Jak działają bitwy morskie i rozproszenie podstawy.

  • Hej nie wiem do końca co zrobić i jak działają bitwy morskie.
    Jestem nowy i widzę że gdy wojska nadesłane są osobno to mamy nad nimi kontrole. Wyrzutnia rakiet ma ogromne obrażenia i jest w stanie zabić jak na moim poziomie załatwić wszystkie statki na hita. Tylko że amunicji to ma tylko 2.
    Jest możliwość dosyłania i wracania wyrzutni bez rozproszenia? Tak żeby ładowały amunicje wracając do miasta obok skąd przybyły.
    W jakich warunkach następuje rozproszenie i jest gdzieś jakiś wzór na to ile będzie trwało? To zależy od wielkości wojska czy od tego z jak daleka dotarły statki. Da się to jakoś skrócić? Jest jakaś strategia na zniszczenie morali przeciwnika aby ten rozproszył wojska?
    Jeżeli ktoś ma również coś ciekawego do powiedzenia, a nie ująłem tego w pytaniu również chętnie wysłucham.

    Czyli w skrócie jak się walczy na morzu.

  • Kurczę dużo pytań, tak więc po kolei. Odpowiedzi na pytania w założeniu że teoretyczna bitwa jest w neutralnym mieście.

    Hej nie wiem do końca co zrobić i jak działają bitwy morskie.
    Jestem nowy i widzę że gdy wojska nadesłane są osobno to mamy nad nimi kontrole.

    Tak, chyba najczęstszym sposobem jest wysłanie pełnego zestawu zapełniającego wszystkie sloty w bitwie + trochę w nadmiarze, żeby zniwelować ewentualne niedociągnięcia w obliczaniu czasu. Następnie tak, by wchodziły do bitwy później wysyła się "paczki" zawierające konkretne ilości jednostek posiadających amunicję (moździerze, rakiety, balony i śmigacze). W momencie gdy amunicja w danej paczce się kończy lub w przypadku rakiet gdy po prostu zostaną zniszczone cofa się resztki i dosyła nową paczkę. Wysłać ją trzeba oczywiście odpowiednio wcześniej. By móc swobodnie rotować musisz mieć zdecydowanie więcej floty niż tyle by zapełnić pole bitwy.

    Wyrzutnia rakiet ma ogromne obrażenia i jest w stanie zabić jak na moim poziomie załatwić wszystkie statki na hita. Tylko że amunicji to ma tylko 2.

    Trochę przesadzone - obrażenia zdecydowanie mają duże :P a amunicja starcza na kilka rund.

    Jest możliwość dosyłania i wracania wyrzutni bez rozproszenia? Tak żeby ładowały amunicje wracając do miasta obok skąd przybyły.

    Oczywiście, że tak. Tak jak wspomniałem musisz wysłać wyrzutnie oddzielnie od trzonu floty w małym zestawie i takie właśnie małe zestawiki wymieniać w odpowiednim czasie, gdy przeciwnik ubije ich trochę lub skończy się amunicja. Nic Ci się wtedy nie rozprasza.

    W jakich warunkach następuje rozproszenie i jest gdzieś jakiś wzór na to ile będzie trwało? To zależy od wielkości wojska czy od tego z jak daleka dotarły statki. Da się to jakoś skrócić?

    Rozproszenie występuje w wielu sytuacjach. Jednakże w zakresie walk na morzu - rozpraszane są jednostki w momencie, gdy Twoja flota nie ma co postawić na 1 linii walki (czyli brakuje taranów, taranów parowych lub miotaczy ognia - któreś z tych rodzajów statków muszą być). Z czasem rozproszenia wygląda to tak, że jest to 4 godziny + odległość od miejsca w którym jest bitwa do miasta z którego jednostki zostały wysłane. Sprawdzić taki czas możesz w oknie doradcy wojskowego po lewej stronie, najeżdżając na "Zaginione jednostki". Okno to oczywiście występuje jedynie, gdy masz jakieś jednostki już rozproszone. Tam pokazany będzie czas za ile Twoje jednostki wrócą.

    Skraca ten czas chyba tylko włączony przed rozproszeniem cud Posejdona, ale i tego nie jestem do końca pewien czy działa. Raczej jest to nieskracalne.

    Jest jakaś strategia na zniszczenie morali przeciwnika aby ten rozproszył wojska?

    Morale Twojego przeciwnika i Twoje opadają przez kilka czynników podczas walki. Podstawowym jest oczywiście komunikat "Obie strony są zmęczone walką i ich morale spadają" czy jakoś tak. :P Dodatkowo morale opadają bardziej, gdy:
    a) wroga flota jest większa od Twojej

    b) po przeciwnej stronie bierze udział więcej graczy

    c) Twoja flota doznała większych strat niż przeciwnik

    d) Twoje jednostki są bombardowane przez bombowce przeciwnika

    Tyle na szybko pamiętam. Analogicznie oczywiście działa to w przypadku Twojego przeciwnika. Dodatkowo morale spadają do zera w momencie użycia cudu Kolos przez właściciela miasta przy którym toczy się bitwa morska. Cud ten w pełni naładowany automatycznie kończy bitwę zwycięstwem właściciela cudu. Jednakże oczywiście jak mogłeś zauważyć wiążę się to z piętnowaniem na forum. :D


    Podsumowując, jeśli i Ty i przeciwnik macie po minimum około 35 statków naprawczych w bitwie, nie ma szans na spadek morali tak nisko by spowodowały zakończenie bitwy i nie powinieneś opierać swoich strategii na tym aspekcie bitwy.


    Jeśli coś napisałem niejasno lub czegoś nie dookreśliłem to pytaj dalej, postaramy się pomóc.


    Powodzenia w walkach!

    Gamma - Corey [V S]



    "Mam sto rąk, sto sztyletów… gdy chcę, sto ran zadam"