מדריך-בניית צבא רגלי

• המדריך הזה יביא נוסחאות לבניית צבא עבור סיטואציה שבא לשתי הצדדים יש נפחיה רמה 5 ושדרוגים עד הסוף בבית מלאכה. הבניית צבא נעשית לפי כמות הסיבובים והוא נבנה כך שאם ליריב יש יותר חיילים ממך בהכל אזהצבא שלכם ימלא את שדה הקרב במשך איקס סיבובים ובסיבוב איקס+1 שום מערך קרב שלכם לא יהיה מלא.

על מנת ששדה הקרב ישאר מלא צריך כמות מסויימת של חיילים על מנת להשלים שדה קרב ואליה להוסיף את כמות החיילים שמתים לסיבוב עבור כל סיבוב קרב. עבור קו ראשון שרוב הסיבובים הפלנקסים ילחמו ובחלק ילחמו ענקים. גירו ימותו במשך כל הסיבובים אלא אם תאמנו מפציצים לריענון מפציצים לחלק קטן מהסיבובים. בנוסף עבור יחידות כמו ענקים וגירו שמרעננים להם את החיים יהיו מספר נגלות בתנועה תמידה אז עבור כל נגלה צריך חיילים כדי להשלים לשדה קרב. רובאים בונים לפי תחמושת עד גבול שיאפשר ריענון ומעבר אליו לא צריך עוד. מרגמות ומפציצים(שלא לריענון מפציצים) בונים רק למקרה ויהיה צורך בהם(יכול להיות גם שלא יהיה צורך) אז בונים אותם רק לחלק קטן מהסיבובים אבל אי אפשר לדעת כמה באמת תצטרכו והממלצה שלי היא לבנות לרבע מהסיבובים אז זה בגדר המלצה בלבד. עבור האגפים ניתן לבחור אם אתם רוצים חרב או חנית, מופיעות שתי הנוסחאות אבל צריך לבנות רק לפי אחת מהן.

כמות הסיבובים שהצבא מיועד להילחם תסומן באיקס, כמות הסיבובים שתרצו ענקים תסומן בווי וכמות הסיבובים שתרצו ריענון מפציצים תסומן בזד.

187+163*(X-Y)=פלנקסים

120+120*X=חרב

72+168*X=חנית

66+34*(X-Z)=גירו

28*X=רובאי עד 12 סיבובים

130*(Y/2)= ענקים עד 10 סיבובים

336+23*Y= ענקים

30*Z=מפציצים לצורך ריענון מפציצים

15*X/4=מפציצים ששומרים בצד

10*X/4=מרגמות

וללא קשר לכמות הסיבובים: 60 אילי ברזל, 30 טבחים ו15 רופאים

ועכשיו הסבר יותר מפורט על הענקים. כאשר ליריב אין מרגמות ויש לו אילי ברזל ימותו לו 136 פלנקסים בסיבוב ולכם ימותו בסיבוב הראשון 18 ענקים, בשני 28 ובשלישי 35. 35 ענקים מול 136 פלנקסים זה לא משתלם אז את הענקים מכניסים רק לשני סיבובים ומוציאים. צריך 112 ענקים למלא שדה קרב אז 130 ענקים יספיקו למלא שדה קרב ל2 סיבובים ובסיבוב הראשון ימותו 18, בשני 28 והממוצע הוא 23. הבעיה היא שצריך 5 נגלות כדי לשמור על ריענון רציף ככה(10 סיבובי ענקים) וזו כמות מאוד גדולה שכניראה לא תרצו. אז צריך על כל שני סיבובים 130 ענקים(46 ימותו ו84 ישמשו למילוי שדה הקרב). אז יוצא יחסית הרבה ענקים לקצת סיבובים למרות שרובם לא ימותו. מול המרגמות ימותו בסיבוב הראשון 41 ענקים, בשני 47 ובשלישי 58 אז מול מרגמות זה בכלל לא מומלץ להיכנס עם ענקים.

בדרך כלל בקרבות הדבר הראשון שנגמר לאנשים זה גירו(לכם זה לא יקרה אם תבנו בהתאם למדריך) ואז תוכלו להיכנס עם מפציצים וענקים והקו הראשון שלכם יחזיק יותר זמן ממה שתכננתם. במצב כזה תרצו שאגפים שלכם יחזיקו עוד קצת אז אפשר לבנות נושאי חנית לעוד שתיים שלוש סיבובים מעבר למתוכנן גם אם בחרתם בלוחמי חרב. נושאי חנית הם מאוד זולים וגם אם יצא שסתם אימנתם אותם זה לא כזה נורא

• רוצה לציין כמה דברים, קודם כל אני שמח לראות שיש שחקנים שכן מחשבים רופאים למשהו שצריך לבנות.

אני מכיר הרבה שחקנים שחושבים שרופא זה בזבוז משאבים ותחזוקה, אז אני שמח שאתה בעד רופאים רק מראה שיש שחקנים בטופ שחושבים על הנושא הזה.

דבר שני צריך נראה לי לפחות 30 רופאים בשביל להשתמש בכל היכולת שאפשר בסיבוב.

20 טבחים לא עושים 100 אחוז מורל, זה יגרום למורל לרדת לאט יותר בהרבה אבל עדיין יורד.

אותו דבר עם ספינות שרות שגם 20 לא מספיק.

אבל אם אתה בונה 30 המורל 100 אחוז לא משנה כמה סיבובים ולא משנה מה קורה בקרב.

כך שאני מאמין שצריך אותו דבר 30 רופאים בשביל לרפא את המקסימום שאפשר.

• האינדקציה להאם יש לך מספיק רופאים\ספינות שירות היא האם האבידות שלך תמיד זהות לאלה של הסיבוב הראשון. עם 15 רופאים האבידות נשארות קבועות אז 15 רופאים זה מספיק

• בנוגע לענקים שמתים, זה נגד מרגמות 18 ואז 28 ואז 35 ענקים מתים או נגד קטפולטות ואיילים

• נגד איילי ברזל מתים 18 ענקים ואז 28 ואז 35. נגד מרגמות זה 41, 47 ו58 ונגד קטפולטות לא בדקתי

• נגד פלנקסים זה לא משנה אם זה אייל ברזל, מרגמה או קטפולטה. האבדות יהיו אותו דבר. 163 אם יש מולם פלנקסים ו136 אם יש מולם ענקי קיטור

• נגד פלנקסים זה לא משנה אם זה אייל ברזל, מרגמה או קטפולטה. האבדות יהיו אותו דבר. 163 אם יש מולם פלנקסים ו136 אם יש מולם ענקי קיטור

אני מבין