Gerçekten kural ihlali mi? Yoksa keyfi ceza mı?

• Arkadaşlar Herkese Selam,

Öncelikle bu bir şikayet başlığı değildir. Sadece başıma gelen bir olayı sizler ile paylaşmak istiyorum.

TR Skiron sunucusunda oynadığım ana hesabım, kurallar çerçevesi içerisinde oluşturmuş olduğum diğer hesaplarım ve Ada konumu olarak birbirimize yakın olan arkadaşımın hesabı Multi kullanımı gerekçesiyle kapatıldı.

Sebebini öğrenmek için açtığım destek kaydına sevgili PannaCotta adminimiz arkadaşımın hesabı için Proxy kullanımı kendi hesaplarım içinde Korsan botu gerekçesini ileri sürdü.

1. Proxy kullanıldığını iddia ettiği hesap sahibi TR sınırları içerisinde olmadığını ve 3 hafta önce ziyarete geldiğinde veri yerine Wifi ile girdiğinden ötürü IP çakışması olduğunu kendisine aktarmama rağmen tatmin edici bir cevap vermediğinden ve Şahsi hesaplarımın ceza almasına sebep olmadığından ötürü üzerine düşmedim hesabın kendi sahibi gerekli görüşmeleri yapsın diyerek bıraktım.

2. Şahsi hesaplarımın kapatılma sebebini ilk olarak bot kullanımı dendi, hesapların bot kullanıldığına dair kanıt istemem sonucunda cevap vermeden 3. Şahıs ihlali dendi aynı şekilde kanıt istememe rağmen buna da cevap vermeden üçünçü gerekçesi olan "Hesaplar üzerinde günlük korsan puanı basıp ittifak arkadaşlarıma vermem" ileri sürüldü. (Bu arada başkalarına verdiğim korsan puanlarını başka zaman dilimlerinde ana hesabımdan alarak 3. Şahıs ihlalini gerçekleştirmedim) Bunun içinde kendisine böyle bir kuralın olmadığını eğer varsa İkariam'daki kullanıcıların yarısından fazlasının bunu yaptığı o halde herkesin aynı cezayı almasını gerektiğini söylediğimde destek kaydını cevap vermeden kapattı. Konuyu kendisiyle çözemeyip üst yönetici FastFooD ile görüşme hakkımı kullanmak istediğimde ise ticket hesabımı komple kapattı.

Olayın normal şartlarda üzerine pek düşmem fakat 1.5 Yılda günde 16 saat aktiflik gösterip emek verdiğim hesabımın böyle keyfi şekilde gereksiz biçimde kapatılması can sıkıcı. Ticket hesabını tekrar aktif hale getiremediğimden ötürü çok değerli PannaCotta 'ya ulaşamıyorum kendisi incelik gösterip bu konu altında soru işaretlerimi aydınlatır mı bilmiyorum, Aksi halde kendisinin de vermiş olduğu kararda hatalı olduğunu kabul ederim. :)

İyi oyunlar herkese.

• Bu alphada ki multici korsancılarada el atsalar hic fena olmayacak. Ilk 10 na giren ayni ittifak oyuncularinda toplam 4 milyon 750 bin korsan puani var. Ilk 50 ye hic girmeyeyim :)) Bu kadar puani hem mür yapip hemde herkes ile dost olup korsanda nasil yapiyorlar cok merak ediyorum ^^

• Bu alphada ki multici korsancılarada el atsalar hic fena olmayacak. Ilk 10 na giren ayni ittifak oyuncularinda toplam 4 milyon 750 bin korsan puani var. Ilk 50 ye hic girmeyeyim :)) Bu kadar puani hem mür yapip hemde herkes ile dost olup korsanda nasil yapiyorlar cok merak ediyorum ^^

Ortada herhangi bir kural dışı hareket yok eğer olsaydı ileri sürülen sebep tutarlı olurdu. Ama merak ediyorsan söyleyeyim korsan emek ve ekip çalışması gerektirir bunu yapamayanlarda sanırım hem rakibi ceza aldırmaya çalışır hem de senin gibi konu başlığını ağlama duvarına çevirir :)

Ortada herhangi bir kural dışı hareket yok eğer olsaydı ileri sürülen sebep tutarlı olurdu. Ama merak ediyorsan söyleyeyim korsan emek ve ekip çalışması gerektirir bunu yapamayanlarda sanırım hem rakibi ceza aldırmaya çalışır hem de senin gibi konu başlığını ağlama duvarına çevirir :)

He he ben biliyorum thorun ekip calismasini. Adam dukkaninda 10 hesapla oynuyor. Evdeki internetiyle 10 hesapla oynuyor. Cep internetleri ile 10 hesapla oynuyor. Daha proxy ve ip gizleme yontemlerini soylemeyeyim bile. Hem altin hem korsan kasiyor. Arada da kendi hesaplarina teamden baglaniyorlar. Ekip baya saglam ^^

Thorda bazi oyuncular daha onceden multiden sayisiz hesapla banlandilar. 1 yil sonra butun hesaplar acildi. Ayni hesaplar kaldigi yerden devam. Bu hesaplarda oynayan oyuncular degismedi yani ^^ kaldiklari yerden korsan ve altin kasmaya devam ediyorlar. Malesef bunu herkes yapiyor. Sadece ban yiyen oda yapiyor onu niye banlamiyorsun diyor senin gibi ^^

• Korsan yapan kişi eğer bot kullanıyorsa kendi ana hesabında bot yapmayacak kadar akıllıdır. Bot yapan kişi bunu bilir ve ona göre davranır.

"Hesaplar üzerinde günlük korsan puanı basıp ittifak arkadaşlarıma vermem" Eğer bu illegal ise tüm serverlerde oynayan kişilerin hesaplarının banlanması gerekir. Korsan ekip işi olduğu için herkesten puanları tek kişi toplar. Bunu yöneticiler bilmiyor mu sanki. Böyle bir söz ile hesabınız banlandı ise korsan ile ilgilenen herkesin hesabının banlanması lazım.

Maalesef Skiron serverinde diğer serverlerde uygulanmayan kurallar geçerli.

Herkes birbirine korsan puanı aktardığı halde bu skiron da suç oluyor.

Küfür ve hakaret etmek direkt ban sebebi iken Skironda bu serbest.

Birden fazla hesap ile oynayıp, bir kişiye o hesapların hepsi ile korsan baskını yapmak serbest.

Kural dışı işleri ticket açıp bildirseniz dahi maalesef sonuç alamıyorsunuz. Yönetimin acil olarak skiron serverinde diğer serverlerde geçerli olan kuralları uygulaması lazım.

Servere mi yoksa bazı oyunculara mı özel muamele yapılıyor buna cevap vermeleri gerekir.Skiron İllegal iş yapanların kazandığı bir server haline geldi. Bu durumdan kurtarılması lazım Skiron serverinin

• THOR üyesi değilim aralarında da hiç bulunmadım. Gittiğin her yeri THOR'un ağlama duvarına çevirmekten vazgeçmeni öneririm :)

Düşündüğün gibi hesaplarıma sadece korsan puanı basmak için gir çık yapan bir kullanıcı değilim.

Hesaplar yavaşta olsa bina basılan aktif olarak bağış yapılan ve ana hesabımdan da yaptığım gibi girdiğimde korsan puanı basıp devreden birisiyim. Oyun kuralları içerisinde bu yaptıklarımı yasaklayacak bir kural var mı? :)

Üzerine emek verilip vakit ayrılmış ve Bulunduğu sunucunun en gelişmiş adaları belki tatmin olmazsın diye ekran görüntülerini paylaşıyorum. :)

• Space1 8545 korsan puani

Space2 8545 korsan puani

Space3 8545 korsan puani

Space4 8545 korsan puani

Space5 8545 korsan puani

Space6 8545 korsan puani

Bot ile yapildigi her halinden belli oluyor.

Purga 11132 korsan puani.

Space hesabi ile bot ile korsan kasilmis purga ilede ne zaman musait olursa korsan kasilmis ^^

Panna botlari yakalamis. Yakaladigi botlarlada ip cakismasi yapan hesabini bulup patlatmis ^^

Yani bariz multi kokuyor. ^^

• Unutmadan bunu da eklemek istiyorum. :)

b6C3yu.png

Benim anlıyamadığım başkaları korsanda sıralamaya girsin diye bu kadar hesapla korsan niye kasılsın. Sen başkasına puan verip karşılığında ondan puan almış olabilirmisin. Durduk yere kimse kimseye iyilik etmez.

9cj9lE.jpg

• Unutmadan bunu da eklemek istiyorum. :)

b6C3yu.png

Benim anlıyamadığım başkaları korsanda sıralamaya girsin diye bu kadar hesapla korsan niye kasılsın. Sen başkasına puan verip karşılığında ondan puan almış olabilirmisin. Durduk yere kimse kimseye iyilik etmez.

Güzel bir noktaya değinmişsin,

Yukarıda da açıklamıştım Korsan emek ve ekip çalışması gerektiren bir olay sen kendi Kralını sunucunun en iyisi yapmazsan kendinde sıralamaya giremezsin. Bu dönem Mürcümüze sırf 1 Milyon puanı kendim aktardım. Listeye ise 11k puan ile giriş yaptım.

Dipnot olarak düşeyim hisarlarımı bir önceki dönemin ortalarında kurdum aktif olarak bu dönem destek verdim.

Tekrardan söylüyorum sevgili PannaCotta vermiş olduğu kararın doğruluğuna inansaydı ceza gerekçelerini değiştirmez ve iletişim kanallarını kapatmazdı.

16 saat + Son 1 saat korsan basarsan Tam olarak 8545 puan yapıyor.

Yani ortada herhangi bir bot kullanımı söz konusu değil :)

• 16 saat + Son 1 saat korsan basarsan Tam olarak 8545 puan yapıyor.

Yani ortada herhangi bir bot kullanımı söz konusu değil :)

16 saatin botuda mı çıktı. Yoneticiler basilan puanlari goruyor sonucta. Bot kullandin demiş ve ip çakışması oldugunu soylemiş. Ip çakışması varsa bot kullanman pekde onemli degil aslinda. Tam neden ban yedin merak ettim ^^

• 8545 puan nasıl bot basımı oluyor. Neresinden anladınız. Korsanın son günü eğer çekişme varsa hesaplara son saat çıkacak gibi 16 saat basılır. Eğer liste saatine vakit varsa 1 saatlik yada daha kısa süreli basarsınız. 16 saatlik basılınca çıkan puan 7414 olur. Demek ki puanlar çıktıktan sonra vakit varmış 1 saatlik daha basılmış. 1 saatlik basılınca 1131 puan olur. 7414+1131=8545 olur. Bariz multi yada bot olsaydı hadi 16 saatlik bastın çıktı sonra bot yapar daha fazla puan olması sağlanır. Bu hesaplar başkası için puan basmamış hepsi listeye girmiş. Başkası için basmış olsalar listeye girmezler puanları alınmış olurdu

• Siz lakin birseyi hesaba katmiyorsunuz. Hani dedin ya rekabet var diye. Iste murcuye puan aktaracagim diye diger gunler bot calistirdiysaniz hesaplarda onuda yakalamis olabilir. ^^

Yani uzun sureli bir takip sonucunda yakalanmissiniz gibi gozukuyor. ^^

• Sana cevap verme kotasının dolduğunu düşünüyorum üzerine bu kadar emek verilmiş vakit ayrılmış hesaplar ile illegal bir işe girişilmez. ( En azından ben girmem )

PannaCotta 'nın hesapları kapatma sebebi günlük 16 saat puan basıp başkalarına vermem fakat oyunda bunu yapamazsın diyen bir kural yok. Yine diyorum keyfi bir cezai işlem uygulandı herhangi bir geçerliliği veya haklılık tarafı yok. Eğer varsa buyursun kanıtlarıyla birlikte söylesin.

• Panna'nın saçma sapan uygulamaları için bambaşka bir forum sitesi açılsa buradan daha fazla paylaşım yapılır. Kendisinin hiçbir meseleyi layığıyla çözdüğüne şahit olamadım. Hele bir keresinde başka oyuncuları şikayet ettiğimde babasının oğlu gibi bana savunmuşluğu da var o hala daha hayret edici geliyor. Bu işten ekmek yiyorsa haram zıkkım olsun demekten başka bir şey diyemiyorum :) Ama hata onda değil hata bunun yönetici olabildiği bir oyunu ısrarla oynayan bizlerde. Gerçekten burada edindiğim ilişkileri sürdürmek için takılıyorum. Yoksa bu şekildeki uygulamalarla oyundan soğutmak, oyunu rezil etmekten öteye gidemiyor kendisi. Sana da geçmiş olsun kardeşim keşke bir umudum olsa da emeklerin ziyan olmasa ama şartlar ortada....

• Efsane TitreK v4

Bakın bot yapacaksanız hesabı geliştirmeye uğraşmazsınız. Bot yapanlar korsan araştırmasını yaptığı gibi hesap 64-70 puan iken bot yapıyor. Onları bile sistem kendisi bulup banlamazken 16 saatlik basan hesapları banlaması normalmi.

Ve az çok gelişmiş hesaplar adaya bağış yaptığı için onlar riske atılmaz. 16 saatlik basarsın birileri alır. Eğer bu suç ise her serverde bu şekilde olmalı.

• Konuyu açan arkadaş yarı yarıya hatalı. Eksik bilgi veriyor. Herkes gibi sadece legal olduğunu bildiği doğruları yazıyor. Her ceza alıp isyan bayrağını çeken oyuncu gibi biletine olumlu yanıt alamadığı için konuyu foruma taşımış malesef. Size ceza uygulayan rakibiniz değil oyun adminleri. Sizin bile yıllar içerisinde unuttuğunuz, hesap içinde yapılan her işlem onların sistemlerinde mevcut. Kendinizi kandırırsınız fakat adminleri asla. O sebeple en doğru olanı yapın hatanızı kabul edin ve oyun adminlerinden destek hesabınızın açılmasını talep edin. Belki paylaşımlı hesaplarınız gelmez ama asil hesabınız geri gelir. Zamanında aynı hatayı yapmış ve bu hatadan ders almış birisi olarak bir dost tavsiyesidir. İyi geceler dilerim.