Απορίες και σχόλια σχετικά με τον χριστουγεννιάτικο διαγωνισμό

  • Καλησπέρα, θα ηθελα να ρωτησω αν μπορειτε να φερετε ενα παραδειγμα ως προς τις αποστολες και ενα παραδειγμα ως προς τα δωρα αν ειναι ευκολο

  • Καλησπέρα,


    Οι καθημερινές αποστολές θα είναι μικροί γρίφοι που θα πρέπει να λύσετε και να στείλετε την απάντηση. Δεν θα είναι ιδιαίτερα δύσκολοι ώστε να μπορείτε να τους λύσετε μέσα στην μέρα. Όσο για το τι γρίφοι θα είναι περιμένετε και θα δείτε. ^^


    Τα καθημερινά δώρα θα φανερώνονται όταν ανακοινώνεται και ο νικητής. Όσον αφορά τα δώρα της τελικής κατάταξης θα είναι πιο καλά από τα καθημερινά καθώς αφορούν όλο τον Χριστουγεννιάτικο διαγωνισμό.

  • Καλημέρα θα ήθελα να ρωτήσω. Εγώ με τον αδερφό μου παίζουμε στον ίδιο σερβερ και έχουμε ενεργοποιημένη την λειτουργεία IP Sharing. Θα μπορούμε να συμμετέχουμε και οι δυο, ή θα περιοριστούμε σε έναν λογαριασμό ?

  • Καλημέρα θα ήθελα να ρωτήσω. Εγώ με τον αδερφό μου παίζουμε στον ίδιο σερβερ και έχουμε ενεργοποιημένη την λειτουργεία IP Sharing. Θα μπορούμε να συμμετέχουμε και οι δυο, ή θα περιοριστούμε σε έναν λογαριασμό ?

    Καλησπέρα,


    Όπως αναφέρουμε και στον Κώδικα συμπεριφοράς θα πρέπει να μας κάνετε ένα τίκετ στο φόρουμ για να δηλώσετε ότι είστε με κοινή IP. Αν το κάνετε αυτό θα μπορείτε να συμμετέχετε.

  • Καλησπέρα,


    Για όσους έχουν λογαριαμό σε περισσότερους από έναν κόσμο μιας και έναν λογαριασμό έχουν στο φόρουμ συμπεραίνω ότι παίζουν μόνο μία φορα .


    Δεν γνωρίζουμε τι είδους δώρα παίρνουν και αν οι ερωτήσεις είναι γενικές η αφορούν τον κάθε σέρβερ ξεχωριστά .


    Αν λοιπόν τα δώρα έχουν σχέση με το παιχνίδι θα μπορουν να τα κάνουν χρήση σε όποιον σέρβερ θέλουν;


    Υπάρχουν ασάφειες που πρέπει να τις διευκρινήσετε

    απ' τον μπόγια γλιτώσατε , απ' τον τρελό όχι

  • Καλησπέρα,


    Η συμμετοχή γίνεται ανά άτομο, όχι ανά λογαριασμό.


    Τα δώρα μπορείτε να τα χρησιμοποιήσετε όπου επιλέξετε εσείς. Θα ενημερωθείτε για την διαδικασία αν κερδίσετε.

  • Καλησπέρα,

    Που θα ανεβαίνουν οι ερωτήσεις;

    Οι αποστολές θα ανεβαίνουν στην Ταβέρνα καθημερινά.


    Η πρώτη αποστολή έχει ανέβει ήδη και μπορείς να την βρεις εδώ : 1η Αποστολή


    Απλά να θυμάσαι ότι απαντάς μόνο με e-mail στο contest@ikariam.gr

  • μπορώ να γράψω τις διορθώσεις πάνω στο σκρινσοτ και να το στείλω, ή η απαντηση πρεπει να ειναι αναγκαστικά γραμμένη στο email?

    :closedthread:

  • μπορώ να γράψω τις διορθώσεις πάνω στο σκρινσοτ και να το στείλω, ή η απαντηση πρεπει να ειναι αναγκαστικά γραμμένη στο email?

    Όπως προτιμάς, αρκεί να είναι ξεκάθαρη η απάντηση.

  • οι απαντησεις για εμας που δεν συμμετεχουμε αλλα παρακολουθουμε και θελουμε να δουμε αμα εστω η σκεψη μας ηταν σωστη?


    θα βγαζετε τα αποτελεσματα της καθε ερωτησης?

  • οι απαντησεις για εμας που δεν συμμετεχουμε αλλα παρακολουθουμε και θελουμε να δουμε αμα εστω η σκεψη μας ηταν σωστη?


    θα βγαζετε τα αποτελεσματα της καθε ερωτησης?

    Ναι, θα δίνεται η σωστή απάντηση και ποιοι απάντησαν σωστά και ποιοι λάθος. Γιατί όμως να μην συμμετέχεις;

  • Καλημερα.


    Σχετικα με την 2η αποστολη. Ετσι οπως το εχεις θεσει ειναι πολυ αοριστο αυτο που ζητας και δεν ξερουμε καν αν προκειται για ελληνικο η ξενο τραγουδι..

    NoamJv8.jpg

  • Καλημερα.


    Σχετικα με την 2η αποστολη. Ετσι οπως το εχεις θεσει ειναι πολυ αοριστο αυτο που ζητας και δεν ξερουμε καν αν προκειται για ελληνικο η ξενο τραγουδι..

    Καλησπέρα,


    Πρόκειται για ελληνικό τραγούδι και οι εικόνες φανερώνουν τον τίτλο του.

  • Καλημέρα, mail για την πρώτη αποστολή πρέπει να στείλουν όλοι για να συμμετάσχουν στην κλήρωση ή όσοι είχαν κάποιο θέμα ;

  • Στην 2η αποστολή, παίζει ρόλο η σειρά φωτογραφιών;

    Ναι

    Καλημέρα, mail για την πρώτη αποστολή πρέπει να στείλουν όλοι για να συμμετάσχουν στην κλήρωση ή όσοι είχαν κάποιο θέμα ;

    Μόνο αυτοί που έχω σημειώσει πρέπει να στείλουν για να διευκρινίσουν το username τους στο φόρουμ.