Η συμμαχία Alley Oop Us(DrUNK) κηρύσσει πόλεμο στη συμμαχία ΜΕΡΑΡΧΙΑ(ΜΡΧΙΑ)

  • Η συμμαχία Alley Oop Us(DrUNK) κηρύσσει πόλεμο στη συμμαχία ΜΕΡΑΡΧΙΑ(ΜΡΧΙΑ).


    Λόγοι έναρξης:


    1. Σε επιθέσεις που έκανα με μερικές μέρες διαφορά σε πόλη του ΜΕΡΑΡΧΟΥ, ήρθε για υπεράσπιση ο bil72 και τις 2 φορές ανοίγοντας και πακετάκια.


    2. Επιτέθηκαν μετά τη δεύτερη επίθεση μου ξανά 2vs1 σε σύμμαχο μου με τη πρόφαση ότι επέτρεψε να πατήσω πάνω του, παρόλο που ούτε ήταν μέσα και προφανώς δεν συμμετείχε.


    3. Ενώ έκαναν όλα τα παραπάνω, με αποκάλεσαν πούστη που πάτησα σημαιάκι όταν δεν υπήρχε πια πρώτη γραμμή για να συνεχίσω τη ναυμαχία.


    4. Απειλούν τον σύμμαχο μου ότι δεν θα τον αφήσουν αν δεν βγει διακοπές ή αν δεν βγει από τη συμμαχία.


    Όροι διεξαγωγής:


    1. Όχι διακοπές εν ώρα μάχης. Η ποινή είναι 300.000 απώλειες.


    2. Καμία χρήση κολοσσού. Η ποινή είναι 300.000 απώλειες.


    3. Επιτρέπεται να έχουν μέχρι 1 παίχτη παραπάνω σε μάχη. Η ποινή είναι 300.000 απώλειες.


    4. Δεν επιτρέπονται πακετάκια και σημαιάκια. Η ποινή είναι 300.000 απώλειες.



    Όροι λήξης:


    1. Αλλαγή ονόματος σε '' Στρατόκαυλα Κοτόπουλα''.


    2. Παραδοχή ήττας με προσωπικό μήνυμα σε μένα ότι ''είναι τα μεγαλύτερα κοτόπουλα που υπάρχουν και ότι δεν μπορούν να παίξουν 1vs1 ούτε με την μικρή τους αδερφή''.


    3. Χαμένος είναι όποιος μετρήσει 10.000.000 απώλειες.


    Ο πόλεμος θα είναι ενεργός από τις 11 Οκτώβρη.


    Ο αρχηγός,

    Thergiaklis.

  • - Ήρθες με 16000 στρατηγούς, έκανες επιθέσεις σε μικρότερο σύμμαχό μας (Zanax), και μετά ήρθες και σε εμένα. Με το που ήρθες, έβγαλα άμεσα άμυνα, και επειδή δεν είχα προετοιμαστεί για τόσους στρατηγούς ήρθε και σύμμαχός μου για βοήθεια. Απολύτως λογικό. Αυτή η έννοια της σωστής συμμαχίας. Αλλιώς θα παίζαμε πειρατικούς μόνο - ο καθένας μόνος του-.

    - Παρόλο που βγάλαμε άμυνα, πάτησες σημαιάκι......!!! Την έκανες Λούης....!!!!!

    ΟΚ λέμε, ήρθε βόλτα το παιδί.... άσε τον και αυτόν και τον σύμμαχό του.....

    - Μετά ξαναέρχεσαι κατευθείαν σε εμένα. Κάνεις κατάληψη λιμανιού (σε αφήνω για να συγκντρώσω τον στόλο μου), κάνεις κατάληψη πόλης (αφήνω κάτι εκτοξευτές μέσα για να έρθω) και οι καταλήψεις γίνονται με 800 γίγνατες, 600 ξίφη, πυροβολητές τα πάντα όλα....

    Φτάνει ο στόλος μου, σε κλείνουμε στο νησί..... πατάς ξανά σημαιάκι.............. και ως δια μαγείας εξαφανίζεις τον στρατό ξηρά απο το νησί.... (φοβήθηκες μην χάσεις κανέναν γίγαντα).

    Αφού λοιπόν έγινες σημαιάκιας.... πήγα στον σύμμαχό σου και του μηδένισα 8000 στρατηγούς. Και επειδή δεν είχα εμπορικά για λεηλασία, είπα σε σύμμαχο στον τελευταίο γύρο να στείλει για λεηλασία, για να πάρουμε και υλικά.... να είναι πιο πανηγυρικό........!!!!

    Αυτό το θεωρείς 2vs1...... ΟΚ.....!!!! Ο καθένας βλέπει ότι θέλει.

    Αφού έβγαλε και 2 πακετάκια των 100 ο σύμμαχός σου, ξαναπήγα να τον ξαναμηδενίσω και μπήκε σε διακοπές.

    - Μετά άρχισες την κλάψα..... και τις ύβρεις....

    - Μετά άρχισε την κλάψα και ο σύμμαχός σου (όταν επέστρεψε απο διακοπές).... και του είπαμε ότι αν δεν συμφωνεί, να βγει απο την συμμαχία σου και δεν θα έχουμε λόγο να τον πειράξουμε....ή αν θέλει να κάτσει και να μην συμμετέχει να μπει διακοπές.

    Που ακριβώς βρίσκεις την απειλή;;;;

    - Εσένα τα μηνυματά σου ήταν απειλητικά.... ''θα έρθω και με άλλους και θα δείτε και θα κάνετε και μπλα μπλα μπλα και μπλα μπλα μπλα .....''

    Παρεπιμπτόντως σε περιμένουμε, ακόμα.....!!!!!!

    -Αλλά αν ξαναέρθεις μην πατήσεις σημαιάκι..... άσε να φαγωθεί και λίγος στρατός.


    Εν κατακλείδι:

    Θεωρώ γελοίο να σου κηρύξω έναν ''σωστό'' πόλεμο, επειδή ο σύμμαχός σου βγαίνει απ οτη συμμαχία και θα είσαι μόνος σου.

    - Οπότε αν θέλεις να έχουμε πόλεμο, δεν μας ενοχλεί καθόλου. Σε περιμένουμε:


    Αλλά:

    Οι όροι διεξαγωγής μας βρίσκουν σε κάποια σημεία αντίθετους.


    Όροι διεξαγωγής:


    1. Όχι διακοπές εν ώρα μάχης. Η ποινή είναι 300.000 απώλειες. (συμφωνούμε)


    2. Καμία χρήση κολοσσού επιπέδου 5

    Μέχρι επίπεδο 4 ο Κολοσσός επιτρέπεται, έτσι για να υπάρχει και λίγο περισσότερη στρατηγική και επειδή όπως έχουμε δει μέχρι τώρα πατάς πολύ το σημαιάκι..... οπότε κάπως πρέπει να γράψεις καμιά απώλεια....!!! Δεν γίνεται με τα σημαιάκια συνέχεια.

    3 και 4

    Κηρύτεις πόλεμο σε μία συμμαχία και ζητάς να είναι ένας και όχι δεύτερος και όχι το ένα και όχι το άλλο....

    να έρθει ένας, αλλά όχι δυνατός, αλλά όχι πακετάκια, αλλά όχι το ένα...Νομίζω είναι αστείο....

    Τι κηρύσεις τότε πόλεμο;;;; όπως λέει και η γνωστή φράση : ''Κάτσε στα αυγά σου''

    Κηρύττεις πόλεμο, έρχεσαι..... μηδενίζεσαι........!!!!!! Είτε είναι ένας είτε δύο είτε τρεις..... αλλιώς κάθεσαι ταμπουρωμένος στις πόλεις σου.


    Οπότε :

    Ο όρος μας στα 3 και 4 τα δικά μας ειναι ο εξής ένας με νούμερο τρία (3):

    3. Δεν επιτρέπονται σημαιάκια για λήξη της μάχης. Η ποινή είναι 300.000 απώλειες.


    Μην πατώντας σημαιάκια για λήξη της μάχης, και όχι για απόσυρση για γέμισμα πυρομαχικών (γιατί δεν το αναφέρεις- και δεν ξέρω πόσο σχετικός είσαι με όλα αυτά.....) θα γλιτώσεις απο το να φας και Κολοσσό........ - Τυχερούλη.....!!!!-


    Και τέλος

    4. Μάχες θα ποστάρονται με 300 στρατηγούς και πάνω.... για να μην γεμίζουμε με πόστ μαχών με 10 λόγχες και 5 εκτοξευτές και ένα έμβολο.


    Αν δέχεσαι τους όρους ξεκινάμε.

    Αν δεν δέχεσαι, δεν σου κηρύττω πόλεμο... συμμαχία εναντίον ενός.... Είναι πραγματικά αστείο.


    Όροι λήξης (για τη δική μας πλευρά):


    1. Αλλαγή του ονόματος της συμμαχία σου σε ''Τα σημαιάκια'' και αλλαγή του ονόματος σου (όνομα παίχτη) σε ''Σημαιάκιας''.


    2. Παραδοχή ήττας στο φόρουμ (γιατί στα προσωπικά με έκανες αγνόηση και σε έκανα και εγώ γιατί δεν αντέχω την κλάψα).


    3. Παραδοχή βλακείας κύρηξης πόλεμου απο πλευρά σου στο φόρουμ λέγοντας τα παρακάτω:

    ''Είμαι υπερόπτης και βλάξ. Δεν έπρεπε λόγω του ότι είμαι υπερόπτης να τα βάλω με τη ΜΕΡΑΡΧΙΑ.''


    4. Στην εξωτερική σελίδα της συμμαχίας σου που ναι μεν έχει γέλιο αλλά ήδη θα έπρεπε να έχεις φάει ban, να γράψεις απο κάτω για τον εαυτό σου ''Εγώ πάντως απέναντι στην Μεραρχία δεν προτίμησα τον πνιγμό''.


    5. Χαμένος είναι όποιος μετρήσει 10.000.000 απώλειες.


    Ο πόλεμος είναι ενεργός από αύριο Παρασκευή 9 Οκτώβρη.


    Ο αρχηγός,

    ΜΕΡΑΡΧΟΣ

  • Επίσης να προσθέσω τα εξής:

    Αν είναι να βάλεις και άλλα άτομα στη συμμαχία, πές το μου να κηρύξω πόλεμο κανονικό και σωστό.


    Και για κάτι ακόμα γιατί ο καθένας μπορεί να γράφει ότι θέλει για να φάινεται στους άλλους ο θιγμένος και να τον λυπούνται οι άλλοι:

    έγραψες παραπάνω:

    Quote

    3. Ενώ έκαναν όλα τα παραπάνω, με αποκάλεσαν πούστη που πάτησα σημαιάκι όταν δεν υπήρχε πια πρώτη γραμμή για να συνεχίσω τη ναυμαχία.Να το αποδείξεις αυτό σε παρακαλώ. Να βγάλεις με printscreen το μήνυμα που σε αναφέρουμε πούστη. Γιατί εσύ έλεγες κάτι: ''είσαι μεγάλη αδερφή κτλ.....'' Οπότε άσε την κλάψα και στο φόρουμ και έλα για καμιά μάχη.

  • Κάνεις edit στους όρους μάχης και ξεκινάμε....!!!!!


    καλές μάχες να έχουμε....

    και μία πρόσκληση απο εμένα για εσένα.....

    Έλα να σου μηδενίσουμε τους στρατηγούς...........!!!!!!


    Φιλικά

    ΜΕΡΑΡΧΟΣ

  • Επίσης καλό είναι να μπει και ένα ταμπελάκι (label) ''Poseidon'' στο θέμα, για να μην ψάχνουμε γενικά, αλλά στον κόσμο Poseidon.

  • Δεν μου έπιασε καλά το quote στο παραπάνω post. Και το ξαναποστάρω για αποφυγή παρεξηγήσεων.


    Αυτό έπρεπε να είναι το μήνυμα με το quote.


    Quote

    3. Ενώ έκαναν όλα τα παραπάνω, με αποκάλεσαν πούστη που πάτησα σημαιάκι όταν δεν υπήρχε πια πρώτη γραμμή για να συνεχίσω τη ναυμαχία

    Να το αποδείξεις αυτό σε παρακαλώ. Να βγάλεις με printscreen το μήνυμα που σε αναφέρουμε πούστη. Γιατί εσύ έλεγες κάτι: ''είσαι μεγάλη αδερφή κτλ.....'' Οπότε άσε την κλάψα και στο φόρουμ και έλα για καμιά μάχη.

  • Εγώ πάντως, για να μην γελάει και ο κόσμος..... προτείνω, να κλείσει αυτό το θέμα, και να ανοίξεις ένα θέμα πολιορκίες.... για να το παίξεις εκεί ''Τζακ Νόρις'' - ένας, εναντίον όλων. -.

    Όχι τίποτα άλλο γιατί και οι όροι διεξαγωγής είναι για γέλια.

    300000 απώλειες, αν μπει διακοπές κάποιος....

    και αν μπεις εσύ;;; Θα σε περιμένουμε;;;; χαχαχαχα


    Οπότε: οι όροι διεξαγωγής και λήξης απο μεριάς μας είναι οι εξής (εφόσον συνεχίσεις το θέμα ως πόλεμο και όχι να φτάξεις άλλο πολιορικίες):


    Όροι διεξαγωγής (για συμεμτοχή μας):


    1. Όχι διακοπές εν ώρα μάχης. Η ποινή θα είναι: λήγει απευθείας ο πόλεμος: ''ένας εναντίον όλων''.


    2. Καμία χρήση κολοσσού επιπέδου 5 - Η ποινή θα είναι: ''50 πόντοι''

    Μέχρι επίπεδο 4 ο Κολοσσός θα έχει ποινή ''10 πόντων'' , έτσι για να υπάρχει και λίγο περισσότερη στρατηγική και επειδή όπως έχουμε δει μέχρι τώρα πατάς πολύ το σημαιάκι..... οπότε κάπως πρέπει να γράψεις καμιά απώλεια....!!! Δεν γίνεται με τα σημαιάκια συνέχεια.


    3. Δεν επιτρέπονται σημαιάκια για λήξη της μάχης. Η ποινή θα είναι: ''25 πόντοι''

    4. Μάχες θα ποστάρονται με 300 στρατηγούς και πάνω.... για να μην γεμίζουμε με πόστ μαχών με 10 λόγχες και 5 εκτοξευτές και ένα έμβολο.


    Όροι λήξης (για τη δική μας πλευρά):


    1. Αλλαγή του ονόματος της συμμαχία σου σε ''Τα σημαιάκια'' και αλλαγή του ονόματος σου (όνομα παίχτη) σε ''Σημαιάκιας''.


    2. Παραδοχή ήττας στο φόρουμ (γιατί στα προσωπικά με έκανες αγνόηση και σε έκανα και εγώ γιατί δεν αντέχω την κλάψα).


    3. Παραδοχή βλακείας κύρηξης πόλεμου απο πλευρά σου στο φόρουμ λέγοντας τα παρακάτω:

    ''Είμαι υπερόπτης και βλάξ. Δεν έπρεπε λόγω του ότι είμαι υπερόπτης να τα βάλω με τη ΜΕΡΑΡΧΙΑ.''


    4. Στην εξωτερική σελίδα της συμμαχίας σου που ναι μεν έχει γέλιο αλλά ήδη θα έπρεπε να έχεις φάει ban, να γράψεις απο κάτω για τον εαυτό σου ''Εγώ πάντως απέναντι στην Μεραρχία δεν προτίμησα τον πνιγμό''.


    5. Χαμένος είναι όποιος μετρήσει ποινές ''200 πόντων''.


    Ο πόλεμος είναι ενεργός ή από αύριο Παρασκευή 9 Οκτώβρη, ή αν δεν θέλεις (για να έχουμε και το περιθώριο 3 ημερών για τις αντιρρήσεις κτλ...) πάμε για Τετάρτη 14 Οκτώβρη, να προετοιμαστούμε για άλλα πράγματα.


    Ο αρχηγός,

    ΜΕΡΑΡΧΟΣ

  • Ρε μέραρχε. Με μικρό μ. Ρε καλέ μου. Είσαι παιδάκι ακόμα. Μπορείς τουλάχιστον να προσπαθείς να διαβάζεις και να γράφεις σωστά. Εκτίθεσαι βλέπεις. Θα σου απαντήσω σε μερικά πραγματάκια πολύ γρήγορα για να καταλάβεις πως εκτίθεσαι και μετά στο ξεκαθαρίζω ότι δεν θα ξανά ασχοληθώ μαζί σου γιατί είσαι κουραστικός.

    1. Αναφέρεις ότι έγραψα '' Δεν επιτρέπονται σημαιάκια για λήξη της μάχης'' ---> ''4. Δεν επιτρέπονται πακετάκια και σημαιάκια. Η ποινή είναι 300.000 απώλειες. '' Εμφανές ότι δεν καταλαβαίνεις. Δεν επιτρέπεται σημαιάκι αφενός γιατί δεν αντιλαμβάνεσαι ακόμα ότι όταν εγώ πάταγα σημαιάκι δεν είμαι χαζός να έχανα στόλο χωρίς λόγο, ενώ έχουν σπάσει οι πρώτες γραμμές. Οπότε επειδή βλέπω ότι δεν το καταλαβαίνεις το βάζω σαν όρο και για μένα αλλά και για σένα ώστε να μην γεμίζεις πυρομαχικά προφανώς.

    2. Το print screen που ζήτησες. Δεν θα κολλήσουμε στο αν είπες την λέξη ακριβώς αλλά το νόημα. Το απάντησες όταν είπα ότι παίζεις πούστικα. Άλλο κάνω μλκια άλλο είμαι μαλάκας. Άλλο παίζεις πούστικα άλλο είσαι πούστης. ---> https://prnt.sc/uvwpka . Επίσης στο πρώτο μήνυμα σε αποκάλεσα βλάκα για το γεγονός ότι βαράς τον στέλιο αντί να έρθεις σε μένα. Σε αποκάλεσα αδερφή στο επόμενο μήνυμα αφού είπες τα παραπάνω. Γενικά όταν λες ψέματα εκτίθεσαι. Θα μπορούσες να ανεβάσεις ολόκληρη τη συνομιλία μας αλλά δεν το έκανες.


    3. Η αρχική κήρυξη πολέμου ήταν παίχτης εναντίον συμμαχία. Δεν επιτρεπόταν αν είμαι σε συμμαχία. Οπότε το αν θα μπουν άτομα στη συμμαχία και αποφασίσουν να κάνουν και καμία μάχη δικό τους θέμα. Μην δείχνεις τόσο ότι έχεις κάνει κακάκια.


    4. Οι όροι είναι σαφής και αδιαπραγμάτευτοι. Μπήκαν με την λογική ότι είστε 8 άτομα και είμαι ένας στη καλύτερη των περιπτώσεων να είμαστε 3. Τα κλαψιάρικα που γράφεις περί αλλαγής όρων μου είναι αδιάφορα. Αυτός που κάνει την κήρυξη βάζει και τους όρους. Αν υπήρχε κάτι παράλογο να το συζητάγαμε. Αλλά αν εσύ θες με ένα άτομο να ανοίγεις και κολοσσό, να πατάς και σημαιάκια για πυρομαχικά και να ανοίγεις και πακετάκια, περαστικά σου. Εγώ θα μετράω με αυτόν τον τρόπο και ότι θες κάνεις.

    5. Τον σύμμαχο σου που λες ότι βάρεσα, που δεν θυμάμαι καν σκέψου, πως σχετίζεται με σένα και το γεγονός ότι ήρθα μόνος μου δύο φορές και έπαιζες 2v1 με πακετάκια μόνο εσύ βρίσκεις λογική.


    6. Στην τελική άμα δεν σου αρέσει έτσι μπορώ να κάνω join σε άλλες συμμαχίες και να σκάσουμε εκεί όπως ακριβώς πρέπει ώστε να σταματήσεις να παίζεις μια και καλή. Υπάρχουν προτάσεις γιαυτό. Οπότε ηρέμησε, λέγε λίγα, μην κουνιέσαι και κάνε καμία μάχη και όχι μόνο στο εκεί γύρω . Δεν είμαστε στη μεραρχία με τους ταξίαρχους και τους συνταγματάρχες σου. 14-21 θα λείπω κιόλας. Στο λέω μπας και βγεις από τη τρύπα σου και έρθεις προς τα εδώ.


    [mod='Geomade']Προσοχή πώς εκφράζεστε. +1 προειδοποίηση για προσβολή. [/mod]

  • Παρακαλώ να κλειδωθεί.

    ανοίχτηκε νέο, ακριβώς ίδιο θέμα, με ίδιο τίτλο και με labels ''GR'' ''Poseidon'' ''Πόλεμος''