Szerverösszevonás (Soft Merge) - KIBESZÉLŐ

  • Az összevonás utáni szervereken intenzíven építkezni csak az tud majd, aki nem harcol. Mert aki harcol, annak a kohó miatt van egy csomó kénes szigete. Pár boros is elengedhetetlen. Így kavicsos a harcosoknál csak elvétve akad.

    aki harcol, az viszont több aranyat tud termelni, így nagyobb sereget tud építeni, viszont tud építeni, mert a költségcsökkentők is 61-es szintig mennek,

  • Nos igen. Ha jelen tulajdonságaival megemelnék mondjuk +20-szal a városfal szintjét, azzal tök jó Konstantinápolyokat lehetne létrehozni, amiket a fal lerombolása nélkül lehetetlen lenne elfoglalni :D


    Valószínűleg túl sokan kezdték el elérni a jelenlegi maximum szinteket és ezért vezették be ezt így pont, most ennyi év után. Ha hasonlóan fog alakulni az épületárak növekedése, asszem egy darabig nem kell félnünk, hogy valaki kimaxolja majd ezeket az új épületszinteket ^^

    ne feledd, hogy régi szervereken a régi játékosoknak sokszor magas bányája van, tud termelni, és a költségcsökkentők/termelés javítók is emelkednek.

    A hírből még egy fontos dolog hiányzik, ha már a raktárkapacitás, szint és biztonságos nyersanyagkészlet változik: a kalóznyeremény vajon hogyan alakul.

  • Az összevonás utáni szervereken intenzíven építkezni csak az tud majd, aki nem harcol. Mert aki harcol, annak a kohó miatt van egy csomó kénes szigete. Pár boros is elengedhetetlen. Így kavicsos a harcosoknál csak elvétve akad.

    aki harcol, az viszont több aranyat tud termelni, így nagyobb sereget tud építeni, viszont tud építeni, mert a költségcsökkentők is 61-es szintig mennek,


    Miből épít, ha nincs kő?

  • Az összevonás utáni szervereken intenzíven építkezni csak az tud majd, aki nem harcol. Mert aki harcol, annak a kohó miatt van egy csomó kénes szigete. Pár boros is elengedhetetlen. Így kavicsos a harcosoknál csak elvétve akad.

    aki harcol, az viszont több aranyat tud termelni, így nagyobb sereget tud építeni, viszont tud építeni, mert a költségcsökkentők is 61-es szintig mennek,


    Miből épít, ha nincs kő?

    akciós ambróért vált, mint oly sok nagy acc tulajdonos.

    normál 15 ambró, de akciósan vesz egy tucatot 6-7-ért, am a leltárában várakozik, mire összejön.


  • De akkor ez akkor már pénzköltés, és nem az alap játék.

  • pont ez a lényeg a szintemelésekkel is.

    nem lesz olyan, aki napi szinten boroztatik, meg szállít 12+ város között.

  • Szerintem az egyik leglényegesebb kérdés, hogy mi lesz a ker hajókkal? Ha nem emelik számukat, vagy nem növelik a kapacitásukat, akkor el lehet felejteni minden újdonságot, mert nem lehet 200 körüli hajóval milliós tételeket szállítani, meg bort is biztosítani :( Aki esetleg fent van a két szerveren, ahol tesztelik megírhatná, hogy milyen újdonságokat lát az eddig bejelentett szintnövelések mellett (pl. új építési hely)

    General HU Gamma (AB-AS alliance)

  • Szerintem az egyik leglényegesebb kérdés, hogy mi lesz a ker hajókkal? Ha nem emelik számukat, vagy nem növelik a kapacitásukat, akkor el lehet felejteni minden újdonságot, mert nem lehet 200 körüli hajóval milliós tételeket szállítani, meg bort is biztosítani :( Aki esetleg fent van a két szerveren, ahol tesztelik megírhatná, hogy milyen újdonságokat lát az eddig bejelentett szintnövelések mellett (pl. új építési hely)

    elvileg holnap kerül fel az új verzió 1-1 angol és német szerverre, vélhetően tesztjelleggel, és várják a visszajelzéseket.

    túl sok mindent nem lehet várni, ami beállítással megoldható, azt talán, amihez programozó/fejlesztő kell, az már nem túl esélyes.

    lásd a pangaia szervereket, van egy alap, amit beállításokkal lehet variálni, minden más esélytelen, ahányszor próbálnak valamit "fejleszteni", azzal mindig okoznak másik 5 bugot.

  • Szerintem az egyik leglényegesebb kérdés, hogy mi lesz a ker hajókkal? Ha nem emelik számukat, vagy nem növelik a kapacitásukat, akkor el lehet felejteni minden újdonságot, mert nem lehet 200 körüli hajóval milliós tételeket szállítani, meg bort is biztosítani :( Aki esetleg fent van a két szerveren, ahol tesztelik megírhatná, hogy milyen újdonságokat lát az eddig bejelentett szintnövelések mellett (pl. új építési hely)

    elvileg holnap kerül fel az új verzió 1-1 angol és német szerverre, vélhetően tesztjelleggel, és várják a visszajelzéseket.

    túl sok mindent nem lehet várni, ami beállítással megoldható, azt talán, amihez programozó/fejlesztő kell, az már nem túl esélyes.

    lásd a pangaia szervereket, van egy alap, amit beállításokkal lehet variálni, minden más esélytelen, ahányszor próbálnak valamit "fejleszteni", azzal mindig okoznak másik 5 bugot.

    Igen, ezt írtam én is, hogy a tesz szervereken lehet majd talán látni pár dolgot és aki ott van, az talán látja is. A ker hajó számának megemelése is sima beállítás, hasonlóan az épület szintekhez, de az új építési helyek számának megváltoztatása sem kellene, hogy pár percnél többet vegyen el a rendszer felügyelőjétől (nem merek programozót írni, mert kérdés van-e a cégnél), főleg, hogy pár éve tettek be egy + helyet, remélhetőleg még valaki emlékszik rá hogyan oldották meg és csak azt kellene megismételni.


    És hát azt nem is merem megemlíteni, hogy ha az első pár új várost (amit remélhetőleg 1-2 év alatt el lehet érni a sok nyersi szükséglet miatt) colos szigetre teszi valaki, akkor az is elképzelhető, hogy 4-5 körönként meg tudja nyomni, hát ennyit a jövőbeli harcokról .....

    General HU Gamma (AB-AS alliance)

  • Hmmm, nem enged be a játék egyik szerverre sem, azt írja rossz jeszó vagy felh. név, pedig nem. :cursing:<X


    "Ismeretlen e-mail cím vagy érvénytelen jelszó. Kérjük, próbáld újra, vagy kattints az ‘Elfelejtetted a jelszavad’-ra!"

    General HU Gamma (AB-AS alliance)

  • Hmmm, nem enged be a játék egyik szerverre sem, azt írja rossz jeszó vagy felh. név, pedig nem. :cursing:<X


    "Ismeretlen e-mail cím vagy érvénytelen jelszó. Kérjük, próbáld újra, vagy kattints az ‘Elfelejtetted a jelszavad’-ra!"

    most üzenetkémkedés után csinálja, ne a linkre kattints, böngésző bezár, újra enged belépni;)

  • a német fórumon a szokásos sablonszöveg: nyiss jegyet.


    ostoba faszok, mindig ugyanazok a felesleges körök.




    Khm... ha kérhetném a sértő/trágár megnyilvánulásokat mellőzzük. Amúgy általában mi is jegynyitást kérünk, mert ott a játékos le tud írni olyan adatokat (ahogyan mi is), aminek egy nyilvános felületen nincs helye. Amennyiben meg egy még nem ismert hibáról, a hibajelentéshez amúgy is szükség van jegyre minél több infóval. Remélem ettől még minket nem tartasz ostobának :)

    Mindenesetre kérlek figyelj a kommunikációd minőségére! Nem ez az első eset, hogy sértően nyilvánulsz meg másokról.


    Gro

  • Rettenet köszi az infót. A stílusról meg megírtam a véleményem az előző hozzászólásodban ;)


    Mindenesetre ha ilyesmibe futtok, ha nem oldódik meg, akkor célszerű a jegynyitás. Egyrészt, hátha tudunk segíteni (ezt itt is meg tudjuk tenni adott esetben, ha az nem igényel infókiadást. Ezért hasznos itt is kérdezni - több szem többet lát nah - nem a plecsni garantálja, hogy valaki tudni fogja a megoldást :) )

    Amúgy a jegynek annyi előnye még lehet, hogy mivel nem vagyunk mindenhatók, és ERŐS túlzás lenne azt állítani, hogy aktívan játszunk a játékkal, ezért ha nem szólnak nekünk a játékkal ténylegesen játszó emberek (Ti), a játékhibák nagy részét magunktól valószínűleg nem észlelnénk.

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • igen, meglehetősen durván fogalmaztam, de csak annyira, amennyire a gf tartja a (fizető) játékosokat.


    A kommunikációmról csak annyit, ha majd a gf is változtat, akkor normálisabban fogok én is.

    az érthetőség kedvéért: 1 éve várunk egy sárga üzenetre, és mivel elmaradt, kérdezünk, és felháborodnak, zárnak, tiltanak, egszóval hülyének néznek.

    nem neked szól a stílus, gondolom tisztában vagy vele.

  • Rettenet köszi az infót. A stílusról meg megírtam a véleményem az előző hozzászólásodban ;)


    Mindenesetre ha ilyesmibe futtok, ha nem oldódik meg, akkor célszerű a jegynyitás. Egyrészt, hátha tudunk segíteni (ezt itt is meg tudjuk tenni adott esetben, ha az nem igényel infókiadást. Ezért hasznos itt is kérdezni - több szem többet lát nah - nem a plecsni garantálja, hogy valaki tudni fogja a megoldást :) )

    Amúgy a jegynek annyi előnye még lehet, hogy mivel nem vagyunk mindenhatók, és ERŐS túlzás lenne azt állítani, hogy aktívan játszunk a játékkal, ezért ha nem szólnak nekünk a játékkal ténylegesen játszó emberek (Ti), a játékhibák nagy részét magunktól valószínűleg nem észlelnénk.

    Konkrétan nem nektek szólt a durvaságom, csak unom már a gf sablonokat.

    mint ez a fórum, komplett másolata mindnek, csak ugyanazon témák.

    vagy mint a kérdezés jegyben, mindenki csak hárít, merthogy erről sem meg arról sem adhat felvilágosítást, ilyen meg olyan rendelkezés miatt.

    és mindenki csodálkozik, hogy milyen trágyadomb lett ez az egész játék, amiért ráaadásul nagyon sokan fizetünk, mármint nem konkrétan a játékért, hanem a szolgáltatásokért.

  • szóval eltelt az összevonás bejelentésének 1 évfordulója, hát ideböffentek néhány gondolatot..


    ennyi idő sem volt elég rendbetenni a kisebb dolgokat...most pl a múlt héten elkezdődött bejelentés nélkül a war szerverek inaktívmentesítése szinte minden szerveren, ment is látszólag normálisan, de vagy 2 napja megállt a statok alapján....majd jött a gf email-os közzététel, csak nem megint elgyurcsányoztak valamit?:D


    persze jó, hogy eltűnt egy csomó helyfoglaló, hiszen lehet építeni új városokat, de a másik 2 szempont tragikus:

    -rengeteg elveszett kulti

    -a másik pedig a nehezebb oldal: rengeteg játékos azért tartotta vakban vagy normálban az accját, mert várta az összevonást...most törlődtek, és a temetőszerver rosszul működik, hiszen a törlődött accok sokszor hetekig keringenek az univerzumban, míg vissza lehet hozni őket, már persze, ha különböző hibák miatt egyaáltalán visszahozhatóak....


    és minden egyes intézkedésükkel hoznak valami hibákat, a lényegtelenek a megjelenítések, az összefolyó számok, betűk...és egyre sűrűbb a kerhajók időszakos eltűnése, majd megjelenése...a fontosabb bugokat nem írom, mert előnyhöz jut, aki tud róla.


    összevonásról kérdezni nem lehet, mert akkor felháborodnak....persze 1 év sem volt elég 1 db sárga üzenetre, ami pl ennyi lett volna: sajnos a felmerülő hibák miatt átmenetileg felfüggesztjük.


    vesszük az ambrót, én pl rendszeresen, és szarba sem néznek minket az illetékesek, mármint a tekintetben, hogy a szolgáltatás, amiért fizetek, legalább normálisan működjön.


    ker hajó bővítést pl nem igazán várok, hiszen ambróért bérelhetek...


    szóval ez már szégyen és gyalázat.


    egy osztálykirándulás finanszírozásával egy végzős informatikus osztály helyrerakná ezt a katyvaszt, amit előidézett a gf.


    Kíváncsi lennék, milyen dumával veszik hülyére a gf vezetést a comák és a fölöttük lévőek, hiszen árulkodó a hirtelenjében bevezetett 80%-os ambróakció egyre sűrűbb megjelenése.


    lenne még büfögésem, de most ennyi is elég.:D

  • Kíváncsi lennék, milyen dumával veszik hülyére a gf vezetést a comák és a fölöttük lévőek, hiszen árulkodó a hirtelenjében bevezetett 80%-os ambróakció egyre sűrűbb megjelenése.


    A comák sok esetben tehetetlenek a GF-fel szemben.. a többivel egyetértek :)

  • )

    Kíváncsi lennék, milyen dumával veszik hülyére a gf vezetést a comák és a fölöttük lévők, hiszen árulkodó a hirtelenjében bevezetett 80%-os ambróakció egyre sűrűbb megjelenése.


    A comák sok esetben tehetetlenek a GF-fel szemben.. a többivel egyetértek:)

    )

    Azért írtam a comákat, mert ők a fizetett alkalmazottai a gf-nek, akik valamilyen kapcsolatban vannak a játék(ok)kal, hiszen ők felügyelik, ők gyűjtik az észrevételeket, és gondolom nekik kell felfelé reprezentálni dolgokat...

    Persze én is dolgoztam és dolgozok nagyobb cégekkel/cégeknél, tudom hogy megy...de ez a képtelenség, egy cégvezető vagy megszünteti, ami nem hoz profitot, vagy megnézni, mi van, de ez ami az ikariammal megy, az valami hihetetlen, még akkor is, ha van 10 profitot generáló gf játék is.

    és az előző posztban konkrétan a badidol nevű, önmagát a comák fölé helyező, /vagy magasabb szinten, nem tudom/ figurákra értettem, mert amit ő leművel itt a fórumon, na az a gáz.

    prsze én csak ezt látom a többi fórumot olvasva, így véleményem csak ezirányú észrevételen alapul.

    mert amiket olvasok, az alapján rajta kívűl az összes coma látszólag alá van rendelve, minden infó/támogatás nélkül.

    Edited once, last by rettenet ().