ČASTO KLADENÉ OTÁZKY - FAQ

  • Zde jsou informace k mazání neaktivních účtů, které byly k dispozici na našem starém fóru:



    Smazání pro neaktivitu bude prováděno v pravidelných intervalech:
    Fáze 0: Pokud někdo neprovede žádnou akci do 5 hodin po registraci účtu, tento účet bude automaticky smazán.

    Pokud nic nepostavíte během 24 hodin od registrace, budete smazán
    Fáze I: Během prvních 7 dnů: - Označen za neaktivní: 2 dny - Čas neaktivity před smazáním: 2 dny
    Fáze II: Od dvou týdnů do měsíce: - Označen za neaktivní: 7 dní - Čas neaktivity před smazáním: 4 dny
    Fáze III: Od 1 do 3 měsíců - Označen za neaktivní: 7 dní - Čas neaktivity před smazáním: 14 dní
    Fáze IV: 3 a více měsiců: - Označen za neaktivní: 7 dní - Čas neaktivity před smazáním: 30 dní


    Od verze 0.4.4, zmizí z mapy světa i neaktivní hráči s Ambrosiemi po uplynutí určité doby.

    Všichni hráči (je jedno, zda mají či nemají Ambrosie) jsou uloženi a když se hráč zkusí přihlásit, účet se obnoví.

    Co se ukládá:
    • Všechny informace o hráči
    • Všechny informace o městech
    • Informace o seznamu přátel
    • Vylepšení
    • Forma vlády se zresertuje na Ikakracii
    • Pokud je, tak se uloží i Facebook Connect (obnova funguje i při použití FB Connectu)
    • Uloží se archiv
    • Uloží se stav aktivace
    • Uloží se hodnocení

    Co se neuloží:
    • Informace o alianci se smaže
    • Počet dělníků, vědců a kněžích se neuloží. Stanou se opět normálními občany
    • Nabídky k obchodu se odstraní

    Jakmile se hráč zkusí znova přihlásit, skript zkusí umístit města na ostrov, kde byla. Pokud na tom ostrově už není místo, zkusí je skript umístit na ostrov v jeho blízkosti, na kterém jsou stejné suroviny. Pokud má nějaké přátele v seznamu přátel, jsou obnoveni ve stavu pozvání (což znamená, bonusové lodě, tedy pokud nějaké byly).

    Kdo se neuloží:
    • Hráči, kteří použili ve hře volbu: "Smazat můj účet"
    • Zablokovaní hráči
    • Hráči smazaní ve fázi neaktivity 0

  • Dobrý den,


    omlouvám se, že píšu ale nemůžu nikde najít jaká je maximální délka dovolené. Případně kdy je potřeba obnovit dovolenou v případě že stále trvá.


    Děkuji vám za odpověď.


    (případně prosím kde takovou informaci najdu)

  • Ahoj, neomlouvej se, od toho forum slouží. Maximální délka dovolené je 30 dní, poté se účet vrátí automaticky do hry. Tento údaj jsem našel jen při volbě možnosti->aktivovat mód dovolené.

    Poté naskočí text: "Když vstoupíte do Módu Dovolené, budete okamžitě odhlášeni z vašeho účtu. Váš účet se pak stane aktivním až po opětovném přihlášení. Během tohoto času jsou vaše města chráněna před útoky, avšak neprodukují žádné suroviny a ani žádné nespotřebovávají vč. zlata. Mód dovolené může trvat maximálně 30 dní. Prosím uvědomte si, že v módu dovolené musíte zůstat minimálně dva dny. Dřív nemůžete na Vašem účtu hrát."


  • Píšete ve FAQ, že není dovoleno stále drancovat vesnici, která je neustále doplňována menším hráčem, že je to strkání.

    Podle pravidel je ale jednoznačně napsáno, že strkání je výměna surovin, nikoliv drancování.

    Dřívější pravidlo BUŠENÍ, které "stálé" (více jak 8xza 24 hodin) drancování zakazovalo, bylo zrušeno.

    Kde je tedy stanoveno, kolikrát lze drancovat vesnici menšího hráče?

  • Vesnici jakéhokoliv hráče můžeš drancovat kolikrát chceš , není to nijak omezeno .


    Podle pravidel je jednoznačně napsáno , že STRKÁNÍ je (viz dole) . Nemusí tedy jít pouze o přímé posílání surovin , ale i o různé "fintičky" .


    3. Strkání


    Není povoleno získávat výhody ve hře na úkor slabšího hráče. Za slabšího hráče se považuje každý, kdo je v celkovém hodnocení postavený níže než viník.

  • Dobrý den, chtěl jsem se zeptat na ty multy učty...

    Píšete že to platí i v pirátech, ale jak se to dá zjistit a popř. nahlásit že někdo opravdu podvádí???

    Vím o 3 hráčích na Světě Charon, že takhle obcházejí pravidla, na každém ostově kde mají své města, mají i ty samé ,,farmy´´ , které skoro vůbec nerostou v bodování ale jsou v žebříčku darování na prvních místech. A ti samý hráči jsou i vždy v pirátech mezi top 5 a jeden z nich nejde nikdy porazit i když pomáha jednomu hráči půlka ali, nejde nad ním zvítězit.

    Jsem si dost jistý že to tak dělají, když už se mi povede objet ty jejich farmy a sebrat jim dost bodů, vždy ti hráči ke kterým patrí tihle,,boti´´ na mě zaútočí aby si ty body vzali zpět, kdyby to bylo jen občas, člověk by si řekl že je to náhoda, ale když je to pokaždé, tak je to dost jasné ne?


    Příjde mi to dost nefér, že abych ho porazil musel bych taky podvádět a proto se ptám co se s tím dá dělat.

    Moc děkuji za odpověď,

  • Ó šílení piráti ...


    Také tě zdravím Peco69 ,


    tohle je krapet složitější dotaz , ale přesto se na něj pokusím odpovědět , jen doufám , že pokud se v něčem zmýlím , tak mě NĚKDO poopraví :)


    1.- JAK SE TO DÁ ZJISTIT ?

    V podstatě nedá - můžete sice obsadit jejich města a držet 24/7 online stráž a zapisovat kdo koho jede vybrat , ale stejně vám budou chybět informace

    o tom , které účty mají mezi sebou sdílení .


    2.- JAK SE TO DÁ NAHLÁSIT ?

    Klasicky přes ticket system ( viz odkaz dole )


    3.- CO SE S TÍM DÁ DĚLAT ?

    Kopírovat jejich taktiku . Pokud je někdo v něčem úspěšný či zdánlivě neporazitelný , nemusí to nutně znamenat že obchází pravidla .

    ( nebo že je vyvolený a pomáhají mu jeho známosti :P - ten jazyk není na tebe Peco , dotyční vědí komu patří 8) )


    Máš 3 hráče , každý z nich může vlastnit 10 ( ? nebo 9 ? ) účtů ( to nejsou žádní BOTI ) které musí mít propojeny SDÍLENÍM .

    Hráč A a B kliká piráty na všech pomocných účtech hráči C , hráč C kliká piráty na všech pomocných účtech hráčům A a B .


    Tímto způsobem toho předpokládám naklikají více než půlka vaší ali . Založte si tedy účty na dotování pil a lomů a klikání pirátů

    a můžete se stát úspěšnými piráty jako oni .


    Dejte si však pozor , aby nedošlo k tomuto :

    Mám danou situaci: Mám 2 účty A,B u kterých mám nahlášeno sdílení. Hráč A pošle suroviny hráči C, s kterým IP nesdílím a ten to pošle dále hráči B. Toto je příklad obcházení pravidel o sdílení IP.

  • Já to teda za vysvětlený nepovažuj!

    Mádlík varuje, aby nedocházelo k obcházení pravidel o sdílení IP při posílání surovin a současně radí, jak obcházet pravidla o sdílení v případě pirátů.


    Beruška tady kdysi slibovala, že dohlídne na to, aby se to u pirátů také nedělo. Pokud je tedy GO schopen uhlídat to u tří hráčů v případě přeposílání surovin, proč to neuhlídá u tří hráčů, v případě klikání pirátů?


    Zvláště - pokud je hráči upozorněn na "podezřelý" ostrov a účty, kde se toto obcházení pravidel o sdílení účtu evidentně děje??

    PROČ TO GO NEŘEŠÍ a místo toho dostaneme tady radu, že ta pravidla máme obcházet také??

    Poznámka: Chápu, že v případě 1-2 takto se chovajících pomocných účtů je těžké to odhalit a dokázat. Peca tu ale píše o 8-9 multiúčtech., kde obcházení pravidel je jasné.

  • Píšeš:

    "Máš 3 hráče , každý z nich může vlastnit 10 ( ? nebo 9 ? ) účtů ( to nejsou žádní BOTI ) které musí mít propojeny SDÍLENÍM .

    Hráč A a B kliká piráty na všech pomocných účtech hráči C , hráč C kliká piráty na všech pomocných účtech hráčům A a B . … "


    A to podle Tebe není návod, jak obejít pravidlo o sdílení??

    Pecu jenom varuješ, jak to neudělat hloupě, aby se na to až tak lehce nepřišlo.


    Ještě můžeš poradit, že si na to má pořídit speciální SIM kartu - aby to dělal z jiné IP adresy a pak si nemusí nastavovat sdílení a klikat si to rovnou sám.

    Myslím si, že od toho je GO ve hře, aby takové jednání odhaloval a zaBANoval.

    Zvláště, pokud je na podezřelý ostrov s takovými podvodnými účty upozorněn.


  • OK , tak znova a pomalu ... a zjednodušíme to na dva hráče .


    Ty můžeš vlastnit 9 účtů a klikat na nich piráty komu chceš , tvůj kamarád může mít 9 účtů a klikat na ně piráty komu chce .


    Obcházení pravidel by to bylo , pokud vybereš kamaráda který předtím vybral nějaký tvůj účet .


    Ale jinak můžeš klikat piráty komukoliv a s kolika svými účty chceš .


    A rozhodně tu nehodlám dávat rady jak podvádět , tak jako jsi to udělala ty .

    Peca chtěl radu jak nepodvádět , a tu ode mě dostal .


  • "Ty můžeš vlastnit 9 účtů a klikat na nich piráty komu chceš , tvůj kamarád může mít 9 účtů a klikat na ně piráty komu chce ."


    Tak to už tady bylo, řešilo se to před pár lety ještě na starém foru krz Eldelína ze Sigmy a Beruška tehdy slíbila, že tomu zabrání.

    Fakticky to je stejně "vyčurané" obejití povinnosti mít nahlášeno sdílení, jako výše uvedený příklad se vzájemným posíláním surovin přes třetího hráče - tedy se strkáním.

    Pokud by to tak, jak popisuješ, bylo i podle tvůrců hry, pak by nahlášené sdílení nemuselo bránit při přebírání pirátských bodů od vlastních multíků a nemuselo se to obcházet přes další hráče..


    Ale je fakt, že pokud s tím GO nechtějí nic dělat, tak s tím tady taky nic nenaděláme.

    Zvláště, když vidím, KOMU se Tvoje pojetí "gefalt das" :-D


    Ovšem udělat si podle Tvé rady dalších 9 účtů a tam si klikat piráty spolu s nějakým dalším blondýnem jako nějaká blondýna - tak na to teda nemám.

    Pokud má nyní už i Beruška stejný názor jako Ty, tak klidně tu diskusi tady ukončeme.

  • " Jul 11th 2017

    Pokusím se zde nějak zastavit tuto nesmyslnou diskuzi.

    Tato pravidla jsou jen rozšířením pravidel strkání také na piráty.

    Když to vezmu zkráceně.

    Můžete drancovat a dělat pirátské nájezdy na menší účty ale ty s tebou nesmí být žádným způsobem spojeny.

    Pokud s tebou nejsou spojeny, nemáš se čeho bát. "


    Výše napsané je přímá citace ze starého fóra od Berušky , která měla onu diskuzi ukončit .

    Pokud máš na mysli jinou diskuzi ze starého fóra , dej odkaz , páč nick Edelína ze sigmy jsem nenašel a od Ed Delineho nic na toto téma .

    Ovšem pročítat se hodiny starým fórem nehodlám .


    Byť jsem již ve svém prvním příspěvku na toto téma nevyloučil , že se mohu mýlit , tak si stále stojím na svém , Pecovi jsem poradil jak hrát piráty a neporušovat u toho pravidla .


    Jak sis evidentně všimla , tak na discordu jsem se pro jistotu ptal na názor i ostatních , abych se mohl v případě svého omylu omluvit .

    Mohlas , a stále můžeme , pokračovat v diskuzi klidně tam .


    Přestaň mě prosím napadat , že podporuji porušování pravidel , nebo že radím jak je mazaně obcházet , nic takového nedělám a pokud by se v budoucnu ukázalo , že jsem to špatně pochopil já , a tudíž k porušování pravidel neúmyslně radil , tak jsem samozřejmě připraven vzít svá slova zpět a omluvit se .


    Přestaň rovněž prosím napadat TEAM , že něco podobného dělají i oni , tvé odpovědi se začínají podobat hejtům a né diskuzi .


    DĚKUJI


    S pozdravem Mádlik


    PS : teď to tady můžeme ukončit 8)

  • Zdravím. Mám dotaz. Pokud mi někdo řekne, že mi bude neustále drancovat města (mimochodem až potom, co to bez jakéhokoli varování dělal a přestal, až jsem ho o to požádal) pokud nebudu přispívat na doly (a navíc stanoví kolik to musí být denně), můžu se proti tomu nějak bránit (jsem jednoznačně slabší hráč)?


    Díky za odpověď.