Szerverösszevonás (Soft Merge) - KIBESZÉLŐ

  • Jó reggelit!


    Azon gondolkodám, hogy mi is a legkézenfekvőbb a részünkről?

    Aztán kósza gondolat: online vásárolunk ambrót, hiszen így lehet. Azt gondolom, hogy mint minden online vett motyóra, szolgáltatásra érvényes az elállás jogintézménye. Javítsatok ki ha tévedek.

    Tehát egyszerűen tömegesen kell élni ezzel. Fizessék vissza arra a számlára a pénzüket, amiről utaltunk.

  • Ezt ismerem, gyakoroltam már, sőt volt az a semmit sem érő békéltetőim is de arra messzemenőleg tett az eladó. Aztán a nagyobb média megjelenés után átgondolta a dolgot és visszavásárolta a terméket. Nem volt gyors és zökkenőmentes, de végigcsináltam.

  • Ezt ismerem, gyakoroltam már, sőt volt az a semmit sem érő békéltetőim is de arra messzemenőleg tett az eladó. Aztán a nagyobb média megjelenés után átgondolta a dolgot és visszavásárolta a terméket. Nem volt gyors és zökkenőmentes, de végigcsináltam.

    Akkor bocs, nem értettem tisztán a kérdést. ;)

    De nem hiszem, hogy ilyen panaszkezelés mellett a gf bármit is tenne önszántából.
    ....-nak az egészre.
    Legalábbis nekem bugyuta usernek ez az érzésem.

    c5f3adf8907a18e5061ff377eca460f6.jpg

    >

  • Kyra, én meg 2050-ig tiltva..:D

  • NA de az nem én voltam :S

    Az én olvasatomban pénteken kaptunk tájékoztatást,onnantól 14 napunk lenne az elállásra,de itt nem erről van szó szerintem.

    Nem teljesítés és ez nagyon finom megfogalmazása a történteknek.

    Azt sem gondolom,hogy ezt kérnünk kell.

    gnPmyu1.png

    Soha nem mondd, hogy soha!

  • Számomra érthetetlen, minek feltölteni egy olyan frissítést ami egyes szerverekre rohadtul nem kell.. pláne azt végképp nem értem, ha felrakják és jelzik aznap, hogy 5-10 bug megjelent a játékba, miért nem rakják vissza az előzőt és törpülnek tovább a dolgon mégis mit rontottak el?!


    Vannak kétségeim afelől, h van biztonsági mentésük, illetve h ha a régi raknák vissza, az nem okozna számtalan egyéb problémát.


    Nálunk ( ogame-n ) elsőként a publikus tesztszerverekre érkezik meg minden frissítés - és a hibajavítások tömkelege utána :D -, majd ha mindent javítottak, akkor engedik rá az élesre.. ott is elsőre az angolok kapják meg, majd pár órára rá minden más nemzet.. persze, így is van olyan, h belefutunk problémákba, de valószínűleg jóval kevesebbe, mintha egyből az élesre menne minden..

    Számomra ezért furcsa, h ha már egy cégről van szó, akkor miért nem követik a bevált módszereket más-más játéknál..

  • Jó reggelit!


    Azon gondolkodám, hogy mi is a legkézenfekvőbb a részünkről?

    Aztán kósza gondolat: online vásárolunk ambrót, hiszen így lehet. Azt gondolom, hogy mint minden online vett motyóra, szolgáltatásra érvényes az elállás jogintézménye. Javítsatok ki ha tévedek.

    Tehát egyszerűen tömegesen kell élni ezzel. Fizessék vissza arra a számlára a pénzüket, amiről utaltunk.

    Én ezen az úton el fogok indulni - hozzá téve a kárpótlást azért, mert a rossz út idők miatt pár órás távra (amiből lesz 10 oda és 10 vissza) bérelnem kell hajókat.

    Most van jogalapom úgy vélem - megalapozott. Kikapcsoltak pl szolgáltatást mert nem megy - de én AZÉRT is fizettem ám!

    Zárni meg topikot taplóság azért mert nem viselik el a jogos kritikát.

  • Vannak kétségeim afelől, h van biztonsági mentésük, illetve h ha a régi raknák vissza, az nem okozna számtalan egyéb problémát.


    Nálunk ( ogame-n ) elsőként a publikus tesztszerverekre érkezik meg minden frissítés - és a hibajavítások tömkelege utána :D -, majd ha mindent javítottak, akkor engedik rá az élesre.. ott is elsőre az angolok kapják meg, majd pár órára rá minden más nemzet.. persze, így is van olyan, h belefutunk problémákba, de valószínűleg jóval kevesebbe, mintha egyből az élesre menne minden..

    Számomra ezért furcsa, h ha már egy cégről van szó, akkor miért nem követik a bevált módszereket más-más játéknál..

    Biztosan van mentésük, értem én igazából miért volt ez...

    Az nap indult a nemzetközi szerver, egyszerűbb volt ha minden szerverre felrakják és elinditják dőljön a lóvé... Itt semmi mást nem helyeztek előtérbe, csak is a pénzt az h a játékosok mit fognak elszenvedni ismételten az érdekelte őket a legkevésbe...

    Simán volt rá lehetőség, hogy visszarakják... de akkor elhúzódik a nemzetközi szerver indítása nekik az meg, hogy valamit biztosan és jól kiadjanak a kezükből nem volt opció... csak a pénz..

    Tehát csinálhatták volna okosabban, megfontoltabban helyette inkább kaptuk a szokásos hanyagságot meg a szó szerint bele sz*rtak az egészbe..X/



    Én ezen az úton el fogok indulni - hozzá téve a kárpótlást azért, mert a rossz út idők miatt pár órás távra (amiből lesz 10 oda és 10 vissza) bérelnem kell hajókat.

    Most van jogalapom úgy vélem - megalapozott. Kikapcsoltak pl szolgáltatást mert nem megy - de én AZÉRT is fizettem ám!

    Zárni meg topikot taplóság azért mert nem viselik el a jogos kritikát.


    Elvileg jegyen keresztül ismertetned kell, mikor mit használtál el és a számládra írják a triton/bérhajók stb amik mentek a kukába ...

    Na de ez is kb vicc kategória ők szivatnak meg és még te járj utána... Fasza morál, mint a biztosító szépen lehúznak ha nem kezdel el reklamálni... :)

    Szerintem is taplóság, hogy lezárták a topicot ez a teljes kudarc elismerése részükről és hogy innentől kezdve egy cseppet se érdekli őket, a játékosok véleménye az van amit ők akarnak mindenki más meg gyakorlatilagg maradjon csendbe... Még mi örüljünk, hogy egyáltalán piszkálják a játékot... Jah persze inkább csak szétcseszik ami még megmaradt belőle..

  • Én megkeresem első körben a fogyasztóvédelmet, meglátom mit javasolnak-

    Második lépcsőben indítok egy FB csoportot, ahol lehet teregetni a szennyest. twitterem nincs, még, de lehet emiatt regisztrálok rá aztán nyomjuk ott is.

  • Én bizonygassam, hogy nem működik az, amit annyira elsza.. elszerváltak, hogy ők ki is kapcsolták?:cursing:

    Nézzék meg Ők, mennyi hajót béreltem mert nem megy a delfing

    Nézzék meg Ők, mennyi Tritont nyomtam mert nem ment a merülés


    Ez a nem teljesítés kategória - ezeket kérem vissza.

    Aztán jön a kártérítés, mert most is lehet venni ambrót - de nem elérhető AZÓTA sem a Triton mint funkció

    ÉS megszívod ha alkalmazod a hajó bérlést mint funkciót - mert úgy vánszorognak, hogy mellettük a csiga meg huss..X(


    Végül a kárpótlás a játék élmény rontásért

    És egy kis extrát is illene mellé tenni - egy bocsi a kellemetlenségért levél mellé némi ládafia, ambrós kupon


    Kedd van: még mindig nem javítottak semmit.

    Azért Boldog Óra már ketyeg - és van már Nemzetközi szerverünk is majd 200 k Tp-vel:/

  • Most kárpótlás gyanánt mindenki kapott 1x 10 napos raktárkapacitás duplázást. Mivel nem megy olyan gyorsan a nyersik szétosztása :D (ezek szerint tritón nélkül nem is tudják elképzelni a játékot?) :D

    Úgyhogy az egyik kérésed teljesült. Még ha ennél többre is gondoltál. Remélhetőleg a többi is fog.


    Opi, az mindenképpen jó, ha össze tudod szedni, hányszor nyomtad el a tritónt ami kárba veszett. Nyilván játékpénzzel kicsit más a helyzet, de akkor is elsődlegesen a Te érdeked, hogy kárpótolva legyél (még ha hosszú távon nekik is érdekük, hogy az ambrót vásárló játékosok ne akadjanak ki és hagyják itt a játékot). De hát láttuk, hogy a hosszú távú érdek itt ritkán szempont :S

    Merem remélni, hogy aki így ambrót (pénzt) bukott, annak járni fog kárpótlás valami általános vacakon túl is.


    Sajna ha játékelem és/vagy prémium funkció kiesése miatt egy másik prémium funkciót használsz, kétlem, hogy azért kárpótolnának, hiszen nem voltál rá köteles, hogy megtedd :(

    Reméljük a tényleges kárt mindenképpen kárpótolják. Szerintem is az lenne a minimum.

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Írjanak egy programot,ami megállapítja a feleslegesen elhasznált ambrókat.Ugye senki nem gondolja hogy egyenként megírjuk majd az ambrókra a kérelmet.

    Jogosulatlan haszon szerzés, gondolom kimeríti a fogalmat.

    Biztos vagyok benne,hogy megvan a megoldás,másként nem árulnának ambróziát.

    Ha nem akkor ki lenne írva hogy a jövőben csak erre meg erre lehet használni.

    Aki teszem azt utazni szeretne gyorsabban ambróért ne vegyen mert nem fog működni és a többi.

    Azért jó,hogy a mi góink észosztóink :P fórum felügyelők kitartóak vagytok.

    Büszke vagyok rátok,le ne zárjátok a fórumot!:love::love:

    gnPmyu1.png

    Soha nem mondd, hogy soha!

  • Oda dugják fel a gőzemelőjüket, ahova soha nem süt nekik a ☀️.


    És 10 napig folyamatosan. A raktár duplázás hogy kompenzál gyorsítás hiányt??? 🤬


    Lassan nincs annyi 🐎 alkatrész ami elég lenne a feladatellátásra.


    Jah és persze egy kedd megint elmúlt...

    Bár azt megint nem mondták, melyik kedd...

    c5f3adf8907a18e5061ff377eca460f6.jpg

    >

  • Valami még szöget ütött a fejembe...
    (azt nem mondom, hogy eszembe jutott, mert nem nagyképűsködök) :D


    Ha komolyan jelezni szeretnétek valamit....

    Mi az, amit a gf-et mozgatja?
    Csak a pénz, amit ambira költünk.
    Azt nem tudom ugyan, hogy a nemzetek között mi mennyire vagyunk nagy ambró vásárlók, de...

    Ha senki nem venne, és nem használna ambrót egy meghatározott ideig (mondjuk 2-3 hét) az lehet meglátszana a heti bevételi értekezleten, és megkérdeeznék Jürgent, hogy "Te Koma, ezek miért nem költik a szombati túlóra pénzüket?"

    Persze ehhez (is) szervezkedni kellene, és az összetartás sem árt(ana).
    Úgy is lenne, aki nem foglalkozna vele, de...

    Csak próbáltam dolgoztatni a szürkeállományom.
    Futassátok le Ti is magatokban.

    Szebbet és bugmenteset!



    Editke! Gyorsan, hamar!

    Na - működik a delfin, és a merülés.
    A Tritonra azért még nem merek pazarolni.... ;)

    c5f3adf8907a18e5061ff377eca460f6.jpg

    >

    Edited once, last by Jps_ ().

  • Nem akarom össze szedni - mert általánosságban, és általuk is elismerten hibás funkciók voltak.Ne nekem kelljen már keresgélnem - nem is kapok üzit az ambró ELKÖTÉSÉRŐL. A kereskedésemről meg hibásat ír a Polgármesterem - a vétel tárgyát nem közli. Vettem valamit, de nem írja ki hogy mit pakoltam fel, majd le.


    Ezeket a hibákat én azzal akartam kiváltani, hogy BÉRELTEM hajókat - hátha prémiumban működnek. De azok is randomize, és delfinnel ellentétes hatással mentek az útjukra.

    Aztán arra kényszerültem, hogy KIVÁLTSAM a ker hajóimat -van közöttük PÉNZÉRT vett föníciai is - sőt azt is vettem... Szóval hogy a ker hajóimat ne lássam 11 órát menni 2 óra távra és 5 óra múlva ne 8 órás utat lássak, ezért bérelt hajókkal kereskedtem

    A Triton hiba KELETKEZÉSE majd annak kikapcsolása közötti időben NEM volt értesítés, hogy ne használjuk azt- tehát azok az ambrók is a semmiért mentek a zsebükbe.

    HA nekem 1 levelet kell emiatt írnom akkor minden szerveren (100 fölötti szövetségekről beszélek) minden társamnak megküldöm. Lehet fel is töltöm valahová és direkt linkkel letöltve csak az adatokat kell beírni és nyomathatják is a GF-nek. Aztán szétküldetem a külföldi szerverekre is - hidd el, megteszem ha elborul az agyam.

    Keddre HAZUDTÁK a hiba javítást. 2 hónapja a war szerver összevonást! Csak a hibák sokasodnak!! Jahh kiabálok és mély a hangom. Mert már elege van mindenkinek ebből csak én ki is írom magamból.


    Azt szeretném ha ezt a bejegyzést megmutatjátok a COMA-nak. A COMA pedig tolmácsolná a GF-nek.Ezt KÉREM.

    Most én nem általánosságban beszélek! Akartam egy ambró szökőkutat aktiválni - vagyis ki akartam terjeszteni. Erre vettem egy 27-28 EUR értékű ambró csomagot. A fele kb elment a fentiek miatt. Esetenként mégis későn érkezett meg a szállítmányom, már oka fogyottá vált az akció vagy értelmetlenné, mert az ikában az időpont sem mindegy.

    Kaptam egy nesze semmit a raktár kapacitás emeléssel. Logikailag sem stimmel a kárpótlás ezen módja. Mondjuk ha jövő héten bugos lesz a kohó, 1-5 között bármilyen szinten aktiválódik hiába fullos, akkor kapunk kén termelés növelőt 1 hetest és azzal rendezve van? A gyártás meg legyen a mi gondunk, az extra lakosság fogyás a mi hátrányunk a játék élmény meg olyan mértékben romlik mert oda lesz egy csata stb...had ne ragozzam


    Szóval nekem konkrétan 1 ambrós szökőkutat kell aktiválni a GF részéről - ezt a célomat cseszték el - de mi lesz ezek után? Mennyi ambrót kell még elkölteni, hogy bérhajók váltsák ki a kereskedelmi szállítmányaimat? Másrészt Velem nem akar senki kereskedni - mert elindul a fáért amit eladnék, látom 4x próbálkozik, majd ír: feladja mert hiába 7 szigetre vagyok de 5-8-11 óra az út, és gondolni sem mer arra, hogy mennyi lesz vissza fele?


    Egyébként meg Olcsó János vagyok nekik ezzel, mert pénzben kifejezve a kárpótlást és kártérítést, hatóság általi büntetés nélkül is sokkal többe kerül. Ez amit elkövettek nem teljesítés, ami internetes vásárlásnál a csalás kategória! Ezt ezzel az általános vacakkal nem nyomják le a torkomon


    Most mondhatjátok, hogy minek vettem ambrót,stb... Megmondom: sok társam elvből nem vesz, mert ingyen játék. Én rászánok egy kis pénzt, mert ÍGY lesz nekik ingyenes. A vásárlók teszik a többségnek ingyenessé az ikát, ne áltassuk magunkat. És MOST ezeket a vásárlókat becsapták, trehányságból (mert nem tesztelték ha már elrontották) hátrányba hozták pedig ELŐNYT reméltem venni maguknak. És még azt sem tudjuk, mennyi ideig folytatják ezt? Az utolsó bekezdéseket is kérem lássa a COMA és képviseljen minket - valamint felelős alkalmazottként kerültesse el a GF-el, hogy perekbe, HATÓSÁGI jelentésekbe keverje a vállalkozását, és nem utolsó sorban elveszítse a játékosait.

    MOST olvassátok a sokat hivatkozott ÁSZF-et - mert most van igazán jelentősége.


    Gyerekek, azért ezt már nem lehet velünk csinálni... tiszta lúzerek vagyunk ha ezt már szó nélkül hagyjuk és ez az érzés számomra elviselhetetlen.

    Akkora negatív reklám lesz ez a GF-nek amit megérez a pénztárcája - ha a ládáinkat tömi tele, az még nem pénz... de ne szúrja már ki a szememet.

    Az enyémből meg vegyétek ki azt a nyomi emelőt, mert nekem nem kell! Emelgessék meg vele a seggüket, és csinálják meg amit az ÁSZF-ben vállaltak - SZOLGÁLTASSANAK a pénzünkért, akinek meg ingyenesen adták a jogot annak is biztosítsák a játék lehetőséget.


    Uff én beszéltem!

    Edike (a titkárnőm) csitítgat - de azt mondja ha már lenyugodtam akkor nyomjak tritont. GF szerint már jó ha vissza tette igaz? Ha mégsem akkor... nem is folytatom

    Edited once, last by Opi ().

  • Amúgy mi van a kémkedéssel? Nyomom mint állat. Az aranyat leveszi, de a jelentés sehol? Ez normális, tegnap még működött?


    Közben meglett a bibi.

    Edited once, last by Kicsi ().

  • Opi a támogatásom megkapod a szövetségem nevében és segítek a szövetségek elérésében.

    Nem adja meg a barbár fosztást sem?

    Amennyiben csődöt jelentett a GF tessék közölni és az ambrózia értékesítést megszüntetni.

    gnPmyu1.png

    Soha nem mondd, hogy soha!

  • Jó reggelt, lehet volt róla szó, de már kedvem se semmihez, Kötekedni sem.

    Szóval. Az normális, ha eladok 234567 hajót vagy parittyást, akkor az miért nem jelenik meg, ahogy eddig?

    Ha elkészül valami egység, az miért csak azt mondja, hogy Az egységek elkészültek ebben az épületben: Hajógyár

    Hmmm. Fene sem gondolta volna, hogy elkészültek benne. No de mi? Hát egységek. No de milyen egységek? Aztán meg mennyi?

    Legközelebbi fjúcsör az lesz, hogy támadni akarsz, és felhozza: Válasszon ki egységet. Egységet nem mutat, darabszámot nem mutat?

    Jó lenne tudni, hogy hány vakációs ciklus kell nekik, hogy kapjunk egy értékelhető verziót? Mert most itt tartunk a törlések után.

    Ugye nem kell mondani, mi szokott történni, ha valaki elkezd vakolgatni többször egymás után?

    DE egy jó hozadéka van a dolognak: a kalózok nem rohangálnak, leálltak több helyen, mert tudjuk ugye? Delfin és merülés.

    Csak tippelem, ha leállnak akkor lehet nem is költenek ambrót? Jó lesz ez :)