ΑΝΤΑΜΟΙΒΕΣ ΒΑΡΒΑΡΙΚΟΥ ΧΩΡΙΟΥ

  • Εκανα επιθεσεις στα βαρβαρικα μου..και σε ολα τα επιπεδα..παρατηρησα οτι μου δινει κοντα στο 60% των ανταμοιβων απο οτι θα επρεπε να λαβω,παραθετω 2 σκριν

    -Το δικο μου βαρβαρικο lvl13

    https://prnt.sc/vxkzr0


    -Tι θα επρεπε να λαβω lvl 13

    https://prnt.sc/vxl1u0


    Ευχαριστω για το χρονο σας !!

  • Καλησπέρα σας. Παρακαλούμε όπως επικοινωνήσετε με το Σύστημα Υποστήριξης.

    Ευχαριστούμε.

    %CE%92%CE%9F%CE%9B%CE%9F%CE%A3+%CE%9A%CE%9B%CE%91%CE%9C%CE%A0.jpg

  • Η επιθέσεις που κάνει κάποιος στο βαρβαρικό μετράνε κανονικά και έχουν κάποιο αποτέλεσμα. Όταν φτάσει κάποιος στις 20 επιθέσεις του ίδιου επιπέδου ( Παραδείγματος χάρη : Έχει λεηλατήσει με επιτυχία το επίπεδο 19 του βαρβαρικού 20 φορές), τη 21η φορά θα πάρει το 95% των υλικών που είχε πάρει μέχρι και την 20η λεηλασία (100%). Την 22η φορά θα πάρει το 90% ,κλπ. κλπ. έως ότου φτάσει να παίρνει το 5% του αρχικού.


    Παράδειγμα , Βαρβαρικό επίπεδο 1 , 100% :


    250 Χρυσός, 220 Οικοδομικό υλικό, 64 Κρασί, 76 Μάρμαρο, 90 Κρύσταλλος, 50 Θείο



    Ενώ , Βαρβαρικό επίπεδο 1 , 25% :


    63 Χρυσός, 55 Οικοδομικό υλικό, 16 Κρασί, 19 Μάρμαρο, 23 Κρύσταλλος, 13 Θείο


  • σεβαστά όσα γράφεις φίλε μου, αλλά υπάρχει κάποια αναφορά για αυτό από την gameforge;

    δεν διαφωνώ, και πιθανόν να εισαι απόλυτα σωστός, αλλά δεν θα έπρεπε να υπάρχει κάπου αυτή η ενημέρωση;

  • vzzshm


    Δεν είναι τόσο γνωστό, αλλά έχει απαντηθεί από κάποιο "Game Staff" στο παρελθόν.


    Ο συγκεκριμένος αναφέρει ότι μετά την 15η επιτυχή επίθεση ξεκινάει η μείωση των υλικών. Κάπου αλλού έχει αναφερθεί ότι μετά την 20η συμβαίνει αυτό. Το σίγουρο πάντως είναι ότι μειώνεται.

  • Λεω να ξεπαγώσω λίγο το thread αφου εδώ και μέρες κάνω να τελειώσω με τα βαρβαρικά χωριά

    Σε μια μου πόλη το βαρβαρικό είναι επίπεδο 33 και ζητάει

    Όνομα: Νέον ο Φωτισμένος
    Επίπεδο: 33
    Προθυμία εκδίκησης: Μέτριο

    Απόθεμα:

    • 73,050 χρυσό
    • 45,510 ξύλο
    • 17,309 κρασί
    • 14,604 μάρμαρο
    • 9,736 κρύσταλλο
    • 12,441 θείο


    Αυτό σημαίνει ότι θέλει γύρω στα 200 καράβια για φόρτωση

    Ξέρει κανένας αν το αφήσω για μερικές μέρες, αν θα πέσουν οι προμήθειες;

    ¨Εχωπ ρος το παρονμόνο 180 καράβια

    Υ.Γ. να συμπληρωσω ότι παίζω στο Ζέφυρο, με εσπευσμένη μεταγραφή από τον Thanatos


    Menelaus-0272

  • Χαίρεται.

    Σε κάθε επίπεδο βαρβαρικού χωριού, όταν είσαι ον προλαβαίνεις να φορτώσεις όλα τα υλικά με 180 εμπορικά μέχρι να χτιστεί ξανά η βαρβαρόπολη, αρκεί να στείλεις την μία επίθεση αμέσως μετά την άλλη. Τώρα αν αφήσεις να περάσουν οι ημέρες και πέσει το επίπεδο στην βαρβαρόπολη, τότε πέφτουν όλα (στρατός, υλικά, χρυσό κλπ) αν αυτό ρωτάς.

  • Ναι το έχω αφήσει και πέφτουν σιγά σιγά, θέλει τώρα 199 καράβια.

    Το θέμα έινια ότι έχω μόνο 180

    και περίμενα να θέλει λιγότερα καράβια.. δλδ τι θα γίνει θα φτάσει στο θεο?? θα πρέπει να βαλουμε και φοίνικες για να πάρουμε λάφυρα από τις βαρβάρες???

    Τέλος πάντων... ευχαριστώ που απάντησες.