Serwer jesienny już niebawem!

  • Zagrasz na nowym serwerze? 33

    1. Nie! (15) 45%
    2. Tak! (12) 36%
    3. Nie wiem! (6) 18%

    Ej ludziska, mamy sprawę!
    Już za parę dni kolejny serwer powstanie
    I jako, że ciągle jest z liczbą graczy marnie,
    To zapraszamy na niego wszystkich na kawę!

    A zaraz po kawie ze sobą powalczymy,
    Poplądrujemy i domki pobudujemy.
    Gdy się wystarczająco już rozbudujemy,
    Zrobimy wojny i na forum niezłe dymy!


    Witam ikariamowiczów! Jak to bywa od dłuższego czasu - <3GF<3 obdarowuje Nas nowym serwerem co 3 miesiące. Tym razem będzie tak samo i doczekamy się nowego serwera już niebawem, ale nie będzie to kolejny zwykły serwer, na którym zagra garstka graczy i po 3 miesiącach pójdą na kolejny. Na nowy serwer, który prawdopodobnie będzie nosił nazwę Herakles zapowiadają się tłumy! Jednakże nie każdy czyta ikariamowego discorda, więc po to jest ten post - aby poinformować starych wyjadaczy i nowych graczy, że niedługo będą mogli poczuć klimat ikariam podobny do tego z lat 2012-2015 ^^


    Zapraszam wszystkich serdecznie do uczciwej gry:saint:


    (autorem wiersza jest poetka o nicku Bruti )

  • kurde szkoda, że mam kampanię wrześniową bo chętnie bym zagrał || ale szanuję za inicjatywę Krystek i mam nadzieję, że to wypali8)


    Oluś kolejne piękne dzieło w Twoim wykonaniu :saint:<3

  • ,,, to jest ten post - aby poinformować starych wyjadaczy i nowych graczy, że niedługo będą mogli poczuć klimat ikariam podobny do tego z lat 2012-2015 ^^,,


    Piraci - data wprowadzenia 2012 ;)

    Czarny rynek - data wprowadzenia 2013 8) - więc nie wiem o co biega?

    Co takiego ma mieć ten serwer, bo brak piratów i czarnego rynku to raczej nie z tego co dedukuję. (A na takim serwerze bez czarnego rynku i piratów to może bym zagrał)


    Pewnie znowu jakieś bonusy na wydobycie surowców + szybkość rekrutacji przy tej samej maksymalnej ilości handlowek czy slotów na polach bitew :D. Tłumy są zawsze na 3 miesiące ale zobaczymy jak zobaczymy ustawienia serwera :)




  • Zapraszam wszystkich serdecznie do uczciwej gry:saint:

    Rozumiem, że inne serwery są nieuczciwe?

    To źle rozumiesz.

    A o co ma biegać? Na serwerze będą piraci i czarny rynek, więc wszystko się zgadza z tym klimatem z lat 2012-2015.


    Nie wiadomo czy będą jakieś bonusy i zmiany. Nigdzie nie pisałem "chodźcie na nowy serwer bo będzie całkiem inna mechanika gry niż na pozostałych".

    Dodałem ten post żeby poinformować innych graczy o tym, że na najbliższym serwerze zagra większa ilość osób niż zazwyczaj, więc jest to dobra okazja do powrotu do gry lub jej kontynuowania ;)

  • Krygonit :

    ,, Nie wiadomo czy będą jakieś bonusy i zmiany. Nigdzie nie pisałem "chodźcie na nowy serwer bo będzie całkiem inna mechanika gry niż na pozostałych".

    Dodałem ten post żeby poinformować innych graczy o tym, że na najbliższym serwerze zagra większa ilość osób niż zazwyczaj,,

    ---------------------------------------------------------

    A ok czyli po prostu ma być większa aktywność. Cóż ja Wam życzę żeby ten nowy serwer się udał, sam mam za mało czasu by angażować się w kolejne serwery ale cieszę się, że powstaje kolejny serwer - mając nadzieję, że przybliża on nas do FUZJI SERWERÓW. Wtedy może też poczulibyśmy się jak dawniej w tych 2012 - 2015

  • Ja nie gram, ale mam kolegę który też nie gra.

    Nerka ...! Nie pozdrawiam!

    kurde szkoda, że mam kampanię wrześniową bo chętnie bym zagrał || ale szanuję za inicjatywę Krystek i mam nadzieję, że to wypali8)


    Oluś kolejne piękne dzieło w Twoim wykonaniu :saint:<3

    Ty co serwer masz kampanie wrześniową xd Czy to styczeń czy to luty czy inny miesiąc ciągle to samo :P!

  • A co powiecie by na tym serwie, tak wyjątkowo, nie robić skarbonek? A jak już ktoś zrobi, to żeby wspólnymi siłami ją robić?

    Tak żeby ten serw pożył chwilę dłużej :)


    FARIX96 dziękuję! <3

    IdgR8Pp.png

  • Masakra z Wami, wieczne marudzenie i czarnowidztwo, zero inicjatywy i chęci.
    Ika jakie jest kazdy widzi i na pewno nie zmienią tego Wasze smety radek123, Son of Darkness, nie chcecie, nie grajcie i tyle.

    A tych ktorym jeszcze chce sie grac, a nie tylko wylewac frustracje w smetnych postach zapraszam do wspolnego tworzenia nowego regulaminu naszych rozgrywek.
    Zaczac trzeba od zmiany myslenia. To nie prawdziwa wojna i walka na smierc i zycie, tylko rozgrywka jak szachy, brydz, czy itp...
    Nie ma nas jakos duzo, wiekszosc sie zna, uwazam, ze powinnismy wspolnie ustalac druznyny.
    Tak druzyny! Ktore na dodatek powinny sie zmieniac w trakcie trwania serwera!
    W tej chwili wyglada to tak, ze wszyscy ogarnieci i goniacy w badaniach itp, ida do jednego maks 2 sojuszy, po czym szybko sie nudza bo nie ma z kim walczyc.
    To wlasnie trzeba zmienic naszym wewnetrznym reguaminem.
    Tak samo uwazam, ze trzeba ustalic regulamin rozgrywek, za niepodejmowanie walk-punkty karne, za brak incjatywy i zero atakow-punkty karne itp
    Na forum stworzyc temat nie jest problemem, tam bedziemy prowadzic punktacje, statystyki itp.
    I tak dalej,co komu wpadnie do głowy mozna wyprobowac...
    Musimy sobie sami zreformowac ika jesli chcemy sie tu jeszcze pobawic, i mysle, ze warto probowac roznych wariacji, jedna nie wypali, probowac z nastepna itp.
    Przepraszam, że post pisany na szybko i na kolanie, bo musze isc na obiad, a potem na grilla a potem....w koncu jeszcze sa wakacjie!!!
    Ale moze kogos zainspiruje, podejmiecie temat i sprobujemy razem cos ogarnać.
    Miłego dnia wszystkim zycze!;)

    Boże,strzeż mnie od przyjaciół,z wrogami poradzę sobie sama.

  • Chociaz te punkty karne ciężko będzie upilnować ;/


    Może takie coś:

    PCh solo - 50p

    PCh łączone - 100p

    Piraty:

    Top1: 500p

    Top2: 400p

    Top3: 300p

    Top4: 200p

    Top5: 100p

    Top6-10: 50p

    Top11-25: 20p

    Top26-50: 10p

    Wygrana oficjalna ustawka: 1000p

    Wygrana wojna: 10 000p

    Użycie kolosa: jego poziom x 1000p na minusie


    I punkty by były naliczane dla danego sojka, zliczane co tydzień przez kogoś


    ?

    IdgR8Pp.png

  • Nika wakacje to moją dzieci nie Ty! A tak poza tym i uwagą Crosser to nawet dobrze mówisz.


    Z tym niepodejmowaniem walk to dość ciężko. Żeby podejmować walki trzeba mieć kogoś kto będzie ich pilnował. Nie zawsze znajdzie się taka osoba. Większość ludzi woli wysłać wojsko i sobie iść :). Najgorszym chyba problemem jest ekko i ładowanie ambrozji oporowo. Ciężko walczy się z kimś kto ma strzelców a Ty nie masz nawet ulepszonych hoplitów... Zresztą nie będę hipokrytą sam tak często robię :P.


    Co do punktacji brzmi fajnie jednak mam kilka uwag

    - Te officialne ustawki brzmią nie ciekawie( W sumie to szybko kończe gre może dlatego tego nie widzę?). Fajniejsze są bitwy na spontanie. Officjalne ustawki szykowanie się na nie itd... To może trochę zabić zabawę, ale to tylko moje zdanie. (Może po prostu źle zrozumiałem słowa)

    - Bitwy łączone i solo punktacja. Łączone to chyba zależy jak rozumieć. Bo jak bije się cały sojusz od rana do wieczora 20x osób to chyba troszkę więcej punktów trzeba by dawać.


    Moim zdaniem:

    - Jeśli ktoś nie walczy to zamiast odejmować punkty stałe może robić to procentowo? Będzie bardziej boleć. Tak to ktoś się uzbroi zrobi 20 pch a potem afk... Potem wróci i znów nabije. I tak w kółko.

    - Bonus za dobre straty? Żeby nie było nabijania stucznego pcha?

    - Może jakieś punktowanego pory dodatkowo? Wiadomo każdy gra kiedy może ale w nocy łatwiej nabić pch niż w dzień. Więc może to by troche ludzików zmobilizowało do latania.

    - Może punktowanie w zależności od wsg? Trochę jak na wojnie. Nabite wsg * 0.02? Chociaż sam nie wiem czy to dobry pomysł. Punkty chociaż dają sprawiedliwość walk ogólnie od początku a nabić wsg to można w tydzień.


    Pytanie kto się w ogóle podjąłby liczenia tego. To jednak trochę robótki jest. Ja oddaje swój głos na Bruti .


    To tylko moje zdanie fajnie by było podyskutować w większym gronie :). Bo to my definiujemy jak będzie wyglądał ten świat :).

  • wystarczyłoby wprowadzić zasade rabunku złota np 10 % przy kazdym rabunku wtedy nie byłby unikania walk i skarbonek taka sugestia

  • Masakra z Wami, wieczne marudzenie i czarnowidztwo, zero inicjatywy i chęci.
    Ika jakie jest kazdy widzi i na pewno nie zmienią tego Wasze smety radek123, Son of Darkness, nie chcecie, nie grajcie i tyle.

    A tych ktorym jeszcze chce sie grac, a nie tylko wylewac frustracje w smetnych postach zapraszam do wspolnego tworzenia nowego regulaminu naszych rozgrywek.
    Zaczac trzeba od zmiany myslenia.

    Mówienie o tym co się nie podoba większości graczy to nie marudzenie tylko konstruktywna krytyka, bo przy tym podajemy i komentujemy rozmaite pomysły, które naprawiłyby ikariama.


    Macie jakieś swoje plany i pomysły na serwer to bardzo dobrze, fajnie że są jeszcze tacy gracze, którzy coś inicjują i chcą się zaangażować ale czasami wszystko się komplikuje przez to co niszczy każdy serwer po pewnym czasie i trzeba o tym głośno mówić.


    Jeśli mogę coś doradzić to po prostu zróbcie sobie dwie drużyny na tylu ilu was jest. Jeśli np 20 to po 10 graczy

    10 to po 5 i po prostu grać we własnym gronie drużyną X na drużynę Y.

    Jeśli gra się z uczciwymi ludźmi to i czarny rynek za bardzo nie przeszkadza, bo mogą mieć go obie drużyny tylko trzeba ustalić pewne ramy. Takie jak np, że można pobrać rg z magazynu tylko do momentu na 12 godzin przed rozpoczęciem wojny i później już 0 pobierania i granie tylko na własnej produkcji. Kontroluje się łatwo dzięki rankingowi sojuszy - Handlarz - wartość nie może rosnąć więc przy tym jakieś zakazy sprzedawania /kupowania surowców w czasie wojny ale kto ma czas na handel kiedy porty poblokowane i wróg u bram miasta ;).


    To jeden z kilku systemów, które można wprowadzić między sojuszami by rozgrywka była skończona - bo w ten sposób jest zawsze czym walczyć i pewność, że w końcu ktoś wygra, bo bez czarnego rynku nie da się zbyt długo utrzymywać tylko z własnej produkcji wielu bitew. :)

  • Mówienie o tym co się nie podoba większości graczy to nie marudzenie tylko konstruktywna krytyka, bo przy tym podajemy i komentujemy rozmaite pomysły, które naprawiłyby ikariama.

    A w którym konkretnie miejscu była ta "konstruktywna" krytyka? 8o
    GF ma na nas wywalone i nic nie da pisanie po raz tysięczny "wszystko to wina czarnego rynku, zlikwidujcie piratow."
    Pomysł z dwoma drużynami (chociaż nie ukrywam, że wolałabym, żeby było ich więcej) i sposobem ich rozliczania fajny, dziękuje i liczę ze może coś jeszcze nam podpowiesz.

    wystarczyłoby wprowadzić zasade rabunku złota np 10 % przy kazdym rabunku wtedy nie byłby unikania walk i skarbonek taka sugestia

    Może by i wystarczyło, ale to jak raz nie leży w gestii graczy tylko GF, a GF patrz wyżej....


    Bruti , Redzikesxd , bardzo dziękuję za poważne podejście do tematu, liczę, że będzie więcej takich postów i propozycji i wspólnie uda nam się coś ustalić.

    Boże,strzeż mnie od przyjaciół,z wrogami poradzę sobie sama.

    Edited once, last by Nika ().