Chętni? - Nowy serwer Zephyros

  • Drodzy Gracze,

    Już 10 czerwca otworzymy dla Was nowy serwer specjalny Zephyros którego parametry będą następujące:

    • 50% szybsze statki handlowe
    • 25% szybsze szkolenie jednostek
    • 50% szybsza budowa jednostek morskich
    • 10% wyższe wydobycie siarki

    Wasz Zespół Ikariam

    ====================

    Mam nadzieje, że z każdym nowym serwerem jesteśmy coraz bliżej fuzji serwerów i jeśli miało by być tak jak kiedyś to jeszcze oprócz Zephyros będą 4 nowe serwery i gdzieś za rok powinna być planowana fuzja :). Według mnie to jedyny pozytyw nowego serwera, bo jego ustawienia jak 50 % szybsza budowa floty i 25 % lądu to dobrze wiecie co oznacza jeśli runda bitwy trwa tyle samo (15 minut).


    Jeśli zrobicie kiedyś serwer o takich ustawieniach to zagram:

    -brak budynku twierdza piracka :!:/ brak badania piractwo

    -brak budynku czarny rynek/ brak badania handel żołnierzami czy jak to się tam nazywa :!:


    Jest tyle możliwość ustawiania serwerów a ciągle tylko te same propozycje +szybkości budowy floty /lądu

    + wydobycie określonych surowców

    KTÓRE TYLKO POTĘGUJĄ BAŁAGAN ZWIĄZANY Z CZARNYM RYNKIEM.


    Przecież można by zrobić jak już ten Zephyros to oprócz innych dodać

    +runda bitwy skrócona do 7 minut skoro produkcja rg zwiększona o 50 %.


    Dobra kto chce niech sobie gra, zawsze to kilka tygodni gry w miarę normalnie.

    Pozdrowienia dla graczy sezonowych :)

  • Ares3 to szybkie akcje + budowa konta ale niestety jest piractwo jak i czarny rynek czyli i skarbonki no bo kto

    by wpadl na pomysl zrobic handel wymienny towaru za towar a nie za zloto ?

    I tak z wojennego na jakim praktycznie nikt nie gra zrobil sie testowy co gracze tam wpadaja max na miesiac klikania aby sobie cos sprawdzic .

    Szanujmy tych co placa bo to dzieki nim gramy za darmo :saint:

  • Misie... Czarnego rynku ani piratów nie zlikwidują.

    A fuzji serwerów nie będzie, bo mają program do łączenia popsuty i na razie raczej nie planują go naprawiać.


    Jak gra nie pasuje to może lepiej ją zmienić? :/:S


    A co do serwera to o dziwo ktoś tam gra, jakieś pierwsze sojusze powstają, już jest parę PCh na nim nawet. Także chyba nie jest aż tak źle :P

    Tylko to trzeba więcej grać, mniej marudzić (powiedziała największą maruda, której się domków nie chce klikać, ale to ciii)

    IdgR8Pp.png

  • słabo Ci cytowanie wychodzi :S


    no wiadomo, że zaczną przechodzić na nowe, każdy gra tak jak lubi:

    np ja wolę początki serwera, a ktoś woli siedzieć na starym serwie gdzie połowa kont (albo i więcej) to skarbonki i robić bitwy paromiesięczne

    ale nie płaczę na forum, że komuś się jeszcze chce grać na starym serwie tylko sobie klikam na nowym i tego samego oczekuję w druga stronę, a co nowy serwer powstaje to ktoś płacze, że wgl powstał, bo wg niego jest to bezsensowne, bo zaraz się wyludni (a przedtem między innymi ja sobie fajnie pogramy, pokłócimy się i poznamy kolejnych wariatów) 8o

    IdgR8Pp.png

  • No musze sobie jeszcze trochę poprzypominać z tym cytowaniem :) ale powoli się zrobi.


    Jest jak mówisz, są gracze sezonowi i ci którzy grają na jednym czy dwóch serwerach i mają tam silne konta. Z tych starszych serwerów gracze odchodzą również z powodu czasu, jakby nie było minęło trochę od 2008 roku. Jeśli ktoś wtedy miał np 12 lat to dziś ma 24 i dużo więcej spraw na głowie niż kiedyś ;).


    Jednakże powiedzmy wprost te czarne rynki wprowadzono później niż 2008 rok ( chyba w 2013 roku jeśli dobrze pamiętam) więc gracze ze starych serwerów nie mogli sobie od tak powiedzieć spadam po 3 miesiącach, bo mieli już 5 lat gry, dość dobre konto, dużo fajnych poznanych graczy i sojusz/y:).


    Na te nowe serwery idą również gracze, którzy chcą tam pograć dłużej niż do rozpetania wyścigu zbrojeń z czarnym rynkiem więc warto im powiedzieć uczciwie, że jest duża szansa na to iż po pół roku może tam być dużo luźniej na wyspach.


    Ps Skąd wiesz, że ten program do fuzji im nie działa? :)

  • chyba już domyślnie jest, że pół roku i serwer pada ;/ co nowy wydają to część graczy się zwija zawsze


    Ps Skąd wiesz, że ten program do fuzji im nie działa? :)

    gdzieś na forum zagranicznym jeden z comów napisał jakiś czas temu, no i GF jak to GF woli się zajmować teraz innymi rzeczami typu lobby lub ta nowa apka co niby chronienia kont, niż go naprawić ;/

    IdgR8Pp.png

  • Myślę, że będą musieli,, naprawić,, bo niewyobrażam sobie by było kiedyś 60 serwerów :). Przy 26 robili fuzje... więc myślę, że już niedługo


    Dokładnie w 12 miesięcy powstało 5 nowych serwerów


    11.06. 2019 - Posejdon

    12.09.2019 - Sikron

    4.12.2019 - Thananatos

    6.03.2020 - Zelos

    10.06.2020 - Zephyros


    Kolejny przewiduje na 09.2020 hmm powiedzmy, że 12 dzień tego miesiąca :)

  • no ta, z częstotliwością co 3msc powstają już od dłuższego czasu


    ewentualnie pozamykają część tak o xd

    IdgR8Pp.png

  • Tak, serwery powstają co 3 miesiące. Na temat fuzji pisał badibol w jednym z tematów na forum.

    Temat fuzji serwerów był poruszany w temacie: 5 rocznica /Teoria 26 serwerów /Fuzja światów

    CM z innego projektu przyzwalał na takie tematy, o czym możecie również przeczytać w wątku: FUSION DE SERVIDORES


    Mam nadzieję, że w pierwszym kwartale przyszłego roku doczekamy się fuzji <3

  • Tak, obecnie jest włącznie ze specjalnym 25 serwerów :).


    Jeśli fuzja miałaby nastąpić między 1 styczniem a 31 marcem to łącznie byłoby wówczas 26-27 serwerów.


    Ingolf jak myślisz łączenie może być tylko pośród tych samych ustawień serwerów np czy stare serwery gdzie kuźnia hefajstosa jest tylko na siarce mogą być łączone z serwerami gdzie ten cud może być na innych surowcach?

  • Tego niestety nie wiem, być może ukaże się jakaś ankieta jeżeli będzie miało dojść do migracji :P

    Zespół Ikariam również co jakiś czas "marudzi", że łączenie Światów jest konieczne.

    Musimy czekać na naprawę programu/skryptu oraz na dalsze informacje od pracowników Gameforge.

  • Mam nadzieję, że naprawią.

    Wg mnie łączenie na zasadach z poprzedniej fuzji było dość dobre czyli jeśli dobrze pamiętam był pewien okres gdzie można było przenieść swoje miasta za darmo (np 12 miast - 12 x przeniesienie miasta)

    Dodatkowo czas na wpłatę na kopalnie z funduszu,, datków,, .


    Tylko trzeba staranniej dobierać łączone serwery. Nie wg kryterium, że 3 na 1 ale też patrzeć na liczbę graczy łączonych serwerów.


    Najlepiej żeby było jak najmniej serwerów docelowych, które staną się po fuzji jedynymi serwerami. Poprzednio zrobiono z 26 - 9. Zobaczymy co będzie w przyszłości.


    Najważniejsze w pierwszej kolejności by była wogle oficjalna decyzja Gameforge o fuzji :)

  • Najważniejsze to by było ogólne oświadczenie co GF wog planuje robić z ikariamem, ponieważ kolejne połączenie serwerów doprowadzi do krótko trwałego ożywienia ale potem i tak będzie jak wcześniej


    Będzie tak jak zawsze na wielkich tematach na forum się skończy i wywodach każdego, które to GF ma głęboko gdzieś i nawet nie wie tego co tu się teraz pewnie dzieje


    Ale czy nie od zawsze tak prawie było więc już lepiej się pogodzić z tym wszystkim albo tylko czekać jak naglę GF ogłosi, że przestaje wspierać już serwery ika bo tak się powoli dzieje aktualizacji to zero apka leży od dawna


    Art wybacz, że tak cię wywołuje do dyskusji ale wog coś wiesz co GF planuje dalej tak ogólnie ze ikariamem czy nie wolno wypowiadać się ci na takie tematy ?

  • zkacovany kolejna fuzja obejmie już graczy, którzy grają bardzo długo i zostali mimo, że czasem wiało nudą. W dużej mierze ci co mieli odejść od ika już to dawno zrobili. Tak więc np fuzja trzech serwerów na jeden da grupkę najaktywniejszych graczy z każdego serwera - więc może to sporo pomóc, masz rację na ile nie wiemy ale każda fuzja będzie jak śito. Zostaną najkatywniejsi.

  • Każdy z Nas wie, że fuzja jest potrzebna. Serwerów narobiło się dość sporo i co 3 miesiące wychodzi nowy.

    Tak, jak pisałem w poprzednim poście - mam nadzieję, że będzie to pierwszy kwartał przyszłego roku. Każda Społeczność Ikariam prosi o fuzję więc GF zdaję sobie sprawę, że migracja jest potrzebna, a nawet i konieczna.

    Najlepiej żeby było jak najmniej serwerów docelowych, które staną się po fuzji jedynymi serwerami. Poprzednio zrobiono z 26 - 9. Zobaczymy co będzie w przyszłości.

    Wg mnie, gdyby powstało 5-6 serwerów to będzie super :)

  • Wg mnie, gdyby powstało 5-6 serwerów to będzie super :)

    Tak tyle byłoby w sam raz :)

    Zachodzi jednak pytanie o pewną kwestie. Np jeśli ktoś ma konto na tym samym e-mail na serwerze B i C a oba te serwery będą łączone na serwer A to co wtedy się stanie? Da się to jakoś rozdzielić? Przez te lobby chyba teraz trudniej zrobić fuzje.

  • nwm czy taka ilość będzie ok ;/

    młodych serwerów nie ma sensu łączyć za bardzo, bo zniszczy rozgrywkę (no bo półroczny serwer a roczny to przepaść niesamowita, czy tam roczny i 2-letni)

    IdgR8Pp.png

  • zkacovany kolejna fuzja obejmie już graczy, którzy grają bardzo długo i zostali mimo, że czasem wiało nudą. W dużej mierze ci co mieli odejść od ika już to dawno zrobili. Tak więc np fuzja trzech serwerów na jeden da grupkę najaktywniejszych graczy z każdego serwera - więc może to sporo pomóc, masz rację na ile nie wiemy ale każda fuzja będzie jak śito. Zostaną najkatywniejsi.

    Ale my potrzebujemy dobrych i konkretnych zmian w mechanice gry a nie chwilowego rozwiązania, które jest dostępne