Szerverösszevonás (Soft Merge) - KIBESZÉLŐ

  • 05.01.2022 22:11-n fizetési csalásért tiltva lettél.

    Helló göfö

    Becsület sértésért és hamis vádért be lettél perelve...



    Kb ezt kellene már tenni - talán észhez térnének.

    Teszt szerver is van, mégsem lehetett lemodellezni ha már sz-ul csinálták meg

    Elképesztő. Még jó hogy csak 1 accommal - azzal is azért jöttem vissza mert - költözöm. Az is war-on várakozik türelmesen.

    Talán tudtok már valamit az időpontról? A január eleje már nálam letelt, most a közepe kezdődik holnaptól...

  • Eddig csak olvastam, de most már raknám le a következő várost és nincs hely... Tele 3-4e pontos inaktívakkal, valami most már akkor legyen. Ezt így nyugodtan lehet jelenteni, addig még meg nem értik.

  • Eddig csak olvastam, de most már raknám le a következő várost és nincs hely... Tele 3-4e pontos inaktívakkal, valami most már akkor legyen. Ezt így nyugodtan lehet jelenteni, addig még meg nem értik.

    Erről már nem csak én hanem mások is írtak és semmi nem történt azon kívül, hogy továbbra is telik a szerver a pálmafás és inaktív játékosokkal...

  • Eddig csak olvastam, de most már raknám le a következő várost és nincs hely... Tele 3-4e pontos inaktívakkal, valami most már akkor legyen. Ezt így nyugodtan lehet jelenteni, addig még meg nem értik.

    Erről már nem csak én hanem mások is írtak és semmi nem történt azon kívül, hogy továbbra is telik a szerver a pálmafás és inaktív játékosokkal...

    Nem gond igazából, csak akkor legyen elérhető városáthelyezés a raktárban, mert pesze jó, hogy végre mindenki a helyén van, csak így épp nem lehet új városokat alapítani, és pl egy boros város mellett fejlődni sem nagyon... Már a világok ünnepe is ki van iktatva, amit nem is értek, mivel jól látszik, hogy a helyzet nem rendeződött egyáltalán...

  • A betelő szigeteket kérlek ne jelentsétek, mert

    1. tudunk róla

    2. a GF is tud róla

    3. mi nem tudjuk eltakarítani őket, a GF igen, reméljük ezt meg is teszik mostmár

    4. németeknél effektíve ma van az első munkanap, mert 01.06. náluk munkaszüneti nap, és azt a hetet kb. mindenki kivette szabadságként

    Egyébként egyre nagyobb része van ezeknek az accoknak törlés alatt, de én is teljesen egyetértek. Igazán csipkedhetnék magukat.


    És a morcos lakosokat külföldiek is jelentették. Egyelőre nem láttak konkrét okát a hibának. Szerintem továbbra is az a legvalószínűbb, hogy akinek nem volt fullon a városházája, annak megtelt, és az extra lakosok most lelépnek.

    De akit érint ez a probléma, nézze meg a városházában és matekozza ki, hogy kijönnek-e a számok, ha pedig nem, akkor ezt jelezze nekünk :)

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • De akit érint ez a probléma, nézze meg a városházában és matekozza ki, hogy kijönnek-e a számok, ha pedig nem, akkor ezt jelezze nekünk :)


    ohh.. az két napja még vagy 10 nap volt hátra nálam a világok ünnepéből ( ne kérdezd hogyan ), aztán mára már be is fejeződött.. :D

    kicsit dühös a népesség, de majd megnyugszanak.. :D nem akarom őket el/megszámoltatni.. :)

  • De akit érint ez a probléma, nézze meg a városházában és matekozza ki, hogy kijönnek-e a számok, ha pedig nem, akkor ezt jelezze nekünk :)


    ohh.. az két napja még vagy 10 nap volt hátra nálam a világok ünnepéből ( ne kérdezd hogyan ), aztán mára már be is fejeződött.. :D

    kicsit dühös a népesség, de majd megnyugszanak.. :D nem akarom őket el/megszámoltatni.. :)

    Ezt a visszajelzést több helyről kaptam és olvastam is sokan panaszkodtak rá!
    Aki később érkezett, kitolták nekik a Világok Ünnepét annyi nappal, mint amennyivel később helyezte átt a fiókját a célszerverre.

    Ez lett volna az elmélet, gyakorlatba pedig mindenkinek ugyanakkor lejárt a Világok Ünnepe!
    Ismételten sikerült elbaltázniuk és elírniuk ezt a részt is.. Amihez eddig hozzányultak, minden bugos lett...X/

  • Engem inkább az érdekelne, hogy hogy lehetséges az, hogy aki eddig inaktív volt, az hirtelen vakba ment, majd rá pá órára, ismét inaktív lett, viszont közbe kitiltották...:/

    3W7KJrl.png

    Köszönöm Lara :love:

    hu.gif

    Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

  • Engem inkább az érdekelne, hogy hogy lehetséges az, hogy aki eddig inaktív volt, az hirtelen vakba ment, majd rá pá órára, ismét inaktív lett, viszont közbe kitiltották... :/


    Gondolom úgy, hogy a GF közben lázasan dolgozik!

    Bár akkor inkább mentek volna még november előtt betegszabadságra...

  • Mindegy engem az érdekel kapunk-e ingyen város áthelyezést mert, direkt azért választottam azt a környéket, mert nem voltak tele a szigetek, és most ezzel az inaktívos hülyeséggel van eláratsztva az összes környék, nyilván le kellene rakni a következő várost, fejlődjön az is, de hova, ott ahol még 1 hete hely volt és mentem volna már 8 inaktívvan, ott amit tegnap néztem ki ott most már tele megint. És persze a normális játékmenet része, hogy betelik a sziget, de nem visszahozott inaktívakkal, szóval megint egy elbaltázott fejlesztés...

  • A vakba tételt lehet a rendszer végezte, ilyenkor megmaradhat az account inaktív státusza.


    Új városáthelyezéseket nem fognak adni. (legalábbis meglepődnék rajta)

    Reméljük lassan sikerül eltakarítaniuk a zombiaccokat.

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Engem inkább az érdekelne, hogy hogy lehetséges az, hogy aki eddig inaktív volt, az hirtelen vakba ment, majd rá pá órára, ismét inaktív lett, viszont közbe kitiltották...:/

    Másolás alatt van az acc, azért teszi vakba, és nullázza a pontjait.

    Idővel törlődik.

    c5f3adf8907a18e5061ff377eca460f6.jpg

    >

  • A vakba tételt lehet a rendszer végezte, ilyenkor megmaradhat az account inaktív státusza.


    Új városáthelyezéseket nem fognak adni. (legalábbis meglepődnék rajta)

    Reméljük lassan sikerül eltakarítaniuk a zombiaccokat.


    Maguktól egész biztos nem jut eszükbe, nyilván fogalmuk sincs arról, hogyan is működik ez a játék, de lehet jelezni a problémát, hogy a szigetek tele inaktívakkal, és az új városokat sajnos távol lehet elhelyezni, ami kellemetlen, és nyilván a szerver megtisztulása után mondjuk nagy segítség lenne, ha az általuk generált problémát meg is oldanák városáthelyzéssel. Mert a szerverről hónapok múlva eltűnő inaktívok nem újabb problémát idéznek elő, ha már annyi eszük volt, hogy 3 legrégebbi szervert hagyták meg és a legújabb szerverről is el kellett költözni.

  • Tudnak róla. Elvileg dolgoznak a javításán. Gyakorlatilag majd kiderül :)

    A városáthelyezést kétlem hogy bárkinek is adnának pluszba, mert egyrészt nem volt kötelező felhasználni (legjobb tudomásom szerint); ha valaki nem egy majdnem betelt részt nézett ki és áthelyezgetés közben ténylegesen betelt a sziget, akkor ez elvileg a költözőket kevéssé kéne, hogy érintse. Ha valaki eleve a szerveren volt, akkor pedig helyben voltak városai. Biztosan találnánk 1-2 vis major helyzetet, de ha ezekkel külön lenne is esély hogy foglalkozzanak, általánosságban városáthelyezést kétlem hogy adnának (szerintem konkrét esetben sem).

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • De muszáj voltál felhasználni, mert a rendszer középről kezdett feltölteni, és a volt városom ami 2 óra távolságba került egymástól. Mikor megnyílt az ablak én azonnal jöttem. Mellesleg felelsleges is ezen gondolkodni, hogy volt városáthelyezés amit adtak, mert itt már új városról van szó. Ami most 2 óra távolságba fog megint kerülni, mert inaktívak jönnek és ugyan várhatnék, és majd lesz 3 óra távolság.


    Nem, nem is majdnem betelt szigetre mentem. Jelenleg a szóban forgó szigeten 9 inaktív város van... Ami mikor odament nem volt ott. Nem tudom máshol mi a helyzet, de azt gondolom ez a vis major esete... Notosról eleve nem kellett volna 3 első szerverre zsófolni az embereket és akkor nem lenne az, hogy 10 éve elhagyott accountok hegyekkel rakják tele a szervert. De ha a problémát nem akarod továbbítani, vagy erről írni nekik, akkor elég csak ennyit írni. Nem kell megmagyarázni, hogy rosszul választottunk meg volt város áthelyezés ami nyilván nem is lenne elég a jelenlegi helyzetre tekintettel stb.

  • De muszáj voltál felhasználni, mert a rendszer középről kezdett feltölteni, és a volt városom ami 2 óra távolságba került egymástól. Mikor megnyílt az ablak én azonnal jöttem. Mellesleg felelsleges is ezen gondolkodni, hogy volt városáthelyezés amit adtak, mert itt már új városról van szó. Ami most 2 óra távolságba fog megint kerülni, mert inaktívak jönnek és ugyan várhatnék, és majd lesz 3 óra távolság.


    Nem, nem is majdnem betelt szigetre mentem. Jelenleg a szóban forgó szigeten 9 inaktív város van... Ami mikor odament nem volt ott. Nem tudom máshol mi a helyzet, de azt gondolom ez a vis major esete... Notosról eleve nem kellett volna 3 első szerverre zsófolni az embereket és akkor nem lenne az, hogy 10 éve elhagyott accountok hegyekkel rakják tele a szervert. De ha a problémát nem akarod továbbítani, vagy erről írni nekik, akkor elég csak ennyit írni. Nem kell megmagyarázni, hogy rosszul választottunk meg volt város áthelyezés ami nyilván nem is lenne elég a jelenlegi helyzetre tekintettel stb.


    Mintha kicsit elmenne Gro által leírt információ.. tudnak róla a GF-nél, felesleges naponta nekik jelezni. Ettől nem fogják hamarabb megoldani a helyzetet..


    Nálam az általad említett idő 3,5 óra. Amíg volt lehetőségem, viszonylag egymás mellé költöztettem pár várost, de csak a bor miatt.. a többit pedig megoldom másként. A szó a "megoldom"-on van és nem azon, h várjak a GF-re..

    Nincs vis major, hiszen nem vagy arra kötelezve, h költözz. Nem szükséges felhasználnod az ingyen kapott áthelyezéseket és szerencsére nem is fognak elveszni. Lehet, h pár napon belül megoldják a problémát, de lehet, h csak hónapok múlva. Nem tudjuk, de addig is ki lehet bírni.


    Ez egy játék. Még mindig csak egy játék.

  • Szerintem nálad ment félre amit mondtam, mikor érkeztem a szerverre akkor bedobott 52:51 körülre. Ahol 2-3 óra távolságban voltak a városok. Jártam a térképet és mentem szépen olyan helyre, ahol alig vannak már városok 50:75 körülre. Kaptam 5 város áthelyezést.

    Ahol akkor senki nem volt... Majd jöttek az inaktívak kb 10 város minden szigetre. Kivéve a márványosra, de oda ugye 3 várost oda is tettem gyorsan.
    Szóval nem érzem, úgy, hogy a költözés elhibázott lenne, ám most akkor várjak 2-3 hónapot még új várost alapítok? Ja mellesleg akkor már 6 város, még ha az eredeti helyen maradok, ami már színültig van így már 6 város áthelyezés kellene ugye, újra leírom mert nem ment át 5 várossal érkeztem és 5 áthelyezés volt a raktárban.

    A probléma amiről én beszélek az, hogy a rengeteg inaktív ami jött senkit nem érdekel, hogyan oldja meg a GF nem is kell jelenteni, nem ezt kértem. Amit kellene, hogy amúgy vannak játékosok akik notosról vagy valamelyik azt megelőző szerverről jöttek. Lassan már 1,5 hónapja kínlódnak, és igen ha szeretnénk újabb városokat alapítani, mert miért ne, 5 város után nem megy csodaszámba, ha egy hatodikat le tudsz tenni 1,5 hónap alatt, akkor újabb probléma van. És ez a gond... Vagy menjen mindenki 1 hónap vakációra... Nem gondolom, hogy egyedül lennék ezzel a problémával. Remélem így már világos. A szerencsétlenkedéssel ellehetetlenítik a játékot, és igen amíg az inaktívakat megoldják addig belefér, hogy az egyik városba 2-3 óra legyen az út, de utána jó lenne azt a várost is egy majdan eltűnő inaktív helyére tenni. Dióhélyban ennyi.

  • Minden csacsinak a saját terhe....


    Sajnos a rengeteg szürke ezt hozta.

    Te nem tudsz 6. várost alapítani, én nem tudok rendesen kalózkodni vagy harcolni, és a mobiljaimat úgy letenni, ahogy épp nekem lenne rá szükségem.

    Leírtuk már sokszor.

    Továbbították.

    Tudnak róla "odafent"

    Babydoll-ról le lehet szedni a keresztvizet, de sajnos az sem hoz megoldást.

    Várunk.

    Te a 6. városra, én amit írtam, más meg másra...


    Egyelőre a csapattársakat is nyugalomra intem. A kicsiket támogatom, amíg nem tudják megalapítani pl. a 3. városukat.


    Hát így. Lesz ez még egy hónap, vagy több is, mire rendbe rakják.

    Szerintem.


    Szép estét!

    c5f3adf8907a18e5061ff377eca460f6.jpg

    >