Forum Kullanımı Hakkında

 • Merhaba Ikariam Severler,


  Bu başlık altına forum hakkında sizlere bir kaç bilgilendirme yapacağım. Böylelikle forumu nasıl kullanacağınız ve nasıl daha iyi verim alacağınız hakkında bilgi ve fikir sahibi olacaksınız.


  İlk olarak Forumda toplamda 21 Ülke / Topluluk bulunmaktadır. Sadece Türkiye bölümünü görüntülemek istiyorsanız lütfen nasıl yapacağınız hakkında fikir sahibi olmak için ilgili başlığı kontrol ediniz. Sizlere gerekli bilgiler linkte verilmiştir. >> Forumda Diğer Ülkeleri Gizleme


  Türkiye bölümünde ( Özellikle Geri Bildirim ve Tartışma ) sizlere kolaylık sağlayabilmesi için bazı kısayollar yerleştirdik. Bu kısayollar sayesinde aradığınız içeriğe anında ulaşabileceksiniz. Fakat bu kısayolların sağlıklı ve düzgün çalışabilmesi için sizlerin konu açarken doğru ön ek etiketini seçmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde aradığınız konuları bulamayabilirsiniz.


  Peki nedir bu kısayollar ? Aşağıdaki resimde bu kısayolları görüntüleyebilirsiniz.


  nba6pN.png


  Kısayolları tanımış olduğunuz. Peki nedir bu ön ekler ? Aşağıdaki resimde bu kısayolları görüntüleyebilirsiniz.


  VQGnNB.png


  Başlık açarken ön ek etiket bölümü size 10 adet farklı ön ek sunar. Açmış olduğunuz Konu ve başlığın içeriğine uygun ön ek etiketini seçmeniz durumunda ilgili kısayollarda başlığınız yerini alır. Bunların doğru bir şekilde işlenmesi kısayolların sağlıklı ve düzgün bir şekilde çalışabilmesi çok önemlidir, lütfen bu konuda gerekli hassasiyeti mutlaka gösteriniz.


  En önemli konudan sonra gelelim herkesin merak ettiği bazı sorulara;

  Forum dili ne zaman Türkçe olacak ?

  • Bununla ilgili net ve kesin bir tarih olmamakla birlikte hiç bir zaman Türkçe olmayabilir.

  Başka bir ülke bölümünde mesaj atmamda herhangi bir sakınca var mı ? ceza alırsam cezai yaptırımı kim uygular ?

  • Başka bir bölümde mesaj atmanızda kesinlikle bir sakınca yoktur fakat dikkatli olmanız gerekmektedir. Unutmayın, mesuliyet her zaman sizlere aittir. Başka bir ülke bölümünde ihlal yapmanız durumunda ilgili ülkenin yöneticileri tarafından cezai yaptırıma tabii tutulacaksınız.

  Foruma yeni ifadeler eklenecek mi ?

  • Şu an için mümkün olmayan bir diğer konu. Konu hakkında görüşme sağlanacaktır fakat büyük bir ihtimalle yeni ifadelerle devam etmek zorunda kalacağız.

  Forumun mobil versiyonu çok kötü. Bununla ilgili bir düzenleme olacak mı ?

  • Bunun bizlerde farkındayız fakat şirketin ilgili departmanı yeni forum teması hazırlayana kadar maalesef bu şekilde idare etmek zorunda kalacağız. Derme çatma stiller mobil sürümlerde randımanlı çalışmıyor.

  Eski Forumda olduğu gibi Fosil rütbesi, renkli nickler bu forumda da olacak mı ?

  • Yapılan görüşmeler sonucunda maalesef olmayacağı kararı verildi. Ülkeler arası bir grup oluşturulması durumunda eski fosillerimize haklarını geri vereceğiz.

  Türkiye bölümünde yaptığım bir ihlal nedeniyle haksız olarak cezalandırıldığımı düşünüyorum. Bu konu hakkında diğer ülke yöneticilerine şikayette bulunabilir miyim ?

  • Her ülke yöneticisi, Team Manager ve CoMa'sı kendi ülkesinden sorumlu olduğu için başka ülke yöneticilerine şikayette bulunamaz, hak talep edemez.

  Sizlerinde bunlar harici merak ettiğiniz sorularınız varsa bize bu başlık altında yazmaktan çekinmeyin.


  Keyifli Forumlar Dilerim.

  IkariamTR Takımınız

  giphy.gif


  Gladiatus - GA > İkariam - BA > Metin2 - BA > Metin2 - SGM

  #TeamFF


  You'll never fly alone.