Łączenie serwerów

  • Datki na kopalnie będzie można wykorzystać bezterminowo, po Festiwalu Światów zmieni się jedynie to, że czas rozbudowy kopalni nie będzie już przyspieszony.


    Jeżeli coś będziemy wiedzieć na temat naprawy błędów i innych terminów (typu:kiedy będą połączone serwery wojenne), na pewno damy Wam o tym znać w odpowiednim wątku Fuzja serwerów :)

    Serio nie trzymamy tajemnic dla siebie :P

    Domyslamy sie ze nie trzymacie tajemnic dla siebie ale bez statkow handlowych troche ciezko sie gra.

    Fuzja byla 2 grudnia, 4 dni minely a niektorzy jak statkow nie mieli, tak statkow nadal nie maja.

    Jak grac, pani, jak grac?

  • Polać mu.

    Póki jest ten cały festiwal światów to jeszcze z trudem ale dam radę a później już to wina nie będzie i wogle nie będzie niczego wtedy będę mógł sobie kliknąć ten urlopik by wrócić w tym 2038 roku może wtedy ta sprawa zostanie rozwiązana - jeśli chodzi o ten,, kłopot z obsługą zdarzeń,, to ma ona miejsce na 100 % na serwerze Orpheus. Fajnie jakby Wam to max te 9 dni zajęło przywrócenie tych handlowek - jakby było tego typu info to chociaż by było na co czekać a tak. Miałem nadzieję, że Święty Mikołaj da-odda mi te handlowe na 6 grudnia ;).

  • UPDATED: Maintenance and Merge - 01.12 & 02.12


    Drodzy gracze,



    około godziny 15:00 czasu środkowoeuropejskiego przeprowadzimy kolejną krótką konserwację, podczas której wyłączymy łączenie serwerów, aby zapobiec pojawianiu się nowych przypadków lub uszkodzonych kont. Uważamy, że jest to konieczne, ponieważ” nadal pracujemy nad rozwiązywaniem już istniejących spraw.



    Po tej konserwacji podczas próby rozpoczęcia procesu scalania system po prostu powie „Błąd serwera” i żadne połączenie nie zostanie wykonane. Oznacza to również, że obecnie nie są możliwe transfery kont za ambrozję.


    Wciąż pracujemy nad rozwiązaniem istniejących problemów i jak najszybciej poinformujemy Was o podejmowanych dalszych środkach.



    Przepraszamy za niedogodności.



    Twój zespół Ikariam

    gio.png">

  • Od pięciu dni nie mam dostępu do swojego konta na świecie BETA ani do świata na który konto trafiło. Widać twórcy gry postanowili zniechęcić pozostałych graczy do dalszej zabawy. Gratuluje ponieważ uważam że to celowe działanie i nie wierze że można przygotować w ten sposób migrację światów aby było tyle problemów błędów i awarii. Nie wierze w takie przypadki. Jeśli by chcieli to zapewne odtworzyli by cały stan sprzed migracji i zaplanowali na nowo ale dalej brną przypadek?

  • Oj tam, ale jakieś plusy są - masz więcej czasu do przygotowań świątecznych (w kuchni rzecz jasna). Wiadomo, bigos, uszka i barszczyk sam się nie zrobi :P

    Server: Alpha, Poland

  • (konto bez niebieskiego paska)

    Witaj Witold77 (Epsilon),

    Włączyłeś urlop. W związku z tym niestety nie możesz się zalogować, dopóki nie minie minimalny czas urlopu - 48 godzin!

    Minimalny czas oczekiwania: 5647D 13h 21m 20s

    ------------------------------------------------

    czy nie można zmienić na:

    Minimalny czas oczekiwania: 1h 00m 00s


    może ten minimalny czas oczekiwania, ponad 5000 Dni, trzyma na siłę konto na urlopie, czy ktoś to testował?


    Witold77 (Epsilon)

  • UPDATED: Maintenance and Merge - 01.12 & 02.12


    Drodzy gracze,


    niestety wciąż pracujemy nad rozwiązaniem bieżących problemów po połączeniu i nie znaleźliśmy jeszcze ostatecznego rozwiązania, które rozwiązałoby wszystkie znane problemy.


    W międzyczasie będziemy nadal próbować rozwiązywać problemy indywidualnie w systemie wsparcia.


    Mamy też dla Was małą informację dotyczącą festiwalu. Ponieważ było to nieco niejasne: 18-dniowy okres rozpoczyna się po ZAKOŃCZENIU fuzji. Obecna data zakończenia połączenia to 16.12.2021 12:00 CET. Ze względu na obecną sytuację można się spodziewać, że data ta zostanie przesunięta. W odpowiednim czasie podamy nową datę.


    Ponadto chcielibyśmy przeprosić wszystkich za niedogodności, jakie to spowodowało. Jako mały dowód uznania dla Waszej cierpliwości i zrozumienia, umieszczamy w ekwipunku każdego gracza 10 dni konta premium. Jak każdy przedmiot w ekwipunku, możesz dowolnie wybrać, kiedy go aktywować. Przedmiot pojawi się w ekwipunku w ciągu najbliższych 2-3 godzin, przejrzenie wszystkich kont zajmuje trochę czasu.


    Zdajemy sobie sprawę, że jest to tylko małe pocieszenie i nie pomaga wszystkim, którzy jeszcze nie mogą się zalogować. Pracujemy nad tym.


    Jeszcze raz dziękujemy za cierpliwość i zrozumienie oraz przepraszamy za to, że przez to przechodzicie.


    Twój zespół Ikariam



    P.S. Każdego, kto ma problem ze znikającymi handlówkami prosimy o napisanie ticketa: https://ikariam.support.gameforge.com/index.php?fld=pl w celu udzielenia indywidualnej pomocy, o jakiej wspomniano wyżej.

    gio.png">

  • To konto jest dostępne dopiero po jego aktywacji



    Prosimy sprawdzić swoją skrzynkę pocztową w poszukiwaniu linka aktywującego konto, zawartego we wiadomości e-mail.



    Jeśli nie możesz odnaleźć wiadomości od nas, prosimy sprawdzić folder SPAM.

    Po 4 godzinach od rejestracji konta support wciąż nie otrzymałem na e-mail linka żeby potwierdzić a następnie moc zgłosić problem ze statkami handlowymi. (przeszukane wszystkie wiadomości wraz z spam)


    Czy ten link zostanie wysłany po większej liczbie godzin i należy oczekiwać?


    Czy mogę spróbować założyć inne konto na innym e-mail (inny niż konto na którym występuje problem ze statkami)? Czy też konieczne jest posiadanie konta support tożsamego z kontem na którym on występuje?


    Dzięki za starania ws. rozwiązania tych wszystkich problemów powstałych podczas fuzji. Mam nadzieję, że uda się ostateczne wszystko rozwiązać do końca tego roku.

  • Co się dzieje? Czemu wszystkich wywaliło z Ikariam? Tak - zalogowałem się ponownie, ale nie pytam czy da się zalogować, tylko czemu zostałem wylogowany. Mam też potwierdzenie od kolegi, że jego też wylogowano...

  • No nie wiem... od czasu usunięcia niechcianego urlopu tydzień temu to żadnych problemów z kontem nie miałem, więc wolałbym by go już nikt nie naprawiał bo działa bez zarzutu :D

  • Witam małe info mam z serwera Epsilon

    radze się tu nie przenosić >>> "lokalsi" poblokowali cały serwer lipnymi kontami

    kuźnie które na tym serwerze są tylko na wyspach z siarką (co jest chore jak ktoś chce powalczyć) w dodatku jeśli znajdziesz jakąś ciekawą okolice pewne jest że wszystkie miejsca pod zabudowę są "zabukowane" lipnymi kontami

    w ten sposób mamy na wyspie 16 miast (poziom 1) należących do kont uwaga tu nazwy;

    ania1 , ania2 , ania3 , ania4 , ania5

    tak bardzo oryginalne

    ogólnie to dno i metr mułu jeśli tak mają wyglądać przenosiny to graty admini za tolerowanie takich praktyk

  • Witam

    Ingolf napisał o 46,7 godzinach przerwy w celu naprawy błędów. Miało to miejsce o 15 w piątek. Więc maks. o 14 dzisiaj powinno się to zakończyć. No chyba że w weekend nikt nie działa u was w team'ie, i czekamy do poniedziałku. Więc Majoneesi pytanie (skoro akurat ty czuwasz). Czy naprawiło to istniejące błędy czy też dalej się przetwarza i jeszcze nie wiadomo ?


    Pozdrawiam

    Andrzej / Shedra

  • Witam

    Ingolf napisał o 46,7 godzinach przerwy w celu naprawy błędów. Miało to miejsce o 15 w piątek. Więc maks. o 14 dzisiaj powinno się to zakończyć. No chyba że w weekend nikt nie działa u was w team'ie, i czekamy do poniedziałku. Więc Majoneesi pytanie (skoro akurat ty czuwasz). Czy naprawiło to istniejące błędy czy też dalej się przetwarza i jeszcze nie wiadomo ?


    Pozdrawiam

    Andrzej / Shedra

    Każde konto naprawiane jest indywidualnie, więc trudno mi powiedzieć, czy wszystko się naprawiło :) A na informacje czekamy, owszem, do poniedziałku tak czy siak, myślę, że będą jutro jakieś nowe wiadomości na ten temat.

    Jeśli komuś się "nie naprawiło", konieczne jest napisanie ticketa do supportu.

    gio.png">