Προβολή νησιών

  • Να ρωτήσω... Μόνο σε εμένα ενώ στην προβολή κόσμου μου εμφανίζει όλα τα νησιά στον κόσμο podeidon μονάχα αλλά όταν πατάω πάνω στο νησί αυτό να το δω δεν μου εμφανίζει στο νησί και απλά με πετάει στην θάλασσα? π.χ. https://prnt.sc/z75mcr


    το ίδιο κάνει και τα δικά μου νησιά και επίσης για να δείτε ότι υπάρχει θέμα πατάω πάνω στα υλικά μου στο ξύλο και δείτε πως μου δείχνει την παραγωγή https://prnt.sc/z75kc1


    Το συγκεκριμένο πρόβλημα μου το κάνει 2 μέρες συνεχόμενες

  • Για αρχή δοκιμάστε να κάνετε διαγραφή cookies, απενεργοποίηση τυχόν adblock/script και διαφορετικό browser.

    Επίσης στον browser που είστε, κοιτάξτε το ζουμ της σελίδας να είναι στο 100% ή και μικρότερο από 100%, ανάλογα το μέγεθος και τα γραφικά της οθόνης (πατημένο το κουμπί ctrl και +- για αυξομείωση ζουμ).

    Προτεινόμενος browser είναι ο Mozilla και ο internet explorer.

    %CE%92%CE%9F%CE%9B%CE%9F%CE%A3+%CE%9A%CE%9B%CE%91%CE%9C%CE%A0.jpg

  • Για να μην παρεξηγηθώ, δεν δίνω καμιά μομφή στην ομάδα διαχείρισης, γιατί τα παιδιά παρέχουν υπηρεσίες αμισθί και δεν είναι αυτοί που μπορούν να λύσουν το πρόβλημα.

    Οι συγκεκριμένες οδηγίες καλώς υπάρχουν για κάθε είδους αντίστοιχων αναφορών.

    Ωστόσο, αυτές οι οδηγίες δεν έχουν μόνιμο χαρακτήρα αλλά προσωρινό.

    Όσα από τα παραπάνω βήματα, όποτε έχουν εφαρμοστεί (καταθέτω τη δική μου εμπειρία), διορθώνουν αντίστοιχα προβλήματα σαν αυτά αλλά προσωρινά.

    Ο λόγος για το εφήμερο της επίλυσης είναι το γεγονός ότι αυτά τα βήματα αφορούν τη μεριά του παίκτη και μόνο και όχι τη μεριά του διακομιστή που είναι και η ρίζα του προβλήματος.

    Λόγω των γνωστών προβλημάτων μη χρηματοδότησης του παιχνιδιού της εταιρείας, ή θα πρέπει ως παίκτες να συμβιβαστούμε με αυτή την προσωρινή λύση ή να σταματήσουμε να παίζουμε μέχρι να αποφασίσει η εταιρεία να λύσει αυτά τα προβλήματα (αν γίνει ποτέ).

    :)

  • Σωστά. Είναι μια προσωρινή λύση, μιας και εμείς δεν είμαστε οι προγραμματιστές του παιχνιδιού. Ωστόσο με την σημερινή συντήρηση, θέλω να πιστεύω, ότι διαφορά προβλήματα όπως αυτό θα διορθωθούν.

    %CE%92%CE%9F%CE%9B%CE%9F%CE%A3+%CE%9A%CE%9B%CE%91%CE%9C%CE%A0.jpg