savaş nasıl yapılır

• mesela cephaneli gemi yada asker nedir hangileri onları keser yüzer üs nedir denizaltı nedir ne işe yararlar

başkalarına saldırarak tecrübe mi edinmeliyiz yoksa

saldıracağımız kişi uzaksa nasıl yapmalıyız

savunmamı yapmalıyız yoksa saldırı mı

100 hoplit vs 100 hoplit (örslü) örslü ne kadar keser sursuz

cvaplarınız için teşekkürler iyi forumlar

• Cephaneli gemiler genelde

orta saf arka yan saf ve arka saf gemileridir

(Havantopu-Mancınık-Denizaltı-Füze-Süratli Kürek Botu ve Balon Gemisi)

Genel olarak savaşlarda

Ön saf olarak

Buharlı Şahmerdan

Yan Saf Şahmerdan

Orta Saf

Havan Topu

Arka saf

Füze Gemisi

Arka Yan için de

Balon ve Süratli Kürek Botu

gemerli kullanılır

Saldıracağın kişi uzakta ise (1saatten fazla)

Yollayacağın birimlerin masrafı ekonomini fazlasıyla yorar bu sebeple uzak bir kişiye şehir taşımamak harici saldırmak yanlış bir davranıştır

Savunma savaşlarında Havan topu ve Süratli Kürek Botu gemileri için “cephane bugu” denilen olay yapılır ve 42-30 gemi (HAVAN-SKB) ile uzun rauntlar boyu tutabilirsiniz

Örs-Örs (5.Seviye)

bir raunt için kayıplar şu şekilde

15 Buharlı Şahmerdan

18 Şahmerdan

4 Füze Gemisi

2 Balon Gemisi

A K I N C I L A R [K A N]

giphy.gif

• 42 havan 32 skb ölmüyor mu

mesela 100,000 gemiden kaçı ön saf kaçı arka saf kaçı yan saflardan oluşmalıdır

örsteki kayıpları anlamadım kaç gemi varki o kadarı kesiliyor orayı anlamdım

cevabın için çok teşekkür ederim iyi forumlar

• Oranlaman gerekiyor

mesela 1 saat 4 raunt

Her rauntta kesilen gemi miktarlarını yazdım

42 havan Gemisi 1 saat tutuyor cepheyi

420 gemi 12 saat tutar

1 saatte 60 buharlı Şahmerdan kesilir

bu hesapla 12 saatte

720 buharlı Şahmerdan kesilir

720 Buharlı Şahmerdan

420 Havan

——-

——-

şeklinde oran yapıcaksın

A K I N C I L A R [K A N]

giphy.gif

• bu oranlamaları asker ve gemide de yapmak istersem nerden bakabilirm hepsine

• Oranlaman gerekiyor

mesela 1 saat 4 raunt

Her rauntta kesilen gemi miktarlarını yazdım

42 havan Gemisi 1 saat tutuyor cepheyi

420 gemi 12 saat tutar

senin savas bilgine, sana bu oyunu ve savasmayı öğretene en derin sevgilerimi sunuyorum.

ne demek istediğimi net olarak anlayabiliyorsundur umarım =)

bilmiyorsun bari yalan yanlış bilgi verme troşşş...

42 havantopunun cephanesi 1 saat tutuyorsa 420 havantopu gemisi nasıl 12 saat tutar senin matematik hocana da selam söylemem lazım simdi =)

504 havantopu yazman lazım o zaman. 42 havantopu gemisinin her raund %20 oranında cephanesi azalır.

%100 yani tamamen bitmesi için 5 raund savasması gerekir ve zaten 42 havantopu gemisi 5 raund savasır 6.raund rezerv bölümüne geçer.

neyse sen konuyu açan blackp1nk e yardımcı bilgi vermek isterken benden de birseyler öğrenmiş ol...

forumda karşıma gecip klavye delikanlılıgı yapmaya benzemez bu işler yavrucum....

kapasitenin ne kadar vasat oldugunu da kendi elinle yazdıgın sözlerinle bir kez daha görmüş olduk...

daha önce de belirtmiştim kofsun sen kof diye... bu vesile ile tekrar etmiş olayım... öpüyorum seni:)

Efsane TitreK v4

_GOZTEPELIII_

şahit olun, bu adam gerçekten kof =)

caedLM.png

• o mesajında göztepeli ve titreke kof demek istemedi sadece elessarın kof olduğuna şahit olmalarını istedi

adam matematik hatası yapınca kof mu oluyor :D

• Efsane TitreK v4

_GOZTEPELIII_

Efsaneyi bilmem ama göztepeli kof değil. Bari yüzlerine demiyeydin.

ben kime ne dediğimi gayet iyi biliyorum. kofluk bulaşıcı değil, gelişim ve mantık ile alakalı, yoksa sende de bi kofluk belirtisi var derdim.

bak senin mesajdan sonra kof olmayan bir arkadaşımız mesajda ne dediğimi kime dediğimi gayet iyi anlamış.

bi kere de KAN'lı oldugunuzu belli etmeyin =) birilerine avukatlık yapacaksın diye karşıma geçip bıdı bıdı yapma.

bu saatten sonra düşmanımın safında kimseyi tanımam. ara dayağı yeme ok?

abi dedik saygı duyuyoruz dedik sağın solun ayrı oynamasın!

o mesajında göztepeli ve titreke kof demek istemedi sadece elessarın kof olduğuna şahit olmalarını istedi

adam matematik hatası yapınca kof mu oluyor :D

belirttiğin için teşekkür ederim kardeşim.

matematik hatası değilki bu adam kendi eliyle yazıyor 1 saat 4 raund diye.

havantopu gemisinin 5 raund savastıgını bilmediğinden dolayı öyle söyledim.

aksi halde zaten matematik hatası yapmış olurdu, hiç de öyle kaale alıp yüzüne puuuu demezdim =)

İstediğin zaman gerçekte de karşına geçerim Ali hayırdır ?

böyle abinin yanlışını gözlersin işte afferriiiim

hadi ordan tırsak seni.

turkoturk un hesabına girip hyperion olarak hesap ismini değiştirip karşımda savasan tırsak karşıma geçecekmiş...

geçtin de ne oldu bak kafana ne denli darbeler almışsan gelip burda yalan yanlış bilgiler (kapasitenle orantılı) veriyorsun.

sen önce oynamayı öğren, savasmayı öğren sonra bilgi ver sonra karşıma geç.

rodos nasıl kullanılır nerden aktif edilir onu iyi biliyorsun bak onu inkar etmem!:)

caedLM.png

• hayattaki tek başarın : )aferim sana büyük başarı bunları ezberlemen yüzdelikli hesaplamalar yapmış cahil herif matematikten basit soru sorsak cahil cahil bakar kalır ezber yapmış bunu bitik herif

• Efsane TitreK v4

_GOZTEPELIII_

Efsaneyi bilmem ama göztepeli kof değil. Bari yüzlerine demiyeydin.

Bana arka çıkman gözlerimi yaşarttı yaşlı kurt :) Ama ali abi kendisi bilir onu bile sollamışımdır çoğu konuda anlatmak istediği farklı birşey :D Bırakın şimdi tartışmayıda bana birtane tasarımcı lazım, ittifak sayfası tasarlıyabilicek :D

• İkariam'ı yıllardır oynarım. Halen savaşla alakalı öğrendiğim şeyler vardır. Sen de savaşarak öğreneceksin eğer savaşırsan. Dersen ki nasıl savaşıcam. Bu aşama aşama çözülecek bir olay. Her savaşın kendi dinamikleri vardır. Tek tek kimse bunları da anlatamaz; ben de anlatmaya çalışmayacağım.

Gel gelelim benden sana tavsiyeler neler olur bu konuda:

1. Savunarak değil saldırarak savaşmayı öğrenirsin.

2. İstihbarat yapmadan savaşa gidilmez. İstihbarat binası basmayan da savaşı bilemez. Parası vardır ya da vakti vardır.

3. Her şehrine kışla, donanma kurmazsan kolayca savaşa hazırlanamazsın. Sıkılırsın savaşmaktan.

4. Örs ve Poseidon tapınaklarına yoğunlaş. Bunları rakiplerine kaptırma. Yerine göre Rodos, Ares, Demeter de çok faydalı olabilir.

5. Kimsenin beylik laflarına aldanma. İkariam, oyundur altı üstü. Burada savaşanlar da canlı kanlı hoplitler değil, sayılardan ibaret bunu unutma.

Bir de taş atıcı, okçu, mancınık gemisi, okçu gemi basma. Hekimin ne işe yaradığını da sakın merak etme. ^^

• iyimiş

• bir tane yapıp sana burdan gönderirim beğenirsen kullanırsın