Szerverösszevonás (Soft Merge) - KIBESZÉLŐ

  • Kérjétek a jegyben, hogy EGYBŐL a COMA-nak legyen továbbítva. Írjatok még egyet amiben bemásolva az elsőt neki címezitek meg a panaszt. Ez nem egy olyan dolog amit egy GO megnéz, EGY TUDOTT hiba - ami HIBÁS teljesítés. A :thumbdown:GF:thumbdown: szerződés szegése - amit saját trehánysága és inkompetenciája okoz a játékosok közösségének, az ún. FOGYASZTÓI körnek.

    Elég sokáig vártunk türelmesen azt hiszem...X(


    Opi mérges és össze ráncolta a szemöldökét! :cursing:

  • A szövetségek tisztviselői itt jelezzék kártérítési igényüket szerintem,azt nem lehet figyelmen kívül hagyni. Alfa szerver ,dipi titkár Kyra1112.

    Az elmulasztott teljesítéseket szövetségem összes játékosa nevében.

    Nem fogjuk egyenként kérni.

    gnPmyu1.png

    Soha nem mondd, hogy soha!

  • Köszi, beléptem a támogató rendszerbe. Már az sokat elmond, hogy válasszam ki melyik szerveren játszom!

    Az összes régi magyar szerver kiválasztható, a nemzetközi szerver nincs rajta.

    Persze ez nem tart vissza. :P

  • Február elején elindult a várva várt inaktok törlése, napi 100 körüli, gammán ment is szépen egészen 24-éig, majd megállt, azóta tartja a picivel 1000 felettit. Elfogyott a havi kvóta és holnap ismét elkezd csökkenni, vagy ennyi volt idénre? Áááá, vegyük, hogy csak költői volt......

    General HU Gamma (AB-AS alliance)

  • Köszi, beléptem a támogató rendszerbe. Már az sokat elmond, hogy válasszam ki melyik szerveren játszom!

    Az összes régi magyar szerver kiválasztható, a nemzetközi szerver nincs rajta.

    Persze ez nem tart vissza. :P

    Az angol támogató rendszerbe léptél be?

    Ha nem oldódott meg spontán a hiba, leginkább nekik érdemes jegyet nyitnod.

    Ha nem lehet kiválasztani a nemzetközi szervert, akkor szerintem 0-ás jegyet írj. (szervernek ISMERETLEN-t jelöld --- angolul gondolom UNKNOWN lehet)


    Ha kell segítség a fordításban tudunk segíteni valamit.

    Legrosszabb esetben írd meg nekünk a jegyet és átpasszoljuk az angol teamnek, csak ha ezt az utat választod, pontosan jelöld meg a közösséget, szerverszámot, hogy jó helyre helyezzük :)


    Ami fontos, hogy minél több részletet adj meg a hiba kapcsán. A képernyőképre is szükség lesz (amit ide feltöltöttél, annak egy frissebb verzióját (is) javasolom) ha még mindig kering a flottád.

    Illetve alapvető, hogy a jegyrendszerben lévő neved + mailcímed egyezzen a játékban használttal.

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Február elején elindult a várva várt inaktok törlése, napi 100 körüli, gammán ment is szépen egészen 24-éig, majd megállt, azóta tartja a picivel 1000 felettit. Elfogyott a havi kvóta és holnap ismét elkezd csökkenni, vagy ennyi volt idénre? Áááá, vegyük, hogy csak költői volt......

    Fogynak lassan, de fogynak. Én még mindig látok vakba helyezett fiókokat 0 ponttal. Tehát a program még mindig teszi a dolgát.

    Ez az elején is lassú volt, az eltelt idővel sem lett gyorsabb... Ha így folytatják fél év és talán végeznek vagy jövőre...talán..:rolleyes:

  • Február elején elindult a várva várt inaktok törlése, napi 100 körüli, gammán ment is szépen egészen 24-éig, majd megállt, azóta tartja a picivel 1000 felettit. Elfogyott a havi kvóta és holnap ismét elkezd csökkenni, vagy ennyi volt idénre? Áááá, vegyük, hogy csak költői volt......

    Fogynak lassan, de fogynak. Én még mindig látok vakba helyezett fiókokat 0 ponttal. Tehát a program még mindig teszi a dolgát.

    Ez az elején is lassú volt, az eltelt idővel sem lett gyorsabb... Ha így folytatják fél év és talán végeznek vagy jövőre...talán..:rolleyes:

    Sajnos továbbra is áll, még mindig nem csökkent 10000 alá(előzőleg egy nullával kevesebbet írtam), gammán most 10,046 játékost tart níilván, ami tizen párral több, mint hétfőn volt :(

    General HU Gamma (AB-AS alliance)

  • A magyar támogató oldalon nyitottam jegyet, csatoltam képernyőképet is.
    Sipka válaszolt is gyorsan, továbbította illetékes elvtársnak.
    (Egyébként a hajóhad egyszercsak visszajön 1-2 órán belül, de semmi nem változik, a barbár flotta, padig újra támadható..)

  • Február elején elindult a várva várt inaktok törlése, napi 100 körüli, gammán ment is szépen egészen 24-éig, majd megállt, azóta tartja a picivel 1000 felettit. Elfogyott a havi kvóta és holnap ismét elkezd csökkenni, vagy ennyi volt idénre? Áááá, vegyük, hogy csak költői volt......

    Fogynak lassan, de fogynak. Én még mindig látok vakba helyezett fiókokat 0 ponttal. Tehát a program még mindig teszi a dolgát.

    Ez az elején is lassú volt, az eltelt idővel sem lett gyorsabb... Ha így folytatják fél év és talán végeznek vagy jövőre...talán..:rolleyes:

    Sajnos továbbra is áll, még mindig nem csökkent 10000 alá(előzőleg egy nullával kevesebbet írtam), gammán most 10,046 játékost tart níilván, ami tizen párral több, mint hétfőn volt :(

    Megy az hidd el csak olyan lassú, hogy megőszülünk mire végez...

    Mivel az összes célszerver megtelt, így már nem tudta a rendszer automatikusan dobálgatni be a többi szellemet. A toplista 15k volt amikor tele volt. Ahogy mondták, sok idő mire minden egyes szellemet eltakarítják, mert meglehet h törölnek 1-et de a helyébe lép egy másik. Ez így fog menni, amíg végül el nem fogynak... No hogy ez mennyi idő, még ők sem tudják.. Nem kevés az biztos! Jövőre? Talán... egyszercsak..

    A legmókásabb az egészben, hogy ez így volt eltervezve a szellemeknek így vagy úgy de jönniük kellett, csak hát jöttek és menni már nem volt kedvük..

    Már a tervezési fázisba voltak hibák.. Egyáltalán miért?! Helyezkedj el úgy, hogy többszörös játékos állományi szellem bepofátlankodik minden helyre..
    Jóarcok, de kár is tovább szapulnom a szót mára eleget mérgelődtem a GF fejlesztőin, hagyok jövőhétre...Úgy is mindig meglepnek minket valami olyannal, amire rohadtul nincs szükségünk! :)

  • Szóval értem én,hogy mindenkit úgy hívnak ahogy akarja,ja nem ahogy mások akarják.

    Ez egy feketeker legújabb elnevezése.

    Polisz 02.03.2022 19:14 A(z) "31" épületed elkészült!

    Ford Fairlane jut eszembe.

    gnPmyu1.png

    Soha nem mondd, hogy soha!

  • No lám, gyanúsan igazad lesz Emion! Azok a sas szemek! ^^

    Amikor elsőnek szóltál, pont 1 hete hogy "megállt az inaktívok törlése" kifigyeltem egy vakban lévő 0 pontos fiókot és valóban...

    Még mindig ott álldogál a szigeten vakáció módban holott már a 7 nap letelt..

    Szép volt jó volt, de úgy fest a helyzet, hogy az inaktív eltüntető kis mutyi programjuk elkezdett lazsálni dolgozni meg nincs kedve...

    Ráadás több helyről olvasom ezt a panaszt szal lehet már tudnak róla, csak nem úgy néz ki mintha érdemlegesen foglalkoznának a dologgal..

    Lehet érdemes lenne ezt is mondani nekik, hogy halló az inaktívok törlése abbamaradt...valamit megint elcsesztetek...X/

    Ha így folytatják jövőre sem lesznek szellemmentesek a szerverek..:D


    Közben egy olyan információra tettem szert, amitől majdnem mondtam valamit, de inkább hagyom h megemésszétek ti is.

    A gf-nek jelenleg 6 fejlesztője dolgozik az ikariam játékon...!

    Kínosan vicces ezaz egész.. :)

  • A gf-nek jelenleg 6 fejlesztője dolgozik az ikariam játékon...!

    Kínosan vicces ezaz egész.. :)


    Mármint 6 ember foglalkozik -elméletileg- a játékkal :) több, mint a semmi ;)

    Persze, igazad is van de hát számomra két dolog is felmerült ennek a kapcsán. Mint laikus hozzá nem értő mert lövésem sincs, hogy az informatikába hogyan programoznak, de van tapasztalatom a programozás kapcsán.. Igaz én Arduino, PLC-t szoktam az pedig vagy C nyelv, vagy létra diagramm.

    Node, azt akárhányan csinálják annyi megoldás annyival lassabb mert rákell jönnöd mit miért és hogyan csinált.. Átkell látnod az ő tervét is..

    Na már most nekem erről két dolog jutott hirtelen eszembe de mondom, mint laikusként lövésem sincs az informatika programozáshoz, de ha tételezzük fel valóban 6 ember csinálja, akkor vagy az érvényesül mint amit fentebb említettem, hogy összevisszaság lesz és egymás munkáiba belekotorásznak..

    A másik véglet, hogy 6 ember van többen tudják ellenőrizni megosztani a munkát gyorsabban precízebben csinálni..

    Tehát elméletbe minek is erre 6 embe?!

    Ha a második jött hirtelen kósza gondolatom valótlan lehet hiszen, a gyorsaság na az ami nincs meg még köszönő viszonyban sem...

    Precízség... No arról kár is beszélni, az elmúlt hónapok alatt megmutatták mennyire is precíz munkát tudnak ki adni a kezükből..

    Az összevonáson kívül meg inkább a semmi fejlesztés tükröződik, nem pedig a 6 ember munkája...:/

    Tehát miért is fizetnek 6 fejlesztőnek elméletben a GF-nál? Számomra ez inkább gáz kijelentés mint, hogy megnyugtató lenne a válaszadótól..



    Másik téma.. Ezt nem tudom, ki mennyire vette észre lehet csak nálam ütközött ki bár kétlem, hogy így lenne..

    Nekem a cselekmények ismét késnek pár másodpercet csak ugyanúgy, mint amikor a szervereket egyesítették...

    Annyira sokat nem, mint a legelső ilyen hiba amit a szerverösszevonás magával hurcolt, de észrevehető érzékelhető és zavaró!

    Amint végbe ér egy szállítás/fosztás/kalóz bármely cselekmény lejár az idő "-" jelzés és 1-4 másodperces intervallum után kapom meg a hírt róla és ér véglegesen végbe a cselekvés.

  • 1 dolgozó

    1 marketinges

    1 project manager

    1 belső ellenőr

    1 IT-manager

    1 kommunikációs manager


    ha kihagytam valakit, szóljon most.. :)


    --


    a szerver nem feltétlenül késik, maga az üzenet ér be később.. ez nálunk ( ogame ) is sokszor okoz problémát a játékosoknak, de a logokban azt látjuk, h az adott cselekvés akkor történt meg, amikor meg kellett történnie.. általában, ha hirtelen nagy mennyiségű adat generálódik, akkor szokott ilyen gond előfordulni..

  • Én megmondtam, hogy megmondtam :-) Eltelt újabb két hét és még mindig semmi, mondjuk én még mindig találok fosztani való inaktot, csak ez kicsit megölte a játékot, gamma leült, alfa max kalóz, bétán van egyedül élet, ott meg elcsináltam, mikor költözni kellett annyira sza - vacakolt az egész, hogy végül a legkisebb accomat vittem oda, és még mindig annyira pici, hogy talán nyárra tudok én is menni buliba, addigra hátha 2-300-al több hely is lesz és a csodáim is helyreállnak.

    General HU Gamma (AB-AS alliance)

  • B opció:


    1 vezető

    1 közép vezeető

    1 felső vezető

    1 felső vezető OKJ-t három éve befejezni nem képes programozó fia

    1 titkárnő

    1 Gizike

    General HU Gamma (AB-AS alliance)

  • Reggelt! De nagy a csend?!?! Rájöttem valamire, de csak halkan mondom, ne kiabáljam el. Gammán 9170 körülire csökkent a létszám a 2 hónapon keresztül 10000 körüliről, lehet, hogy elindult valami? :-))

    General HU Gamma (AB-AS alliance)

  • Reggelt! De nagy a csend?!?! Rájöttem valamire, de csak halkan mondom, ne kiabáljam el. Gammán 9170 körülire csökkent a létszám a 2 hónapon keresztül 10000 körüliről, lehet, hogy elindult valami? :-))

    Múlthét Hétfőn volt egy frissítés, ami elvileg felgyorsítja az inaktívok törlését és az akkora bejegyzésből azt írták 5-7 nap múlva fog szemmel láthatóan látszódni is a folyamat. Tehát helyreállították és folyik továbbra is az inaktívok törlése... Csend? Persze, szerintem már mindenki úgyvan vele, majd lesz valahogy a reményt is szépen lassan kiölték a játékosokból...:D