Szerverösszevonás (Soft Merge) - KIBESZÉLŐ

  • ..Legalább Notos-t meghagyhatták volna,

    Ezt te sem gondoltad komolyan...

    Igen, meg sem kellet volna nyitni, ahogy az utóbbi 10-et sem.

    Akinek arra van igénye, hogy 30 hopival, két faltörővel kergetőzzön, az 2 hónap múlva, úgyis kap új szervert.

  • Hát ez szép!Várta az ember,h legyen már valami de ez fenomenális!

    Megfogalmazódott bennem több kérdés is.....bár tudom a választ :(

    Több accom van a szerverösszevonás miatt,de éppen több mint amit vihetek :( Tehát marad a törlés.

    Ne de mi lesz azzal amit nem tudok vinni és van benne nem kevés -tényleg vásárolt- ambrozia!??

    Simán benyeli a GF?????????

    Ez ügyes húzás :thumbdown:


    Ha jól értem akkor magyar war szerver csak simán átt lesz "irányítva" az angol war szerverhez. (?)
    -> Gondolom akkor a játék nyelvezete nem magyar, hanem angol lesz (?)

    -> Valamint azt a szervert, ahogy most is az angol Team felügyeli majd (?)

    Pontosan és ugyan úgy tönkre fogják tenni mint posit! :(;(


    Több idő jut értelmesebb dolgokra,hiszen az ika a GF egyetlen játéka aminek van némi értelme.

    az ogame is az.. :P

    Értelmes játékra gondolt;)

    Dy3y8Ko.png

    A lehetetlen csak a fejedben létezik...


    Sig & Ava by Lara

  • Sajnos a war szerver összevonásával nem tudunk mit kezdeni. Mivel mindenkit is összevonnak, így teljesen esélytelen, hogy külön a magyar ares megmaradjon :S


    Mivel szerverenként 1db account lesz engedélyezett, ez azt jelenti hogy ha marad a jelen felállás, mindenki maximum 3x1db accounttal rendelkezhet a magyar szervereken.

    Egy csavar sajnos van, amiről már tudunk... akinek célszerveren van több accja, azok közül sajnos ki kell választani azt az egyet amit tovább szeretne vinni. Célszerverekről nem lesz lehetőség külön áthelyezni, akkor sem, ha lenne hova :(


    Akinek ambrója (ambrót birtokló accja) veszne el az összevonósdi miatt, valószínűleg fog valamilyen kárpótlást kapni, de konkrétumot egyelőre nem tudunk mondani, ez pontosan hogyan fog történni. (vélhetően akit kárpótolnak az majd kuponokat fog kapni, legalábbis ez a legjobb tippem)

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Hello,

    Tehát ha jól értem( elmélkedek),eddig az volt a cél legyen több accunk,akár 10db is egy szerveren.

    Játszunk velük,töltsünk rájuk ambrót.

    Majd most hirtelen döntsük el melyik marad meg. A maradék mondjuk 8-9 accountra ölt idő,pénz meg akár több ezer ambró is menjen a kukába. Nem tudom ez jogilag hol áll meg,ha belegondolok a Vodafonet nem rég bírságolták meg,0.30 euro cent miatt 1 millió eurora...a GF azt hiszi minden megengedhető??

    Persze azzal elfogadod a játékszabályokat alárendelt vagy,de itt nem erről van szó. Egy szerződés módosítás történik a beleegyezésünk nélkül és akár több tízezer eurós nyereség csak a magyar játékosokból. Itt konkrétan lopás történik,önhibámon kivul nem tudom felhasználni majd az ambrokat.


    Legalább annyi eszük lenne,hogy most az ambró átvezethető lenne arra az accountra amit kiválasztasz.



    Én tudok olyanról akinek 9000 ambrója van!! És minden szerveren 2 accountja. Akkor ő mit csináljon? Más szerverre se tud menni.....

    És majd kap 2 kupont? Ha kap...9k ambró nem kevés pénz.

    Egyszerűbb lenne írni a játéknak egy végleges dátumot ,hogy 2022 május és addig mindenki "kitombolja" magát. Harcol,elkölti az ambrót stb

    Nem beszélve arról mi régi alphas játékosok nem 200 ezres accokat mozgatunk. Nem olyan egyszerű ám csak úgy törölgetni. Ez nem egy SEGG.


    És mi van akkor ha azt mondom nekem játszik öcsém,hugom,bátyám,anyám,apám és 6 munkatársam? Jegyben bejelentem az accokat,ki fogja eldönteni hogy ez igaz vagy sem. Ha pedig kaphatunk rá engedélyt miért törölnénk bármit is? Erről nagyon érdekelne egy hivatalos állásfoglalás.

    Persze az accok ugyan úgy a kultin kivul nem lesznek kapcsolatban.


    Ez az egész ahhoz fog vezetni ,hogy mindenki megpróbál trükközni,mert nincs olyan játékos aki egy 30-40 milliós accountot amiben van ambrózia is csak úgy kitöröl. Mert a GF ezt kéri.


    Abban bízom lesz olyan ember( bármely országban) aki jogi elégtételt is próbál venni vagy legalább valamit elindít.

    Alkalmazkodtunk az évek során mindenhez,szinte már szövetségeket csak a baráti társaságok tartottak össze.

    Félek tőle most az se fog. Mi még szerencsések is vagyunk,hisz alpha marad. Na de más szerverek tagjai?

  • A GF dojcse cég, ha pereskedni akarsz, az ott lehetséges ha jól tudom. Megvetted az ambrót használd el, utána törlés.

    Anno voltak ilyen öcsém, fia, anyja, kutyája közös ip-k, régi motorosok tudják. Aztán egyik reggel arra ébredt valaki, hogy bannolták, mert azt látta a GO, hogy a közös ip-n lévők, egyszerre csinálnak mindent, ritmikus sport volt a ki-belépések, stb. Volt olyan, akinek az ip címe 200km-el arrébb volt, mint szokott, ez már elég volt. (tudom, mert egy barátommal történt meg).

    Persze lehet ezt csinálni. Ha bukik ember, mi történik? Bann és törlés. Most mi lesz? Törlés. Rizikó? Nulla. Lesz egy kis huza-vona a Teammel, jegyek tömkelege :) Most belegondolva... Nem is olyan hülyeség ez :)

    Ha nagy és szétszórt a család, pár acc menthető.

  • Kérdés: keresgéltem, de nem találtam választ rá.

    Ha a célszerveren valaki - mondjuk én - úgy döntök, hogy nincs időm a játékra és nem lépek be, aminek következménye az inaktivitás, majd törlés lesz, ami egy szellemacc jelenleg. Tehát szellemaccba megy 1+x acc (1: ami maradhat, X amik nem)? Mi történik, ha visszalépek a accokba. Egyszer egyikbe, aztán hagyom ismét veszni, majd a következőbe és így tovább. Hátha eltelik 2-4 év és újra lehet majd multizni :)

  • A GF dojcse cég, ha pereskedni akarsz, az ott lehetséges ha jól tudom. Megvetted az ambrót használd el, utána törlés.

    Anno voltak ilyen öcsém, fia, anyja, kutyája közös ip-k, régi motorosok tudják. Aztán egyik reggel arra ébredt valaki, hogy bannolták, mert azt látta a GO, hogy a közös ip-n lévők, egyszerre csinálnak mindent, ritmikus sport volt a ki-belépések, stb. Volt olyan, akinek az ip címe 200km-el arrébb volt, mint szokott, ez már elég volt. (tudom, mert egy barátommal történt meg).

    Persze lehet ezt csinálni. Ha bukik ember, mi történik? Bann és törlés. Most mi lesz? Törlés. Rizikó? Nulla. Lesz egy kis huza-vona a Teammel, jegyek tömkelege :) Most belegondolva... Nem is olyan hülyeség ez :)

    Ha nagy és szétszórt a család, pár acc menthető.

    Rendelkezik magyar felülettel,perelhetsz. Az más kérdés a jogorvoslat Németországban történne.

    Data security breach notificationra hivatkozva vagy egyéb pénzügyi visszaélés vagy kártyás visszaélési gyanú miatt,bármikor nyújthatsz be panaszt is.
    Az ambró pedig konkrétan pénz,még ha virtuális is. Ez általában úgy működik,ha valahol van pénzed akár virtuálisan is és saját hibádon kivül nem tudod felhasználni akkor azt kötelesek visszatéríteni. Nem úgy,talán majd küldünk egy kupont ,mert rendesek vagyunk és nem is úgy kérlek töröld ki az accountot. ÉN senkinek nem javaslom bármit is töröljön!!!!!!!!!!

    Akinek meg van benne nagy összegben ambró az még véletlenül se töröljön,rakja vakációba,fotózza le a teljes képernyőt. Kérjen kárpótlást,majd ha megkapta kitörli.


    Gusztustalan amit a GF csinál és ahogy kihasználja játékosait.Akinek kérdése lenne :)


    You may also contact our data protection officer (Dr. Tobias Gräber, LL.M.) in confidence using the contact details provided above, by email at datenschutz@gameforge.com or by fax message at +49 (0)721 354 808 159.

  • Szervusztok!


    Erről az egészről kérem, hogy küldjetek egy "sárga" üzenetet. Nem mindenki olvas Fórumot.

    A játékosok többsége már tud róla, mert a szövetségek erről beszélnek. De nincs mindenki szövetségben.


    Köszönöm!

  • A magam részéről összevonás párti voltam. De amit a GF most művel, az nem összevonás. Átgondolatlan diktátum!


    Eleve nem korrekt ennyire rövid időt hagyni arra, hogy a szövetségek valahogy értesítsék jelenleg vakoló társaikat.

    A másik gondom - a sok közül -, hogy miért meglévő szerverekre kell költözni? Miért nem mehetünk 3 üres szerverre? Ha már háromban határozták meg a szerverek számát. Ez így megint igazságtalan lesz!


    A legális multikat a GF vezette be! Bárkinek lehetett 10 játéka. Most milyen jogi/erkölcsi alapon írják elő, hogy az évek óta gondosan építgetett játékokat dobjuk a kukába?

    A multizás engedélyezését semmi nem indokolta! Illetve a korábbi összevonás a meglévő acc-ok esetében valamennyire igen. A meglévők esetében! De ha nem volt meg a 10, akkor a továbbiak létrehozása, összekapcsolása már egyáltalán nem volt jogos! Ahogy a korábbi szerverösszevonás után nyitott szerverek esetében sem! Többen elkezdtek multizni, mert a GF indokolatlanul lehetővé tette. És nem mindenki csalt! Csak játszott! Élt a felkínált lehetőséggel! Most meg, amibe rengeteg energiát fektetett - adott esetben pénzt is -, az csak úgy elveszik?

    Aki ambival rendelkezik, lehet - lehet, de nem biztos... -, hogy kap kártérítést. De mi lesz azzal az ambival, amit már ráköltött a játékára? Amit abban a tudatban vásárolt, hogy azzal épitgetheti, szépítgetheti a játékát! Most meg azt mondják, hogy ez senkit nem érdekel? De hát a GF ebből élt!

  • Kitartunk, hisz nincs más lehetőségünk, és köszi a biztató szavakat...Hagy legyen még egy kérdésem...


    Nem titok, hogy a Lobbymban vannak olyan accok, amit az öcsém építget...
    Nekem van 2 fontos acc amit meg akarok tartani, neki is 2 fontos amiben pénze van és több mint 8 éve építgeti...mindkettő célszerveren...
    Lehet tudni azt, hogy megmaradnak a lobbyk? Vagy legalább akkor lesz arra lehetőség, hogy ha nyitok egy jegyet azt a 2 accot áthelyezitek neki egy álltala készített lobbyba?
    Vagy mondjam meg, hogy felejtse el az egészet?


    Van egy olyan érzésem, hogy gyásznap lesz a szerverek összevonásának napja...

    Köszönöma választ és kitartást a Teamnek is :thumbup:


    Kitartást kívánok mindenkinek, remélem sokatokkal találkozunk még...mi megtesszük, amit tehetünk.

  • A teljesség teljes igénye nélkül:


    Orka: nem, sajnos nem


    Lotolvaj: megmaradnak a lobbyk és nem lehet áthelyezni, hisz akkor mindenki azt tenné...nyilván lehetnek kivételek, ahol vmi véletlen okozta, de a felejtse el a helyes gondolat, sajnos.


    Kopi: igen, így gondoljuk, átgondolatlan, hibás..hiba volt a multik engedélyezése és most töröltetése, de ez már véglegesnek látszik. Az ambrokról ennyit tudunk, mait leírunk mindig, bizonyosan lesz kompenzáció, nem tudjuk mi módon, sőt nem is mi fogjuk csinálni, ahogy eddig, ezután sincs kapcsolatunk az ambrokkal, ez a GF teljes hatásköre.. Nem fogja hagyni elveszni a pénzét, de hogy mennyire és miképp oldja meg, az közben fog kiderülni.

    Küldtünk sárgát és továbbra is minden kommunikációs fórumon (akár itt a fórumon, v jegyben, cseten, játékban, emailben, messengeren, bárhol) kérdezhettek, segítünk.


    Lutyo: a szellemacc és a törlés különböző dolog.. A plusz accountok törlődni fognak, végleg (legalábbis egyelőre ezt tudjuk mi is). A törölt szerverekről bizonyosan, nem marad az adatbázisban (a szellem ott marad, csak máshogy érhető el). A 3 maradék szerveren lévő szellemek is feltételezhető hogy törlésre kerülnek, mindenesetre belépésnél nyilvánvalóvá válik a multi, amit viszont ugye tiltani kell, tehát nem bíznék ebben a megoldásban, Lutri, mert ha törlődik, hiába volt az a kedvenc accountod :) Persze amint látjuk a működését, folyamatosan tájékoztatunk Titeket.


    Coolock: hiába van magyar felület, németek kezelik, úgy is kell írni nekik stb...de ez nem a mi részünk, csak azért írtam, hogy olyan tanácsot ne adj, hogy nehogy töröljenek accountot a játékosok, amíg nem kapnak valamit, mert a rendszer törölni fogja úgyis valamilyen módon, hogy egy maradjon, amit nem, azt tiltani kell és akkor meg egy se marad! Természetesen úgyis látni fogjátok a kompenzációt, lesz erről a gf részéről bizonyosan még információ, még csak ennyit tudunk, hogy valahogyan megpróbálják pótolni számotokra. Ebben sem szerepe, sem lehetősége nincs a magyar (vagy bármelyik) csapatnak, ez fent dől el, és onnan is kapjátok meg.


    Kitartás mindenkinek!

    "...az embernek ne legyen túl sok igaza, ha a nevetőket a maga oldalán akarja látni"

    ( Friedrich Nietzsche )

  • Sipka!

    Én sem törlök accot,amíg nem nyilatkozik a GF az ambrókról.

    Anyagiakban korrektek voltak mindig és az ambró az pénz.

    VAn egy accom 208 hajóval ,nagyon fog fájni az a plusz hajó,de 1.8 millás az acc,nem jöhet velem.

    Viszont van benne 93 ambró.

    Nyilván nem tapsolom el,mert mire?

    Gondolom ezt nem is várják el.

    gnPmyu1.png

    Soha nem mondd, hogy soha!

  • Valahogy így gondolták?

    Akkor mehet a törlés az egészre, majd játszunk máshol...véletlenül sem GF játékkal...


    Ekkor: 18.11.2021 17:58, ezt írta:

    TESZT szerveren ma valami iszonyat fogadott :(( szövi és barátok nélkül bedobott a játék 0 lakosú szigetekre,bányák és csodák alapon vannak.Némi fával teletömték fullra a raktáraimat de ez közel sem elegendő ahhoz a szinthez amiből kiszedtek :(( Ha ez így marad sajnos megválok a játéktól ott mert sok év alatt fejlesztgetett dolgaimat önkényesen megváltoztatják és valahogyan már nincs kedvem újra kezdeni :((

  • Hello.


    Azt szeretném megkérdezni, hogy aki a városát 17. helyre helzeyte át, vagy épitette fel az kap e áthelzeyést 17. helyre ? Mert úgy lenne igazságos.... A másik dolog a célszervereken valószinüleg vannak akik korábbi multizás , meg egyéb csalások miatt már 1 millio pont fölött vannak, ott mi a Fair play játékosok 82K ponttal már gyengék leszünk. Értem az összevonás gazdasági oldlát, de nem biztos, hogy ez igy élvezhetö játék lessz. Én kb 2 hónapja ikariamozok a Magyar és 45 napja a Brazil szerveren.

    813ceb65c996b6d5dda1f06a22b670da.jpg                                                                    

    :saint: " Ballonos bombázók támadjatok ... a szőkék és a vörösek rövid távú taktikai és hosszú távú stratégiai előnyöket is élveznek." :evil:

  • a célszervereken valószinüleg vannak akik korábbi multizás , meg egyéb csalások miatt már 1 millio pont fölött vannak, ott mi a Fair play játékosok 82K ponttal már gyengék leszünk.

    Multi és csalás nélkül 40millió felett... A többit a képzeletedre bízom.

  • Lutyo: a szellemacc és a törlés különböző dolog.. A plusz accountok törlődni fognak, végleg (legalábbis egyelőre ezt tudjuk mi is). A törölt szerverekről bizonyosan, nem marad az adatbázisban (a szellem ott marad, csak máshogy érhető el). A 3 maradék szerveren lévő szellemek is feltételezhető hogy törlésre kerülnek, mindenesetre belépésnél nyilvánvalóvá válik a multi, amit viszont ugye tiltani kell, tehát nem bíznék ebben a megoldásban, Lutri, mert ha törlődik, hiába volt az a kedvenc accountod :) Persze amint látjuk a működését, folyamatosan tájékoztatunk Titeket

    Köszönöm a válaszod.

    Tudom, hogy törlés és a törlődés kettő majdnem különböző dolog. Majdnem, hiszen ha tiltva lesz valaki, mondjuk 1 évre, az az inaktivitás után törlődik, de 1 év után jöhet vissza csak. Magyar eléggé találékony fajta, célszerveren megtudja oldani az accjai mentését. Kicsit macerás lesz, de kivitelezhető. Tippet nem fogok itt adni senkinek. Nektek sem :) Ha valaki bebukik, az úgyis eldöntötte már fejben, hogy törölné az összeset egyébként is. Eddig legális volt, most meg pofán vágják. Szóval az nem lesz visszatartó erő, hogy a kedvenc accont is megy a levesbe.