Eltérő borfogyás a városokban

  • Szervusztok!


    Van valamilyen információtok arról, hogy a teljesen azonos városok borfogyasztása között miért van/lehet különbség?


    Szeretem nagyjából azonosra állítani a bor mennyiségét a városaimban. Akkor kevésbé fordulhat elő, hogy valamelyik városra rá sem nézek, miközben a bor elfogyott, és a piás nép messzire szalad. :) Azt is megteszem időnként, hogy darabra pontosan azonos szintre hozom a városok borkészletét. (Ez alól kivétel a Főváros, ahova jönnek a bónuszok.) Idővel néhány száz, vagy akár ezres nagyságrendű is lehet a különbség a városok készlete között. És nem értem, hogy miért! :)

    Ugyanakkor van olyan játékom, ahol hosszú ideig azonos marad a bor mennyisége - természetesen a fogyások után.


    A fogadók szintje (és a beállított bor kínálat) azonos. A múzeumok szintje is. Bár a múzeumok szintje a beállított bor fogyására elvileg nincs is hatással. No meg a fogadók szintjének sem. Ezek csak azt befolyásolják, hogy az adott városban mekkora bor adaggal lehet szinten tartani a lakosságot. Ha azt azonosra állítottam a városaimban, akkor minden egyéb körülmény nem lehet hatással a bor fogyására. Legalábbis szerintem.


    Akármi is történik a borral a városaimban, ezt nem hibajelzésként írtam! :) Csupán kíváncsiskodom. Hátha van rá számomra is felfogható magyarázat.


    Az esetleges válaszaitokat előre is köszönöm!

  • Hülye kérdés No.1.: szőlőprés nincs valamelyik érintett városban?


    Esetleg valamilyen egyéb eltérés, pl. bortermelő, séfet építettél, állítottál rajta, stb.

    A napi bónuszt írtad, úgyhogy azt nem kérdezem :)



    És igen (vagy nem, attól függően, hogy melyik irányból nézzük a kérdést), elvileg a szőlőprésen kívül nem sok dolog befolyásolja a borfogyasztást.


    Esetleg ami még lehet, annak margójára, hogy múltkor az ácsmester a seregek kénköltségét csökkentette... esetleg egy újabb ilyen hiba? Az ácsmester csökkenti a borfogyasztást -- antialkoholista az ácsmester vagy az építész, vagy nem tudom :D

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Az ács többnyire nem csökkenti a borfogyasztást, ahogy én az ácsokat ismerem! :))


    Ha az egyikben van szőlőprés, a másikban meg nincs, akkor tudtommal nem tudom azonosra állítani a fogadókban az adagolásra szánt bor mennyiségét. :) Egyébként meg 32-es mindenhol.

  • Előfordul amúgy, hogy pl. egységek képzésekor följebb állítasz a borszinten?

    Vagy hozzá se nyúlsz?

    A különbség növekszik időben (ahol van), vagy beáll egy valamekkora értékre?

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Természetesen nagyobb egységképzésnél emelem a bor szintját. De ezekben az esetekben semmi nem történt.


    A különbségek alakulását nem figyeltem.

  • Ha a különbség állandó, esetleg azt tudom feltételezni, hogy egymástól független időben vonja a különböző városokban a bort.

    Bár ez max. 1 órányi fogyasztáskülönbséget magyarázna érdemben.

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Ha a különbség állandó, esetleg azt tudom feltételezni, hogy egymástól független időben vonja a különböző városokban a bort.

    Bár ez max. 1 órányi fogyasztáskülönbséget magyarázna érdemben.

    Igen, ez csak annyit befolyásol, hogy mikor nyomtál rá és attól az időtől számítja az 1 órát.

    Pl.:

    1 város 7:20
    2 város 7:43

    Akkor az első város, 8:20-kor eszi meg a kövi adagot, a második város pedig 8:43 és így tovább... Én még nem tapasztaltam ilyet, hogy egyenlő elosztásnál/fogyasztásnál más értéket kaptam volna az idő elteltével a többi városhoz képest, vagy teljesen eltérőket. Mindig pontosan ugyanannyit vont le az idő elteltével is a többi városhoz képest arányosan. Maximum pár százas eltérés(az a bizonyos 1 órás fogyasztás) különböző időszakban való aktiválás miatt.

    Sokminden nem jöhet közbe, napi bónusz kilőve. Borfogyasztás mértékét nem variálod.

    Pár dolog jöhet, csak szóba; rabolsz, rabolnak, kalóz, termel-e a város bort? Akár rossz anyag szállítás, összekevered a nyersanyagokat. Másvalaki szállít neked és nem tűnt fel. Leszerelsz séfeket.

    Nagyon sokminden, nem kapcsolódik a borhoz valószínűleg emberi mulasztással valamit nem vehettél észre. Persze az se lehet kizárt, hogy ahol én játszok a szerveren tökéletes működik, ahol Kopi ott pedig hibás a játék. Az áramszünet akkor is kitud baszni, a programokkal ha szünetmentes táp is van a szervergéphez. pl.

    Ilyen apróságokba előjöhet.. :D

  • No, akkor lehet, hogy ez okozza, amit írtál! :)
    Én abban a hiszemben voltam, hogy "órakor" vonja le minden városban a beállított bor mennyiségét. Nem figyeltem, hogy eltérő időpontokban.


    Szállítási, leszerelési, építési, termelési, meg egyéb különbségek kizárva. "Steril" környezetben tapasztaltam azt, amiről írtam. De akkor ezt az eltérő levonást figyelmen kívül hagytam.