Opraštanje od Ikariama

  • Došao je i taj dan, tj noć, u kojoj se opraštam od ikariama. Zadnji put se logujem, ovaj put je za definitivno. Reći ću vam sve što mi leži na duši.
    Počeo sam da igram decembra 2009. Odpočetka sam bio u istom savezu, savez je menjao ime jednom, ali to su isti ljudi od osnivanja. Jednom sam već bio pravio trogodišnju pauzu, od januara 2012. do januara 2015. , pa sam se vratio, ali to više nije bila ta igra. Nije više bilo tog zezanja, niko više u bitku nije išao bez kalkulisanja i da brani saigrača po svaku cenu, najveći greh je bio visiti na HoF-u. Zapatili se multi nalozi, jedan igrač barata sa po 10, 20 njih, u svakom bitnijem savezu po 1 nalog koji se po potrebi aktivira i gledaju se koordinate nekog naivka koji je sakupio gusarske poene, da mu se uzmu. Na multi nalogu se napravi vojska, onda se sa glavnog naloga klepi multi nalog, pa se napravi ekstra HoF, i pišu se hvalospevi samom sebi, uzdizanje u nebesa. Pa onda na HoF dođu drugi, isti takvi, da poseire malo i oni. Ima jedno 10 njih na delti koji se ovim sportom bave, HoFaju multi naloge i laskaju jedni drugima na forumu. Ne znam kako ih ne mrzi. Pogledajte random 5-6 HoFova, lako ćete ih prepoznati.
    Uglavnom, igricu je pregazilo vreme, postala je tehnički arhaična. Današnji klinci se uloguju na tenkove, kliknu dvaput, već su u kupoli i peglaju se u realtime-u. Ko će da skuplja resurse dva meseca potom da čeka ko ja nedelju dana da mu se izgradi gradski zid na 48 nivo, nema tu ništa. Uprava Gameforge-a nije shvatila da dolaze druga vremena, dinamičnija, oni su još uvek zarobljeni u 2008-oj i misle da je Ikariam poslednja reč gejminga.
    To bi bile ružnije strane ove priče.
    Sada one lepše.
    Kada sam počeo da igram, imao sam 27-28 godina. Mnoge sate sam proveo zakovan za monitor zbog ikariama. Nekoliko devojaka sam otkačio, jer jbg, imao sam zakazanu bitku. Trebalo bi sad da đubrim o tome kako sam HoF-ao ovog ili onog, ali neću o tome. Eno stari forum, koga zanima, ima Sentinel tamo kolekciju skalpova i sa alfe i sa bete, imam dva tri HoFa i ovde. O nečem drugom bih. O ljudima. O Onima koji stoje iza vojski i flota koje se kreću, plove, vama u pomoć ili vam stoje u rezervi spremni ko zapete puške da ulete u borbu.
    Sećam se prvih dana kad sam ušao u savez, zezanja na kružnim porukama i četu. To se nije znalo ko je od koga duhovitiji. Sećam se, kada sam prvi pt potražio pomoć u resama, nisu mi ništa dali, ali naučili su me da pljačkam. Do dana današnjeg nisam prestao. Za ovih desetak godina nije bilo dana da nekog ne olešim. Ako neko ovo čita, a opljačkao sam ga, izvinjavam se. I mene su.


    Sada mi je 38 godina i porodičan sam čovek. radim i po 60 sati nedeljno, a ono malo slobodnog vremena, trudim se da budem najbolji mogući otac i suprug.
    Sećam se, kad smo prvi put organizovali skup u okviru saveza i upoznali se uživo. Potom smo se okupljali nekoliko puta godišnje. Uvek mi je drago da vidim/čujem saigrače. I želim svima, ne samo njima, sve najbolje u daljem životu i radu, kako na ikariamu, tako i van njega.

    Više nemam šta da vam kažem.

    P.S. Ako neko ubuduće okači HoF sa mojim nickom, znajte da to nikako nisam ja.

  • kad si vec pomenuo stari forum upravo sam pokusao neke svoje stare hofove da nadjem i da se prisjetim kako je to nekad bilo medjutim samo mi pise kako nisam ovlasten da vidim bitku koju odaberem, pokusao sam sa pravljenjem novog forum racuna (iz razloga sto nemam pojma kako ide stari) i napravio sam ga uspjesno medjutim kad pokusam otvorit nesto neide i nemam pristup, je li moze neko objasniti zasto je to tako


    da se vratim na temu sretno ti i uzivaj sa svojom porodicom, potpuno se slazem sa tobom da ika nije sto je nekad bila, nakon dugo godina vratio sam se prije tri mjeseca otprilike i vise nego razocaran ali sta je tu je

  • kad si vec pomenuo stari forum upravo sam pokusao neke svoje stare hofove da nadjem i da se prisjetim kako je to nekad bilo medjutim samo mi pise kako nisam ovlasten da vidim bitku koju odaberem, pokusao sam sa pravljenjem novog forum racuna (iz razloga sto nemam pojma kako ide stari) i napravio sam ga uspjesno medjutim kad pokusam otvorit nesto neide i nemam pristup, je li moze neko objasniti zasto je to tako


    da se vratim na temu sretno ti i uzivaj sa svojom porodicom, potpuno se slazem sa tobom da ika nije sto je nekad bila, nakon dugo godina vratio sam se prije tri mjeseca otprilike i vise nego razocaran ali sta je tu je

    Ја нормално имам приступ старом форуму.


    Screenshot-1.jpg

    Screenshot-2.jpg

    Клекну Милош пред ИКОНУ испред Лазара,Он позива у молитви светог ЗОСИМА.НЕЋЕ СУЛТАН воду пити покрај ПРИЗРЕНА
    Не дамо му ни камена Цара Душана.

    Теби кнеже завет дајем нек запамте сви,пашће СУЛТАН испред тебе пре нег паднеш ти

    За тебе ћу и крст часни живот предати.Па ћемо се сви на небу вечно састати.

    Не дам,не дам земљу Цара Душана.Не дам децо ни камена с двора његова

    Чекам,чекам њега ја на Косову.Па нек узме моју главу,не дам СРБИЈУ!


    🇷🇸<3🇷🇸<3🇷🇸<3🇷🇸<3🇷🇸<3🇷🇸






  • da imas za hofove koji su postavljeni 2019 godine, a stim da sam ja igrao davno prije tog nemam prostup jer su zakljucani

  • Ovi su stari devet godina.


    Screenshot-3.jpg

    Screenshot-4.jpg

    Клекну Милош пред ИКОНУ испред Лазара,Он позива у молитви светог ЗОСИМА.НЕЋЕ СУЛТАН воду пити покрај ПРИЗРЕНА
    Не дамо му ни камена Цара Душана.

    Теби кнеже завет дајем нек запамте сви,пашће СУЛТАН испред тебе пре нег паднеш ти

    За тебе ћу и крст часни живот предати.Па ћемо се сви на небу вечно састати.

    Не дам,не дам земљу Цара Душана.Не дам децо ни камена с двора његова

    Чекам,чекам њега ја на Косову.Па нек узме моју главу,не дам СРБИЈУ!


    🇷🇸<3🇷🇸<3🇷🇸<3🇷🇸<3🇷🇸<3🇷🇸





  • Cak i postove koji se nalaze u Arhivi otvara bez problema.

    Клекну Милош пред ИКОНУ испред Лазара,Он позива у молитви светог ЗОСИМА.НЕЋЕ СУЛТАН воду пити покрај ПРИЗРЕНА
    Не дамо му ни камена Цара Душана.

    Теби кнеже завет дајем нек запамте сви,пашће СУЛТАН испред тебе пре нег паднеш ти

    За тебе ћу и крст часни живот предати.Па ћемо се сви на небу вечно састати.

    Не дам,не дам земљу Цара Душана.Не дам децо ни камена с двора његова

    Чекам,чекам њега ја на Косову.Па нек узме моју главу,не дам СРБИЈУ!


    🇷🇸<3🇷🇸<3🇷🇸<3🇷🇸<3🇷🇸<3🇷🇸





  • Mislim da prica o .ba domenu tj. forumu, posto tamo ni ja ne mogu otvoriti, dok na .rs mogu

    My - Denis1998 No Autority(N_A )

    Epsilon - Denis1998

    Eta - Denis1998

  • Onda je trebao lepo da kaze koji je forum u pitanju.

    Клекну Милош пред ИКОНУ испред Лазара,Он позива у молитви светог ЗОСИМА.НЕЋЕ СУЛТАН воду пити покрај ПРИЗРЕНА
    Не дамо му ни камена Цара Душана.

    Теби кнеже завет дајем нек запамте сви,пашће СУЛТАН испред тебе пре нег паднеш ти

    За тебе ћу и крст часни живот предати.Па ћемо се сви на небу вечно састати.

    Не дам,не дам земљу Цара Душана.Не дам децо ни камена с двора његова

    Чекам,чекам њега ја на Косову.Па нек узме моју главу,не дам СРБИЈУ!


    🇷🇸<3🇷🇸<3🇷🇸<3🇷🇸<3🇷🇸<3🇷🇸





  • Pozdrav, Sentinelu...99% onoga što si rekao potpisujem...ako smo se ikad u igrici sreli nema zamjerki...sve je igra...koja na ovaj način ne ide više dalje...većina promjena od gusarenja...dopuštanja multija...je kratkoročno donijela novac administratorima odnosno osnivačima, ali dugoročno je dovela do ovoga da su dobri igrači i ljudi otišli i odlaze...nisi zadnji sigurno...

    Sretno u RL...od srca..👍