Sunucu Birleşmesi!

• Beklenen duyuru FastFooD tarafından yapıldı.

İkariam'da ikinci kez sunucu birleşmeleri yapılıyor ve bu birleşmede aşağıdaki ölü sunucuların hepsi yukarıdaki büyük sunuculara aktarılıyor.

Şimdi herkesin aklında bulunan ve bir çok kişi tarafından problem ile karşılanacak soruyu soruyorum. Senelerce emek, vakit ve para harcadığımız hesaplardan vazgeçmemizi hangi mantığa dayanarak istiyorsunuz?

Sabit kalacak sunuculardaki hesaplara şehir taşıma hakkı bu sefer verilecek mi? Sabit sunucuda bulunan hesap için farklı bir hesaptan vazgeçiyorsak şehir taşıma hakkı verilmek zorunda.

• hesabından vazgeçmeni söylememişler belli süre içinde nereyi seçersen oraya ücretsiz olarak taşınacağını, bu süre bittiğinde hala taşınmamışsan ücretli olarak taşınman gerekiyor diye yazmışlar.

Yedi Denizin ve Epsilon Diyarı'nın Bir Zamanlar BarbarosPaşa'sı

LuciusVorenus

Şimdi Hera'da..

• Tercih edebileceğimiz bütün sunucularda ve oranın dışında bir çok sunucu da hesaplarım var.

Oraya hesap taşıyamayacağımdan dolayı dışarıda kalan hesaplardan vazgeçmem isteniyor. Bahsettiğim konu sabit sunucularda kalan hesaplara şehir taşıma hakkı verilmesi.

• 2 tane konum var

1: arkadaşın bahsettiği hedef sunuculardaki oyunlara ŞEHİR TAŞIMA hakkı verilerek kordinat değiştirmemiz sağlanacak mı

2:ada bağışları için BETA harici diğer hedef serverı arkadaşlarla anlaşabilirim ben onların servera onlar benim servera taşıyarak ada bağışında bulabiliriz ...

taşınacak serverlarda 2 hesabım var

1. 1.5m bağış puanı

2. 500k bagış puanı

ben onların servera ve kordinatlarına onlar BETA ya ve benim kordinatalarıma gelerek bağiş puanlarını takas yapabiliriz? hesaplardan zaten vaz geceçeğiz

• ya bırakın bunları Allah aşkına.. zaten ölü severda 5 seviye Örsün olsa ne olur olmasa ne olur.. ne zamandır istediğimiz konu hallolmak üzere ayrıntılara takılıp kalmışsınız

Yedi Denizin ve Epsilon Diyarı'nın Bir Zamanlar BarbarosPaşa'sı

LuciusVorenus

Şimdi Hera'da..

• 1: arkadaşın bahsettiği hedef sunuculardaki oyunlara ŞEHİR TAŞIMA hakkı verilerek kordinat değiştirmemiz sağlanacak mı

Hedef konumdaki hesaplara şehir taşıma hakkı verilecektir. Yada takas yolu denenebilir. A şehrindeki hesap B ye B deki hesap A ya taşınır. İkiside şehir taşıma hakkı kazanır.

Ancak bir önceki birleşmede tapınaklar sorunu vardı. Alpha nın tapınakları eski versiyon. Örneğin poseidon ve Örs her kaynak adasında bulunmuyor. İnşallah onuda düzelmişlerdir.

9cj9lE.jpg

• Ayrıca tek serverda ve tek lobide birleştirilen hesaplar var bunlar nasıl olacak

misal gammada tek mail lobide birleştirilmiş ama gammada oynanan 6 oyun gibi

• Mesela Adonis serverı açılalı 2 ay oldu 1. 1m puanda toplam

Bu server kapanacak ve listedeki 7 serverdan birine taşınması zorunlu olacak bu oyuncuların

50m puandaki oyuncularla aynı serverda oynamak zorunda bırakılıyor.

Bu hiç mantıklı değil.

Belirli bir gün sayısını aşmış serverlara bunu zorunlu tutarsın anlarız.

Ama 2 ay olmuş açılalı. Adamlar masraf yapmış emek harcamış.

Pat bir taşınma oluyor. Taşınıyorsun. Serverda 50m puanda oyuncu mevcut

FastFooD

• Bişey dikkatimi çekti hesabımı başka bir servera taşımıştım normalde 160k bağışla puanım vardı. Gittiğim serverda bu sıfırlanmış.

bu güne kadar yaptığım bağış yok sayılmış :)

_______________________________________2x6h3pn.gif______________________________

• Düşük puanlı svler eski svlere giriş yapamaz muhtemelen. Hedef sv ayrıntılarını yazmadılar henüz. Hedef svlerdeki oyunculara da diğer kapanan svlerdeki oyuncular gibi başka yere geçiş dahil hakların tanınması gerekiyor.

• Test serverde aşağıda ki sorular ve cevapları verilmiş. Orada birleşme başladı. 24 saat içersinde seçim yapılacak ve birleşme olacak.

Soru: Hangi sunucuya ineceğim?

Cevap: Kullanılabilir sunucuların listesinden kendiniz için bir hedef sunucu arama seçeneğiniz vardır. Bunu yapmak istemiyorsanız, sizin için rastgele bir sunucu seçeceğiz ve ardından bunu e-posta yoluyla size bildireceğiz.

Soru: adım zaten istenen sunucumda var. Hala hareket edebilir miyim?

Cevap: Ne yazık ki adını da yanında götüremezsin. Her ad sunucuda yalnızca bir kez bulunabilir. Yeni bir ad vermeniz veya yeni bir sunucu aramanız gerekir.

Soru: Taşınmak istemiyorum. Bu mümkün mü?

Cevap: Hayır, bu seçenek kullanılamaz. Kaynak sunucular birleştirme işleminden sonra artık yok.

Soru: Tüm olası hedef sunucularda zaten bir hesabım var. Ne yapacağım ben?

Cevap: Bu bir sorun değil. Aynı sunucudaki birden fazla hesaba izin verilir, her hesap için yalnızca bir e-posta adresiniz olması gerekir. Ancak, bunu seçeneklerin IP paylaşımı bölümüne girmeniz gerekir ve iki hesap arasında herhangi bir ilgili kişi olamaz.

Soru: Hesabım yasaklandı, ancak birleştirme işleminden sonra bu hesapla oynamaya devam etmek istiyorum. Ne yapacağım ben?

Cevap: Yasağınızdan önce bir hedef sunucu seçmediyseniz, rastgele bir sunucu atanacaksınız ve hesabınızın yeni evi hakkında e-posta yoluyla sizi bilgilendireceğiz. Birleştirme yasağın herhangi bir bölümünü değiştirmez. Süresi dolduğunda, oturum açabilir ve yeni sunucuda oynamaya devam edebilirsiniz.

Soru: Birleştirme sırasında hesabıma ne olacak?

Cevap: Sunucu birleştirme işlemi başladığında, aktarılacak tüm hesaplar tatil moduna yerleştirilir. Bu da üretim, tüketim ve maliyetlerin dondurulacağı anlamına geliyor. Birleştirme sırasında oturum açamazsınız. Bu tamamlanır tamamlanmaz oyuncular hedef sunucuya giriş yapabilecekler. Tatil modu daha sonra bu ilk oturum açma ile sona erecektir. Bu daha sonra oyuncuların ilk oturum açmalarından önce yeni sunucuda saldırıya maruz kalmalarını önler.

Soru: Birleşme sırasında kasabalarıma ne olacak?

Cevap: Onları mevcut adalarınıza mümkün olduğunca benzeyen adalara yer vereceğiz. Buna ek olarak, her kasaba için 18 gün boyunca kullanılabilen ücretsiz bir kasaba yerleşimi alacaksınız. Yeni adanızı beğenmezseniz, kasabanızı yeniden konumlandırmak için bunu kullanabilirsiniz. Kasabaların hedef sunucuya yerleştirileceği sıra, rezervasyon siparişine karşılık gelir. Bu, seçiminizi ne kadar erken yaparsanız, eski koordinatlarınıza yerleştirilecek şansınız o kadar yüksek olur.

Soru: Birinci sınıf inşaat arazisinde kasabalarım var. Onlara ne olacak?

Cevap: Ne yazık ki, onları otomatik olarak aynı zemin tipine yerleştirmemizi alamazsınız. Ancak, şu anda premium bir bina zemininde bulunan her kasaba için, birleştirmeden sonraki 18 gün boyunca premium bir bina zeminine ücretsiz olarak yeniden yerleştirme fırsatına sahipsiniz.

Soru: Mayın seviyelerine ne olacak? Önceki bağışlarım nereye gidecek?

Cevap: Ne yazık ki önceki mayın seviyenizi kaybedeceksiniz. Ancak yeni dünyada yenilerini kazanacaksınız. Önceki bağışlar size ayrı, yağmalanamaz bir bağış hesabından yatırılacaktır. Buradan, 18 gün boyunca yeni dünyanızdaki madenlere bağışta bulunabilirsiniz.

Soru: Ambrosia'yı madenlerime bağışladım, ona ne olacak?

Cevap: O dönemde Ambrosia'nız için aldığınız yapı malzemesi miktarı, çok yönlü olmayan bağış hesabınıza yatırılacaktır.

Soru: Bağış hesabındaki tüm odunları nasıl bağışlarım? Mayın seviyelerini genişletmek sonsuza kadar sürer.

Cevap: 18 gün boyunca, tüm seviyelerin genişlemesi maksimum 12 saat sürecektir.

Soru: Helios Kulelerime/Kulelerime ne olacak?

Cevap: Yeni dünyada eski dünyada satın aldığınız miktar kadar Helios Kulesi'ni tam olarak ücretsiz olarak yerleştirebileceksiniz.

Soru: Helios Kulemde hala kullanılmayan lamba yağı var. Ona ne olacak?

Cevap: Kalan tüm lamba yağı size yatırılacaktır ve istediğiniz bir Helios Kulesine yerleştirebileceksiniz.

Soru: Şu anda çalışan premium bonuslarıma (kaynaklar, araştırma, depo) ne olacak?

Cevap: Elbette yeni sunucuda size yatırılan kalan süreyi alacaksınız. Buna ek olarak, birleştirmenin tamamlanması için gereken süreyi size sağlayacağız.

Soru: Henüz harcamadığım kaynaklara ve araştırma noktalarına ne olur?

Cevap: Tam olarak kalacaklar ve yeni sunucuda kasabalarınızda sizi bekliyor olacak.

Soru: Kendi kasabalarımda olmayan birimlere ne olacak?

Cevap: Tüm görevler iptal edilecek ve tüm konuşlu birimler geri çağrılacaktır. Acilen birimlerinizin birleşme son tarihi için kendi kasabalarınızda olduğundan emin etmenizi ve ayrıca hareket halinde hiçbir mal olmadığından emin etmenizi öneririz: eylemleri iptal ederken kayıplar meydana gelebilir. Ancak, birleştirme işlemine daha yakın olduğunuzu tekrar hatırlatacağız.

Soru: İnşaatı devam eden binalarıma ne olacak?

Cevap: Binaların inşası veya genişletilmesi, birleştirme süresi boyunca basitçe duraklatılacaktır. Hedef sunucuya giriş yapar yapmaz, sadece tatil modundaysanız olduğu gibi yeniden birleşir.

Soru: İttifakıma ne olacak?

Cevap: İttifak sayfaları, ittifak forumu ve sıralama yapısı liderle birlikte seçtikleri hedef sunucuya taşınacaktır. Oraya vardığında, üyelerin yeniden başvurmaları ve yeniden kabul edilmesi gerekecektir.

Soru: İttifakımdaki tüm oyuncular aynı sunucuya geçmek istiyor. Bu mümkün mü?

Cevap: Bunun için otomasyon yoktur. Ancak kalan alanları hedef sunucularda görüntüleyeceğiz. Kendi aranızda organize olursanız, bunu düzenleme ihtimaliniz çok iyidir.

Soru: Peki ya tüm anlaşmalar?

Cevap: Tüm anlaşmalar iptal edilecektir: kullanılan diplomasi noktaları daha sonra yeni sunucuda bir kez daha kullanımınıza sunulacaktır.

Soru: Arkadaşlarım ne olacak? Arkadaşlık ikramiyemi saklayacak mıyım?

Cevap: Sizinle aynı sunucuya taşınan tüm arkadaşlar listenize okunur. Bunlar arasında sizin tarafından davet edilen oyuncular varsa, bundan alınan Ticaret Gemilerini size yeniden kredilendireceksiniz.

Soru: Ama tüm Kültürel Mal Antlaşmalarımı kaybedersem nüfusum beni terk mi edecek?

Cevap: Tüm Kültürel Mal Anlaşmalarını feshedeceğiz ve yeni sunucuda yenilerini aramanız gerekecek. Ancak, 18 gün boyunca her kasabada 1000 memnuniyet bonusu alacaksınız, bu da bu süreci kolaylaştıracaktır.

Soru: Harita/savaş sisteminde/binalarda da değişiklik yapılacak mı?

Cevap: Birleştirme sürümünün kendisinde, başka veya büyük değişiklikler olmayacaktır. Ikariam'ın sonraki sürümleri elbette yeni özelliklere sahip olacak.

Soru: Yeni dünyada hoşuma gitmezse, başka bir dünyaya geçebilir miyim?

Cevap: Bu, sunucu birleştirmelerinin ilk turunda mümkün olmayacaktır. Ancak, sonraki sürümlerden birinde sunulması hariç tutulmaz.

Soru: İşgallere ne olacak?

Cevap: Tüm meslekler, ilgililerin aynı sunucuya taşınıp taşınmadığına bakılmaksizin birleştirmede çözülecektir.

Soru: Kasaba Danışmanı'ndaki haberlere, raporlara ve bildirimlere ne olacak?

Cevap: Kaydedilen iletiler ve casusluk raporları hedef sunucuda yeniden kullanılabilir. Mesajlarda, sizinle aynı sunucuya taşınan oyunculara bağlantılar geri yüklenir. Oynatıcı artık sizinle aynı sunucuda değilse, bağlantı artık çalışmaz. Town Advisor'daki kaydedilmemiş iletilerin, raporların ve bildirimlerin tümü birleştirmede kaybolacaktır.

9cj9lE.jpg

• BiLGeMeN

Peki Yeni açılan serverların durumu nedir?

Örneğin TR de en yeni server Adonis. Birleşmeye şuan dahil görünüyor. Açılalı 2 ay oldu.

Alphadan 50m lik bir hesap ile aynı servera düşecek muhtemelen. Bu durum tuhaf değil mi

• ip paylasimini kaldirmislar her serverda 1 hesaba izin verecekler. Milletin altin general depolari patladı :)))))) hahahaha korsan multilerinden kurtulduk.

Cok sükür oyun özüne dönüyor. Ittifak olmanin önemi dahada artiyor.

Multicileri deşifre ediyoruzd2ajrjc.jpg

• ip paylasimini kaldirmislar her serverda 1 hesaba izin verecekler. Milletin altin general depolari patladı :)))))) hahahaha korsan multilerinden kurtulduk.

Cok sükür oyun özüne dönüyor. Ittifak olmanin önemi dahada artiyor.

ahaha ne güldüm . onlar çaresini bulur.

karaborsada kalkmadığı sürece depoculara zeval gelmez xd

_______________________________________2x6h3pn.gif______________________________