Changes in team

  • Hiho,


    Due to increased lack of free time Giwrg0s unfortunately decided to leave this team. We are very sorry to see him leaving and extremely tankful for all that he have done for this community in past. He will be missed.

    Whitedrum will continue her work in this community on new position, she will be Team Manager from now on. Some more changes will be done but I will leave it for whitedrum to inform you about them.

    We are also aware there was some delay in answers you were receiving from team but we hope that we will manage to change that in near future.


    Best regards,

    djakon, Community Manager




    edit:

    Γεια σας,


    Λόγω της αυξανόμενης έλλειψης ελεύθερου χρόνου, ο Giwrg0s δυστυχώς αποφάσισε να αποχωρήσει από την ομάδα.

    Λυπούμαστε πολύ που αποχωρεί και είμαστε εξαιρετικά ευγνώμονες για όλα όσα έχει κάνει για αυτή την κοινότητα. Θα μας λείψει.

    Η Whitedrum θα συνεχίσει τη δουλειά της σε αυτήν την κοινότητα σε νέα θέση, θα είναι Team Manager από τώρα και στο εξής. Θα γίνουν μερικές ακόμα αλλαγές, αλλά αφήσω την whitedrum να σας ενημερώσει για αυτές.

    Γνωρίζουμε επίσης ότι υπήρξε καθυστέρηση στις απαντήσεις που λαμβάνατε από την ομάδα, αλλά ελπίζουμε ότι θα καταφέρουμε να το αλλάξουμε αυτό στο εγγύς μέλλον.


    Με εκτίμηση,

    djakon, Community Manager


    Imperare sibi maximum imperium est.

  • Αγαπητοί παίκτες του Ikariam,


    Σε συνέχεια του μηνύματος του CoMa djakon, θα ήθελα με την σειρά μου να σας αποχαιρετήσω από την θέση του Team Manager της ελληνικής κοινότητας.


    Δυστυχώς, λόγω φόρτου εργασίας και έλλειψης χρόνου, δεν μου επιτρέπεται να συνεχίσω να παραμένω στη θέση αυτή. Το διάστημα παραμονής στην ομάδα είναι αρκετά μεγάλο, από όταν ξεκίνησα ως Game Operator πίσω το 2009 έως σημερα, όπως καταλαβαίνετε, η αποφαση δεν ήταν εύκολη. Πολλές αναμνήσεις και τόσα πολλά άτομα που γνώρισα σε όλη αυτή την πορεία θα ήθελα να ευχαριστήσω! Όσο ήμουν στην ομάδα και κοιτάζοντας πίσω, θεωρώ πως έκανα ότι καλύτερο μπορούσα και πίστευα σωστό με γνώμονα την τήρηση των κανόνων και την ισορροπία για την ομαλή λειτουργία του παιχνιδιού.


    Το Ikariam αποτελεί το αγαπημένο μου παιχνίδι και ενώ έχουν περάσει τόσα πολλά χρόνια, συνεχίζει ακόμα και δεδομένου της κατάστασης του (τερματισμός εξέλιξης στην ουσία) να αποτελεί ένα από το δημοφιλέστερα παιχνίδια της εταιρείας και ίσως η μεγαλύτερη ελληνική κοινότητα των παιχνιδιών Gameforge! Με στεναχωρεί η "απόφαση" της εταιρείας να μην αναβαθμίζει πλέον το παιχνίδι και προσπάθησα κατά το προηγούμενο διάστημα για την μεταστροφή αυτής της επιλογής και της περαιτέρω αναβάθμισης του παιχνιδιού.


    Τέλος, θα ήθελα να υπενθυμίζω ότι το Ikariam πρόκειται για ένα διαδικτυακό παιχνίδι και ο σκοπός του είναι η διασκέδαση για τον ελεύθερο χρόνο του καθενός. Μην το ξεχνάτε αυτό και ξεφεύγετε από τον αρχικό του σκοπό!


    Εύχομαι στα παιδιά που παραμένουν καλή συνέχεια με αρκετή υπομονή. Γνωρίζω ότι η αποχώρηση μου θα φέρει ανανέωση και όρεξη για δουλειά στην ομάδα που το έχει ανάγκη!


    Να περνάτε καλά!

    Σας ευχαριστώ πολύ όλους!

    Γιώργος