ΙΕΡΟΣ ΛΟΧΟΣ (-ΙΛ-) vs WAR DOGS (-WAR-)

• Η συμμαχία ΙΕΡΟΣ ΛΟΧΟΣ (-ΙΛ-) κηρύττει πόλεμο στην συμμαχία War Dogs (WAR)

Επειδή μερικά άτομα της συμμαχίας War Dogs έχουν μεγάλο στόμα αλλά στις πράξεις δεν έχουν δείξει σπουδαία πράγματα παρά το νήμα που έχουν ανοίξει εδώ και μερικές ημέρες και επειδή θέλουμε να δούμε όντως ποιος ξέρει να πολεμά κ ποιος να μιλεί τους κηρύττουμε πόλεμο, κάτι που οι ίδιοι φοβούνται να κάνουν με οποιαδήποτε συμμαχία, αφού ανοίγουν απλά νήματα πολιορκιών με όποια συμμαχία βρίσκονται σε αντιπαράθεση.

Εφόσον η συμμαχία τους είναι ήδη έτοιμη, διότι έχουν ανοίξει νήμα πολιορκιών, πόλεμος θα ξεκινήσει την Κυριακή 19 Απριλίου και 19.00 ΩΡΑ ΕΛΛΑΔΟΣ και θα λήξει Κυριακή 3 Μαΐου στις 19.00 ΩΡΑ ΕΛΛΑΔΟΣ.

-Ως απώλειες λογίζονται η ζημιά και τα λεηλατηθέντα αγαθά -Μετρούν οι αναφορές με απώλειες μεγαλύτερες των 400 στρατηγών ή 10.000 υλικών

-Επιτρέπεται η χρήση όλων των θαυμάτων εκτός του ΚΟΛΟΣΣΟΥ. Σε περίπτωση ενεργοποίησης του η συμμαχία του παραβάτη θα δέχεται ποινή 150κ ζημιά.

-Απαγορεύεται η ενεργοποίηση κατάστασης διακοπών εν ώρα μάχης ή εφ' όσον έχουν αποσταλεί στρατεύματα/πλοία εναντίον του παίχτη και απέχουν το πολύ μία ώρα από αυτόν. Η συμμαχία του παραβάτη θα τιμωρείται με 250.000 ζημία.

-Εφόσον μία αναφορά είναι έγκυρη (παραπάνω από 400 στρατηγούς ή παραπάνω από 10.000 υλικά), τότε αθροίζονται και τα υλικά και η ζημιά, παρά το γεγονός ότι μπορεί να είναι κάτω από το όριο μία από τις δύο συνθήκες.

Προϋποθέσεις πρόωρης λήξης του πολέμου:

1) Αν μία εκ των δύο συμμαχιών δηλώσει ΕΠΙΣΗΜΑ στο φόρουμ ήττα.

2) Αν το 50% και πάνω των μελών μίας εκ των δύο συμμαχιών ενεργοποιήσουν την κατάσταση διακοπών ή αποχωρήσουν από την συμμαχία. Η προϋπόθεση αυτή ισχύει και εάν τα παραπάνω συμβούν αθροιστικά. Για παράδειγμα: συμμαχία με 10 μέλη τα 2 ενεργοποιούν κατάσταση διακοπών και άλλα 3 αποχωρούν εφ’ όσον αθροιστικά το 50% των μελών της βρίσκεται σε μία από τις 2 καταστάσεις ο πόλεμος λήγει.

3)Αν μία συμμαχία φτάσει αθροιστικά 5.000.000 ζημιά.

Μέχρι τη Κυριακή 19 Απριλίου στις 18.50 ΩΡΑ ΕΛΛΑΔΟΣ οι αρχηγοί των δύο αντίπαλων συμμαχιών θα πρέπει να ανεβάσουν στο φόρουμ screenshot ώστε να ενημερώσουν για ποια μέλη αποχώρησαν από τις συμμαχίες.

Ο στρατηγός του ΙΛ: https://prnt.sc/s1skfo

Καλές και τίμιες μάχες. Ας νικήσει ο καλύτερος.

• Ο πολεμος ειναι ενεργος για τις ημερομηνιες που αναγραφονται. Καλη επιτυχια και καλη διασκεδαση και στις δυο πλευρες.

edit: Ευχαριστω για την παρατηρηση.Διορθοθηκε. Μια ζωη το εχω απορια! Απορεια και επιτυχεια...

• Χρονια πολλα χριστος ανεστη

καλες μαχες

αδερφε moderator το επιτυχια με ι οχι ει μας στραβωσες

ΚΥΡΙΑΡΧΟΣ WAR DOGS (WAR) - ΚΟΣΜΟΣ NOTOS

ΚΥΡΙΑΡΧΟΣ EAR_COLLECTORS (EARC) - ΚΟΣΜΟΣ PAN

Άστους να λένε να λένε και να τρέχουν πίσω σου. Δεν μπορούν να σε φτάσουν γι αυτό και πάντα θα είναι στη σκιά σου.

• Ο πολεμος ειναι ενεργος για τις ημερομηνιες που αναγραφονται. Καλη επιτυχια και καλη διασκεδαση και στις δυο πλευρες.

edit: Ευχαριστω για την παρατηρηση.Διορθοθηκε. Μια ζωη το εχω απορια! Απορεια και επιτυχεια...

Χαχαχαχα θεούλης. Τωρα έκανες λάθος άλλη λέξη αλλά δεν το συνεχίζω γιατί εχεις χιούμορ.

Άστους να λένε να λένε και να τρέχουν πίσω σου. Δεν μπορούν να σε φτάσουν γι αυτό και πάντα θα είναι στη σκιά σου.

• Χριστός Ανέστη χρόνια σε πολλά σε όλους.

Εάν και είμαι σύμφωνος όπως και όλοι οι σύμμαχοι μου για πολέμους και ότι αναφορά μάχες πάντα, νομίζω πως όταν κηρύξει κάποιος πόλεμο πρέπει να δίνει κάποιες μέρες περιθώριο όπως προανέφερα δεν μας πειράζει γιατί εμείς είμαστε πάντα έτοιμοι αλλά καλό θα ήταν να είχαμε και 2 μέρες γιατί από το τόσο κυνηγητό αρχίσαμε να απολυουμε...

Καλές μάχες

• Αληθως ο κυριος και χρονια πολλα.

Eφοσον μας κυνηγατε λοιπον και ας απολυσατε μερικες χιλιαδες στρατηγους συνεχιζετε και εχετε το πανω χερι οποτε δεν μπορω να καταλαβω για ποιο λογο παραπονιεσαι φιλε constantin.

Καλες μαχες και καλο φαγοποτι!

• Γιατί θα τρώω σουβλάκια μέχρι την νύχτα θα προτιμούσα να ξεκινήσει Δευτέρα μιας και όλοι σπίτια μας θα είμαστε λόγο εγκλεισμού:)

• Ισχυει οτι ειναι πολυ περιεργη μερα και ωρα και μακαρι να ημασταν ολοι με τις οικογενειες μας οπως καθε χρονο αλλα δυστυχως λογω κορονοιου τα πραγματα ειναι πολυ περιεργα φετος. Ο παραπανω λογος που αναφερεις ειναι απολυτως κατανοητος.

• αυτες ειναι οι αποχωρησεις μας.

• Καλημέρα σε όλους . Χριστός Ανέστη και Χρόνια πολλά με υγεία στις οικογένειές σας

Εγώ είμαι εδώ μαζί σας , και θα είμαι, για να φαπώσουμε όλοι μαζί αυτήν την βρωμόWAR που μόνο μιλάνε και από πράξεις τίποτα

Πριν μπω στο ψητό θα ήθελα να ενημερώσω τους μεν και τους δεν αλλά και τους τηλεθεατές του συγκεκριμένου νήματος ότι σύμφωνα με το νήμα πολιορκιών της συμμαχίας WAR --->

όπου άνοιξε στις 13/04/2020 και έκλεισε στις 19/03/2020 18:59 ώρα Ελλάδος καθώς οι ΙΛ άνοιξαν νήμα πολέμου , η συμμαχία WAR κέρδισε με διαφορά <3713.206<3 απωλειών καθώς η WAR είχε συνολικές απώλειες (Αγαθά - Ζημιά Στρατηγών) 936,790 απώλειες ενώ η συμμαχία (-ΙΛ-) είχε :love:1,649,996:love: συνολικές απώλειες (Αγαθά - Ζημιά Στρατηγών)

Οπότε γίνεται ένα reset στις απώλειες στο συγκεκριμενό νήμα και ξεκινάμε από την αρχή , καθώς στο προηγούμενο νήμα των μεταξύ συμμαχιών νικήτρια συμμαχία ήταν η (WAR) και χαμένη η (-ΙΛ-)

Θα ήθελα να ευχηθώ καλές μάχες και στις 2 συμμαχίες και ας κερδίσει ο καλύτερος εάν και το νήμα είναι αστείο που άνοιξε στις 19/03/2020 (Κυριακή) και μάλιστα 19:00 ώρα Ελλάδος όταν τέλειωσε η πειρατεία κάτι που έγινε εσκεμμένα για να κάνουν λεηλασίες μιας και πέρα από το στρατιωτικό κομματί η WAR κάνει κουμάντο και στο πειρατικό κομμάτι ---->

Επίσης, οι απώλειες των 400 στρατηγών (που ισούνται με 20,000 υλικά) είναι κάτι πρωτόγνωρο , πόσο μάλλον σε έναν σέρβερ που έχει ζωή 7-8 μήνες

Και τέλος όσον αφορά τις ποινές (150,000 ο Κολοσσός) και (250,000 διακοπές κατά την διάρκεια η 1ώρα αφού έχει ξεκινήσει το κοκκίνισμα) είναι πάραπολυ αστείο...

Θα δώσω ένα παράδειγμα , εάν βάλεις λήξη πολέμου 5,000,000 συνολικές απώλειες και μια ποινή 1,000,000 απώλειες σε όποιον πατήσει Κολοσσό , και εγώ που είμαι φάρμα και μπετατζής είμαι στην άκρη του σέρβερ και δεν θέλω να κάνω μάχες...Είμαι ρε παιδί μου με τα αυξητικά μου και μπαίνω και κτίζω , δεν ξέρω πως να στέλνω επίθεση και έχω και 10 πόλεις σε Κολοσσό και έρθεις εσύ να με κοπανήσεις με 4 συμμάχους σου και έρχεστε ένας ένας και σας πατάω και εγώ και στους 5 , 5 Κολοσσούς , τι θα γίνει; Η συμμαχία θα χάσει; Θα ζημιωθεί με 5,000,000 απώλειες και χάσαμε; Μήπως μου έκανες ζημιά 5,000,000 απώλειες σε στρατηγούς; Η μήπως μου λεηλάτησες 5,000,000 υλικα;

Τώρα για τις διακοπές δεν θα το σχολιάσω καν,,,, μια φωτογραφία , χίλιες λέξεις

:thumbup:Σχετική εικόνα:thumbup:

Edited once, last by BAROVIOS ().

• Καλημερα και χρονια πολλα σε ολους!

Ευχομαι καλες μαχες στην συμμαχια μου WAR και καλη υπομονη στους αντιπαλους!

Υ.Γ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ Η ΦΑΡΜΑ Ο ΕΛΛΗΝ; ΜΟΝΟ ΛΟΓΙΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΠΡΑΞΕΙΣ 0

ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΙΡΑΤΕΙΑ; ΚΑΠΟΥ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ 93 ΤΟΝ ΠΗΡΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΜΟΥ:P

• Καλημερες.

Αρχικα ειχατε πει να δηλωσουμε μεχρι κυριακη στις 18:50 πρωτος ορος που αθετειτε οι ιδιοι

δευτερον ο πατατας εχει στειλει 12 ατομα, ο αρης εχει στειλει 13, στη συμμαχια ειστε ακομα 16.

κανεις σας δεν εχει στειλει τις αποχωρησεις.

Συννενοηθειτε και στειλτε γιατι ηδη εχετε αργησει οι ιδιοι στον πολεμο που ορισατε εσεις.

Και περιμενουμε τις αποχωρησεις γιατι βλεπουμε ακομα 16 ατομα

• Όποιον βλέπεις με ταγκ ΙΛ(θιων) βαράς , οι αναφορές μετράνε....Βγάλε και εσύ ένα σκριν με 2 άτομα ενώ είμαστε 20 , δεν έχει να λέει κάτι.

• Οι αποχωρησεις εχουν γινει. Στα screenshot που ανεβασα φαινονται οι ημερομηνιες και τα ατομα που ειναι στη συμμαχια. Η βαθμολογια δειχνει 16 ατομα εδω και καιρο. Εχει κολλησει. Στου αρη τα screenshot φαινεται 2 φορες ο ελλην για αυτο νομιζεις οτι ειναι 13. Επισης ο ελλην απο εχθες ειναι εκτος συμμαχιας. Αρχισαμε 12 ειμαστε 11

• Για να απαντησω και στο ποστ του baroviou. Για τις απωλειες κολοσσου, συμμαχοι σου ηθελαν παραπανω και δεν υπαρχει περιπτωση να πατηθει κολοσσος. Για τις διακοπες ειναι απλα ενας τροπος να κρατησουμε τα ατομα στον πολεμο και να δουμε μαχες.

Επισης οσον αφορα το νημα: Ανοιξε και κατευθειαν βαλατε υλικα που χρεωθηκαμε 100κ ζημια απο αυτα απο ατομο το οποιο δεν βρισκεται πλεον στον πολεμο. Τελευταια αναφορα που μπηκε με 130κ ζημια ειχε συμφωνηθει το συγκεκριμενο ατομο να μην χτυπηθει για να ανεβασει στρατηγους και να κανει μαχες ξανα, αφου μπηκατε 4 ατομα τουλαχιστον με στρατηγους οσο εχει ολη η συμμαχια, η οποια δεν προλαβε να βοηθησει και αναγκαστηκε να βγει διακοπες.

Τωρα οσον αφορα την επαναφορα των ζημιων κατι τετοιο δεν ισχυει. Ο πολεμος ανοιξε οταν ακομη δεν ειχατε ξεφυγει παρα πολυ στις ζημιες (400κ) και ηταν σχεδιασμενος απο πριν. Επισης στο νημα ημασταν απροετοιμαστοι και λιγα ατομα ειχαν στρατο περα απο αυτον που χτυπουσαν βαρβαρικο. 0 ατομα με στολο γιατι προσφατα τελειωσε ο πολεμος μας με τους mw. Δεν μπορουμε να πουμε το ιδιο για εσας που ειχατε 2 ατομα με πανω απο 20κ στρατηγους (μπορει και 30κ) οι οποιοι τις πρωτες μερες του νηματος ηταν απτους λιγους που εκαναν μαχες. Αρα το να πεις οτι δεν ησουν ετοιμος σαν συμμαχια δεν ησουν. Ειχες, ομως, ατομα για να παιξουν στο νημα ενω εμεις οχι.

Οποτε για να τελειωνουμε, οπως εχω ξαναπει το νημα ανοιξε οχι για επαναφορα της ζημιας αλλα για να ξεκινησει πολεμος οταν και οι δυο συμμαχιες θα ειναι ετοιμες. Ειχατε ηδη διπλασιους στρατηγους απο εμας. 1 μερα να τα βρειτε μεταξυ σας δεν ειναι λιγος χρονος. Για την πειρατεια ειχαμε 2 ατομα με το 2ο και 3ο μεγαλυτερο πληρωμα που απλα δεν ασχοληθηκαν τελευταια μερα και για αυτο βγηκατε τοσοι πειρατεια. Πιο κατω αν δεις βγηκαμε και εμεις 5 ατομα πειρατεια. Ας ξεκινησει λοιπον ο πολεμος τωρα που ειναι ολοι ετοιμοι και εχουν χρονο λογο καραντινας και ας αφησουμε τα παραπονα. Καλες μαχες

• Για να απαντησω και στο ποστ του baroviou. Για τις απωλειες κολοσσου, συμμαχοι σου ηθελαν παραπανω και δεν υπαρχει περιπτωση να πατηθει κολοσσος. Για τις διακοπες ειναι απλα ενας τροπος να κρατησουμε τα ατομα στον πολεμο και να δουμε μαχες.

Άλλο σου λέω για τον Κολοσσό άλλο μου απαντάς...Όσον αφορά τις διακοπές σου απαντάει η φωτογραφία.

Επισης οσον αφορα το νημα: Ανοιξε και κατευθειαν βαλατε υλικα που χρεωθηκαμε 100κ ζημια απο αυτα απο ατομο το οποιο δεν βρισκεται πλεον στον πολεμο. Τελευταια αναφορα που μπηκε με 130κ ζημια ειχε συμφωνηθει το συγκεκριμενο ατομο να μην χτυπηθει για να ανεβασει στρατηγους και να κανει μαχες ξανα, αφου μπηκατε 4 ατομα τουλαχιστον με στρατηγους οσο εχει ολη η συμμαχια, η οποια δεν προλαβε να βοηθησει και αναγκαστηκε να βγει διακοπες.

Ρε , εσύ ο ναύαρχος δεν ξέρεις ποιες αναφορές μετράνε ή υπολογίζονται σε ένα νήμα πολιορκίας; Για ρώτα εναν παλιό να σου πει...Εώς και 5 μέρες πριν μπορώ να ανεβάσω αναφορά , κανονικά είναι όσο την έχει ο στρατηγός μου , αλλά 2 μέρες για να ελεγχθεί απο διαχειρηστές , ας μην έκαναν λαμογιές οι 2 πειρατές σου και δεν θα γινόταν νήμα πολιορκίας. Όσο για τον Κουβανέζο , ναι είχε συμφωνηθεί να αναπληρώσει στρατό και να συνεχίσουμε στο νήμα πολιορκιών , αφού όμως Σάββατο απόγευμα μου στέλνεις πόλεμο για Κυριακή στις 19:00 και πας να μου το παίξεις ηθικός ή ότι κοπανίσαμε τον συμμαχό σου τι να σου πω..Μάλλον δεν θα θυμάσαι καλά , δες πότε βγήκε διακοπές...Πριν γίνει η αναφορά μάχης η τελευταία που λες , και μετά ξανά μηδενίστηκε...

Στα υπόλοιπα όταν ξυπνάς αυτό το παραμύθι να λες στον ευατό σου και πριν κοιμηθείς κάντο επανάληψη και θα κοιμάσαι με το σωστό πλευρό,,,εγώ είμαι εδώ μαζί σου και συφμωνώ...ΒΡΡΡΡ ΦΆΠΕΣ ΣΤΗΝ ΦΑΠΟ-WAR

• Δεν ειπα οτι καποια αναφορα ειναι ακυρη η οχι. Πρωτος συμφωνησα να μπαινουν αναφορες και πριν ανοιξει. Απλα δε γινεται να συγκρινεις εναν πολεμο που ειναι κανονισμενος και ξερω ποτε θα ξεκινησει με ενα νημα που απλα βαζεις αναφορες. Με αναφορες που πηρες χωρις ναμαι ετοιμος. Και μετα να βγαινουν συμμαχοι σου και να λενε μας κηρυξατε πολεμο ε; Δεν ειμαστε ετοιμοι αλλα νταξει θα παιξουμε. Εγω δηλαδη ημουν ετοιμος στο νημα που το μετετρεψες σε πολεμο με νικητες χαμενους κλπ. Γελαμε. Επισης δεν εχω δει νικητη σε νηματα πολιορκιων. Καμια σχεση το ενα με το αλλο. Τελειως διαφορετικο να κανεις κανονισμενο πολεμο με το να ανοιξεις ενα νημα ξαφνικα και να βγεις νικητης σε αυτο. Οποτε περασε και η μερα της πειρατειας υλικα δε πηραμε. Πλεον μιλαμε για δικαιο πολεμο...