Szerverösszevonás (Soft Merge) - KIBESZÉLŐ

  • És az mennyi aranyba fájt?


    400 milla volt kb + a főníciai hajók miatt vonjál le 40-et.. azok ambrósak voltak ugye.. ( ja, meg várj.. ebben benne van már a 7 napos plusz is, akkor csak 320 :) )

    bocs, késő van, az agyam fáradt.. :(


    Hmm.... ikariamon lehet házasodni? És ami a másiké az az enyém az lehetséges?


    mi már alapvetően összetartozunk Kedvesem.. :P

    én annak örülnék, ha gyorsabbak lennének a hajók és többet vinnének.. :D

  • Tényleg? Mindjárt írom a számlaszámot, ahová utalhatod a fizetésed :D


    De igen, az se lenne rossz. Némelyik városomba nagyon sok idő, amíg átcuccolok, pedig nincs is messze.

  • A multiktól származó postokat, valamint teamet sértegető hozzászólások egy részét eltávolítottam.

    Ha emiatt némelyik hozzászólás kicsit nehezen értelmezhető, az egyik később olvasót se lepje meg :)


    Egyébként Nuttika mind Sipka, mind én adminok vagyunk a játékban és a fórumon egyaránt. Az a fórummotor hóbortja, hogy plecsni gyanánt általában (de nem mindig) a BA plecsnit teszi ki a nevünk alá.


    Illetve egyben megragadnám az alkalmat, hogy azért próbáljunk meg a témánál maradni és azért nem teljesen off irányba elvinni a beszélgetést (ez mindenkinek is szól) :) Köszönöm.



    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Illetve egyben megragadnám az alkalmat, hogy azért próbáljunk meg a témánál maradni és azért nem teljesen off irányba elvinni a beszélgetést (ez mindenkinek is szól) :) Köszönöm.


    igyekszünk, bár ez inkább kibeszélő- és általános beszélgetés is egyben.. lehet, h át kellene írni a témát.. :P

  • Általános kibeszélő, beszélgetőhely gyanánt nálunk a kocsmák funkcionálnak/tak, ilyenből jelenleg 1db van.

    Nyilván ha a kocsma nem felel meg ilyen célra, nyugodtan nyithattok egy teljesen általános beszélgetős témát is :)

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Ok, meghajolok, ebben igazad lehet. Utoljára nekem a team ott volt meg, hogy nincs magyar team és nagyon nagy a baj.



    Illetve egyben megragadnám az alkalmat, hogy azért próbáljunk meg a témánál maradni és azért nem teljesen off irányba elvinni a beszélgetést (ez mindenkinek is szól) :) Köszönöm.


    igyekszünk, bár ez inkább kibeszélő- és általános beszélgetés is egyben.. lehet, h át kellene írni a témát.. :P

    Én ezt inkább úgy egészíteném ki, hogy kéne egy általános off-topic téma beszélgetésre. A számolgatósok és a ki milyen zenét hallgat nem túl színes lehetőség.

  • Általános kibeszélő, beszélgetőhely gyanánt nálunk a kocsmák funkcionálnak/tak, ilyenből jelenleg 1db van.

    Nyilván ha a kocsma nem felel meg ilyen célra, nyugodtan nyithattok egy teljesen általános beszélgetős témát is :)

    nem így értettem, hanem inkább úgy, h ebben a beszélgetésszálban már a frissítésekről is van szó.. :)



    Én ezt inkább úgy egészíteném ki, hogy kéne egy általános off-topic téma beszélgetésre.

    erre van a korcsma, ahová már Te is beléphetsz :P

  • Én ezt inkább úgy egészíteném ki, hogy kéne egy általános off-topic téma beszélgetésre. A számolgatósok és a ki milyen zenét hallgat nem túl színes lehetőség.


    Tessék :P

    Kocsma az ELIT Macskájához -- és az Ex-Teamhez (kattintható link).


    Amennyiben bármilyen okból nem felel meg, nyugodtan nyissatok egy általános beszélgetőset ide (azért mert admin vagyok, ne kelljen már mindent nekem csinálni) :)

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Lorovus


    A gf és főként a badidol nevű kollégád újra segget csinál a szájából.

    2021. novemberében beharangozott war szerver összevonás a mai napig nem történt meg, kérdezni persze erről nem lehet, de azért nyílnak az új szerverek.

    most éppen a pangaia 4.


    Annyi becsület sincs senkiben, hogy annyit írjon, bocs mégsem, sajnáljuk?

  • Fimomabban, kérlek. Értem a problémádat, de az új szerverek nyitására semmi ráhatása nincs se Lorovusnak és szerintem badidolnak sem.

    ez konkrétan nem lorovus hibája, csak megjelöltem, hogy kapja meg.

    badidolé viszont igen, nem is oly rég még arcoskodott, hogy ő az ikariam product comája, meg még mittodomén milyen felelős.


    Megbocsáss, de nem finomkodok, ha tiltani akarsz, tedd, de amit lassan másfél éve tesz, az szégyen és gyalázat.

    Kérdezni nem lehet/a magyaron kívűl/ a fórumon, mert egyből mod zárás, meg jön a warning.

    mert a játékos a hülye, aki sokkal több mint egy éve bejelentett összevonásról kérdez, meg még mit képzel.


  • olvassa ő, ebben biztos vagyok :)


    nem állt szándékomban tiltani, csak megkértelek, h finomabban fejezd ki a nemtetszésedet..


    az új szerverek nyitásáról a GF hoz döntést és ebbe még a két, általad említett személynek sincs köze..

    az, h nem vonják össze a war szervereket.. hm.. valahol érthető, hiszen a normál összevonás is nem kevés komplikációval járt.. s ott csak az adott nemzet szerverei kerültek össze és nem egy globális ÖV volt..

  • Igen, voltak komplikációk az előző összevonáskor.

    Azóta eltelt sokkal több, mint 1 év, és még mindig csak az a válasz, ha valaki fel meri vetni, hogy olvasd a híreket.

    Nagyon unalmas, mert egyetlen pozitív vagy negatív hír sem jelent meg, sőt semmi.

    Hülyére vagyunk véve.

    persze láttam, pangaia 4 nyitását, 14h kor nyílt, regeltem, és egy órán belül a ranglistán 68ponttal voltam, amikor már ezer pontos játékosok voltak, szóval jó ambróbevétel az új szerverek nyitása.

    Miközben mi régi játékosok ugyanúgy költünk/költöttünk ambróra.

    a globális összevonás szerinted miben különbözik technikailag a normál összevonástól, mert szerintem szinte semennyire.

    Az inaktív eltávolítás pedig minden szerveren megtörtént már régóta, persze ahol aranyat lehet fosztani, ott sunyi módon történt, nehogy már a játékosok még össze tudjanak szedni némi aranyat..

    a badidol témához: ezzel vitatkoznék, br nem keresem meg a szösszeneteit, de ő nyíltan leírta, hogy ő a product coma, meg a többi, meg a fórumon is hozzá tartozik, meg a comák közül is ő javasol és kapcsolatot tart a fejlesztőkkel, és a többi....szép büszke és fölényes, vagy csak annak tűnik.

    az is mindent elmond, hogy csak ő jelent/het/ be változásokat, lásd az "official post" -okat.

  • azért írtam, hogy sunyiba, mert ugye bejelentés nélkül indult el, és mire befejeződött, persze jött az új játékverzió, amiben aranyért lehet új hajókat venni, százmilliókért...amit persze ők tudtak, csak megvárták, hogy eltűnjön sokmilliárd rabolható arany.

  • áfogalmazom.. Lorovusnak nincs köze az új szerverek nyitásához :)


    egy új mindig sok bevételt hoz.. ezért is éri meg nekik.. mindenhol / minden játékban ez megy, nem csak itt..


    nem tudom, hogy mennyire javították ki az előző összevonás hibáit, de gyanítom, hogy most inkább a "fejlesztésekre" "koncentrálnak".. ezért is csúszhat minden más projekt..


    értem a felháborodásodat és jogos is.. csak sajnos kis halak vagytok / vagyunk..

  • Minden hozzászólásban mentegetni akarod Lorovust, miközben nincs szüksége rá...nem róla szól a poszt.


    Tudom, hogy jóban vagy vele, vagy bármilyen kapcsolat van köztetek, tegnap még zöld rangban voltál, ma meg már pirosban...vigyázz, nehogy hiteltelenné válj emiatt.../nem nálam/, mert láttam a nem szép előzményeket, sőt akkoriban privit is kaptam rólad...ami nem érdekel.

    egyszerűbben szólva neked is van rosszakaród, mint sokunknak, vagy épp szinte mindenkinek.

  • nem áll szándékomban védeni őt, csak tényközlés volt :)


    a többiről tudok, h miket kaptál.. aki annak/azoknak hisz, lelke rajta :)


    mindenkinek van rosszakarója, ezt aláírom :) de ettől még megfelelő kommunikációs szinten tudunk ( mi is ) beszélgetni rosszról- és jóról is.. az intelligencia egyik mérőszáma ez szerintem.. :)

  • A zöld és a piros rangról annyit, hogy a fórum az egymással kb. egyenértékű rangokat néha saját kútfőre váltogatja. A régi fórummal ellentétben, ahol az ember ha rendelkezett bármilyen spec. joggal pl. GO, MOD, stb., akkor kiválaszthatta, melyik táblácska jelenjen meg a neve alatt, bele értve azt is, hogy "egyik sem" ezzel kb. egy normál felhasználó látszatát keltve.


    Az új fórumon ilyen lehetőség nincs. Alapértelmezetten mindenki neve alatt az a rang jelenik meg, amelyik a legmagasabb. Azonos szintű rangoknál a fórum az egyiket preferálja (szerintem a fórumosat) és általában azt jeleníti meg. De néha gondol egyet, és a másikat. Pl. engem általában mint BA ír ki, de időnként GA jelenik meg a nevem alatt. Ezek szerint ez ugyanígy megy, ha vki egyszerre TGO és TMOD.



    A többi szösszenetet úgy látom már megbeszéltétek, illetve ahhoz sok hasznosat nem tudnék hozzátenni, így kihagyom ezt a lehetőséget :)

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//



  • A többi szösszenetet úgy látom már megbeszéltétek, illetve ahhoz sok hasznosat nem tudnék hozzátenni, így kihagyom ezt a lehetőséget :)

    nincs is mit megbeszélni, hiszen kérdezni itt lehet, válasz úgyincs, minden más nemzet fórumán pedig erről kérdezni nem lehet, mert a badidol féléknek derogál.:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D