Lobby Ikariam

  • Drodzy gracze,
    Ikariam wkrótce przejdzie pewne zmiany, a pierwszą z nich będzie pojawienie się lobby. Więcej informacji na jego temat znajdziecie w FAQ w poście poniżej (na chwilę obecną tylko po angielsku).


    W najbliższym czasie zostanie podana informacja o terminie wprowadzenia tej zmiany.


    Wasz Team Ikariam

    Board Admin - Ikariam Polska

  • What is the Lobby?

    The Lobby is our new account management front end. Simple as that! Naming and wording

    Game accounts: Until now we called your game round accounts’, but from now on we clarify that by calling them Game accounts. That way it is more distinct and helps to differentiate between your Game accounts and your Lobby account.

    • Lobby account:

    The Lobby account is your main account to log in into the Lobby and from there into all your Game accounts. So keep your Lobby account credentials secure and do not share them.


    Will there be another way to log in only in 1 game round?

    The Lobby will be from now on the only login available to access your game rounds.


    How will the Lobby gather all my Ikariam accounts?

    Once this version is implemented, all your existing Ikariam accounts with the same email address and the same password will be automatically merged into one single Lobby account.


    How do I merge other Game accounts into the same Lobby account?

    If you have multiple Game accounts with the same email address and different password, you will create a Lobby account with the first Game account that you use to log in. If you try to login in any other Game account with the same email address and different password, you will get a ‘wrong credentials’ message. Please use the ‘password reset’ functionality to reset the password for all Game accounts linked to that email address. Once the password is reset, since the Game accounts will have the same email address and password, they will be all part of the same Lobby account. Note: You do not need to use a new/different password when you reset it. You can use as well the password you are already using in your Lobby account.


    I have a Lobby/Game account with a different email address, can I add it to my already existing Lobby account?

    With the first Lobby version it will not be possible to merge Lobby accounts, however this is something we are planning for future versions. If you login into your game round BEFORE the lobby is on-line you can change all your different email addresses to a single one and getting one Lobby account for all your Game accounts.


    Will it only merge my Game accounts within one community?

    No, it will gather all your existing Game accounts from any Ikariam community in any language that have the same email address and the same password.


    What language will my Lobby account have?

    For now, your Lobby account does not need a language. The language the lobby will be shown to you depends on the language of the community you were attempting to log in. For example, if you open http://ikariam.de or http://de.ikariam.gameforge.com/ , the Lobby will show up in German.


    Can I change the Lobby language?

    Yes, you can. You can do so by opening in your browser a community with the language you want to use (for example, if you want Spanish you just need to open http://ikariam.es or http://es.ikariam.gameforge.com/).


    Where are my Game accounts now?

    Right after the log in into your Lobby account, you will see the list of Game accounts that you already have in all the communities of Ikariam.

    With the first Lobby version, this section ‘Your accounts’ will show the following information for each Game account:

    • World name

    • Country flag

    • Server types

    • Nickname

    • Rank

    • A button to start playing

     

    The Game accounts list is sorted by activity, being the most recent login at the top of the list by default.


    How do I register on a new server?

    Below the ‘Your accounts’ section you’ll find the ‘Start on a new server’ section where you can find the 4 newest servers. If you like to see them all, just click the ‘show all’ button and you are also able to change the language. Both lists contain the same information:

    • World name

    • Country flag

    • Server types

    • For how long the server has been running

    • A button to start playing

     

    Can I play simultaneously in multiple Game accounts within the same Lobby account?

    Yes, you can. Each Game account will be automatically opened in a new tab keeping the Lobby account open in the first tab.


    What happens with my ghost account?

    There are no changes made to ghost accounts so they will work the same as before. When your account is a ghost it is marked as such.

    Board Admin - Ikariam Polska

  • Czym jest Panel Logowania?

    Panel Logowania jest nową przednią nakładką zarządzania kontem. Po prostu! Dziel i rządź.


    Konta w grze:

    Do teraz wasze konto na konkretnym świecie nazywaliśmy po prostu "kontem", ale od teraz ujednolicamy to do nazwy Konto w grze. To pozwoli nam łatwiej oddzielić i rozróżnić Konto w grze od Konta w Panelu Logowania.


    Konto w Panelu Logowania:

    Konto to jest Twoim głównym kontem za pomocą którego logujesz się do Panelu Logowania, a stamtąd prosto do wszystkich Twoich Kont w grze. Tak więc nie dziel się swoimi danymi logowania i trzymaj je w bezpiecznym miejscu.




    Czy będzie inny sposób do logowania się tylko na jeden świat?
    Panel Logowania od teraz będzie jedynym dostępnym sposobem zalogowania się na serwer.



    Jak Panel Logowania połączy wszystkie moje konta w Ikariam?

    Gdy tylko ta wersja zostanie załadowana na serwery, wszystkie Twoje istniejące konta które mają ten sam adres e-mail i to samo hasło zostaną automatycznie połączone w jedno Konto Panelu Logowania




    Jak mogę połączyć inne Konta z konkretnych światów w jedno Konto Panelu Logowania?

    Jeśli posiadasz wiele Kont w grze z tymi samymi adresami e-mail, ale innymi hasłami utworzysz swoje Konto Panelu Logowania swoim pierwszym kontem w grze do którego się zalogujesz. Jeśli spróbujesz zalogować się do jakiegokolwiek innego Konta w grze z tym samym adresem i innym hasłem otrzymasz komunikat o błędnych danych. Prosimy o użycie funkcji resetowania hasła by zresetować hasło do wszystkich poszczególnych Kont w grze. Gdy raz zresetujesz hasło do kont o tym samym e-mailu staną się częścią jednego Konta Panelu Logowania. Uwaga: Nie potrzebujesz nowego hasła, gdy je zresetujesz - możesz ustawić takie samo hasło jakie miałeś wcześniej.




    Mam Konto Panelu Logowania/Konto w grze z różnymi adresami e-mail, gdzie mogę dodać już istniejące Konto w grze do istniejącego Konta Panelu Logowania?

    W pierwszej wersji Panelu Logowania nie będzie możliwości łączenia Kont Panelu Logowania, lecz jest to coś co planujemy w przyszłych wersjach. Jeśli zalogujesz się do gry PRZED tym jak Panel Logowania będzie online, możesz zmienić wszystkie swoje różne e-maile na jeden by uzyskać jedno Konto Panelu Logowania do wszystkich swoich Kont w grze.




    Czy to połączy moje Konta w grze tylko z jednego kraju?

    Nie, połączy to wszystkie Twoje istniejące Konta w grze z każdego kraju, w każdym języku, tak długo jak mają ten sam adres e-mail i to samo hasło.




    Jaki język będę miał ustawiony w swoim Koncie Panelu Logowania?

    Jak na razie, Twoje Konto Panelu Logowania nie będzie wymagało konkretnego języka. Język w którym ukaże się Panel Logowania, zależny będzie od kraju do którego społeczności się logujesz. Np. jeśli otworzysz http://ikariam.pl lub http://pl.ikariam.gameforge.com/, Panel ukaże się w języku polskim.




    Czy mogę zmienić język swojego Panelu Logowania?

    Tak, możesz. Można to uczynić otwierając w swojej przeglądarkę Ikariam z linku prowadzącego do konkretnej społeczności - Np. jeśli otworzysz http://ikariam.en lub http://en.ikariam.gameforge.com/, Panel ukaże się w języku angielskim.




    Gdzie będą teraz moje Konta w grze?

    Jak tylko zalogujesz się do swojego Konta Panelu Logowania, zobaczysz listę swoich Kont w grze które już posiadasz na serwerach wszystkich krajów. W pierwszej wersji Panelu Logowania, sekcja "Twoje konta" pokaże następujące informacje o każdym z Kont w grze:

    • Nazwa świata,

    • Flaga kraju,

    • Typ serwera,

    • Login,

    • Ranga,

    • Przycisk do rozpoczęcia gry.

    Konta w grze będą posortowane aktywnością, od najnowszego logowania, domyślnie na górze listy.




    Jak mogę się zarejestrować na nowy serwer?

    Poniżej sekcji "Twoje konta" znajdziesz sekcję "Zacznij grę na nowym serwerze" gdzie znajdziesz 4 najnowsze serwery. Jeśli chcesz zobaczyć wszystkie serwery, kliknij przycisk "Pokaż wszystkie", będziesz również miał możliwość zmiany kraju. Obie listy będą zawierać te same informacje:

    • Nazwa świata,

    • Flaga kraju,

    • Typ serwera,

    • Jak długo serwer pracuje,

    • Przycisk do rozpoczęcia gry.




    Czy mogę grać równocześnie na kilku Kontach w grze z tego samego Konta Panelu Logowania?

    Tak, możesz. Każde Konto w grze automatycznie otworzy się w nowej karcie, pozostawiając Panel Logowania otwarty w pierwszej karcie.




    Co się stanie z moimi "kontami w zaświatach"?

    W "kontach w zaświatach" nie zachodzą żadne zmiany, więc będą one działać jak dotychczas. Gdy konto jest w zaświatach, tak też jest oznaczone.

    Gamma - Corey [V S]



    "Mam sto rąk, sto sztyletów… gdy chcę, sto ran zadam"

  • Drodzy Gracze,


    właśnie otrzymaliśmy informację, że w dniu jutrzejszym do gry zostanie wprowadzone Lobby.


    Przepraszamy za tak późne przekazanie informacji.


    Wasz Team Ikariam

    Board Admin - Ikariam Polska

  • Problemy w Lobby się praktycznie nie kończą więc oto kilka z nich i jak je rozwiązać:


    Po pierwsze, jak to działa:

    - Lobby bazuje na Głównym Koncie Gameforge,

    - To oznacza, że gry logujesz się po raz pierwszy na którekolwiek z kont, zakładasz konto do Lobby i Gł. Konto GF. Od teraz będziecie go używać do dodawania danych do tego konta - czyli tych danych które jak dotąd używaliście do logowania (login i hasło).

    - Możecie zmienić swój e-mail / hasło na https://account.gameforge.com/pl_PL/login

    - Tak więc tak wygląda ten układ - Konto w grze -> Konto Lobby -> Główne Konto Gameforge



    Co się dzieję, gdy loguję się po raz pierwszy?
    Wszystkie konta z DOKŁADNIE taką samą kombinacją e-maila i hasła zostają dodane do konta Lobby.

    Jeśli Lobby wykryje, że masz inne konta na tym samym e-mailu (lecz prawdopodobnie z innym hasłem), wyświetli Ci się podpowiedź względem tego. Naciśnij ją by dodać w/w konta do konta Lobby.



    Jak dodaję dodatkowe konta w grze?

    Gdy jesteś zalogowany do lobby, wejdź w "Moje Konto" a później do "Dodaj Konto". Wtedy wprowadzasz e-mail i hasło brakującego konta. Wszystkie konta z kombinacji e-maila i hasła które wpisałeś przed chwilą zostaną dodane do konta Lobby. Jeśli nie wyskoczy żadne powiadomienie, oznacza to że nie zostało dodane żadne konto.Tylko konta które nie zostały połączone z kontem Lobby mogą zostać połączone w ten sposób!

    Lobby wyświetli również niebieskie okno wskazujące, że znalazło konta niepołączone do Twojego adresu e-mail możesz dodać je wszystkie na raz klikając na to okno, a potem podążając za instrukcją.


    Co gdy nie pamiętam adresu e-mail swojego konta?

    Na stronie startowej Lobby (gdy jesteś wylogowany) jest link "Zapomniałem adresu e-mail".

    Na następnej stronie wpisz nazwę konta i jego hasło, upewnij się że jest wprowadzony poprawny serwer. Następnie kliknij przycisk i powinieneś zobaczyć e-mail. Jeśli nie, to mogą być tego dwa powody: a) Zły login lub hasło b) Konto jest już połączone z innym Lobby.



    Nagle mam inne konto w grze na tym samym serwerze niż to na którym grałem, co mam robić?

    Nie panikuj. Twoje stare konto nie przepadło. Z całą pewnością jest po prostu nie podpięte pod Twoje konto Lobby. Spróbuj go dodać jak zostało to opisane już wcześniej, wyżej.

    Jeśli to nie działa, wprowadzasz złe dane, lub jest na innym e-mailu, być może stworzyłeś już inne lobby. Poszukaj hasła do innego lobby na stronie startowej Lobby.



    Jak mogę połączyć dwa konta Lobby?

    Zdecyduj się które chcesz, przejdź do https://account.gameforge.com/pl_PL/login i zaloguj się na to konto. Stąd przejdź do "Ustawienia Konta" -> "Ustawienia e-mail" i dodaj e-mail do innego Lobby. Potwierdź to wszystko i znajdziesz wszystkie swoje konta w grze w jednym Lobby, w tym które używa Głównego Konta GameForge.


    Brakuje mi jednego z moich kont?

    Znasz swoje hasło i e-mail? Po prostu dodaj je do Lobby.

    Znasz swój e-mail, ale nie hasło? Użyj "zapomniałem hasła" na stronie głównej Lobby.

    Znasz hasło, ale nie swój e-mail? Znajdź wyżej pytanie - "Co gdy nie pamiętam adresu e-mail swojego konta?"



    Nie mogę się zalogować ze swoim e-mailem lub hasłem?

    Grasz w OGame i masz tam konto z adresem e-mail? OGame używa tego samego systemu Lobby co Ikariam, a może być tylko jedno Główne Konto GameForge na e-mail. Spróbuj swojego e-maila i hasła w OGame, będziesz mógł tam dodać swoje konta z Ikariam, tak jak to było już opisane wyżej.

    W skrócie samo się doda jeśli masz Konto GameForge.


    Przetłumaczone z posta Black Scorpion

    Gamma - Corey [V S]



    "Mam sto rąk, sto sztyletów… gdy chcę, sto ran zadam"