Łączenie serwerów

  • No chyba nie czytasz ze zrozumieniem, albo nie rozumiesz. Na forum nikt nie płacze dlatego nie słyszysz, jedynie wysuwa propozycje by usunąć z gry Czarny Rynek by lepiej się grało i by gra ożyła. Tylko tyle.

  • Jaką drogą można skontaktować się z Zespołem Ikariam?

    Mam jedno pytanie, ale nie na tyle publiczne, by tworzyć kolejny wątek albo poruszać go na forum.

  • Proszę osoby kompetentne o odpowiedzi na moje pytania:


    1. kiedy gracze będą mogli się deklarować?

    2. czy sama deklaracja będzie dostępna w aplikacji po aktualizacji, jeśli tak to w którym miejscu?

    3. czy gracze z serwerów które zostają też muszą się zdeklarować?

    4. proszę o przypisanie nazw światów do podanych id które zostaną po fuzji. Gracze to nie administratorzy i nie operują id tylko nazwami światów. A jeśli ze wszystkich światów powstaną cztery proszę też o taką informację.


    Rzuciliście temat i w dalszym ciągu niewiele wiadomo... oprócz opisanych półsłówek. Nie może być tak że gracze mają się domyślać. Proszę o wyjaśnienia.

  • Witam, nie pisałem na forum nic od lat, ale teraz chciałbym się podzielić z wami tym czego się w dowiedziałem.


    W PL zostaną tylko Alpha Gamma Epsilon i Orpheus, wszystkie pozostałe zamkną. i Będzie można mieć legalnie maks. 4 konta łącznie na polskich serwerach, jeśli ma się więcej to w trakcie przenosin trzeba będzie z jednego zrezygnować.

    Ares 3 połączą z en203. łącznie połączą w jeden 29 serwerów ares3 (w sensie wszystkie ares3), można to znaleźć dane o serwerach na wiki (adresu nie będę wrzucał, ale wpiszcie sobie w wyszukiwarkę "ikariam serwery wiki" i pierwsza opcja, a tam active servers w artykule), łacznie z numeracją serwerów odpowiadającą nazwom.

    Ze wszystkich obecnie 32 języków zostanie 17, pozostałe włączą do serwerów z innymi językami

    Przykładowo Holenderskie (chyba) zostaną połączone z angielskimi.


    Zaraz po przenosinach ustawia cię na te same koordy które masz tutaj (nawet to samo miejsce na wyspie), no chyba że są zajęte. Wtedy na najbliższy ten sam surowiec (na cudy chyba nie patrzy). Wszystkie kopalnie i cuda są na poziomie 1. Wszystkie kulturki tracisz.


    I teraz tak co dostajesz :

    1000 zadowolenia we wszystkich miastach na 14 dni.


    Równowartość twoich datków na kopalnie i na cuda zamienione na specjalną surówkę umieszczoną w inwentarzu. Możesz ją używać tylko i wyłącznie na rozbudowę kopalń cudów (i chyba tylko przez te 2 tygodnie). Z tym że dostajesz równowartość wpłat na wszystkich wyspach, a nie tylko na tych na których jesteś obecnie.

    Przykład z testowego. Tam miałem na początku gry miasta na 8 wyspach, z czasem przeniosłem miasta na tytko 3 wyspy. Teraz po transferze, buduje się tylko na 2 i cuda rozbudowałem już do max. a nie wykorzystanej surki luksusowej na rozbudowę cudów mam jeszcze 323k (powiem tylko że rozbudowa z 4 na 5 kosztuje 73k). Tak więc liczy wszystkie datki ze wszystkich wysp gdzie byłeś.


    Dostajesz tyle darmowych relokacji ile masz miast w momencie przenosin, tak więc najlepiej wybudować jak najwięcej miast (czy też lotek) przed transferem.


    Dodatkowo dostajesz po dla każdego surowca zwiększenie wydobycia 2x 60 dni, ale nie aktywuje się od razu tylko idzie do inwentarza.

    Także dostajesz konto premium od razu aktywowane (na testowym mam na razie na 7 dni, ale pewnie będzie na 14 dni na normalnych serwerach)


    No i ostatnie to zmniejszenie czasu potrzebnego do rozbudowy kopalni do maks. 12 godzin na poziom, dalej po prostu nie będzie się wydłużał czas rozbudowy. Jednak tylko na 2 tygodnie, więc trzeba być w grze bardzo często zwłaszcza na początku po transferze i oczywiście od razu wybrać sobie miejsce.


    > 18.11.2021 9:49 gracz Shedra napisał:

    > > łączenie serwerów od poniedziałku. na polskim forum za dużo info nie ma. ale na angielskim jest sporo.

    > >

    > > Poniżej jedyna informacja jaką udało mi się znaleźć na temat ares 3. co prawda pytanie jest o angielskie (uk & us) serwery, ale odpowiedź chyba się tyczy wszystkich serwerów, więc trzeba będzie wszystko ustawiać od nowa. A pisał to Badidol, więc to ostateczność.

    > >

    > > What will happen to the war servers, Ares 3 (uk and us)? Will they merge or be deleted or be left alone?

    > >

    > > All war servers will be merged into EN203.


    I jeszcze info dla gracza powyżej

    Deklaracja jest na bieżąco w momencie rozpoczęcia fuzji, z tego co mi wiadomo to 25.11 między 10-15, czas na decyzję to całe 14 dni ale im później się zdecydujesz tym mniej czasu będziesz miał po przeniesieniu na znajdywanie kulturek czy rozbudowę kopalń.

    W dniu rozpoczęcia fuzji, będzie dostępne okno z możliwością wybór serwera docelowego i opcją sprawdzenia obecnej ilości pozostałych miejsc.

    Deklaracja, jak i dodatkowe darmowe przenosiny miast są dostępne tylko dla graczy z serwerów oznaczonych do exodusu (czyli z tych które zostaną zamknięte).

    O nazewnictwie pisałem wcześniej w tym poście.


    ps. Luknijcie sobie na obciążenie serwerów brazylijskich, jak ja je oglądałem to na niektórych widziałem nawet do 400 graczy jednocześnie. w tym języku planowe jest pozostawienie największej ilości serwerów, bo aż 9.


    Mam nadzieję że pomogłem


    Pozdrawiam Andrzej / Shedra

  • Jak usłyszę jeszcze słowo marudzenia "lokalnych" jak to są krzywdzeni to bluzgać zacznę! Ależ Wam się krzywda dzieje! Myślał by kto... Nie kasujcie bety i delty - niech alfa i gamma przejdą do nas - ja będę zachwycony, nie potrzebuje żadnych przenosin miast za friko! Jak się gra to już się ma dawno miasta poukładane jak się chce.


    Mam nadzieje, że ładunki do darmowej przeprowadzki które dostaniemy jako rekompensatę będą ważne bezterminowo, bo to i tak żart a nie rekompensata...

  • shreda pewna niescisłosc,koplanie tartataki zostana na tych poziomach co są tak bylo przy poprzedniej fuzji,sprawiediwe by było wwalenie wszystkich na nowe serwery bez przypisanego cudu do towaru,a tak siarka i kuznia,i wszystko od zera wplaty etc i 2 tygodnie na wydanie wpłat na tartatki,to kpina ,dziuba wypisał ze fuzja 3 godz okienko wyboru serwer da radę? bo co mod to inna wiadomosc

    Stop czarnemu rynkowi zabił przyjemność grania

  • Rodrigos, co do kopalń i cudów mogłem się mylić, jako że wiedzę na ten temat brałem z przenosin na testowym. A tam został do tego celu stworzony nowiutki świat.

    Na normalnych serwerach prawdopodobnie wszystkie kopalnie i cuda będą na tym poziomie na którym były przez fuzją. I tutaj jest drobiazg.

    Czy jeśli kilku graczy z największą ilością wpłat przeniosą się na wyspę z poziomem kopalni w okolicach 40, będą mogli użyć specjalnej surki i skróconego czasu aby osiągnąć poziom powiedzmy 68 (40 + 14 dni x 2 (max.12 godzin na rozbudowę jednego poziomu)) ? Bo jeśli tak to gracze z serwerów pozostawionych, którzy to grają bardziej eko powinni być wniebowzięci.

  • 1. Łączenie serwerów rozpocznie się 30.11 między godziną 10:00 - 15:00, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na okolice południa i wtedy dostępna będzie opcja w grze, która umożliwi przeniesienie konta.

    2. Aplikacja od dłuższego czasu nie jest wspierana przez GF, więc wątpię, że będzie można zrobić transfer konta przez Ikariam Mobile.

    3. Nie. Gracze na serwerach Alpha, Gamma, Epsilon i Orpheus nie muszą nic robić.

    4. Serwery, które zostają to: 1 - Alpha, 3 - Gamma, 5 - Epsilon, 47 - Orpheus


    Przypominam, że zasada 1 konto na 1 serwer została zniesiona. Można mieć 11 kont na jednym serwerze.

    • Jeśli gracz ma wiele kont w jednym lobby, to może przenieść je wszystkie na nowy serwer. Nie trzeba każdego konta mieć na innym adresie e-mail.
    • Konta połączone poprzez lobby nie mogą zostać rozłączone i trafić do dwóch innych lobby.