Struktura i zadania członków Teamu Ikariam.pl

 • Opieka nad projektem


  Community Manager e8IOXxF.jpg

  Osoba zajmująca się koordynacją gry oraz forum jako całości. Jego zadaniem jest dobór odpowiednich osób na stanowiska Administratora Gry i Administratora Forum oraz sprawowanie nadzoru nad projektem Ikariam.pl.  Team Forum


  Testowy moderator (tMod) my7b8Fa.jpg

  Testowi moderatorzy to początkujący moderatorzy, którzy na okres próbny mierzą się z trudem utrzymania dyscypliny w przydzielonych im działach. To oni, wraz z Moderatorami, są główną siłą utrzymującą porządek na forum, ale w przeciwieństwie do Moderatorów na pełnym etacie mają ograniczone prawa.


  Moderator (Mod) 3xvVX9G.jpg

  Moderatorzy to podstawowa siła utrzymująca forum w porządku. Zajmują się usuwaniem, zmienianiem, cenzurowaniem, przenoszeniem tematów i postów, które naruszają regulamin forum (oraz regulamin określonych działów forum) lub nie pasują do danego forum, a także wyjaśniają wszelkie sytuacje sporne, z którymi użytkownicy mogą mieć problemy. Ponadto usprawniają działanie przydzielonego im działu tak, żeby korzystanie z niego było wygodne dla graczy (przyklejają ważniejsze tematy, dają ogłoszenia). Za naruszanie regulaminu forum udzielają użytkownikom ostrzeżeń.


  Super Moderator (SMod) FFHM4v7.jpg

  Super moderatorzy stoją wyżej w hierarchii forum i mają pod sobą kilka działów. Ich praca przypomina pracę SGO - nadzorują przydzielonych im moderatorów, sprawdzają ich aktywność. Współuczestniczą w wyborze nowych moderatorów oraz mogą usuwać nieaktywnych. Chociaż nie mają obowiązku moderacji przydzielonych im działów, reagują w nagłych przypadkach np. pojawieniu się spamera, konieczności zamieszczenia ogłoszenia; dbają też o ogólną oprawę i funkcjonowanie działów forum.


  Administrator Forum (BA/FA) owC64HJ.jpg

  FA to najwyższa instancja związana z forum. Odpowiedzialni są za całościowe funkcjonowanie forum oraz jego zarządzanie i kontrolę od strony technicznej. Dodają, usuwają, otwierają lub zamykają działy forum. Mają również możliwość zmiany nicków i rang. Ponadto admini nadają bany zgłoszone przez modów i super modów. Nie mają obowiązku zajmować się moderacją forum i nie muszą przyjmować w tej sprawie zgłoszeń.  Team Gry


  Testowy Operator Gry (tGO) 0K88zSk.jpg

  Testowi operatorzy gry to początkujący operatorzy, którzy na okres próbny mierzą się z trudem utrzymania dyscypliny na przydzielonym im świecie. To oni, wraz z Operatorami gry, są główną siłą utrzymującą porządek na przydzielonych światach, ale w przeciwieństwie do operatorów na pełnym etacie mają ograniczone prawa. Zajmują się sprawami takimi jak:

  - push, zgłaszanie go lub odwoływanie się od bana,

  - wulgaryzmy i zniewagi, zgłaszanie ich lub odwoływanie się od bana.

  Główną drogą kontaktu z Operatorem jest System zgłoszeń.


  Operator Gry (GO) VgXA8ZB.jpg

  Operatorzy gry utrzymują porządek na przydzielonych im Serwerach (Światach).

  Są oni odpowiedzialni za przestrzeganie Zasad Gry i banowanie kont, pomaganie graczom w rozwiązywaniu problemów związanych z grą i wszystkimi innymi sprawami związanymi z ich Serwerem (Światem).

  To do nich gracze piszą w pierwszej kolejności w sprawach:

  - multikont, zgłaszanie ich lub odwoływanie się od bana,

  - włamania na konto w grze,

  - push, zgłaszanie go lub odwoływanie się od bana,

  - zasiadanie, zgłaszanie go lub odwoływanie się od bana,

  - wulgaryzmy i zniewagi, zgłaszanie ich lub odwoływanie się od bana.

  Główną drogą kontaktu z Operatorem jest System zgłoszeń.


  Super Operator Gry (SGO) F74KnOP.jpg

  SGO kontrolują pracę GO i do nich powinny być zgłaszane skargi.

  Są odpowiedzialni za więcej niż jeden Serwer (Świat). Jeśli masz problem z GO lub czujesz konflikt z nim to powinieneś się kontaktować z jego SGO. Zadaniem SGO jest upewnianie się, że GO pracuje na wysokim standardzie, nie nagina zasad i zachowuje neutralność.

  Gracze mogą:

  - zgłaszać do nich skargi lub pochwały związane z jakimś Operatorem,

  - pisać w sprawie, na którą nie odpowiada od dłuższego czasu Operator (48h),

  - pisać odwołania jeśli uznają, że kara od Operatora jest nieuzasadniona,

  - zgłaszać błędy i bugi w grze.

  Dezycja SGO na temat słuszności lub niesłuszności kary jest ostateczna.

  Tak samo jak w przypadku Operatorów kontaktować się należy za pomocą Systemu zgłoszeń.


  Administrator Gry (GA) GikogEA.jpg

  Administratorzy to najwyższa instancja związana z grą. Nadaje prawa nowym Operatorom, usuwa starych-nieaktywnych, bierze udział przy rekrutacji nowych Operatorów oraz ma decydujący głos w sprawie wyboru nowych Super Operatorów. W przeciwieństwie do Operatorów i Super Operatorów nie rozpatruje odwołań czy zgłoszeń od graczy związanych z rozgrywką (wyjątkiem jest skierowanie gracza do Administratora Gry ze strony Super Operatora Gry). GA jest łącznikiem między resztą teamu, a programistami. Administrator Gry rozpatruje skargi na członków zespołu zajmującego się grą.

  Decyzja GA jest ostateczna.