BLOCKAED(BLOCK) & Glory or Death(DEDE) ANLAŞMALI SAVAŞ

• BLOCKAED(BLOCK) & Glory or Death(DEDE)

Acheron serverinde bulunan (BLOCK) ve (DEDE) ittifakları tarafından bugüne kadar gerek haberli gerek habersiz, zaman zaman kilit atılarak ya da süpürücülük yapılarak çoğunlukla mantık çerçevesi dışında kalan karşılıklı saldırılar süregelmiştir. Tüm bu süreci sonlandırmak adına iki taraf da savaş kurallarını belirlemek için bir araya gelmiş ve yapılan görüşmeler neticesinde ortak maddelerin belirlendiği bir savaş yapma kararı alınmıştır.

Savaşın Amacı: Acheron serverinda Liderin kim olduğunu kanıtlamak

Savaş Bölgesi: İki tarafın ortak kararı ile belirlenen koordinattaki bir boş ada

Savaşın Kuralları:

• Belirlenen bir boş adaya 8'e 8 söm atılacak
    • 17. şehir boş kalacak (İki tarafında atması yasak)
    • Yan adalara çevreye söm/ışın atmak serbest
    • Savaş esnasında yan adaları vurmak serbest
    • Söm yıkmak yasak
    • Rodos basmak yasak
    • Garnizon limiti düşürmek yasak
    • Kilit Atmak yasak
    • Savaş başladıktan sonra savaş bölgesi dışındaki tüm şehirlere saldırmak serbest
    • Savaş tarihine kadar karşılıklı saldırılar sonlandırılacak

Savaş Tarihi: 30 OCAK 2021 - 15:00

İKİ TARAF İÇİNDE BAŞARILAR

İYİ OLAN KAZANSIN..

flUhKF.png

• Herkese merhaba;

Öncelikle belirtmek isterim ki bu bir durum tespit yazısıdır tartışma yaratmak gibi bir niyetimiz kesinlikle yok bir iki laf edip kaçıcam ;)

Bu güne kadar sunucuda bir süre DEDE ittifakı olarak, sonrasında GORD ile birleşip GORD-DEDE olarak bulunduk, savaşlar yaptık, kazandık, kaybettik, güzel ilişkiler kurduk, kötü ilişkiler kurduk, güzel muhabbetler ettik, keşke olmasaydı dediğimiz nahoş muhabbetler de ettik ne yazık ki.

Son zamanlarda BLOCK ittifakı ile DEPOlu ve DEPOsuz savaşlar yaptık ve kazandık. Sonrasında ise kendi aramızda iki farklı düşünce hakim oldu;

1- Depolu savaşın anlamının olmadığını, o işin sonunun olmadığını aslında şuan savaş ilanında yazan "LİDERin kim olduğu" sorusuna cevap vermediğini. Bir savaş yapılacak ise DEPOsuz savaş yapılmasının daha uygun olduğunu düşünenler.

2- Depolu savaşmak isteyenler.

Ardından savaşmak isteyenlerin önüne ket vurmamak adına 1. seçeneği benimseyenlerden birkaç kişi ittifaktan çıkış yaptı, bir kaç kişi de ittifakta kalıp elinden geldiğince destek vereceğini ama aktif olarak savaşa katılmayacağını beyan etti.

Tüm bu olayların sonucunda DEDE ittifakı yönetimi/kurucuları olarak, bu savaşta fikir ayrılıklarının DEDE yönetimi/kurucuları ve diğer arkadaşlarımız şeklinde ikiye ayrılması üzerine "DEDE İttifakı WP Grubu"nda konuşularak bir karar alındı ve denildi ki;

Bu savaş DEDE ittifakını bağlamaz ve savaşa DEDE tag'ı kullanarak girilmemesi gerekir.

Sonrasında bizde bu istediğimizi savaşa girecek arkadaşlarımıza ilettik ancak bazı arkadaşlarımız halen İNATLA kendilerine ait olmayan DEDE tag'imizi kullanmak istediler.

GELELİM SONUCA;

Şuan için DEDE ittifakı olarak bu sunucuda oynamıyoruz ama belki bir süre sonra gelir yine başlarız belli olmaz. DEDE ittifakı yönetici ve kurucuları olarak bu yapılacak savaşla hiçbir alakamız yoktur. Savaş sonucu ne çıkarsa çıksın DEDE ittifakını hiç bir şekilde bağlamaz.

Hepinize başarılar dileriz...

DEDE İTTİFAKI YÖNETİMİ

Dipnot: Gönlümüz bir süre omuz omuza savaştığımız dostlarımızdan yana kılıcınız keskin olsun

r5ybOB.png

• Konuya şöyle bir açıklama getireyim. Labambanın dediği gibi ittifakta 2 ayrı ses vardı bir taraf depo ile savaşa devam edilmesini diğer taraf ise depoyla savaşmak istemediğini belirtti. Ben bu serverde DEDE ittifakının generaliydim ve de hala generaliyim. İttifaktan kendi isteği ile ayrılan arkadaşlar oldu birde bizim attıklarımız oldu. Atılan arkadaşlar günlerdir yırtınıyor ama naafile. 3 tane çakalın kendi çapında orada burada manipüle etmesiyle koca bir ittifakın ismini yada aldığı zaferleri yahut yenilgileri bir kenara bırakacak değiliz. Dede yönetimi demiş açmışlar bir wp grubu ittifaktan nasıl atıldıklarını ne tür pisliklik yapacaklarını tartışıyorlar. Hadi canım işinize gücünüze Biz GORD-DEDE olarak devam ediyoruz acherona sizler ise sadece izleyecekseniz. Biz adam olanlarla yola devam edeceğimizi belirttik ve öylede yapacağız. Yazdığınız hiç bir şeyi ne biz GORD-DEDE olarak kaale alıyoruz nede herhangi bir ittifak. Wp de güzel bir nokta koydum ama yetmemiş sanırım. Hadi narş ;)

:closedthread:

• Konuya şöyle bir açıklama getireyim. Labambanın dediği gibi ittifakta 2 ayrı ses vardı bir taraf depo ile savaşa devam edilmesini diğer taraf ise depoyla savaşmak istemediğini belirtti. Ben bu serverde DEDE ittifakının generaliydim ve de hala generaliyim. İttifaktan kendi isteği ile ayrılan arkadaşlar oldu birde bizim attıklarımız oldu. Atılan arkadaşlar günlerdir yırtınıyor ama naafile. 3 tane çakalın kendi çapında orada burada manipüle etmesiyle koca bir ittifakın ismini yada aldığı zaferleri yahut yenilgileri bir kenara bırakacak değiliz. Dede yönetimi demiş açmışlar bir wp grubu ittifaktan nasıl atıldıklarını ne tür pisliklik yapacaklarını tartışıyorlar. Hadi canım işinize gücünüze Biz GORD-DEDE olarak devam ediyoruz acherona sizler ise sadece izleyecekseniz. Biz adam olanlarla yola devam edeceğimizi belirttik ve öylede yapacağız. Yazdığınız hiç bir şeyi ne biz GORD-DEDE olarak kaale alıyoruz nede herhangi bir ittifak. Wp de güzel bir nokta koydum ama yetmemiş sanırım. Hadi narş ;)

Uzatmamak için düzgünce yazayım dedim ama illede uzatıcaksınız madem açık açık yazalım

1- Sen bu ittifakın sadece Acheron sunucusunda belli bir süreden sonra biz istediğimiz için generalliğini yaptın Vedud davet ettiği için, Vedud bizden rica etti bizde kabul ettik bu sunucu için olay bu :D.

Bundan öncesinde DEDE ile bir ilişkin yok idi , bundan sonrasında da DEDE ittifakı ile bir ilişkin olamaz, ancak istenmediğin yerde böyle kaçak göçek kullanabilirsin bu ismi, ama içten içe sende biliyorsunki hiç bir zaman bu isme ait olamayacaksın ;). Tüm bu olaylar sonrasında DEDE ittifakı olarak aramızda tekrar konuştuk ve hata yaptığımızı anladık bu sunucu öncesi aramızda olmadığın gibi bu sunucu sonrası da aramızda olmayacağına karar verdik.

2- LgOChz.png

DEDE ittifakı olarak 2017 yılından beri aynı gruptayız. Bu kendini DEDE ittifakı sözcüsü sanan arkadaş bu gruba hiç bir zaman giremedi. Sadece Acheron sunucusunda DEDE ittifakı kurcularından birinin tavsiyesi üzerine dahil oldu. Zaten DEDE ittifakını ilk ve son gördüğü yerde burası oldu ;)

3- 2Ov3hV.png

DEDE ittifakı Acheron yönetim grubu geçen senenin 11. ayından beri aktif ve kullanılır durumda. Bir süre bu arkadaşta bu gruba dahil oldu ancak sonrasında gruptan ihraç edildi.

4- 6tgIWb.png

Yukarıdaki resimden de anlaşılacağı üzere DEDE ittifakı olarak kararımız gayet net ve açık. Ancak bu arkadaşı da anlıyorum tabi DEDE ittifakı üyesi olmak bir ayrıcalık bir şekilde bu isimden vazgeçmek istemiyor haklı olarak :*

Ama özünde bu tag'in gerçek sahipleri yukarıda da gösterildiği üzere biziz ve biz bu savaşta yokuz. Diğer Acheron oyuncularının bunu bilmesi yeterli. Haricinde bu arkadaşlar DEDE tagini kullansınlar yada kullanmasınlar çok mühim değil çünkü çalıntı bir TAG ile savaşa girdikleri aşikar :*

Oktay gibi düşünen arkadaşlara da hak vermiyor değilim tabi DEDE ittifakı üyesi olmak bir ayrıcalık. Onlarda bu durumun farkındalar ki bu isimden vazgeçmek istemiyorlar tabiki.

Tekrar savaşınızda başarılar diliyorum gençler. Her ne kadar oktayı dahil etmesek de gönlümüz hala bir zamanlar omuz omjuza savaştığımız dostlardan yana.

Kılıcınız keskin olsun.

Ha eklemeden yapamıcam şu imojiyi bende koyimde adam sansınlar 8o

r5ybOB.png

• baya içerlemişsin güzelde tezgah kurmuşsunda yemezler be canım. kısa ve net bir paylaşım atayım. sonrası kamuoyuna kalsın. ;) Bu arada adam olmak için işaret koymana gerek yok canım benim. ben sana wp de ne yapacağını güzelce söyledim bu işaretide eklersin oraya ;) hadi bb .)

• Ne o yazdıklarıma tek bir cevabın olmayınca maniplasyonamı başladın oktay sansürleme yazlanların önünü arkasını beraberinde paylaş . Mesela sansürlediğin yerin yanındaki benim gülücük var onuda kapatma. Kapatmaki insanlar orada mecaz yaptığımı anlasınlar :) Hatta o yazışmaların biraz aşağılarındaki yazdıklarınıda paylaşki senin nasıl bi insan olduğunu da anlasınlar . :*

Gelelim şimdi senin paylaştığın resme;

Beni ittifaktan sen mi çıkardın ben kendim mi çıktım ?

İttifaktan daha siz bu ilanı vermeden önce çıkış verdim ben bu konuda bari yalan konuşma dicem ama senide zor durumda bırakmak istemiyorum. Yalan olmayınca cümle kuramıyorsun zira :)

Ahh ahh ilk gün gruptan çıkarken bir cümle kurmuştum seni tanıdığım güne lanet olsun diye ne kadar da doğru söylemişim. Sen geyiği bırakıp yukarıdaki yazdıklarıma cevap verebiliyormusun onu söyle?

Neyse ben tek tek sorup cevaplıyım.

1- DEDE ittifakında bu sunucu harici daha önce hiç bulundun mu ? HAYIR.

2- Bu sunucuya bile daha sonradan Vedud 'un daveti ile mi geldin? EVET

3- Biraz önce resmini paylaştığım "DEDE İkariam" grubuna hiç alındın mı? HAYIR

4- Biraz önce resmini paylaştığım "DEDE Acheron yönetim" grubuna bir süre alınıp daha sonra o gruptan ihraç edildin mi? EVET

5- Şuan bu savaşı sırf inat için DEDE tag i ile yapıp savaş sonrası bu tag'i değiştirecekmisiniz ? EVET

İşin özü sevgili Acheron oyuncuları yukarıda paylaştığım resimlerden de anlaşıldığı üzere DEDE ittifakı olarak biz bu savaşta yokuz. Savaşacak arkadaşlar DEDE ittifakının adını ÇALARAK bu savaşa girecekler. Ne yapsın garipler şu oyunda bu güne jkadar isim edinememişlerki ancak çalıntı isimlerle savaşa giriyorlar.

r5ybOB.png

• Şimdi sen güya beni ittifaktan atıp canımı yaktın da ben o yüzden yazıyormuşum ya buraya. Gel senin YALANLARINI çürütelim.

1- Bu savaş ilanı hangi tarihte asılmış ? : 17.01.2021

2- Ben ittifaktan ne zaman ayrılmışım ? 11.01.2021 yani siz daha ilanı vermeden 6 gün önce 8o

pSoPvP.png

3- Olay bununla bitmemiş ve 15.01.2021 de tekrar gruba alınmışım. Savaş konusunda fikrimi sormak üzere ve ne demişim o zaman bakalım ;

NhaWgF.png

Ben bir süre oynamayı düşünmüyorum savaşmak isteyen arkadaşlara da engel olmak istemem demişim değilmi ?

EEEE gelelim sadede;

Ben ilk mesajımdan beri ne diyormuşum onada bir bakalım ;

Ardından savaşmak isteyenlerin önüne ket vurmamak adına 1. seçeneği benimseyenlerden birkaç kişi ittifaktan çıkış yaptı, bir kaç kişi de ittifakta kalıp elinden geldiğince destek vereceğini ama aktif olarak savaşa katılmayacağını beyan etti.

Sen şimdi bu yazdıklarımı oku hazmet, sonra yeni bir yalan bul gel onu buraya yaz ben onuda çürütürüm yalancı çocuk :*

r5ybOB.png

• oktay boş yapıp durma kendini küçük düşürürsün. suan bulunduğun gord ittifağıda aslolan dede ittifağıda senide göksel abiyide iyi tanıyor. daha yeni ittifağından ayrılmış birisinin annesine küfür edecek kadar aciz zavallısın. bu adam gece gündüz senle kalkıp savaşmış birisi. 1 dediğini 2 etmemiş. sana değer vermiş saymış.küfür ettiğin kişide ana avrat sövmeyi bilir ama senin seviyene düşmek istemez kimse. Gerçekten zavallısın. Burdan diğer gordlu arkadaslarada sesleniyorum. Oktay ile fikir ayrılığında olursanız sizinde yarın bi gün annenize küfür edecektir

dede generaliydim demişsin; gord ile birleşmeden önce dedede general değildin bu birincisi. gord ile birleştikten sonrada seni general seçme nedenimiz oyuna en cok vakit ayırabilmendi. ittifağa yapılan saldırıları takip etmen için general seçtik seni. yoksa senden daha potansiyelli 5 tane general çıkar. (kingkngt-crywolf-robinhod-labamba-crazygeneral)

Allahtan ittifağa yapılan saldırıları takip et diye generallik verdik sende harbi general sandın kendini. daha yeni yeni öğrettik sana balon taktiği olsun kendi sehrinde alev taktiği olsun mermi cephanesi olsun depo ne zaman acılır kapanır , hangi cephede deniz hangisinde kara açılır ne zaman 2. ne zaman10. cephe açılır ne zaman bu cephelerden geri çekilir vs vs. Sana yeni yeni bişeyler öğretiyorduk oysaki.

2 gün tek basına tek cephede doldur bosalt bugu yaparak generallik yapılmaz. 2 günde pertim çıktı diyordun. Sen mi depolu anlasmalı savaşta savaş kazanaksın ? Şu an bulundugun ittifakta en az 2 ay sürecek ve 16-20 cephede savaş yönetebilcek potansiyelde kimse yok . kimse kimseyi kandırmasın. kimseyi küçük görmüyorum haddimede değil ama bu bi gerçek. olay senin düşündğün gibi tek cephede db bugu ile geçmeyecek.

Daha fazla boş yapma sadece kendini düşürürsün. Göksel abi Dede Yönetimi adına başarılar dilemiş..Uzatmaya gerek yok

• Gerçek dede ittifakıyla savaşımız 30 ocakta başlayacaktır ...

ittifaktan atılan ve vasıfsız olan çocukları pistten alalım , abileri bizimle savaş yapacak ...

Herkese iyi forumlar :)

• Gerçek dede ittifakıyla savaşımız 30 ocakta başlayacaktır ...

ittifaktan atılan ve vasıfsız olan çocukları pistten alalım , abileri bizimle savaş yapacak ...

Herkese iyi forumlar :)

Demek sahte dede ye kesildiniz siz. Vay ezikler vay ^^

• oktay boş yapıp durma kendini küçük düşürürsün. suan bulunduğun gord ittifağıda aslolan dede ittifağıda senide göksel abiyide iyi tanıyor. daha yeni ittifağından ayrılmış birisinin annesine küfür edecek kadar aciz zavallısın. bu adam gece gündüz senle kalkıp savaşmış birisi. 1 dediğini 2 etmemiş. sana değer vermiş saymış.küfür ettiğin kişide ana avrat sövmeyi bilir ama senin seviyene düşmek istemez kimse. Gerçekten zavallısın. Burdan diğer gordlu arkadaslarada sesleniyorum. Oktay ile fikir ayrılığında olursanız sizinde yarın bi gün annenize küfür edecektir

Okuyup okuyup gülüyorum ahahahahaha hırsıza bak

Sen Hydrada DENGE ye karşı birlik olalım diye muhtelif ittifakları yalayıp yalayıp sonra bu ittifaklardan birisi bizimle bi anlaşma yaptı diye bu ittifakın bir oyuncusuna(ismini vermeme gerek yok) ana avrat sövmedinmi ?

Seviye meviye konuşuyo hala çapsız. Tükürsen yarabbi şükür diyecek kıvamda , gelmiş burda ahlak polisliğine soyunmuş

Allahtan ittifağa yapılan saldırıları takip et diye generallik verdik sende harbi general sandın kendini. daha yeni yeni öğrettik sana balon taktiği olsun kendi sehrinde alev taktiği olsun mermi cephanesi olsun depo ne zaman acılır kapanır , hangi cephede deniz hangisinde kara açılır ne zaman 2. ne zaman10. cephe açılır ne zaman bu cephelerden geri çekilir vs vs.

Hırsız Filan ama çok güzel depo açar açtırır bizzat şahidim ,

Açar depoyu 600k gp çeker 300 ünü rakibe satar 300 ünü kendine alır , bonkör bi hırsız , sonra deponun limanları verir rakibe
    Çok güzel 2. cephe açar mesela onu da atlamayayım 2. cephe açılmasın diye kaçar 3 saat mesafeye orda birine kafa atar basar beyaza geri döner dağılır filan

Sonra rodos basar raund bitmeden der ki ; - Sende olmayan limana nasıl konuşlan yolluyosun oyun bilmez. Der yani bunu da utanmadan 5 seviye rodos bastığı halde kurtaramaz gemileri sonra bidaha çekilir

öğrenin yani bakın bunları arkadaşlar öyle yüzeysel anlatmış ben detaya giriyorum hırsızın mikenmel savaş taktik ve stratejileri bunlar heryerde bulamazsınız

Rakamları salladığını düşünüyorum 10 cephe filan sizde bunu bişey sanmayın :)

Kendi Merkezinde 2. cepheyi açmaya korkan hırsız acaba 10 cephe bi savaş gördünmü çok merak ediyorum :P:P:P

Şu an bulundugun ittifakta en az 2 ay sürecek ve 16-20 cephede savaş yönetebilcek potansiyelde kimse yok . kimse kimseyi kandırmasın. kimseyi küçük görmüyorum haddimede değil ama bu bi gerçek. olay senin düşündğün gibi tek cephede db bugu ile geçmeyecek.

Daha fazla boş yapma sadece kendini düşürürsün. Göksel abi Dede Yönetimi adına başarılar dilemiş..Uzatmaya gerek yok

Öyle bi Savaşı kaldıracak potansiyelin olmadığından olabilirmi hırsız bu kaçışın ??? Pardon atmışlardı dimi seni kendi ittifakından sen kaçmamıştın özür

Yani Şu savaşı yapamayacak adam gitsin zaten candy crush oynasın

Rodos yok garnizon yok şehir söm yıkma yok yığılıp tatile alma yok yok oğlu yok

8-8 söm atılcakmış herkes kendini savunup karşıdan bi cephe yaksa direk 16 cephe zaten kimseyi küçük görmüyo ama şu olayı büyük görüyo böylede naif bi hırsız :P:P:P:P:P

Bu arada ittifaklarından kovulmamış , savaşacak cesareti gösterebilmiş , bu savaşa katılacak tüm oyunculara başarılar dilerim iyi olan kazansın :*

Baslksz-71.png

• Ne güzel ya :)

Zamanında tokatladıklarımız hırslarını alamadıkları için şuanki durumdan kendilerine pay çıkarıyor :) Çok canınızı yaktık demi zamanında ondan bu çırpınışlarınız. :)

Rakamları salladığını düşünüyorum 10 cephe filan sizde bunu bişey sanmayın :)

Kendi Merkezinde 2. cepheyi açmaya korkan hırsız acaba 10 cephe bi savaş gördünmü çok merak ediyorum :P:P:P

Şu cümleyi kuran adamında POSE'de 17 şehirlik adalarında 15 şehri tatile alıp 1 şehirde savaş yapıp. Biz ikinci şehri açtığımızda rodos basmasıda ne biliyim :) DC görüşmeleri hala duruyor utanmadan bide bunu yazıyorsunuz ya buraya ne diyim bilemedim :D

Hani derler ya dinime küfreden müslüman olsa diye.

Neyse konumuza dönelim arkadaşlarda yazdıkları ile DEDE ittifakını n asıl sahibinin kim olduğunu tescillemiş oldular zira. Zaten bu çakma dedecikler değiştireceklermiş savaştan sonra isimlerini kendileri öyle beyanda bulundu bize.

Savaşınızda tekrar başarılar diler eski tokatladıklarımızın kuyruk acısını burada çıkarma çabalarını ise cips kola şeklinde izlemeye devam ederiz.

Saygılar...:*

DipNot: Bu kendi adıma bu sayfaya son yazışımdı savaş sayfasını kirletmenin daha fazla bir anlamı yok . Biz meramımızı anlattık mesajımız gerekli yerlere ulaştı gerisi bizi çok bağlamıyor zira.

r5ybOB.png

• canım

yanlışın var 17 lik adanın 13 ü bizdik 13 şehir de tatile gitti :)

posedeki bir savaş bile değildi

öncesinde gün ve saat dışında hiçbişey konuşulmamış bi savaşta rodos u yediniz

o çok bilen yatalakgeneralinize şunu dedim hatta sende grupdaydın sanırım

11 sabitim tek sömüm var ben 2g9s cooldown ile rodos basıyorum

senin 3 sömün varsa sen at 3 şehirle rodos bas ses gelmedi

savaşmaya niyetiniz varsa devam edelim dedim gıkınız cıkmadı wp grubunu terkettiniz çünkü alışmışsınız at gemiyi 12 saat oyuna bakma zoru görünce ık mık

ne yapacaktım tatile almayıp herkesde 250 şer k gp altın mı yiyecektik zaten fakirlik vardı o sıralar :)) konuşlandık birbirimize depo adasına dağıldı herkes sizin inandığınız şey gerçekten sizin bizi tatile aldırabileceğiniz mi ? güldürdün

ayrıca ben kimseyle dc de görüşmedim :)))

aç kayıtları da bi göreyim ne varmış merak ettim

Ayrıca arkadaşların bizi POSE serverında nasıl tokatladığını merak edenler BURADAN bakabilirler BURADA da hydra tokatlanmamız var

Yanaklarımızı kızarttılar çok :(

tekrar savaşabilecek arkadaşlara başarılar:thumbup:

ittifakından kovulan kolsuzlara ortopediden randevu ayarlayabilirim

• Poseidonda tatilden cikamiyordunuz la kimi kandiriyon sen ^^ lafa geldimide orda 3 - 5 aktif oyuncumuz var deyip gecistirdiniz^^

• herşey açık net , yukarı yapıştırdım nası tokatlandığımızı , posede hesabımı 3 kere filan tatile almışımdır totalde 1. sinde hesabım 20-30k filandır diğer ikisi de gp dağıtmak için :))

seni tanıyamadım varmısın o dayak yiyenlerin içinde ???

savaşa katılacak arkadaşlara tekrar başarılar , iyi savaşlar , bol kesimler ,

kendi ittifakından kovulan mülteciler hariç :P

Baslksz-71.png