Szerverösszevonás (Soft Merge) - KIBESZÉLŐ

  • Valamennyi kártérítés pedig most lesz majd a napokban. Előbb olvastam róla a kiírást, mindjárt hírekbe is kiírom.


    A GF nagylelkűsége egyszerűen lenyűgöző! ;)

    Felénk a forint váltópénzével szexuális kapcsolatot létesítő személynek hívják az ilyeneket. :D

    c5f3adf8907a18e5061ff377eca460f6.jpg

    >

  • Meglehet :)

    De ismerve drága GF-et, már ez is várakozáson felüli teljesítmény :D

    Amúgy ez állítólag már a második kártérítés. Mondjuk azt nem tudom az első mi volt... lehet a pár nap prémium acc? :D

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Úúú végre nem jönnek a zombi accok - elveszik előlük a helyet a tiltottak

    Egyre több a piros X-el jelölt város - végre valami más, mint a már megszokott...

    Mondjuk ez is a szerver összevonás elb,,, elcs,,, elk,,,nem tudom szépen leírni: GF módra.X(


    Ezek lesznek most már a Pilory-sok - a sittesek :)

    Tényleg: életfogytosok kerülnek most be mellénk :D


    :!:KÉRDÉS :!:


    A tiltott accokat sem lehet levenni a már tele lévő szigeteken helyet csinálandó:?:


    Ehh gondolom másról sincs semmi hír - türelmesen addig war-tam, míg le is szereltem ||

  • Hát Opi. Sajnos el kell szomorítsalak. Egyelőre nem látom jelét, hogy elkezdték volna a zombiaccokat eltakarítani :( Betán már 9k+ a létszámuk. Alphán asszem 10k-t is meghaladja.


    Előfordulhat, hogy csak a mi munkásságunknak lettél szemtanúja :) pórul jártak páran mostanság. Ők, ha ez nem változott azóta, az 1 hónap inaktivitás (+ameddig vakban voltak) után asphodelen kellene, hogy kikössenek. Ugye ha vakban van a tiltott acc, a piros X csak azután jelenik meg, hogy kiestek a vakból (alapvetően 30 nap).


    Warról továbbra sincs hírünk - minő meglepő.

    És a kötbért én is támogatom. Hol kell jelentkezni? A pénz mindig jól jön :D

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Ők, ha ez nem változott azóta, az 1 hónap inaktivitás (+ameddig vakban voltak) után asphodelen kellene, hogy kikössenek


    hm.. itt 30 nap után rakja be őket a script?

    nem lehetséges, hogy egyből vissza is hozza?

  • Nem pontosan 30 nap.

    3 hónapnál régebbi accoknál 7 nap után lesz inaktív és 30 nap inaktív után törlődik (papírforma szerint). Ehhez jön még +30 nap vakáció mód (vagy nem) :)

    Hogy a most törlődő accokat is zombivá varázsolja-e a rendszer, vagy azoknál sikeresen eltünteti és átrakja Asphodelre, ezt még nem tudom megmodani.

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Köszönöm. Saját szavaimmal fogom hirdetni - nem Gro-ra hivatkozva.

    Nekem úgy tűnt, hogy a "semmiből" érkezett pár piros X-es város - nem emlékszem a város névre és egyszer csak ott volt

    DE

    Lehet a vakációt nem jól memorizáltam - mert előbb pálma, aztán piros X , bár lehet van egyből is piros X

    Csaták mennek a szigeten - sima város már be lett volna ütve


    Összefoglalva:

    GF nem tudta megállítani a zombi áradatot - nem is látni a munkájukat

    A tiltottakat nem hozza vissza a rendszer - viszont ebben láthatjuk a Team munkáját

    Mindezek meg majd bekerülnek a temetőbe egyszer - addig is csak tovább foglalják a helyet


    Lefordítva: Vakációsként látjuk a tiltottat is - de nulla ponttal

    30 nap múlva piros X-es lesz - akkor már támadható, fosztható

    1 hét után inaktív lesz - majd újabb 30 nap és megy a temetőbe (végre)


    Ps: Zombikból a 61 és 60 pontosokat bírom leginkább - aki regizett bármikor is, annak az ika lábnyomát most vissza hozza a rendszer.

    Ez mennyi felesleges adat.... persze a fórumra meg nem volt már hely, az sok adat volt?

  • Nem pontosan 30 nap.

    3 hónapnál régebbi accoknál 7 nap után lesz inaktív és 30 nap inaktív után törlődik (papírforma szerint). Ehhez jön még +30 nap vakáció mód (vagy nem) :)

    Hogy a most törlődő accokat is zombivá varázsolja-e a rendszer, vagy azoknál sikeresen eltünteti és átrakja Asphodelre, ezt még nem tudom megmodani.

    Igen, papírforma szerint. Mikor is kezdődött, az összevonás?

    2021.12.02. Rögtön legelső nap megjelent, pár szellem(zombi) account... Már eltelt 3 hónap vígan állnak inaktívként ugyanúgy a legelsőnek megjelentek is.

    Itt semmisem történik papírforma szerint...!:D

    A kártérítésről amit adtak, még viccnek is rossz... Hónapok óta vacak a rendszer, van akinek szétvannak szórva a városai erre idebüfögnek egy 10 napos szőlőprést... Jójó értem én legyünk türelmesek maradjunk csendbe, örüljünk amit adnak stb.. Ha meg nem old meg ott a szellem fosszál bórt vagy ott az 5 prémium azt válsd le mindened. A GF megtett mindent a játékélmény stabilizásáért....:D:D

    A világok ünnepét benthagyhatták volna amíg nem javítják ki, szerintem azzal mindenki megbékélt volna.. :)

  • Csak a végéhez: a tiltottjaink nem ugranak elő (kivéve a régiek, de az olyan, mint a szellem), csak van pár széria aki most lesz a 30+ban és látványosabb a vakációnál. Ez legalább normálisan működik, kb semmi más nem. A kártérítést látjátok, hogy gondolta a gf :( és amúgy csoda , hogy hibának látják azt, hogy tele vannak a szerverek "zombikkal", ahogy hívjátok, legalább elismerték és így van remény, hogy eltüntetik - azt engedjük is el, hogy a hibájukból vannak még ott és jópár dolgot engedjünk el persze....hiszen kaptatok jutalmat már kétszer...végülis a világot ünnepével három.
    Gro a sima tiltásra illetve vakációra utalt, ahol 30 nap vak, 1 hét aktív, majd utána max 30 nap inaktív (ezért is jelölte a 60+osnak a temetőbe jutókat a gf szerintem ... talán betippelték kb, mit tudják ők már, hát nem ez a dolguk ;) )
    Ja és kitartás =) <3 szuperek vagytok


    ja még az adatokhoz: szellemek voltak eddig is, ezért nem tudtatok olyan néven regelni stb...a legtöbb régi acc szellem, ez igen, befért az adatbázisba....nyilván lehet ambro vagy más okán is nem akartak mannheimbe menni vele.....a fórumon nem, valóban nem fért el még 200 hozzászólás nálunk , mert egységesíteni kell, és nyilván volt olyan ország, ahol húdesokvolt, Ti is látjátok, hogy sok helyen a spam is pörög és volt sok elérhető plusz.... és leginkább mert fel kell mutatni a kisfőnöknek, hogy csinált valamit, amíg kinlódnak a játékosok. És most én kérek elnézést.

    "...az embernek ne legyen túl sok igaza, ha a nevetőket a maga oldalán akarja látni"

    ( Friedrich Nietzsche )

  • Szerintem arra a kis időre amíg nem javítják a szerver összevissza vonást esetleg bojkottálni kellene az ambró vásárlást. Csak hogy érzékeljék, erre a katyvaszra már nem szánnánk jurót a bukszájukba.


    Nahát kaptunk prést? Bárcsak ez kellett volna a ládámba - nagyon hiányzott, végre benne van, bár ha kellett volna vettem volna

    Észre sem vettem amúgy amíg nem mondjátok... vissza küldeni nem lehet?

    Amúgy ettől picit nagyobb a baj ám - egy gőzprés??? Szerintük ezzel kárpótolva van a játékos.X(

    Én szeretnék még egy Tanácsadó csomagot meg egy Irtószert is - más haszontalanabb dolog most nem jut eszembe:D

  • Tegnap 10.30-kor volt egy frissítés, ami szerintük megoldja a szellem problémát és törlésre rakja a rendszer mostantól őket.

    Na már most, ezt hogy kell elképzelni van valami pontosabb infója a TEAM-nek?!

    Én eddig azt vettem észre, hogy egyes szellem fiókok hirtelen átváltottak vakba és 0 pontosak lettek(gondolom elkezdődött a törlés a fiókon) na de én csak tippelek, nem látok a háttérben.. Annyi biztos, hogy ha ez nem jön be így mostmár fosztani sem lehet őket.. ?(

  • Tegnap 10.30-kor volt egy frissítés, ami szerintük megoldja a szellem problémát és törlésre rakja a rendszer mostantól őket.

    Na már most, ezt hogy kell elképzelni van valami pontosabb infója a TEAM-nek?!

    Én eddig azt vettem észre, hogy egyes szellem fiókok hirtelen átváltottak vakba és 0 pontosak lettek(gondolom elkezdődött a törlés a fiókon) na de én csak tippelek, nem látok a háttérben.. Annyi biztos, hogy ha ez nem jön be így mostmár fosztani sem lehet őket.. ?(


    Hát ebben megint nem lesz logika...
    Mert egyrészt tényleg van olyan. Én is látok olyat.
    De ugyanakkor olyat is, ahol nincs változás...
    Azt nem tudom megítélni, hogy eredeti szerver lakos, vagy költöztetett... Talán ott lehet a különbség.
    De a vakost nem lehet fosztani sajnos...


    Mai hiba....

    Kereskedő hajónkénti kapacitás út gyorsítás (több hajó ugyanannyi nyersihez) nem működik....
    Hiába állítom a csúszkán, csak az alap hajószámmal hajlandó berakodni...

    Hurrá.... :thumbdown:

    c5f3adf8907a18e5061ff377eca460f6.jpg

    >

  • hát logika az biztos nem, de a Team hátha tud valami pontosabb infót adni nekünk.

    Remek, akkor megint újabb hiba jött a frissítéssel... Ki gondolta volna..?! :/

    Külföldi fórumon olvastam bejegyzésem után, hogy elvileg egyesével törlésre rakja őket a rendszer ami 7 nap és utána megint érkezni fognak szellemek mert több millió van belőlük amit ugyanúgy 7 nap lesz töröltetni és ez így fog menni amíg elnem fogynak. Amire azt írták, hogy nagyon-nagyon sok időbe fog tellni...

    Hát nem tudom most vagy én vagyok nagyon pesszimista a szellemekkel kapcsolatba de én már semmi jóra nem tudok gondolni, akkor ez fél évig így fog menni amíg kinem törölnek mindenkit?! Már tényleg nem tudok semmi pozitívra gondolni.. :|

  • Tegnap kaptunk egy kiírást, hogy történt vmi frissítés/karbantartás, ami miatt rövid leállások előfordulhatnak. (mindezt reggel írták ki, tehát már rég megtörtént, mire egyáltalán láttuk... oh well...) :)

    Állítólag ennek kellett volna rendezni a zombi accokat (is?).


    Nos... okkal nem írtam ezt ki. Betan pl. jelenleg a 9k-ból ~100 zombi acc van törlésen, a többi 8900 továbbra is ott csücsül; így úgy voltam, hogy ez olyan kis mennyiség, hogy emiatt felesleges a mézesmadzagot huzigálni :)

    Ha azt látjuk, hogy a zombi accok törlésre lettek téve (legalábbis a nagyobbik hányaduk), arról mindenképpen szólni fogunk.

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • A zombikat BERAKÓ szubrutint kellene előbb leállítani - hogy a töröltek helyébe ne érkezzenek már újak

    Egyébként meg ugye ezek mentek volna a temető szerverbe igaz? Na, ott el sem fértek volna! Szépen túlcsordulva a maradék 3 élő szerverre kerülnek - ezt szívjuk most mi.

  • Na én most azt látom, hogy a ker. hajók kapacitását hiába állítom át berakodás után alap hajó számmal megy a szállítás. Pl. egy kalóz mobilhoz 17 ker. hajó kell ha a kapacitás csökkentőt is ráhúzom de csak 4 hajóval indul el a szállítás. ..... Ja és a 40 perces útidő 1:06 lesz hirtelen.

  • Na én most azt látom, hogy a ker. hajók kapacitását hiába állítom át berakodás után alap hajó számmal megy a szállítás. Pl. egy kalóz mobilhoz 17 ker. hajó kell ha a kapacitás csökkentőt is ráhúzom de csak 4 hajóval indul el a szállítás. ..... Ja és a 40 perces útidő 1:06 lesz hirtelen.

    Én igazi pechfogel vagyok, nálam minden szar kijön egyből. :D

    Jó pénzért tesztelést vállalok....

    c5f3adf8907a18e5061ff377eca460f6.jpg

    >

  • Jó pénzért tesztelést vállalok....


    Mivel konkrétan nem határoztad meg, hogy mit értesz "tesztelés" alatt vagy hogy hogyan érted ez, valamint a "pénz" fogalmat sem részletezted, így rövidesen keresni foglak.. :evil:8)