PRAGOVI KOPNENIH I POMORSKIH HOFOVA

  • Pozdrav čitaocima.


    Prije godinu ipo dana kad se otvoria novi forum podignute su razine HOF-ova za sve servere. Još tad sam se požalia da su pragovi preniski za server tipa Zete koji jednostavno nema dovoljnu aktivnost. Po mišljenju mene i mojih saveznika moje tvrdnje su se pokazale istinitima.


    Savez HERO je najaktivniji savez Zeta servera po pitanju gusarenja, ekonomije i ratovanja. Zbrojivši prošli i trenutni forum ostvario sam desetke HOFova a neki su bome ostvareni i na meni. U stopu me prati i po broju HOFova nadmašuju kolege iz saveza za koje vjerujem da su vam dobro poznate te se može reći da svojom aktivnošću "nosimo" forum našeg servera i zasigurno sudjelujemo u preko 80% objavljenih HOFova.


    Uzevši u obzir moje iskustvo sa serverom, aktivnost koju održavam i postignute rezultate smatram da imam dobru osnovu za iznijeti mišljenje i prijedlog koje smatram relevantnima.


    Trenutni prag za kopnene bitke iznosi 3500 generala dok za pomorske bitke iznosi 2000 generala. Kod ovako postavljenih pragova gotovo je nemoguće kazniti protivnikovu neopreznost i ostavljanje hrpe kopna u gradu ako grad ima zidine 10+ levela a protivnik nema kuhare i ima manje od 35 minobacača. Jedan od scenarija u kojima bi bilo moguće postići 3500 generala štete prije raspršivanja je i onaj u kojem neprijatelju broj jedinica prelazi limit kopnenog garnizona ali takvo što se ne dešava. Ne zato jer su igrači kvalitetni i dobro razdvajaju već zato jer nitko ne drži veliko kopno budući da server umire. Pomorski HOFovi još uvijek su ostvarivi uz pomoć manje neopreznosti neprijatelja ali i oni su nepotrebno otežani s obzirom na razvijenost servera.


    Smatram da ste postavljanjem novih granica za HOFove prije godinu ipo dana precijenili veličinu, aktivnost i općenito stanje našeg servera. Ako je tada razlog za podizanje razine HOFova bia opravdan, sada ga više nema jer se baza igrača znatno smanjila zajedno s njenom aktivnošću.


    Moj prijedlog je taj da se granice HOFova vrate na razinu na kojoj su bile prije prelaska na novi forum (2500/1500) ne bi li igra ponovno dobila na dinamičnosti, razdvajanje kopna i flote ponovno postalo bitno i nagrada za hvatanje neopreznosti protivnika bila omogućena.


    Ovo nije akcija koju zahtijevamo odmah, znamo da se ovakve promjene razmatraju i ne donose olako. Objavljujem u nadi da će moderatori imati na umu moje argumente i iskustvo te će se u skoroj budućnosti možda izroditi željena promjena. :)

  • Granice hofova se odredjuju na osnovu starosti servera i velicine naloga. Ako se ne varam ta zeta je sada vec dosta stara i nalozi bez problema mogu da drze i po 20-30k generala, tako da je 2k i 3,5k poprilicno mala granica.


    Onaj ko se cuva hofa i razdvaja, razdvajace i na manjoj granici od ove.;)


    Hof treba da su najbolje i najvece borbe servera, a ne hvatanje neke male gomile bez kuvara kao sto si gore naveo da je nemoguce okaciti;)


    Bice vise da je problem u tome da se u ol borbama ne ostaje preko granice hofa, a mislim da je to vec samo do igraca, a ne granica hofa;)

  • Isprike što se kasno uključujem, ali je server praktički mrtav i pošto znam otprilike skoro sve igrače i po stilu igre i razdvajanja i hvatanja i OL borbi.... imam ih na floti najviše odigrano sigurno, pa ću reći sljedeće:


    Nema šanse da server ikad proigra više kao u karanteni što je bio, jer je tad bio jači i od Delte uvjerljivo po aktivnosti a i po hoffovima... U zadnje 2 ipo godine otkad igram, nikad manje ljudi nije igralo. Tako da problem ostanka neostanka u bitci, nije toliki, koliki je problem uopće igranja flote npr. jer nema ljudi nema potrebe za izgradnjom. Tako da je na malom polju nahvatat nešto da dosegne i 2k u offlineu, praktički nemoguće.


    Od kopna znam samo osnove, ali držim da je kolega Jakov na svom polju dovoljno jak kao i iskusan kao i ja na svom, tako da znam, koliko je bitaka samo bilo na 3000-3450 odnosno, stari prag je bio do 2,5k ja mislim ovako nešto za kopno, pa se moglo i uhvatit štogod, a u zadnje evo ni toliko.


    Nema ljudi, a u OL borbama se i ostane do hofa pa čak i preko, ali brojnost ljudi je nikakva, tako i količine vojske i flote, pa prema tome smatram da je promjena glede toga nužna. (smanjenje pragova možda doprinese kakvoj takvoj aktivnosti jeli) . Ali eto Vama na volju.


    Lp, Ekonomista.

  • Pragove za hoff treba podići na 3k za pomorske i 4k za kopnene bitke...kao što je Duške rekao zeta je već poprilično stari server i kad pogledaš top 10 generala sve su preko 30 k pa čak i preko 50k...

    Baš zbog malih pragova na Zeti i nema više igrača jer ekipa iz Heroa si je zamislila da se sve vrti oko hoffova...

    Mislim da na Zeti nije najveći problem visina praga za hoff nego to što možeš imati više accova...to je imalo smisla u početku kad su se spajali serveri ali sada je kontraproduktivno...zabraniti predaju accova drugim igračima...

  • Promena najverovatnije nece biti, ovo su ustaljeni pragovi za stare servere i kada dodje do odredjenog nivoa server na njemu se pragovi od 3,5k i 2k uzimaju kao stalni jer je utvrdjeno da su otprilike neka zlatna sredina. Nit previsoki, nit preniski.

    zabraniti predaju accova drugim igračima...

    Deljenje svojih korisnickih podataka sa drugim igracima je protiv pravila. Ako takvih slucajeva ima koristi prijavu putem igre ili sistema podrske. Ovde o tome kao i o drugim pravilima nema rasprave.

  • Nikada nisam stavljao hofove jer što znači jedna bitka, a izgubljen rat. Moje razmišljanje. Odradim 10 tak bitku dnevno hvatajući protivnika, koji živi za hof. Igrajte, sa tom po meni zadovoljavajućim granicom hofa. Ako netko ima 10 službenih i 10 neslužbenih računa, ne stigne pratiti sve, pa gubi bitke.