KULTURE i problem koji postoji

• Pokrecem ovo pitanje nedostatka kultura na rs serverima .. Na svim serverima imam problem sa nedostatkom kultura a to je opet vezano sa nedostatkom igraca . Zamolio bih admine da razmotre moj predlog da se omoguci vise kultura sa jednim istim igracem posto ne mozete uticati da na serverima ostanu igraci vec se posle nekog vremena smore i odlaze pokusajte barem kod gazdi uticati kako bi se resilo pitanje kultura. ja konstantno imam 20-30 kultura u minusu zadnjih 4-5 meseci i taman kad naidje neko sa multijem sklopim kulturu istog dana izgubim nekog jer se obtisao a pored toga me strah da pogledam koliko sivih ima u muzeju ..

Kao druga alternativa je da spojite servere kako bi bilo vise igraca .

I kao treca alternativa je izbaciti muzej iz igre pa dodatno povecati zadovoljstvo svakim podignutim lvl krcme .. taman bi smo i dobili dodatno zemljiste.

Najgore je ako NISTA ne preduzmete jer onda zaista nece biti smisla nastaviti sa igrom jer gradske su mi na Theti na 31 lvl , muzeji na 11 lvl , krcme na 31-34 lvl i vec sam u minusu sa populacijom , tako da nema svrhe dizati vise zgrade..

Ovaj problem ima vecina igraca jednostavno nemamo sa kime vise razmeniti kulture..

Ako se razmene kulture i sa protivnicima i neprijateljima onda sa njima ne moze da se ratuje tako da se jos dodatno umrtvljuje igra..

Pitanje je ozbiljno i ocekujem i ozbiljan odgovor od strane admina jer neozbiljnih odgovora sam se naslusao jos od Alfa servera pa na ovamo ...

Jos jednom preduzmite napokon nesto da uslisite i nase zahteve , jer igra postoji zbog nas i vi ste tu da nama olaksate igranje .

• Bzvs pises novine ing se unose u globalu tako da menadzeri u gf se nece cimaati zbog malog balkana ...kad se taj problem nastane u vodecim zajednicama onda mozda dodje do promene ;)

ceo život idem glavom kroz zid trava koka i spid:!:

7JC7Fze.gif

• Prvo, timovac sam na ba, a pitanje, prijedlog je za rs, tako da me ne čitate kao nekoga tko je nadležan za ovu zajednicu ili slično.

Ni ne igram RS tako da sam više promatrač :D

O ovom problemu su pisali i igrači na BA, za neki server, mislim War.

Tamo sam i njima napisala da moraju gledati globalno. GF kada uvodi promjene i izmjene na igri to su onda promjene na svim domenama.

To znači da ukoliko na Org-u i drugim zajednicama gdje ima jako puno igrača (puno više nego kod nas) tako nešto nije ni približno spomenuto kao problem, i da tim pošalje prijedlog recimo o ukidanju muzeja, zamislite koliko bi im to bio čudan prijedlog i kako bi se gledalo na njega.

Spajanje servera ne znam koliko je riješenje za ovakav problem, jer većina igrača igra više servera i svjetova. Tako da mislim da to nije riješenje jer nakon par mjeseci bi opet imali isti problem.

Predložila bih vam da smislite prijedlog tipa da i manje zajednice (mi smo stvarno i da nas spoje mala zajednica za mnoge) mogu riješit takav problem sa kulturnim sporazumima, a opet da to ne bude nešto extremno u smislu da svaki kulturni sad vrijedi 5 puta vise zadovoljstva tako da one velike zajednice ne profitiraju previše sa tim zadovoljstvom.

Možda neki prijedlog u vezi onih dnevnih za aktivnost da ono kao što dobijemo trgovačke za dnevni login, dobijemo i određenu količinu zadovoljstva.

opcija da se kupi zadovoljstvo ambrozijom pretpostavljam da bi mogla proći glatko ( nemojte me sad pojest, u smislu, ma da, samo da igra bude sto više kupuj i troši). ali htjeli mi to, ili ne ipak je riječ o zaradi.

Možda za neku manju količinu ambre pa da si ipak date i tu opciju.

Mogućnost gradnje dvije taverne ili tako nešto.

Stvarno nemam baš previše ideja, ali pokušajte sami nešto smislit i razraditi kao prijedlog pa vam nadležni i mogu nekako pomoći ovako , ukinite muzej, spojite servere (što mislim, samo mislim, da za sad u smislu ba i rs spajanje nije moguće). Drastično povećanje zadovoljstva također jer malo povećanje vama, nama ne može pomoći, a veliko bi za one koji nemaju takvih problema narušilo ravnotežu igre i zadovoljstva u gradovima, nema šanse da vam prođe.

Jednostavno nije lako naći riješenje da bude "vuk sit i sve ovce na broju", ali vjerujem da puno ljudi ima puno ideja i dobro razrađene bi mogle proći.

Pokušajte, ne košta vas ništa osim malo vremena.

samo možda bi bilo dobro i lakše predložiti više sitnih promjena pa da pomalo se uspije skupiti zadovoljstvo, nego jednu veliku.

EDIT: PoŠto je Extreme pisao prije mene, Mislim da će se menađer u gf cimat i zbog malog balkana i malih zajednica ako se taj problem predstavi kao problem manjih zajednica (vjerujem da nismo jedina mala), ali kako sam napisala prijedlog mora bit riješenje za male zajednice, a da pri tom velike ne profitiraju.

uqhz02y.gif

• Pozdrav,

problem što se tiče kulturnih sporazuma trenutno nije najveći problem Ikariama, tako da nažalost mislim da se tvoj prijedlog neće nikada odobriti.

Nadalje, PCELICA SUZY je u pravu. U većim zajednicama takav problem ne postoji.

Što se tiče spajanja servera: alat koji GameForge koristi kako bi spojio servere više ne radi. Kako im to u ovom trenutku nije najveći prioritet, još uvijek nije poznato kada će biti moguće takvo što. Jedino što nam ostaje je čekati dobre vijesti naših Community Managera :)

• Dakle citajuci vas dolazim do zakljucka da mi mali bezveze gubimo vreme i da smo nebitni sa predlozima i da nasi problemi nisu bitni .

Da napomenem da igram i strane servere i da imaju i tamo slicne probleme na jednom Norveskom ukupno ima 42 igraca od toga nesto sivih a 42 -gi ima samo 60 poena a od toga su tri moja naloga tamo...

42 Migrenan 60

Zato sam i napisao da Admini izadju sa predlogom da se malo GF tim pozabavi i pronadje resenje za kulture ili da nesto menjaju , Neka uvedu neki limit ispod koga bi serveri sa malim brojem igraca dobijali neki bonus zadovoljstva..

Ako se GF Timu ne iznese problem oni nece ni reagovati , koliko da smo mala zajednica ipak trebaju i nas uvazavati kao igrace isto kao sto uvazavaju i novce koje dajemo za ambru .

Neka se osmisli neko resenje za taj problem koje ce da zadovolji i male i velike servere..

Meni je zaista tesko sad podizati pojedine zgrade isto kao i ostalima jer dosli smo do nekog stadijuma gde su muzeji potrebni popunjeni a ne poluprazni .

• pre godinu i po - dve skoro reklamirali ste servere i tad smo poceli igrati , zasto se tada niste oglasili i rekli ljudi igrajte vece servere, Na Theti sad gledam ukupno 180 igraca od toga sad ima sivih 35 , pod palmom 40 i bar 15 koji nemaju jos istrazene kulture sve ukupno 90 igraca je van ik , ostaje 90 igraca koji su aktivni , ako imamo a2 grada sa po 14 ili 15 kultura vec smo sada u debelom minusu .

Ako vec predlazes da predjemo na druge servere onda mi objasni koja je vasa svrha da vas ima toliko za svaki server . kao sto sam napisao u prvom postu ocekujem da ne dajete odgovore kao sto dajete to slusamo godinama kako ne zavisi od vas , pa ljudi i vi ste svesni da serveri odumiru i da se nista ne menja na igri , uticite malo kod gazde .

Najlaksi odgovor je ako vam ne odgovara nemoj da igrate ali to je prilicno prost odgovor bez da se pokusa naci neko resenje . Vi dajete odgovor umesto GF Tima .

eto toliko za sada od mene , znao sam unapred vase odgovore ali eto ipak sam pokrenuo temu

PS : Na sva pitanja koja sam postavljao skoro uvek sam dobijao jednostavne odgovore da vi tu nista ne mozete menjati... ok nemozeta ali barem pokusajte pokrenuti to pitanje na visljem nivou , dajuci odmah odgovor bas ubijate volju za igrom..

• IMPERATORE jel ti shvatas ili ne admini mogu da pokrenu temu ali menadzeri u gf ce da sagleadju sliku i gledaju naravno da izvuku iz toga neki profiti a sto se tog profita na balkanu tice salabo je, malo ovde ima igraca koji ce mesecno na ambru da lupe 100e dok na stranim zajenicama kao sto su usa, en,de i ostale vece pucaju mesecno po 200+300e e kad na tim zajednicama stupi problem tek ce onda nesto da se menja do tada cuti i igraj ako nece batali i tjt..Evo ja isti problem imam na ratnom ba al sve se da srediti cepas muzeje i krcme na veci lvl i tjt gradske do neko 33 lvl i tjt imaces dovoljno ljudi za resurse i hramove ....samo malo se treba razmisliti ;)najlakse je doci i kukati ...a i samo spajanje nista nece resiti ..kao ni ovo bilo je kativnosti nekih 3-6 meseci i onda je sve utihnulo vratilo se na staro...evo ja sto mislim da bi mozda pomoglo u tom spajanju kada bi nas sve juznoevropljanje smestili na jedan server

ceo život idem glavom kroz zid trava koka i spid:!:

7JC7Fze.gif

• Nekima je zabe pisati i trositi vreme na odgovore,brate sa ambrozijom se sve resava,pa cak i kulture.

Живот је вечита борба.

Ко сме,тај може.

Ко не зна за страх,тај иде напред.

Војвода Живојин Мишић

Take a look at this previous post and edit it when you see that you made a mistake. I want everything to be right. I do not want to play a police.

69817910-10217217613049748-8155062818203238400-n.jpg

• Ne shvatam zasto se javljaju ovi koji nemaju problema kad im je ok i dobro nemate potrebe da komentarisete,

Ja sam se jednostavnim pitanjem obratio adminima kako bi ponudili resenje , posto su rekli da oni to ne mogu resiti ok nema potrebe vise da se ubacujete u razgovor vi koji nemate problema sa kulturama , vi ste to uspesno resili i to je to ...

Pozdrav i ako nema neki konkretniji predlog od igraca ili neki valjaniji odgovor od strane admina slobodno zakljucajte temu.

• registriramo se svi na org i problem rijesen.. ja vec igram tamo par mjeseci i tamo se igra vjerovali ili ne ikariam kakav je bio ovdje prije 9 godina

Ljudi se ne povlace oko granice hofa iako gube par k generala razlike nego trpaju vojsku u bitku i vracaju stetu

Lijepo osvjezenje za mene i drago mi je da sam se prebacio tamo :)

• Imperator ambrozijom se mogu resiti kulture na delti i epsilonu jer tu jos ima igraca,na ostalim serverima RS domena je tesko,

Dome poenta je zadrzati igrace na svojim serverima i tu igrati i ratovati.

Живот је вечита борба.

Ко сме,тај може.

Војвода Живојин Мишић

Take a look at this previous post and edit it when you see that you made a mistake. I want everything to be right. I do not want to play a police.

• pokusacu da budem citljiviji za sve posto me ocito ne citaju svi vec samo truckaju nepovezano...

Ambrozijom mozes resiti jedan , dva naloga , ali kako ja da resim 5 servera i mozda 15 tak naloga na njima ambrozijom pa tesko jedino da mi pola servera uplacuje ... ili da pokusam da postanem admin ili mod.. to ce biti jos teze...

ja sam siguran da kad bi svi pogasili multije da bi na serverima bilo mozda do stotinu ljudi mozda i manje . ali ti multiji trenutno povecacaju mogucnost za razmenu kultura...

Problem kultura sam naveo jer mi je on naj problematicniji ... Igra ima ogromnih problema na ovim serverima , Igraci dodju ali se ne zadrzavaju verovatno bas zbog toga sto nasi admini nemaju nikakav uticaj u GF timu jer smo mala zajednica . Pa one predloge koje i predlozimo oni obicno zavrse na ovom ekranu ne mrdnuvsi dalje sa tih servera.

Moze li barem neko od admina da odgovori koji je minimum igraca da bi server postojao? hajde onda da pogasimo multije i imacemo potreban minimum , barem ce da smanjimo obaveze adminima ..

ja mislim da sam pokrenuo korektno pitanje oko kultura jer imamo problem svi mi koji ne dobijamo ambru vec moramo da je kupimo , oni koji je dobijaju na osnovu rada na igri ili forumu oni se mogu razmetati ja nemam nameru vise davati novca za nesto sto nevidim da ima buducnost.

• Iskreno ja i dalje nemam problem oko kultura, da malo malo pa neko nestane ali u principu uvek napunim muzeje i to bez koriscenja ambrozije, i cak selektujem igrace koji nemaju generala ili su dosta daleko od mene... Kad imam mesta u muzejima svaki put kad se ulogujem udjem na statstike nadjem 5 ljudi koji nemaju generala i koje nisam primetio u svoj blizini i vremenom tako popunim... :)

Doduse ja sad igram samo deltu koja na rs, ako se ne varam ima najvise igraca i naloga pa mozda i nisam meradovan kao primer...

No zadovoljstvo u gradu moze da se resi i samo pozidzanjem krcme na veliki lvl, a i muzeji cak i bez kulture pojacavaju zadovoljstvo...

Recimo kad sam igrao engleski server zadnji put bio je jedan igrac koji uopste nije zidao muzeje. Kaze ne isplati se, bolje nazidati jaku krcmu i problem resen. Opet je i to deo neke strategije :)

Delta.rs:

-Arrow- {-ФАБ-}

Epsilon.rs:

-Arrow- {АПО}

Poseidon.org:

-Arrow- {RS-BA}

• Isto tako i ja,imam tri naloga na delti i uvek nadjem kulturu,doduse ja koristim i ambroziju svremena na vreme,I stvarno nemam problem,na eti dok sam igrao tu sam i sa ambrozijom imao poteskoce da nadjem kulturu,ali sam zato krcme dizao.

Живот је вечита борба.

Ко сме,тај може.

Војвода Живојин Мишић

• Tuzno ali istinito.

Живот је вечита борба.

Ко сме,тај може.

Војвода Живојин Мишић

• Ovaj problem za sad vidim na zeti I ratnom na .rs I .ba domenima

Ali kako svakog dana ima sve manje igraca na nasim svetovima docice problem i do delte na kojoj ima trenutno oko 2k igraca

Zeta I ratni su spali na ispod 200 igraca od toga su 70-85% multy,u slucaju da zelis ratovati sa nekim ili da objavis savezni rat nekom nisi u mogucnosti posto bi izgubio najmanje 10kultura krsenjem sporazuma

Tako da je jedini nacin da se ovo resi da se spoje manji svetovi ili da se uvede pravilo da svaki igrac mora imati najmanje 40multy da bi mogao da sklapa kulturne sporazume

• Na jednom serveru sam poslao zahteve za kulturni sporazum igracima iz jednog saveza s tim sto znam da su oni multi nalozi , ocekivao sam da nece da prihvate kulture posto sam u sukobu sa vlasnikom koji igra na glavnom nalogu i tako je i bilo dobio sam 6 odbijanja kulturnihh sporazuma ..

iz toga se lako zakljuci da pojedinci koji ovde pisu da nemaju problema sa kulturama drze multi naloge kako bi samo sa svojim nalozima menjali kulture a ne razmenjujuci sa drugima tako prave probleme ostalim igracima ...

veliki savezi mogu da izvrse razmenu kultura medju svojim saveznicima i prijateljima i d odbijaju dalje razmeene kultura i time uticu direktno na zadovoljstvo u mom gradu .. mislim da je to pogresno..

ja na jednom jakom nalogu nesmem napasti nikog jer ako to ucinim raskinuce mi 30 kultura minimalno a vec sam skoro 30 sada u minusu.. neka se muzej poveze kao hramovi da se svakom nadogradnjom povecava zadovoljstvo i da jedna kultura povlaci po odredjen broj gradjana..

jer zasto bi moj muzej u koji ja ulazem zavisio od necije volje sa strane da li ce razmeniti kulturu ili ne ..