פוליטיקה ומה שמסביב

• לא נראה לי שאתה מכיר את ההסטוריה לא של סין,, לא של ברית המועצות ולא של רוסיה.

אם היית שואל שאלה אחת כדי שניתן יהיה להתייחס אליה - אפשר היה להמשיך ולענות, אבל אתה זורק טקסט דמוי שאלה ועמוס סופרלטיבים שלדעתך עונים על הכל. אתה טועה - וצר לי לומר גם לא בקיא כנראה בחומר על כל רמותיו.

אני אציע לך לקרוא בלב פתוח ובמח חקרן (אם תירצה אני אפנה אותך) ואסכם בשיר:

/ברטולד ברכט /"השבח לקומוניזם":

הוא נבון, כל אחד מבין אותו. הוא קל.
    אתה שאינך נצלן, יכול לתפוס אותו.

הוא טוב בשבילך, תתעניין בו.

המטומטמים קוראים לו מטומטם,

המלוכלכים קוראים לו מלוכלך.

הוא נגד הליכלוך ונגד הטימטום.

1de02f17430bdfed103ab83cc63d98e8.png

Edited once, last by Avshalom ().

• אפס ענייניות אצלך. רק טוענת שאני לא יודע.

אני יודע. היום ברוך ה כולם כבר יודעים על הפשעים של הקומוניזם.

כולם יודעים על רציחות המוניות שהיו שם. במקום להתמודד עם האמת הפשוטה והברורה הזו את מביאה לי שירים מרגשים של אנשים (שמסתבר שעדיין קיימים) שהעריצו את שלטון האופל והרוע הנקרא קומוניזם.

• ותפני אותי לאן שתרצי

אני אפנה אותך לנאום על פשעיו שלרוצח ההמונים ימח שמו (סטאלין). נאום שודאי שמעת עליו נאום חרושצ'וב.

קראי אותו ואת הזוועות שסטאלין עשה

ואז תחזרי להעריץ את שלטון האימים הזה שנקרא קומוניזם.

• סטלין היה רוצח אכזרי אבל הוא לא מתקרב למספרים של היטלר.. כל הטיהורים, הגולאגים לא משתווים לעשירית מהשואה. זה שהמון רוסים מתו מרעב ומדברים כאלה אולי זה באשמתו של סטאלין אבל הוא לא רצח אותם וממש נתן פקודה להרוג

• סטלין היה רוצח אכזרי אבל הוא לא מתקרב למספרים של היטלר.. כל הטיהורים, הגולאגים לא משתווים לעשירית מהשואה. זה שהמון רוסים מתו מרעב ומדברים כאלה אולי זה באשמתו של סטאלין אבל הוא לא רצח אותם וממש נתן פקודה להרוג

הוא גרם בצורה ישירה למותם של עשרות מיליוני בני אדם.

אין פה בכלל ויכוח

כל ניסיון הגנה (בעיקר מצד אבשלום) הוא מטורף הזוי ומנותק מן המציאות.

ובכל זאת הנה אנחנו כאן, עשרות שנים אחרי, ואנשים מהללים את האידיאולוגיה שלו שהובילה להרעבה של מליונים ובטוחים שזה הפתרון הנכון.

אגב הטיעון שלך שווה ערך לטיעון של אייכמן כאשר הוא טען שהוא בחיים לא כתב פקודה בשמו אלא בשם המנהיג שלו, כך שהוא עצמו באופן ישיר לא גרם לרצח של יהודים. תסיק לבד מה זה אומר על הטיעון שלך. אתה מתעסק בתפל לגמריי

ובכל זאת הנה אנחנו כאן, עשרות שנים אחרי, ואנשים מהללים את האידיאולוגיה שלו שהובילה להרעבה של מליונים ובטוחים שזה הפתרון הנכון.

אגב הטיעון שלך שווה ערך לטיעון של אייכמן כאשר הוא טען שהוא בחיים לא כתב פקודה בשמו אלא בשם המנהיג שלו, כך שהוא עצמו באופן ישיר לא גרם לרצח של יהודים. תסיק לבד מה זה אומר על הטיעון שלך. אתה מתעסק בתפל לגמריי

לא אמרתי שהוא לא רוצח מתועב וזה ממש לא שווה ערך לטיעונו של אייכמן, אתה פשוט לא מבין את מה שרשמתי. סטלין היה רוצח נוראי, אך רצח פחות מהיטלר.

לא אמרתי שהוא לא רוצח מתועב וזה ממש לא שווה ערך לטיעונו של אייכמן, אתה פשוט לא מבין את מה שרשמתי. סטלין היה רוצח נוראי, אך רצח פחות מהיטלר.

תגיד אתה מקשיב לעצמך לפני שאתה פולט שטויות? רצח פחות מהיטלר אז הכל טוב פתאום? אני לא מבין מה הדיון התאורטי החסר תועלת הזה. הוא לא מוביל לשום מקום נורמאלי. אנשים פה אנשכרה מנסים להוציא את סטלין טוב וכנראה שהדרך היחידה לעשות את זה היא להצמיד אותו להיטלר ולשחק על דמגוגיה זולה. מעניין מה יקרה שנצמיד את מאו צה-טונג שגם הוא קומוניסט ונשווה אותו לסטלין. בטח מספר ההרוגים יהיה כבר בעשרות מליונים אם לא מתקרב למאה, קורבנות הקומוניזם.

https://en.wikipedia.org/wiki/…n#Total_number_of_victims

לא משנה אם הוא לחץ על ההדק, לא משנה אם הוא אמר למישהו אחר ללחוץ, לא משנה אם הוא רק צפה מהצד, לא משנה אפילו אם הוא לא היה מעורב. המדיניות שלו הובילה למותם ורציחתם של מליוני רוסים, מתנגדי המשטר נכלאו בהמוניהם ונרצחו לאחר מכן. לא אכפת לי אם יותר או פחות מהיטלר (רמז: יותר, אבל לא קריטי), לא אכפת לי אם זה 7 מליון או מליון אחד. עצם העובדה שמדיניות הובילה למותם של יותר ממליון איש (אפילו יותר ממאה אבל בסדר, אנחנו היהודים אוהבים מספרים גדולים) ועדיין אנשים חושבים שהיא מדיניות מוצלחת ושצריך לאמץ אותה היא הזייה אחת גדולה ואני מקווה שאותם אנשים יתעוררו מהר מהחלום בו הם מדמיינים את כדור הארץ עטוץ בצמר גפן מתוק.

כל הדיון הזה תפל מהיסוד, מעולם לא טענתי שאתה אישית הללת את האידיאולוגיה.. אבל תנסה להיזכר איך הגענו לשיח המיותר הזה.

בכלל לא בטוח שרצח פחות מהיטלר.

• בשביל מה יש ויקיפדיה כתוב שם בין 11-40 מיליון

שאלה טובה - תשאל אותם על המספרים. משעשע יהיה לראות מה יענו לך על סטיית תקן של 400% והיעדר ביסוס מינימליע למספרים.

נ.ב. אני מבינה שאתה לא רוצה לספור לקפיטליזם את מיליוני ההרוגים "רק" של מלחמת העולם הראשונה - ושל הרעב (כן באותה רוסיה בעיקר) שהם המיטו על אירופה, אסיה ואפריקה

אבל בוא ניראה אותך מנמק - למה?

• מי לעזאזל אמר שסטאלין לא רוצח המונים מרושע? מלא אמרתי שהכל טוב הוא אדם רשע שמגיע לו למות בייסורים אך הוא פחות רע מהרשע בהתגלמותו

• בשביל מה יש ויקיפדיה כתוב שם בין 11-40 מיליון

שאלה טובה - תשאל אותם על המספרים. משעשע יהיה לראות מה יענו לך על סטיית תקן של 400% והיעדר ביסוס מינימליע למספרים.

נ.ב. אני מבינה שאתה לא רוצה לספור לקפיטליזם את מיליוני ההרוגים "רק" של מלחמת העולם הראשונה - ושל הרעב (כן באותה רוסיה בעיקר) שהם המיטו על אירופה, אסיה ואפריקה

אבל בוא ניראה אותך מנמק - למה?

לספור לקפיטליזם את מליוני ההרוגים של מלחמת העולם הראשונה? את מאשימה את הקפיטליזם בזה, ואחר-כך גם מאשימה את הרעב ברוסיה בקפיטליזם ולא בשלטון הצאר?

את הוזה ואת צריכה לרענן את שיעורי ההסטוריה שלך בלי הנראטיב החד צדדי שדחפו לך כל החיים.

אולי גם תספרי את כמות ההודעות ההזויות שכתבת והצלחת לעשות זאת בזכות אותו קפיטליזם, אם לא הוא היית עכשיו באמצע שדה אורז מלקטת עשבים ומעבירה את המשאבים שלך בחינם למדינה, אבל זה כבר אישו אחר.

ואני אמרתי לך שאתה מתעסק בתפל ובכל זאת אתה ממשיך לדפוק את הראש בקיר במהירות 100 קמ"ש ומצפה שיקרה משהו אחר כל פעם מחדש.

• אתה ממש לא חזק בלקרוא

• צר לי

אין מה לדון.

אלא קומוניסטים ככה חינכו אותם הזריקו להם לראש מגיל 0 תעמולה סטאלינית.

• אםםם... אני גדלתי כאן ומינקות כל התעמולה ששמעתי בכל מערכת החנוך היתה ציונית ומיליטריסטית. אבל שהעובדות לא תבלבלנה אותך..... :P:P:P

• "העובדות דווקא מאוד מבלבלות אותך גברת "סטאלין לא רצח מיליונים.

• את זה אני לא אמרתי. כן אמרתי שהקפיטליזם רצח ורוצח הרבה יותר.... ולא אין לי בעיה עם העובדות - איך נגיד את זה בעדינות - אתה לא הצלחת למצוא ביסוס לטענותיך...