Szerverösszevonás (Soft Merge) - KIBESZÉLŐ

  • Tudjuk, hogy bármi is történik, az baj. Bárminek az ellenkezője is történik az baj. Ha nem történik semmi, az is baj. Az élet szép! :D



    Frissítettem az összevonás FAQ-t pár új információval. Ezzel a mittudoménmilyen, de jól nézett ki színnel emeltem ki az új infókat.

    Link: Szerverösszevonás (Soft Merge)

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Kedves GO-k!


    Ahhoz kapcsolódik a kérdésem, amit már korábban is kérdezett BALHE, de még nem érkezett rá reakció:


    Akik a játék során áthelyezték a városaikat, kapnak plusz város áthelyezés kártyákat? Tekintettel arra, hogy össze lesz vonva a szerver, és más helyre kerülünk, a korábbi város áthelyezéseket teljesen pocsékolt ambróziának tekinthetjük.


    Illetve a prémium helyeken lévő városok (17. építési terület) után kapunk prémium városáthelyezési kártyát? Úgy gondolom, szerintem jogosan, hogy ez így lenne korrekt.


    Köszönöm a választ!

  • Azért nem válaszoltam rá, mert még én sem kaptam rá értelmes választ :)


    Személyes véleményem: A tippem látatlanban az, hogy áthelyezéskor prémium helyre kerül ami ott volt ha az a hely szabad. Ha a célszerver ugyanazon a szigetén van város a prémium helyen, nem tudom milyen logika alapján rakja a rendszer máshova. Nem vagyok benne biztos, hogy prémium helyre való áthelyezéshez van "kupon". Ha nincs akkor valószínűleg ugyanúgy sima városáthelyezésből lesz ingyenes.

    De mondom, ez csak az amit én gondolok! Egyelőre biztos választ még nem kaptam erre a kérdésre, így lehet másképp lesz.

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Már megtettem. Még nem jött válasz. (lásd eggyel följebb) :)

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Röviden? Igen.

    Hosszabban? Talán igen.

    Lehet, hogy a másik kettő nagyon nincs másik accom. Ha ez van/lenne, akkor biza nagy help lehetne.De hidd el, sokan mondják a célszerveren, hogy már megint mi nem kapunk semmit, se költözés, se ingyenes városáthelyezés. Valahol megértem őket.


    No mindegy.


    Azt gondolom volt egy észrevételem, talán még javaslatnak is mondhatnám, nem minden alap vagy indok nélkül, hiszen ha méltóságos GF látja a nagy felháborodást, erre változtat, talán lehetne észszerűbbé is tenni azt, ezt pedig nyilván azok tudják (bocs, tudnák) közvetíteni, akik team pozícióban vannak. Kicsit fura volt a hangnem, de értem és igyekszem felvenni a fonalat, ne legyen az az érzés, hogy buta, tanulatlan ember vagyok. Szóval igyekezni fogom ígérem.

  • Mi történik a kalózpontokkal?


    A kalózpontok az áthelyezés megtörténtével nullázva lesznek.
    Rajtaütés indítása az összevonás ideje alatt átmenetileg nem lesz lehetséges.


    Kérem, hogy erre is kérdezzetek rá!


    Így feleslegessé válik a hátralevő időben a kalózkodás! Aki ambit költött a kalózpontok átalakítására, kidobta azt a pénzt. Meg egyébként is rengeteg munka van benne!

    OK, az érthető, hogy ne keverjék a szerverek eltérő lehetőségeit. De akkor legalább hozzanak egy előrehozott szakaszzárást a kalózkodásban!

  • Eddig csak a sarokban sirdogáltam, de már kérdeznék is...rohan az idó...

    A szövetségekkel mi lesz?

    Megmarad a szövi a vezetőnek, a többiek meg keressék?

    Vagy ez is megy a kukába és kezdhetünk újat?


    Még egy sört mindenkinek!

  • Csak az áttelepülők kalózpontjait nullázzák le vagy a célszerveren játszókét is????

    Remélem, hogy a lenullázás etapzárást jelent, ha korábban is. De csak tipp, válasz még nem jött rá. Viszont őszintén remélem, hogy igazam van. Minden esetre jeleztük ezt a kérdést is.



    Sajnos egyelőre ebben is csak a régi összevonásra tudok asszociálni, ott sajnos újra kellett alapítani a szövetségeket. De a kérdést továbbítottuk, hátha időben kitalálnak jobb megoldást.

    Ne barátkozz a Gonosszal! /52. Lan szabály/

  • Annyira zsenik de tényleg,h az már fáj:!:

    Csütörtök és mikor? mert ugye aki dolgozik az mindenről lemarad:( vagy helye nem lesz ,h normális szigetre költözzön:!:

    Jah bár amennyi játékos volt,de lehet,h azért még kerülnek elő régiek.

    Kapkodnak ,de ha eddig ráért akkor most miért nem:?:

    Gondoltam megvárom a bolondokháza végét,és még játszom kicsit,de lassan hitehagyott leszek.


    Na tesztszerverről ne is beszéljünk, engem 800 dobott és még imélkét se kaptam :(

    Tudhattátok,h sok kérdés lesz és türelmetlenkedő ,így tessenek türelmesek lenni még ha olykor nehezen is megy.;)

    Dy3y8Ko.png

    A lehetetlen csak a fejedben létezik...


    Sig & Ava by Lara

  • Délben - és nyilván azért, mert ők is akkor dolgoznak, ilyen ez. Senki nem örül neki, de nem is kérdezték, mitől lennénk boldogok :)


    Viszont kicsit érdekesen jött ki a türelmetlenségünk megemlítése. Márcsak azért is, mert nálunk türelmesebb teamet nehezen találni, mindenben mindig támogatunk, válaszolunk ...az hogy egy kedves fórumozó és játékos miképp nyilatkozik rólam, illetve az, hogy megpróbálja félreinformálni az embereket, ez nem minket ír le. Mivel jelezte, hogy lezárta a témát, nem térek ki arra, hol is jött a jelenlegi team ahhoz, miképp csaltak régen, exteamtagok. Jelenlegi tagok egyikére sem lehet ilyet bárhol találni, se évek alatt, se most, se a jövőben.


    Mindenesetre mi továbbra is állunk a játékosok rendelkezésére, folyamatosan keresünk, kérünk, olvasunk, válaszolunk, segítünk.

    "...az embernek ne legyen túl sok igaza, ha a nevetőket a maga oldalán akarja látni"

    ( Friedrich Nietzsche )

  • Hmmmmm.....

    Azt már tudjuk a magyar war az angolra megy.

    De.

    Más war náció is megy oda?

    Mert ha csak magyar és angol lesz egy szerveren abból vagy szervernullázás lesz két hónapon belül,vagy az angol team elkezdi indokkal vagy indok nélkül kitiltani a magyarokat.

  • MInden háborús szerver odamegy, Vikivitni.

    "...az embernek ne legyen túl sok igaza, ha a nevetőket a maga oldalán akarja látni"

    ( Friedrich Nietzsche )

  • Szóval 24.-én lesz egy szerverkarbantartás mint előkészület,amikor is az IP megosztást mint lehetőséget már elveszik a játékosoktól.

    Az összevonás 25.-e délben kezdődik és 2 hétig tart.:?::?::?:

    Ergo 2 hét alatt lehet a célszerverre átköltözni.

    Bár ez a war esetében minél hamarabb annál jobb....

  • Igen, jelenleg itt tartunk, ezeknél az infoknál....de nem lepődünk meg, ha ez még változik, akár a kalózok akár más miatt....akár minden nap történhet valami, hanem óránként.

    "...az embernek ne legyen túl sok igaza, ha a nevetőket a maga oldalán akarja látni"

    ( Friedrich Nietzsche )

  • Ez a megoldás jelenleg?

    Remélem a költözés elótt, még eldöntik...


    "Teszten pontok kukázva lettek de a kalóz erők megmaradtak csak az etap folytatódott tovább"