Szerverösszevonás (Soft Merge) - KIBESZÉLŐ

  • A párom törölte annó az accát egyik szerveren. Most megjelent mégis.

    Azért a törlés nálam nem azt jelenti, hogy valaki aztán rajta tipródik mint inaktívon - netán szidja mint visszatérő szürke zombit.

    Fura dolgokat hoz elő ez a szerver összevonás.


    Mondjuk megkérdem tőle, hogy vissza tud-e lépni most így. Elfeledve mindent ami régen volt (jelszót stb) - akkor még lobby sem volt

    DE

    Informatikus, szóval lehet megy majd neki - ezt elősegítendő volt előbbi posztomban egy javaslat: Lorovusnak hátha van ráhatása a témára..

  • Ha valakinek előkerült a régi töröltnek hitt accja és esetleg szándékozik bejutni, írhat egy jegyet.

    Az accok megjelenésébe, eltűnésébe vajmi kevés befolyásunk van. Ha egy acc előkerült és a tulajdonosa vissza szeretne jönni, örömmel segítünk. Nem meglévő accokat elővarázsolni, vagy megjelent szellemeket/zombikat/bábokat/bármit eltüntetni sajnos nincs lehetőségünk.

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Ha valakinek előkerült a régi töröltnek hitt accja és esetleg szándékozik bejutni, írhat egy jegyet.

    Az accok megjelenésébe, eltűnésébe vajmi kevés befolyásunk van. Ha egy acc előkerült és a tulajdonosa vissza szeretne jönni, örömmel segítünk. Nem meglévő accokat elővarázsolni, vagy megjelent szellemeket/zombikat/bábokat/bármit eltüntetni sajnos nincs lehetőségünk.

    Ezt köszönöm.

    Az utolsó mondat miatt felvázolom a szerver összevonás okozta problémát - és kérem javítsatok ki ha tévedek, mert ezt a tájékoztatást tudjuk kiadni (konkrétan Bétán volt a példa amit felhoztam) a szövetségeinkben. A kis kérdőjeleket ki lehetne igazítani, a nagy kérdőjelekre legyetek szívesek válaszolni is. Köszönöm szépen.


    A GF (programja/programozói?) által irányított vissza hozási folyamat a szerver összevonások része (az?)

    Települnek a korábban inaktív és vakációs (?) sőt törlésre tett accok is a szabad helyekre egy GF logaritmus/randomize alapján, a régi helyeik közelébe, de annak foglaltsága esetén a szerver összevonás költözési szabályához hasonlóan.

    Ennek következtében akár 16-os foglaltságra töltődnek fel a (csodák miatt) favorizált helyek, de a telepítési folyamat mértéke és pontos ismerete nélkül nem meghatározható ütemben (a rendelkezésre álló "szürke" állomány mennyisége, illetve azok újból és újból "játékba rakásának" szubrutinja) akár vég nélkülivé teszi a folyamat indult be mintegy mellék hatásként fokozatosan tölti fel a cél, sőt még a kiinduló szervereket (??) is.

    A leghosszabb ideig a vakációban lévő accok foglalnak majd helyet. 30 nap múlva lekerül róluk a pálmafa jelzés, majd 7 nap múlva inaktívok lesznek és újabb 30-60-X:?: nap mire eltűnnek. Ekkor szabadul fel a szigeten egy hely, melyet elfoglalhat a türelmes játékos HACSAK a GF visszahozási programja be nem helyezi oda a következő inaktív/vakációs/törlésre tett accot. Türelem és szemfülesség kell tehát mert az aktívakat folyamatosan szorítja ki a rendszer (ilyetén való elrontása).


    A játékosok száma a szerveren lévő helyek számához képest korlátozott - hozzájuk képest a vissza helyezendő accok adatbázisa szinte korlátlan. Hiba/átgondolatlanság volt a költözés befejezése előtt (amiben a megszűnő szerverek vakációs - és így még potenciálisan aktív - accainak célszerverekre való áthelyezése is bele tartozik. Itt tennék egy kis kitérőt: A vakációsok temető szerverre mennek? Van olyan játékos társunk aki hosszabb vakációba ment, szépen fellépked minden hónapban nyomni a soron következő vakot, az hol találja magát ha a szervere megszűnt? És miként talál a többi társához vissza :?:Mit lát ilyenkor a lobbyjában :?:


    Régi (törölt) játékosok tehát most vissza térhetnek (nyissanak jegyet és a Team segít aktivizálni az accukat), illetve ha nem játszanak, akkor az ily módon szellem accukban lévő erőforrások foszthatóságával járulnak hozzá a helyfoglalásuk és időszakos csoda rontásuk okozta hátrányok enyhítéséhez. A szerek helyi nem fognak (:?:) elfogyni, mert a GF a visszahelyezéseket úgy ütemezi, hogy egy idő után a folyamatból kikerülők száma nagyobb mint a bekerülőké (ezt most a játékosok nem így tapasztalják)

  • Itt tennék egy kis kitérőt: A vakációsok temető szerverre mennek? Van olyan játékos társunk aki hosszabb vakációba ment, szépen fellépked minden hónapban nyomni a soron következő vakot, az hol találja magát ha a szervere megszűnt? És miként talál a többi társához vissza :?: Mit lát ilyenkor a lobbyjában :?:


    elméletileg igen, a 60+-osok a "temetőbe" mennek..

    az adott temető szervert fogja látni a lobby-ban ahová be tud lépni majd és ki tudja választani azt a szervert, ahová szeretne kerülni..

  • Vakolók: Mivel a vakáció normál körülmények max. 30 napig tart, úgy gondolom, ők megszűnéskor a jó(bal)szerencsére vannak bízva sajnos :(

    --- ergo random áthelyezi őket a rendszer vmelyik célszerverre

    Akinek van ilyen csapattársa próbáljátok meg elérni. Rajtuk a sárga üzenet sem biztos, hogy segítene.


    A visszajött accoknál több dolog van.

    Ugye vannak a másolat accok (amik tiltva, vakban, törlés alatt +- inaktív vannak), ezek elvileg ~7 nap alatt eltűnnek, és amennyire láttam a célszervereken már nemigen van belőlük.

    Vannak megjelent inaktívok. Ezek nincsenek törlés alatt valamilyen okból kifolyólag, így nem igazán tudom értelmezni, miért jelentek meg egyáltalán. Ilyen accountok esetében a legvalószínűbbnek azt tartom, hogy az inaktivitás kezdete után (utolsó aktivitás ideje +7 +30 nap) kerülnek törlésre. Vannak köztük olyanok, amiknél nincs utolsó aktivitás (1970.1.1. van beírva, ami az alapdátum). Hogy náluk honnan számolja ezt az időt, egyáltalán számolja-e a rendszer, sajnos nem tudom megmondani.

    Amennyire láttam, a közös ezen accountokban, hogy nincsenek lobbyhoz rendelve (lehet ezért nem tudta temetőszerverbe dobni és így simán visszarakta a szerverre?)


    Vakációban nem sok accot látok. De azért az alphán ~5000 db inaktív szellemacc valóban aggasztó (ráadásul nem minden szellemacc jelent itt meg, amit szintén nem tudok hova tenni).


    És igen. Akinek előkerült régi, elvileg törölt accja, szerintem nyugodtan próbáljon meg belépni, ha szándékozik játszani vele, vagy velünk fölvenni a kapcsolatot. Nem garantálom, hogy vissza tudjuk juttatni a tulajnak, de aki úgy gondolja, egy próbát megérhet.

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Van temetőszerver.

    Mondom, ezek a megjelenő inaktívok nincsenek lobbyban. El tudom képzelni, hogy a rendszer errort jelez és visszadobja az accot, ha nincs lobbyhoz rendelve :S

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Nagyon szépen köszi Gro!

    Nem egyszerű a helyzet tehát. de még orvosolható

    Szerintem is sok az error ezeknél az accoknál is. Ez sokakat érdekelt, most legalább olvasható és megérhető.

    Kritizálni meg ötletelni nem fogunk rajta :)

  • A Beta szerveren a Statisztikában látom, hogy előkerült egy régóta nem használt játékom, amit nem is szeretnék használni. Nem léptem be abba az acc-ba, de így már 12 játékom van a szerveren.

    Gondolom, ha továbbra sem lépek be, akkor nem is lesz belőle probléma. Viszont ha azzal segítek, hogy belépek és törlésre teszem, akkor megcsinálom!

  • szerintem ha törölni lépsz be vele Kopi, semmi baj nem fog történni. a türelmi idő még nem járt le, így simán megteheted. Szerintem.

  • Valószínűleg nincs veled azonos IP-n címen, meg érintetlen inaktív acc, ha a rendszer dobta be. Szerintem nincs vele teendőd. Reméljük ahogy megjelent, el is tűnik majd :)

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Ercsa!

    Köszönjük Bétát - így sokkal hűvösebb a sok pálma alatt ;)

    Csodásabbak lettek a szigeteink is - kellett már ez a sok ültetés.:/


    Legalább lesz majd hely az új érkezőknek... és olyan becsületes játékosoknak mint Ildikó.:thumbup:

  • Azért az előkerült accok beüzemelésénél vegyük figyelembe, hogy a 10+1 szabály él. Nem, senkire nem fogunk 12-13 acc esetén torokharapással ráugrani, de lesz a türelmi időnek vége, addig rendezzük. Tudom, hogy van akinek felháborító, de ha nem vagyunk egységesek, joggal pattoghat, aki betartja ezt a szabályt.

    És igen, mindenképpen kötelező a játékban az accokat összekötni.


    Az 50-100-500 accos (a családom, a rokonságom, a tolószékes nénikém és ezek gyermekei) brigádok számára nincs türelmi idő. Ez néhányan már tapasztalták. Tedd törlésre, ami nem fér a 10+1 keretbe, mert ha most nem választasz, akkor nem lesz miből.


    Boldog új évet kívánunk!

    Ne barátkozz a Gonosszal! /52. Lan szabály/

  • A szerverre mindenféle tevékenységem nélkül bepattant, "ezer éve" törlődött 12. "játékom" inaktív. Semmi közöm nincs hozzá, hogy előkerült. Nem tudom, helyileg hol van. Nem léptem be. Tehát nincs IP kapcsolat sem. Nincs lobby-ban. Azt sem tudom már, miként kellene bevonni. Kell-e hozzá e-mail cím. Ha igen, ahhoz már hozzá sem férek. Nem nyúlok hozzá. Remélem, nem lesz belőle gondom!


    A 11 használt játékom keresztbe-kasul össze van kötve.

  • Kopi. Nem kell bevonnod. Ha be tudsz lépni törlésre teheted. Ha nem, akkor valószínűleg úgysem tud a többi accoddal azonos IP-címre kerülni.

    (annyit megsúgok, egyik korábbról eltűnt, most megjelent account sem mutat IP egyezést az eredeti tulajdonossal).


    Ha nagyon zavar a probléma, nyugodtan írj egy jegyet, hogy pontosan mely accountról van szó, és ránézünk, megmondjuk van-e vele teendőd (bár 99,9% így látatlanban is, hogy nem kell vele külön foglalkoznod)


    A LanQiren által kiírtak elsődlegesen olyanokra vonatkoztak, akiknek azonos lobbyn, IP címen kismillió egy accountjuk van parkolva, amivel jellemzően csinálnak is valamit, ha nem is állandó jelleggel.

    Nyilván nem az a cél, hogy végiglessünk mindenkit, és aki figyelmetlenségből / nemtörődömségből nem kötött össze 2 accot azt azonnal jegeljük. De aki 22 accountot nem köt össze, ott általában több játszik, mint figyelmetlenség :)

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Az időpontokkal kapcsolatban tudtok pontos infót adni?


    - meddig lehet a célszervereken a bányákba, csodákba tenni a a másik szerverről áthozott, ott korábban már beadott nyersit?


    - meddig lehet a szabad városáthelyezéseket felhasználni az új szerveren?


    A választ előre is köszönöm!

  • Szerintem amíg tart a világok ünnepe.

    Még 2 nap 15 óra.


    Hacsak megint nem hosszabbítanak.

    De nem hiszem.

    c5f3adf8907a18e5061ff377eca460f6.jpg

    >

  • Szerintem amíg tart a világok ünnepe.

    Még 2 nap 15 óra.


    Hacsak megint nem hosszabbítanak.

    De nem hiszem.


    Az áthelyezésről mintha lettek volna olyan infók, hogy "örökre" megmarad a fel nem használt lehetőség.