פוליטיקה ומה שמסביב

• הנה הסתירה העצמית שלך צדיק !!! אני לא שוכח מה כתבת בקשר לזה שהם חיים פה הרבה

אגב מאוד מעניין אותי איזה תרשים יש לך שאתה מאמין שחיינו פה לפני אלפי שנים אני רוצה ראייה

בכתב איפה ראית את זה אוקיי??תשלח קישור או תמונת מסך אחרת אין לך תשובה אחת בתוך הפוסט הזה מכאן ואילך

• אתה עושה את מה שהוא רוצה שכתוב בספר שלו???כשתעשה הוא יעשה טוב חמוד

• אבל זה באמת הבעייה שלך

אתה מאמין בטבע ובמדע אבל אני לא מאמין באלוהים

• הוא לא כתב את הספר, ולפי הספר הוא הכתיב רק את חמשת הספרים הראשונים

• איך זה סתירה עצמית? אתה מבקש ראיות חחחחחחחחח

נתחיל מזה שכל היסטוריון שמתעסק בזה וחוקר את התחום מגיע למסקנה הזאת לפי מחקר (לא יודע איך היסטוריונים חוקרים אבל זה המומחיות שלהם)

ממצאים ארכיאולוגיים

במסמכים ובעתיקות הרומאים מדברים עלינו שהיינו עם פה וכנ"ל ההלניסטים

• הטרנספר גרם למלחמה ולמליוני פליטים זה לא "יופי"

יש לנו מדינה יהודית שחולשת על כל הארץ איך אין לנו כלום?

• התורה לא הצילה אותי מכלום ואם אלוהים היה קיים בכלל לא הייתה שואה

• אם אלוהים מהתורה קיים הוא רוצח מרושע ואסביר ואדגים

מלכים א' פרק י"ח פס' מ'

אלוהים נתן לאליהו לשחוט 400 נביאי הבעל רק כי הם לא האמינו בו. למה שהם יאמינו במשהו שבחיים לא מצאו עדות לקיומו?

במדבר כ"א ה'

באלוהים שלח נחשים ושרפים להרוג 3000 מבני "עלק עמו" רק כי הם התלוננו. לא היית מתלונן אם היית הולך שנים במדבר מהבית שלך (בדרך לא נכונה בכלל)?

שמואל ב' פרק כ"ד פס' ט"ו

אלוהים רצח 70,000 (!) יהודים חפים מפשע רק כי רצה לנקום בדוד. זה אדם מוסרי? ישות שהיא מושא להערצה?

שמות פרק י"ז פס' י"ד

אלוהים נתן מצווה לרצח עם (כולל נשים וילדים קטנים אשר לא חטאו בכלום) לבני ישראל וסייע להם לטבוח בהם.

שמואל א' פרק ט"ו פסוק ג'

איך אלוהים מוסרי גורם לרצח של ילדים קטנים, נשים אפילו חיות רק כי הן היו שייכות לעמלקים?

מלכים ב' פרק ב' פס כ"ג-כ"ד

אלוהים מעורב ברצח של מספר ילדים רק כי הם צחקו על אלישע

הנה 6 דוגמאות מהתורה למה האלוהים שלך הוא לא רחום וחנון כפי שהוא מוצג בתורה אלא ישות אכזרית וחולת שליטה המנצלת את כוחה הבלתי מוגבל לרעה

• מה זה אתה מאמין בטבע ובמדע??? מאיפה הגעת להנחה המטופשת הזאת

• הספרים הבאים הם של הנביאים שזה סיפור של ההיסטוריה ואיך אנשים כמוך היו בכל הדורות וגרמו לנו לגלות

וזה קדוש וחשוב כמעט באותה מידה

והכתובים הם דברי חכמה שכתבו מלכים/נביאים שאתה בכללל לא יודע איך קוראים להם

• !אמרתי ראיה!ראיה=קישור נקודה

אם אתה לא יודע איך הם חוקרים אז תסתום את הפה

בלי התורה זה לא נחשב חצי מסורת וחצי בולשיט

אולי זה היה עם נוודים שגר פה?? הראיות הם שפת הקודש ומגילות וספרי תורה שמוצאים נטו

ואני לא מסתמך על הבולשיט הזה כי בלי התורה יכול להיות שזה היה עם אחר

אבל בגלל שרק אנחנו מדברים בה והיא כתובה בתורה אין לך לאן לברוח

עלק מסורת אתה רוצה לומר לי שאתה תקבל מדינה על סמך ממצא ארכיאולוגי?? חחחחחחחח

בן גורגור היה מקבל בעיטה בתחת החוצה חחחחחחחחחחחחחחחח-

• ילד תהיה בשקט למה במה שאתה לא מבין אל תדבר

"ובתורה כתוב!!"סייג לחכמה שתיקה

אז תהיה קצת יותר בשקט

• 1.אתה יודע מה זה בעל????בעל זה פסל שבן אדם בנה

והם ידעו שאלוקים קיים כי היה בית מקדש/נביאים

ובכל זאת עשו בכוונה נגדו כמו הכנסת של היום אז כן מי שברא אותם יכול לקחת אותם כשהם עברו על מה

"שאמר"לא יהיה לך אלהים אחרים על פניי

בזמן שהתגלה אלינו בפועל

2.כשאתה תראה את אלוקים מדבר איתך מוציא אותך מ210 שנות עבדות בניסים וקורע לך את הים

מביא לך לחם מהשמים ומים מבאר ניסית עננים שמקיפים אותך עמוד ענן שמכוון אותך לאן ללכת

עמוד אש להאיר בלילה ועוד המון ניסים

ואתה מדבר ליו כאילו הוא ומשה שווים אז הפה המלוכלך שלך יענש במה שהוא עשה

שזה נחשים שלוחשים וגם השרפים

3.זה לא רק בגלל דוד תקרא שם יותר ואל תביא לי חצאי פסוקים

4.כן זה עמלק כי זה העם הכי רע ואויב שלנו וכדי שלא ניפול למלכודות שלו צריך למחוק אותו כי השנאה עוברת בדם וגם הרוע וגם העמים בארץ המצווה להרוג כי הם לא פינו את המקום לנו ובגלל שכבשנו אותה בכח מהם כי היא שלנו אז הם ישנאו אותנו כל החיים וילחמו בנו כל הזמן אז אלוקים מביא לנו שכל להרוג ולא רגש לא להרוג

5.מה זה אפילו חיות בן אדם קצת יותר חשוב מחיה הם לא שייכות הם זה הם

והם העם הראשון שנלחם בנו עוד במדבר שהיינו חלשים וגרם לכל העולם לא לפחד ממנו אז הוא עושה בהם למען ישמעו ויראו וקבע שכולם צריכים למות

6.כן נו וה זה הבן האהוב שלו והציקו לו אז הוא העניש את מי שמציק

בשורה האחרונה כמעט בכיתי כמה אתה רחוק וכמה אתה מסכן שאין לך מטרה בחיים

אגב אם תשים לב אתה ילד שמדבר איתי מתוך רגש ולא שכל

הוא הרג חיות....כן הוא הרג חיות! כי החיות לא היו חיות הם היו מכשפים שיכלו לשנות צורה

נשים וילדים מה הקשר הם יגדלו להיות רוצחים של הילדים שלו עם ישראל

על בטוח לא 50/50 בטוח100% שכן אז אין סיבה לתת צ'אנס

אלוקים הוא יודע הכל והוא אומר לנו מה לעשות

וזה התשובה האחרונה שעניתי בנושא הזה תרצה תשובות תחפש בעצמך באינטרנט

כמי שחיפשת בגוגל פסוקים שאלוקים רשע

תחפש למה הוא עשה כת מה שעשה ועושה

• 1) אז מה אם היה בית מקדש? היו עוד המון מקדשים

2) ועדיין 32 שנה הם הלכו סתם, כמה תלונות לא מצדיקות עונש מוות

3) אז בגלל מי

4)למה אלוהים לא יכל לגרום להם פשוט לא לשנוא אותנו הוא כל יכול ואם הוא ברא אותם למה הוא ברא אותם שונאים אותנו

5) בן אדם יותר חשוב אבל מה הן אשמות? מה החיות שללהן קשורות?

6) אלוהים הגדול והכל יכול לא יכול להתעלם על צחוקים של ילדים קטנים?

אני מדבר איתך על שכל אתה זה שיושב כל היום בבית ומעריץ ספר שאפילו לא אתה כתבת

החיות היו מכשפים? תכף תגיד גם שבעתיד הן היו ערבים שעושים פיגועים.......

לא חיפשתי בגוגל שאלוהים רשע זה דוגמאות שידעתי ושאחי נתן לי

אתה פרימיטיב בלי שום סיכויי הצלחה בעולם המודרני, שכל השקפת העולם שלו מתבססת על ספר דמיוני ולא עדכני. אתה מתעסק באובססיביות בספר שאתה אפילו לא יודע מי כתב ומתייחס אליו כעובדה גמורה. אין לך דעות או מחשבות משלך, הכל מתבסס על ספר אחד שעובר מדור לדור כבר עשרות דורות. הכל אגדות עם וחוקים של לפני הספירה, אתה לא שונה משאר מי שאתה מגדיר "גויים". אמנם התנ"ך הוא היצירה הספרותית המרשימה בהיסטוריה ללא ספק, אך אין לקחת אותו ברצינות. יש בו כמובן דברים כן נכונים וכן הגיוניים כמו בכל ספר אבל לא צריך לקבל אותו כעובדה. אם נקשיב לתורה: לא ניתן לנשים זכויות, נסקול גייז, נרצח גויים ובגלל זה כל העולם יחרים וישמיד אותנו. ללא החילונים מדינת ישראל לא הייתה קמה ובטח שלא הייתה שורדת (הרי מישהו צריך לעבוד ולהתגייס). אם אמא ואבא שלך היו ערבים מה זה לעזאזל היה משנה בך? כלום! עדיין הייתה אתה על כל התכונות הטובות והרעות שלך. אתה לא מיוחד כי אתה יהודי, ואתה לא מסכן כי אתה יהודי. אתה פשוט יהודי וזהו. אתה יכול להתגאות בזה, אתה יכול להתבייש בזה ויכול להיות שזה לא כזה יהיה לך אכפת. אני גאה בזה בגלל ההיסטוריה של העם אבל אני לא חושב שאני משהו מיוחד כי אני יהודי. הלוואי והייתי, ברור שהייתי רוצה לדעת שיש אלוהים למעלה ששומר עליי ושאגיע לגן עדן ושתהיה תחיית מתים אבל אני פשוט לא מאמין בזה לא משנה כמה אנסה לשכנע את עצמי. הייתי רוצה להיות חרדי כי האמונה נראית לי שמחה יותר מאשר האמת, אבל אני לא. אני ריאלי ולוגי מכדי להאמין באלוהים. אני לא אומר שכל מי שאמין באלוהים מטומטם, יש אנשים שמנת המשכל שלהם גבוהה בהרבה משלי והם מאמינים אני אומר שזה מטומטם להאמין באלוהים. יש הבדל גדול, כפי שאין לי דבר נגד חרדים שלא מנסים לכפות עליי את דתיים יש לי רק בעייה נגד הדת. נגד ההומופוביה, השוביניזם, האכזריות , הכפייה הדתית. אני לא שונא אותך ולא רוצה שתיעלב, אני רק מסביר לך מה אני חושב. ואני גם לא אתאיסט כי אין לי שום דרך להוכיח שאלוהים לא קיים. אני אגנוסטיקן ובגלל שזו מילה לא מוכרת אז אסביר. אני לא חושב שאלוהים קיים ואני גם לא חושב שהוא לא קיים, אני חושב ששאלת הקיום שלו לא משפיעה עליי באופן ישיר ולכן אין לי במה לעסוק בה. באלוהים היהודי, הנוצרי או בטח שהמוסלמי אני לא מאמין כי אני סבור שאם יש ישות הנשגבת מבינתינו היא לא תעדיף אנשים מסויימים רק בגלל סבא של סבא של סבא של סבא שלהם. אמרת שאני ילד, בן כמה אתה? אתה שטוף מח שמאמין באמונה עיוורת כי זה מה שלימדו אותו. יש לי דעות שונות מההורים שלי בנושאים רבים וגם בנושא הזה. יש לי מחשבה עצמאית, אני אדם חושב. לסיום, אל תיעלב ממה שרשמתי ואם לא באלך לענות אתה לא חייב. רק תנסה לחשוב לפני שאתה מגיב בתוקפניות

• ספרטן כמה שטויות רשמת שזה לא להאמין

אני מודה לא קראתי עד הסוף דיי הבנתי את. הזלזול שלך בכול אדם מאמין כבר בשורות הראשונות

אתה ספרטן גאון העולם צודק!!! פשוט איך רוב העולם לא שם לב איך אתה גאון והם מפגרים אני לא יודע

בנוסף זה שאתה אומר שרק בזכות חילונים הוקמה המדינה זה ממש לא נכון, נכון שבעמדות מפתח היו רוב חילוני אבל בכללי יש רוב חילוני הארץ והיו גם שומרי תורה ומצוות בתפקידי מפתח. התופעה של שומר מצוות שלא עובד היא תופעה שנוצרה מקום המדינה וגם אז זה היה בהיקפים קטנים. ועוד דבר שאתה מכליל ציבור דיי גדול למרות שמסורתיים ודתיים לאומים עובדים כמו כולם אם לא באחוזים גבוהים יותר וגם חרדים אומנם לא כולם אבל באחוזים הרוב כן עובדים אז ההכללה הגזענית שלך לא נכונה

ואם אתה רוצה להתווכח עד דת בכיף

מה שכן אם אתה בה לזלזל בי ובמי שמאמין אז תמשיך לחיות בסרט שאתה צודק כי ככה לא מנהלים דיון רציני אלה רק מבינים מי צודק ומי לא בטוח בדבריו אז מזלזל באחרים

וסתם שאלה ספרטן שלא קשורה לכל מה שרשמתי. אתה גר ליד ערבים? דיברת עם חלקם?

• כואב לי הלב עליך שאתה בעלטה ואני אמרתי שלא אגיב בנושא ואני עומד בזה רק חבל לי שיהודי מדבר ככה

אם אתה יהודי בכלל??

אני אתן לך נקודה למחשבה אל תענה לי עליה כי זה דבר שלא קשור אליי אלא רק אליך מוכן? יופי

??למה אתה נמצא פה בעולם

מה אתה עושה בעולם מה המטרה שלך לעשות בחיים עד שתגיע לגיל 120 תחשוב על תעסוקה

מקצוע דת ספורט בריאות מה באת לעשות בעולם

• אני יהודי עם תעודות ולא פחות ממך

שאלת מה באתי לעשות? עוד לא יודע לבינתיים

• אני מזלזל באמונה עצמה

אני לא גאון אבל כן די חכם למען האמת תודה רבה שאתה חושב ככה

כל מנהיגי המעפילים, התנועות הציוניות רובם המוחלט היו חילונים אשכנזים לבנים וזה עובדתי. זה לא אומר שיהודים מארצות המזרח שווים פחות או שדתיים שווים פחות, אך זו עובדה.

מסורתיים ודתיים לאומים כן עובדים, חרדים חלק ענק בהם לא.

ושוב, אני לא מזלזל במאמינים אני מזלזל בת וזו זכותי המלאה. אני לא מפחד להגיד את דעתי שהדת מטומטמת לדעתי ובדיוק אפשר לראות ככה שאני בטוח בדבריי. ושוב, אני לא חושב שהחרדים, הדתיים וכל מי שמאמין בתורה מטומטם, אני חושב שעצם האמונה מטומטמת. יש הבדל של עולם ומלואו

אני לא גר ליד ערבים, ולא זכורה לי שיחה מיוחדת איתם לשאלתך.

• חחח ספרטן הרבה מחבורת "מקימי המדינה" כלשונך עשו פשעים מטורפים

קומוניסטים מטורללים חוטפי ילדים .

ירו על אלטלנה והחביאו נשקים בסליקים כדי לעזור לקומוניסטים

• הם ממש לא קומוניסטים מטורללים חוטפי ילדים. נתחיל בזה שאף אחד מהם לא חטף ילדים, נמשיך בזה שמפא"י היא לא שמאל קיצוני כמו הקומוניזם, אלא יותר שמאל-מרכז