פוליטיקה ומה שמסביב

• בחירות לכנסת ה22 צפויות להערך בקרוב

?יש לכם משהו להגיד? רוצים לשתף ולדבר על מפלגה כלשהי

.זה המקום! תרגישו חופשי לדון ולשמוע את דעת האחר

-Eden-

GO|Smod

since 2009

-With great power comes great responsibility-

[âIMG]

• כן. לדעתי מי שלא מצביע צריך לשלול לו את היום חופש.

עדיף לשים פתק לבן מאשר לא להצביע זו דעתי ולכן אני כן אצביע.

עוד לא יודע למי נחכה לסגירת הרשימות

• אתה חושב שבבחירות הקרובות התוצאה תהיה כמו בבחירות האחרונות?

-Eden-

GO|Smod

since 2009

-With great power comes great responsibility-

[âIMG]

• לא.

אני חושב שליברמן יקבל יותר מנדטים .

חוץ מזה במפלגות הקטנות יש איחודים ולכן קשה לדעת עד שהרשימות יסגרו מה יהיה מצב הגדלים של המפלגות.

מה שכן אני חושב שבכול מקרה יהיה צריך ממשלת אחדות כדי להעביר ממשלה או שליברמן יתאפס ויסחוט מאחד מהצדדים הרבה תיקים ותקציבים

• לדעתי התוצאות יהיו זהות והפעם בנט יכנס לכנסת אז לגוש הימין יהיה היתרון גדול גם בלי ליברמן

ליברמן הוא לא פונקציה, כבר שנים שהוא נמצא בגוש על תקן ה "ימין" אבל הוא בעצם השמאל בגוש הימין. לדעתי הוא צריך ללכת הביתה והבחירות הוא גם ילך הביתה

ממשלת אחדות לא תתקיים בחיים במדינה דמוקרטית, ב 1939 הייתה ממשלת אחדות שנקראה המפלגה הנאציו-סוציאליסטית שזה בתרגום חופשי "מפלגת הימין והשמאל" ומה בתכלס זה הביא לנו לעולם? רק שנאה וכאוס

אף פעם שני הצדדים לא יגיעו להסכמות, לכל צד יש את הדרך שלו והגישה שלו וזה לא יעבוד

• אני חושב שאתה טועה בקשר לליברמן וצודק לגבי בנט.

ליברמן לדעתי כן יהיה בכנסת, אני לא יודע אם יגדל לו המנדטים בהרבה או ירד קצת אבל זה שהוא יהיה בכנסת אני כמעט בטוח.

על בנט לדעתי בסופו של יום הם התאחדו עם האיחוד מפלגות הימין וכך הוא הכנס לכנסת ביחד ברשימה גדולה.

ושוב לגבי ליברמן אני לא חושב שהוא איש ימין אבל להגיד שהוא השמאל בקואליצית ימין זה לא נכון, לחרדים לא אכפת יותר מדי מציונות ומתקבלים בימין בברכה רק בגלל שהשמאל ליברלי מדי בשבילם וגם ביבי עצמו לא פועל במישור יותר מדי ימני אלה לדעתי יותר נוטה למרכז, פשוט רוב המצביעים הם ימנים לכן קל לו להיות ימני בהנהגתם בדיוק כמו שלליברמן היה קל

• הליכוד מאז ומעולם ייצג את הימין במפה נגד מפא"י או "המערך" שייצגו את עמדות השמאל

הליכוד מייצג את הגישה הכלכלית הליברלית

המערך שהתפצל בשמאל לעבודה, מרצ וכחול לבן מייצגים גישה כלכלית סוציאליסטית

זה בסך הכול ההבדל בין ימין לשמאל, וזה לא קשור לדעה של בעד או נגד ערבים וכל מיני קישקושים כאלה שאנשים חושבים עליהם, זה קשור נטו לגישה הכלכלית שהמפלגה מייצגת. לומדים את זה בכל שיעור אזרחות בסיסי בבתי ספר ובתיכון

לגבי ליברמן, רצים עליו בקמפיינים מאוד חזקים, פגעו לו בבסיס המצביעים שלו שזה הקהל הרוסי שכבר לא מאמין בו, לאחרונה אהוד ברק הקים מפלגה חדשה מה שאומר שהמון קולות שמאל שאמרו "נבחר ליברמן כי ליברמן נגד ביבי" עברו בחזרה לשמאל לאהוד ברק או לעמיר פרץ שנבחר לראשות העבודה

ככה או ככה תהיה מכה קשה לליברמן, וזה דיי ידוע מראש שגוש הימין יותר גדול מגוש השמאל אז זה לא משנה מי יבחר הטלת הרכבת הממשלה תהיה שוב על ביבי

Avi

• אני חושב שאתה צודק שפגעו לליברמן בביס אבל זה לא יפגע בו מבחינת מנדטים לדעתי, אני רואה את הלך הרוח שעובר במדינה שנעה במקום מדיני כלכלי- עוברים ל דתי כלכלי ככה הרבה חילונין מרגישים ובצדק שמתערבים להם יותר בחיי יום יום וגם הדתיים מרגישים ובצדק שמציקים להם על היותם אנשים מאמינים גם ללא כפייה מצדם על אחרים.

מתוך זה יוצא שמפלגות כמו בנט פשוט קורסות כי מי שדתי ומתקפל יצביע ליכוד כי אין זה משנה באמת ומי שיודר חרדלי יצביע איחוד אם לא יותר גרוע כמו נועם או ג' וכל השיח בתקשורת מגדיל את הפילוג בעם ונותן למפלגות המסיתות יותר מנדטים כמו ליברמן ונועם

• אתה צודק חלקית, התקשורת בהחלט תורמת לכאוס ולפילוג

אם זה לא משהו עסיסי נגד ביבי או איזה ריב פוליטי "טוב" של ערבים נגד יהודים אין טעם בכלל לדבר על זה שלא נדבר על לתת סיקור חיובי בנושא

לדעתי אין כפייה דתית, כל אחד צריך לעשות מה שעושה לו טוב, אבל ברגע שהחילוניים רוצים שהדתיים ישרתו בצבא בניגוד לרצונם, עזוב שזה יוצר המון בעיות בתוך הצבא כי מגיעים אנשים שלא באמת רוצים להיות שם, וברגע שיש לך חרדים שרוצים שכל המדינה תהיה עצורה בשבת, פה יש בעיה

אפשר לפתור את 2 הבעיות הקטנות האלה אבל זה עניין אידיאולוגי בלבד

• אתה צודק והגעת לנקודה חשובה נושא הגיוס.

חוק הגיוס הוא חוק שכאיחו בגללו התפרק המשא ומתן עם ליברמן למרות שהחרדים הסכימו לחוק זה בסופו של דבר. חוק הגיוס הנוכחי טוב לחרדים כי הוא לא עושה כלום מעבר למה שיש עכשיו.

עכשיו העלת נקודה חשובה שמה קורה שבנאדם שלא רוצה להתגייס יגיע לצהל, נכון שהוא לא טוב לצבא כמו חייל שכן בא לו, מצד שני זה בכול דבר בחיים ככה ואתה לא יכול לדעתי מצד אחד לגייס חילונים ודתיים ומצד שני לא לגייס אוכלוסיה שלמה שנהנת מהטבות כמו כל השאר אם לא יותר

• אתה צודק והגעת לנקודה חשובה נושא הגיוס.

חוק הגיוס הוא חוק שכאיחו בגללו התפרק המשא ומתן עם ליברמן למרות שהחרדים הסכימו לחוק זה בסופו של דבר. חוק הגיוס הנוכחי טוב לחרדים כי הוא לא עושה כלום מעבר למה שיש עכשיו.

עכשיו העלת נקודה חשובה שמה קורה שבנאדם שלא רוצה להתגייס יגיע לצהל, נכון שהוא לא טוב לצבא כמו חייל שכן בא לו, מצד שני זה בכול דבר בחיים ככה ואתה לא יכול לדעתי מצד אחד לגייס חילונים ודתיים ומצד שני לא לגייס אוכלוסיה שלמה שנהנת מהטבות כמו כל השאר אם לא יותר

הכל אפשר עם בריונות כמו שקוראת פה במדינה...

• אני חושב שצריך לעשות לחרדים מסלול חובה אבל לא של שירות צבאי אלא סוג של שירות לאומי.. לא חסר מקומות שצריך יד בהם במדינה

למה עדיף לשים פתק לבן? אתה מודע לזה שלא סופרים אותו והוא נמצא בקלפי למקרה שנגמרים הפתקים של אחת המפלגות?

• אתה רוצה להגיד לי שהליכוד הנוכחית מייצגת עמדות כלכליות ליברליות? הליכוד שבנויה כרגע מועדי עובדים של נמל התעופה, איגוד המוניות, איגוד הנמלים, ההסתדרות ושאר קבוצות לחץ?

זה נחמד שאתה משנן חומר לבחינת בגרות לא רלוונטית באזרחות, בפועל אתה מנותק מהמציאות

למה עדיף לשים פתק לבן? אתה מודע לזה שלא סופרים אותו והוא נמצא בקלפי למקרה שנגמרים הפתקים של אחת המפלגות?

בתור מזכיר כלפי אני מודע לכך שכן סופרים אותו ומדווחים בטופס כמה פתקים לבנים היו.

חוץ מזה לא אמרתי שאני אשים פתק לבן מה שאמרתי שאני בטוח אצביע ובמקסימום אלך ובתור ברירת מחדר האחרונה אשים

• אני חושב שצריך לעשות לחרדים מסלול חובה אבל לא של שירות צבאי אלא סוג של שירות לאומי.. לא חסר מקומות שצריך יד בהם במדינה

מסכים. צריך לתת להם שירות לאומי או הסדר כמו להרבה דתיים שיתגייסו בקבוצות של עצמם וככה יוכלו לשמור על סביבה חרדלית בלי לפגוע בשאר הצבא ולתרום למדינה כמו כולם