérelni akarok sok ker hajót és alacsony merüléssel akartam volna szállítani rengeteg nyersit. No, ez nem működik. Direkt erre a funkcióra alapoztam pedig a játékomat. Szabadságot is vettem ki emiatt. Jahh és taxival járok, annak is van költségszámlája :D

  • Hali!


    Ez a szuper könnyített, gyors bejelentkezés kicsit megtréfált....


    A régi regisztrációimat szerettem volna törölni, de nem tudtam, hol keressem őket. Így "bekukantottam" a szerókra, abban bízva, hogy majd a régi adataim szerint fog bedobni és meglesznek a városaim. Volt hogy úgy is lett, de ahol nem volt accom, ott meg létrehozott egyet....kérdés nélkül X/ ...ráadásul most már azokat is hozza a bejelentkezési listában, feleslegesen.


    Szóval tisztogatni akartam magam után, erre odapiszkítottam pár szeróra... bocsesz. Persze töröltem, mikor láttam, hogy mi a helyzet, de a véglegesítésre még várni kell, ahogy eddig. Nem tudom, más is járt-e így, vagy csak én vagyok ilyen kerge .... ^^

    Szerintem túlságosan meg van könnyítve ez a regisztráció, illetve adhatna egy gyors törlési lehetőséget, ha az ember meggondolja magát....


    ....ehh túl sokat várok a fejlesztőktő, tudom..... már ha vannak még olyanok


    Jó volt látni pár régi arcot! Üdv, Kopi, Sipka! :)

  • Csak azt hihetné az ember, hogy törölted az accokat amikkel benéztél 1-1 szerverre ;)

    Majd megkapjuk őket mint 60 pontos zombikat egy idő után :)


    Azért ez a végleges törlés is érdekes nem? Biztos az van az ÁSZF-ben, hogy ÖRÖKRE megőrzik az adatokat törlés után is...X(

    Nahh megyek megnézem, látszik-e a mai nap törölt 100 zombi helye - várost is raknék át, azért is vettem ambót de ez a fukció viszont el van lehetetlenítve. Csak mondom szólok, hogy mai napra is legyen kártérítési igény alapom :cursing:


  • Szia Elveszettke! :)


    Játszani nem akarsz? A Beta szerverre kergültünk. :))