Bir Kaç Gün İçinde DELTA'da Banlanan Hesaplar Hakkında.

 • Değerli Delta Sakinleri,


  Ban Makinası ayağınıza geldi, bir kaç saniyede işlem yapılır hemen teslim edilir.


  Öncelikle ikaram platformunun bir oyun olduğunu ve eğlence amaçlı yapıldığını bilmenizi isterim ve sadece bir kaç konu dışı yazışmalardan sonra işin özüne döneceğim.


  Mesela önce kendi hatıralarımdan bir şey anlatayım size;


  Sene 2006 GF ye ait Bitefight oyununda (kurtlar ve vampirer) oyun oynuyorum ve ben Kurt olarak takılıyorum, aynı ittifağımda bulunan bir arkadaş (şuan çok samimi bir arkadaşım) bana tam olarak hatırlamadığım bir nedenden dolayı kızdı ve bende karşılık olarak ona kızdım madem öyle dedim aynı ttifakda durmaya gerek yok, hatta madem öyle aynı ırk ta da durmam dedim ve kıydım paraya IRK değiştirme taşı aldım GF parasıyla. Amacım karşı ırkta bu bebeye rahat vermemek :)


  Kurallar her zamanki gibi klişe; 24 Saat içinde en faza 6 defa sadırıyorsun. Açtım Excel tablosunu, saldırıyorum saati not alıyorum, saldırıyorum saati not alıyorum. Her saldırı kuralına uygun, ilk saldırı ve son saldırı arasında 24 saat var ve hep 6 defa. Bu kişi artık dayanamadı küfürürün bini bin para, şikayet etsem kapanacak. Ben böyle daha çok eğleniyorum. Oyunu dar ettim, sonra dediki kardeşim çok özür dilerim ilk söylediğim söz de hataydı sonrakilerde. Bu bir oyun hakkını helal et vs. Farklı şehirlerde olduğumuz için yılda bir kaç defa görüşürüz kendisiyle ve ikimizinde her işine koşarız lazım olduğunda.


  Çok da fazla uzatmayarak hemen konuya dönelim.


  TEKRAR HATIRLATIYORUM BURASI BİR OYUN PLATFORMU!


  Öncelikle Forum ve Oyun ayrı birer takımdır. Forumda yapılan hatalara oyun içerisinde cevap verebilecek tek yetkili kişi benim. Bu nedenle sorgulama yapacağınız ya da talep de bulunacağınız kişi yine benim.


  Aynı şekilde bu cezanın süresine de karar verecek olan kişi benim.


  Oyun takımı şuan için FastFooD Snape  PannaCotta ' dan oluşmaktadır ve Bu kişilerin hiç birinin oyun içerisinde bir KANKA'sı yakın akrabası bulunmamaktadır. Forum takımından hiç bir Takım Üyesinin oyun da hiç bir yetkisi ve yaptırım gücü yoktur. Hem forum takımı da kim oluyor ki :)


  Çok çok uzun zamandır bu kadar zıtlaşan iki rakip ittifak üyesi görmemiştim, uzun zaman sonra hayatıma renk kattınız teşekkür ederim.


  Yav yine söyleyeceğim ama bunun bir oyun olduğunu bir türlü aklımdan çıkaramıyorum :)


  Herkesin kendine göre inançları ve ailevi değerleri vardır. Bu hassas noktalara ayak bastığınız zaman o kişinin canını yakarsınız!


  Konu içerisinde aklıma gelmişken başka bir hatırlatma BURASI BİR OYUN PLATFORMU VE KURALLARI VAR!


  Kurallar;

  7. İçerik

  • Diğer oyunculara hakarette ve uygunsuz hareket ve davranışlarda bulunulması yasaktır.
   Her türlü pornografik, ırkçı veya aşırıya giden söz ve davranışlarda bulunulması yasaktır.
   Reklam, siyasi veya dini görüşler tasvip edilmediğinden dolayı beyan edilmemelidir.

  ve bir de Genel Kullanım Şartları var.


  5.2 Kullanıcının, ‪Gameforge‬ hizmetleri içinde aşağıdaki kurallara aykırı bir takım içerikler (örn. resimler, videolar, bağlantılar, isimler, metinler, kelimeler) yayınlaması veya yayması yasaktır:


  d) Hakaret, rahatsız edici veya iftira edici nitelikte olan;


  6 Yükümlülük ihlalinin sonuçları


  6.1 ‪Gameforge‬ tarafından kınanan içerikler, kullanıcı tarafından sadece bir şüphe söz konusu olsa bile kaldırılacaktır. ‪Gameforge‬ bu tür içerikleri kendi kaldırma hakkını saklı tutar.


  6.2 Kullanıcılardan herhangi birinin yasal nizamnameleri, üçüncü kişilerin haklarını, bu kullanım şartlarını veya kullanılabilen ilgili ilave şartları ve oyun kurallarını kusurlu bir şekilde ihlal ettiğine dair gerçek kanıt bulunması halinde ‪Gameforge‬, diğer tüm kanuni veya sözleşmeye dayalı hakları zarar görmeksizin (özellikle de No. 8.2'de belirtilen önemli bir nedenden dolayı feshetme hakkı) kendi takdirine göre aşağıdaki önlemlerden birini veya birkaçını alabilir (tabii eğer bu ihlalden kullanıcı şahsen sorumluysa):


  a) İçerikleri değiştirme ve silme,
  b) Kullanıcıyı uyarma,
  c) İlgili çevrimiçi oyunda kusurlu davranışı açıklama ve kullanıcı adını verme,
  d) Kullanıcının hesabını geçici olarak bloke etme,
  e) Kullanıcıyı ileriki durumlarda bile ihraç etme.
  6.3 Eğer bir kullanıcı ihraç edildiyse, önceden ‪Gameforge‬'un onayı olmadan yeni bir kullanıcı hesabı açamaz.


  BURASI BİR OYUN PLATFORMU VE KURALLARI VAR demiştik, buradan devam edelim.


  Çekişmelerinizin başını yada sonunu bilmiyorum, bu sebeple bir hatırlatma yapayım burası bir OYUN platformu ve biz her yazılan Mesaj, Nick, İttifak adı, Sirkü mesaj kısaca her türlü iletişim kanalını (oyun içi) siz bizlere bildirim yapmadan biz bunu göremeyiz ve bu nedenle anında yaptırım uygulayamayız, ancak şans eseri fark edersek!


  Şimdi düne gidelim, GÖZTEPELİ isimli oyuncu birisi oyun içerisinden iletmiş announcement_ikariam_tr_08a5aca018c7c849e4ec4313916c4c0b.png Panelimde şehir adını bu şekilde görüyorum. Daha önce ALIRSINIZ! gibi bir sicili olan bir oyuncu için neden olumlu düşüneyim ki? Ailevi değerlere hakaretten yapmam gereken 365 gün tatilsiz yolla gitsin. Şimdi bana kimse demesin ki ARI AS bir oyuncu adı, Müneccimmiyim ben nereden bilceğim? BEN YİNEDE dedim ki, belki başka bir şeydir ve banlanma nedenine "Şehir isminizi bana açıklarmısınız?" şeklinde yazdım ve hesabı kapattım, kendisi ticketten oyundan arkadaşı olduğunu söyledi, peki dedim neden kendini ve bizi zan altında bırakıyorsun !


  Cevabının bir kısmı; "değer verdiğim için yazmışım bu şehir isminden ne anlam çıkarılabilirki. Orda ARI AS isimli oyuncu arkadaşım var yani ne için yazdığım çok açık arkadaşımın oyuncu adını şehirime yazmışım"


  EN nefret ettiğim şey Kelime oyunu yapılmasıdır. Dün bir kullanıcı yazmış forumda, neden bu tür durumlarda kullanıcıya sormuyorsunuz neden öyle yazdığını. Vatandaş O.Ç yazıyor, savunmasında ben OKUL ÇOCUĞU dedim okula giden çocuk yaşında anlamında diyor. Oradan bakınca oyun yöneticilerini nasıl bir kişilikte görüyorsunuz anlam vermekte çok güçlük çekiyorum.


  ARI AS'dan devam edelim. Evet savunma mantıklı Oyuncu arkadaşını seversin, onun adını şehrine verebilirsin ama bu bir taktik, strateji oyunu bunu bilmiyormusun da rakibine fırsat verecek ŞEKİLDE oraya AS ekliyorsun ve seni şikayet etmeleri için fırsat veriyorsun! Lütfen yapmayın, herkes işine geldiği taraftan bakıyor pencereye. Rakip taraf aynı şekilde bir şey yapsa bunu iletmeyecek ve ceza alması için uğraşmayacakmıydınız?


  AS'yi destekleyen ittifak üyelerine diyecek hiç birşeyim yok zaten, Kimisi kısaltmanın farkında kimisi değil. Yönetim Yaptığı hatadan döner umarız diyorsunuz, yönetim hata mı yaptı ki dönsün?


  Peki Madem Öyle Arı AS neden bunca zamandır oynuyor, hesabı inceledim 3-4 senedir bu nicki kullanmış oyuncu ve bence de bunca zaman durduğu için bir art niyet yok ve şikayet de edillmemiş, demekki kimse farkına varmadı yada şimdi zamanı diyerek rakip oyuncular açık bulup şikayet etti.


  Burada lafı açılmışken ARI AS'ı destekleyenler için söylüyorum. ARI AS Oyuncu ismini editledim. Daha önce açıkladığım gibi bize bildirim gelmezse biz sizlerin ne yaptığını göremeyiz böyle bir şansımız yok.


  AS kelimesini destekleyenler için söylüyorum. Rakibinizden birisi AS yazarsa lütfen OYUN takımına müracatta bulunmayın. Kendi araınızda çözün bakalım nasıl olacak. Bugün saat 21'e kadar sizlere müsade, şehir isimlerinizi değiştirmediğiniz takdirde, ilgili madde gereğince ceza alacağınızı bilmenizi isterim.


  Bir de AaK mevzusu ve Eşşeği Saldım Çayıra Türküsü var. Ha bir de TR de yayın kuruluşu olarak AMK gazetesi var ve YASAL!


  Madde madde gidelim Aak yazıp ceza alan ve bunda ne var diyen taraf için söylüyorum. Savunmanızı bu şekilde yapmayın; " Bu gibi kısaltmaların küfür anlaşılabilmesi için insanın fesat bir ruh haline girmesi lazımki yönetim kadrosunun bu fesatlığa girdiğini düşünmüyorum.." İttifak içerisinde kişilerle mutabık olup bazı düzen ve rütbe görev dağılımı yaptık bunlardan birisi Aak ( Arma Arama Kurtarma).Bizim tek hedefimiz bu kısaltmayla kendi ürünümüzü ortaya çıkarmaktır başka bir düşüncemiz yoktur...


  Benim ne anladığım, sizin ne amaçla yazdığınız ve diğer oyuncuların ne gördüğü; bunların hepsi birleşince bir kaos çıkıyor ortaya. YAPMAYIN.


  Türkü Paylaşan Arkadaşım, neden böyle bir zahmete girdin? Aynı türküyü bende arabada sesi açıp avazım çıktığı kadar bağırarak çok söyledim ama burası BİR OYUN! kime laf soktuğunu nereden bileceğim ha?


  Türkü yasak mı diyorsun? ama AMK yazmak yasak. Faka AMK adında bir gazete de var değil mi?


  Burada herkes gemimi nasıl yürütürüm derdinde ama hep yanlış hesaplarla yapıyorsunuz bu işi.


  Sürekli birşeylerden NEM kapıp şikayet ediyorsunuz ve olurda tutturusam banlanır diye umut ediyorsunuz.


  Arkadaşlar bir birinizi yenecekseniz SAVAŞ'da yenin, laf cambazlığında değil, güzelim Türkçemizi iyice baltalamayın.


  Bu ikili grup arasında isim vermeyim bir kişiyi ve oyun takımına ağır küfürler edildi 3gün önce. Küfür edilen taraf DELTA GÜCÜ ittifağı. Kimin ettiği belli değil Proxy kullanılmış. Bu şekilde karşılıklı küfürleşmeler nereye kadar gider merak ediyorum. Bence Savcılık da hakkınızı aramalısınız.


  Bu kişinin nasıl bir psikolojide olduğuna anlam veremiyorum. Bu kadar küfür edince eline ne geçti?


  ****** senin gelmişini geçmişini sakalsız suratını ******. sen tam bir ************ ****** ın.<br />
  şimdi sen bunu ileteceksin ya çok sevgili pannacotta na onada iki çift lafım var. ******* hakaret etmek istemem ama sen nasıl bir **** ******* ki her *****n a****** ****** DELTALI ***** gördüğün zaman ç****** sana hayat veren ***** ********


  Kuralları yukarıda tek tek yazdım. Bu madde gereğince gerekli olan herkes banlanacaktır.


  FFLogo.gif


  Gereksiz Eleştiri, Gizli Hayranlıktır! 8o

 • nasil gozunuzden kacmis isin kolayina kacmayin sayin yonetici o zaman uyari yapilir boyle bir isim konulamaz diye sonra o kisi yinede sehir ismini degistirmiyorsa o zaman banlarsiniz boyle bir sacma bir aciklama olamaz


  eger boyle bir oyuncu olmayip oyle bir kelime oyunu yapilsaydi ilk tepkiyide bizler zaten verirdik


  arma uyeleri gibi kufuru savunmayiz

 • Gerekli açıklama için teşekkürler sayın FastFooD.


  Yeditepe isimli arkadaşım , "aak" kısaltması için 3 sayfalık kanıt sunduk , o kısaltmayı art niyetli anlayıp kendinizce yorumlayan sizlerdiniz bu yüzden iğneyi de kendinize batırmayı unutmayın lütfen .

 • Sayın Adminim teşekkür ederiz açıklama için .. GÖZTEPELİ arkadaşımızın şehir ismi uzun süredir öyleydi . Takdir sizindir elbette ama yukarıda vermiş olduğunuz örneklerde en masumu şehir ismi , sistem kaydında bu oyuncu ismine izin verildiği için arkadaşımız da bir sakınca görmemiş yazmakta ittifakta herkeste oyuncu isimleri şehir olarak kullanılıyor özellikle savaşan arkadaşların isimleri şehirlerimizde .. Arkadaşımızın kız kardeşine edilen küfürle rakip oyuncu 1 hafta ceza aldı ,şehir ismini arı as yapan generalimiz uzun süreli ban aldı bu konuda bir yanlışlık var şahsi görüşüm tabi !!!! teşekkür ederim

 • Değerli yöneticimiz gerekli açıklamayı yapmış.

  Siz kendi arkadaşınızı şehir ismi olarak kullanabilirsiniz fakat neden özellikle savaşın olduğu şehre AS ekleyip karşı tarafı tahrik ediyorsunuz. Az çok Göztepeli yi tanıdıysam (ki siz daha iyi tanırsınız) AS harflerini ne amaçla kullandığı aşikar. Ha bu arada şunu da belirteyim arkadaşınızın ismini şehir ismi olarak kullanacaksanız az ötedeki şehrinize koyun. Savaşlarımızın olduğu şehirlere koymayın. Rahatsız oluyoruz.

  NOT: İttifak liderimiz aynı sebeple banlandı. Ne demek bu biliyormusunuz. Koca ittifak dağılacak, insanların emekleri boşa gidecek ve sizin bu duruma göbek atmanız aklıma şu deyimi getirdi; ALMA MAZLUMUN HAKKINI, ÇIKAR AHESTE AHESTE

 • Merhaba sayın FastFooD,


  Rakip ittifakın "arı as" ismi ne anlama geliyor açıkçası bilmiyorum. O nicki kullanan kişiyi tanıyorum, kötü bir niyet taşıdığını düşünmüyorum kendi açımdan. Tabii ki sizin bu konuyu sorgulayıp gerekli uyarıyı verme hakkınız var. Bu konuda tarafçılık yapamam. Rakibe verilen ceza sadece bu sebepten ise ağır bir ceza olmuş. Dediğiniz gibi diğer davranışları da göz önünde bulundurduysanız o zaman bilemem, sizin takdirinizdir. Bu konu rakibi ilgilendirdiği için başka bir yorumum yok. Bunlar kendi düşüncelerimdir.


  Bizim "AaK" meselesine gelecek olursak; bu şehir ismini bir insan neden bu şekilde yazar. Sizin dediğiniz gibi kötü bir anlamı olsa doğrudan rakibe yazılırdı. Hepimizin savaştığı bir adada bu neden yapılsın ki? İnsanların onca emeğine karşın böyle şüpheli bir durumda en ağır cezalardan birini vermek sizce hak mıdır? Şehir ismini yazan kişiyi sorgulamak sizin için zor bir durum değil. Gerçekten küfür imalarıyla yazmış olsa sizi anlayacağım fakat şehir ismini tam olarak "AaK" yapması sizce art niyet midir? En azından böyle bir niyetle yazmadığını söyleyen üyeye kısa süreli yaptırım uygulayıp bu konuda daha hassas olmasını söylemeniz de bir seçenekti.  Kısacası Panna'nın önce bize sonra rakibe yerinde olmayan bir yaptırım uyguladığı kanaatindeyim. Başka sebepler varsa bu cezalarda bilmek isteriz.


  Konu hakkında görüşlerim bu kadar.


  İyi forumlar.

 • Bu, bizat coma tarafından açılan konu hem DELTA GÜCÜ hem de ARMA ittifakları için açılmış sanırım. İki tarafa da edilen laflar var yukarıda.


  Bazı kısaltmaların artık bu denli farklı yönlere çekilmesi çok üzücü. Gelişi güzel yazılmış bir oyuncu isminin ya da şehir ismi yüzünden banlanmak koyar insana.


  Ama coma haklı, bu kadar kişi ile uğraşmak onları hizaya sokmak kolay değil. Düzen kurmak zordur, düzeni bozmak ise çok kolay.

  Delta Gücü olarak bundan sonra gerekeni daha özverili bir şekilde yapacağız. Demek ki atılan her adımda dikkat etmek, tek bir harfi ile yazarken 2 sefer düşünmek gerekiyor.


  Sıkıntı değil, dediğim gibi bundan sonra gerekeni özveri ile yapacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın.

  Teşekkürler, iyi günler.

  :thumbup:

  QXLgRG.png  Uçurtmalar rüzgar sayesinde uçmaz, rüzgara karşı durdukları için yükselirler.


 • Sayın Adminim teşekkür ederiz açıklama için .. GÖZTEPELİ arkadaşımızın şehir ismi uzun süredir öyleydi . Takdir sizindir elbette ama yukarıda vermiş olduğunuz örneklerde en masumu şehir ismi , sistem kaydında bu oyuncu ismine izin verildiği için arkadaşımız da bir sakınca görmemiş yazmakta ittifakta herkeste oyuncu isimleri şehir olarak kullanılıyor özellikle savaşan arkadaşların isimleri şehirlerimizde .. Arkadaşımızın kız kardeşine edilen küfürle rakip oyuncu 1 hafta ceza aldı ,şehir ismini arı as yapan generalimiz uzun süreli ban aldı bu konuda bir yanlışlık var şahsi görüşüm tabi !!!! teşekkür ederim

  secret 'in dediği gibi sayın comam, oyun sistemin arkadaşıma sağladığı imkanla yapmış olduğu oyuncu ismini şehir ismi olarak yapmakta açıkcası oyun kurallarına aykırı bir durum olmadığını düşündüğüm için şehir ismime yazdım. Değerlendirme merciii tabiki sizsiniz lakin savunmamda yazdığım üzere; bunu kimsenin annesine hakaret olsun diye yazmadım oraya. Arkadaşımın oyuncu ismi olduğu için yazdım.


  Bir diğer konu ise casper murat abimizin kız kardeşiyle ilgili William Wallace tarafından söylenen sözler. Peki şimdi size sorarım , kız kardeşlerimize küfür'ün iması yada kendisi 1 hafta ceza sebebimidir? Eğer böylese de sizin görünüşünüze saygım var, eğer değilsede bu kişiye gerekli yaptırımı uygulamanızı rica ediyorum sonuç olarak anne ve kız kardeş kutsal şeylerdir dil uzatılmaz, uzatılamaz.


  Ben ve İTTİFAK ARKADAŞLARIM şehir isimlerimizi değiştirmeye hazırız , hesabım aktif edildiği an hemen değiştireceğimin sözünü burdan veriyorum size göre hakaret , bana göre arkadaşımın oyuncu ismi olan arı ası değiştireceğiz birdaha yazmayacağız.


  Ve bundan sonra gerekli hassasiyetide göstereceğimizi burdan bildirmek isterim.


  Saygılarımla..

 • Değerli yöneticimiz gerekli açıklamayı yapmış.

  Siz kendi arkadaşınızı şehir ismi olarak kullanabilirsiniz fakat neden özellikle savaşın olduğu şehre AS ekleyip karşı tarafı tahrik ediyorsunuz. Az çok Göztepeli yi tanıdıysam (ki siz daha iyi tanırsınız) AS harflerini ne amaçla kullandığı aşikar. Ha bu arada şunu da belirteyim arkadaşınızın ismini şehir ismi olarak kullanacaksanız az ötedeki şehrinize koyun. Savaşlarımızın olduğu şehirlere koymayın. Rahatsız oluyoruz.

  NOT: İttifak liderimiz aynı sebeple banlandı. Ne demek bu biliyormusunuz. Koca ittifak dağılacak, insanların emekleri boşa gidecek ve sizin bu duruma göbek atmanız aklıma şu deyimi getirdi; ALMA MAZLUMUN HAKKINI, ÇIKAR AHESTE AHESTE


  Ortada tahriklik bir durum yok.


  Sadece bu olay özelinde yazıyorum, arı as ismi eklenirken tahrik amaçlı bir durum yok. Adamın ismi arı as... Sadece kopyala yapıştır ile yapılmış bir şehir ismi. Benim de oyuncu adımı şehir ismi yapıyorlar, ULUBATLI kelimesinden tahrik olan sinirlenen varsa bir el kaldırsın. ^^  Bu konuyu daha da uzatmanın bir anlamı yok. Böyle farklı yerlere çekmenin de bir anlamı yok.

  QXLgRG.png  Uçurtmalar rüzgar sayesinde uçmaz, rüzgara karşı durdukları için yükselirler.


 • Verilen cezanın ağır olduğu kanısında olanlardan biriside benim sayın yönetici fakat bu sizin takdiriniz .


  Aak nin ceza aldığı yerde bu kısaltmanında alması gerekiyormuş.

  İyi forumlar

 • Değerli yöneticimiz gerekli açıklamayı yapmış.

  Siz kendi arkadaşınızı şehir ismi olarak kullanabilirsiniz fakat neden özellikle savaşın olduğu şehre AS ekleyip karşı tarafı tahrik ediyorsunuz. Az çok Göztepeli yi tanıdıysam (ki siz daha iyi tanırsınız) AS harflerini ne amaçla kullandığı aşikar. Ha bu arada şunu da belirteyim arkadaşınızın ismini şehir ismi olarak kullanacaksanız az ötedeki şehrinize koyun. Savaşlarımızın olduğu şehirlere koymayın. Rahatsız oluyoruz.

  NOT: İttifak liderimiz aynı sebeple banlandı. Ne demek bu biliyormusunuz. Koca ittifak dağılacak, insanların emekleri boşa gidecek ve sizin bu duruma göbek atmanız aklıma şu deyimi getirdi; ALMA MAZLUMUN HAKKINI, ÇIKAR AHESTE AHESTE

  Sapla samanı karıştırmışsınız o şehir ismi ARI AS adaya geldiğinden beri öyle , o zaman farkında değildiniz de şimdi mi dikkatinizi çekti ve ayrıca yazdığınız gibi değil ''ℂˣARI ASℂˣ '' şeklindedir . Bu cezanın ağır olduğunu sizler de biliyorsunuz ama işinize geldiği şekilde davranıyorsunuz .. Bu bir oyun bu hırsınız nedir ? Göztepelinin kaç yıllık emeği var o oyunda sırf sizin hırsınız yüzünden böyle bir ceza aldı . Yanlış olduğunu biliyordunuz tahrik oluyordunuz madem ilk ismi yazdığında şikayet etseydiniz ..Dağılan koca ittifakınız yerine hemen yenisini kurabilirsiniz bir kaç diplomasiye bakar boşuna üzülmeyin

 • Değerli yöneticimiz gerekli açıklamayı yapmış.

  Siz kendi arkadaşınızı şehir ismi olarak kullanabilirsiniz fakat neden özellikle savaşın olduğu şehre AS ekleyip karşı tarafı tahrik ediyorsunuz. Az çok Göztepeli yi tanıdıysam (ki siz daha iyi tanırsınız) AS harflerini ne amaçla kullandığı aşikar. Ha bu arada şunu da belirteyim arkadaşınızın ismini şehir ismi olarak kullanacaksanız az ötedeki şehrinize koyun. Savaşlarımızın olduğu şehirlere koymayın. Rahatsız oluyoruz.

  NOT: İttifak liderimiz aynı sebeple banlandı. Ne demek bu biliyormusunuz. Koca ittifak dağılacak, insanların emekleri boşa gidecek ve sizin bu duruma göbek atmanız aklıma şu deyimi getirdi; ALMA MAZLUMUN HAKKINI, ÇIKAR AHESTE AHESTE

  Sen yenisin galiba dostum ya kendi içindekilerden haberin yok , yada gerçekten fesatsın. ARI AS şehir ismi bir küfür değildir , oyuncu ismidir bundan rahatsız olup şikayet etmenizde sizin içinizin nekadar fesat olduğunun kanıtıdır. Ben ne sizin lideriniz gibi anneyi hedef alan küfürleri şehir ismi yaparım, nede generaliniz gibi insanların kız kardeşine namusuna dil uzatırım konuşma yaparken bunlara dikkat edin. Beni SAVAŞARAK YENEMEZSİNİZ anca bu şekilde banlatarak yenersiniz. Ama sayın comamızın bu konuda duyarlı olacağına olan inancım tam. Döndüğüm zaman bu oyundaki en büyük hezimetiniz için gün saymaya başlayabilirsiniz.

 • sayın comamız bazı acıklamalar yapmıs lakin bakıyorum kısaca anladıgım su oyun yada forumdan yapılan hakaretler farklı degerlendırılıyor . Sehır ısmınden ban yıyor hemde 3 yıl baya hassas ıncelenıyor .. bırısı bızım aılemıze kız kardesımıze kufur edıyor ama cezası bır hafta yanı forum kurallarına gore aılevı degerlere kufur etmenın cezası 1 hafta banmıdır ? bunu bılmek bız oyuncuların en dogal hakkı degılmıdır . Bu karar verılecek dıger kararlara gostergemıdır bumu baz alınmalıdır Forum hesabından aılevı degerlere saldırmanın cezası 1 hafta banmıdır bunu butun ıttfak arkadaslarım adına soryorum . Karar sızın elbet .

 • Merhabalar ,


  Öncelikle ben cinsiyetçiliğe karşı durmuş , diretmiş birisiyim .


  Küfür ne olursa olsun , anne -baba , kız kardeş - erkek kardeş , ne olursa olsun yanlış bir tutumdur .


  Kendi yanlışını da başkasının geçmişte yaptığı ve cezasını çektiği bir yanlış ile kapatmaya çalışmakta yanlıştır .


  ARI AS arkadaşın gerçek ismi ise kafa kağıdının sadece isim gözüken yerin resmini çekmenizi öneririm .


  -AAK- meselesinde sizin sergilediğiniz tutumları takip ettim .


  ARMA ittifağı üyeleri de birer insan , sabırları ve kırmızı çizgileri var .


  Bugün bu noktaya sizin çabalarınız sonucunda geldik .


  Gecen yıl banlanan hesaplar yüzünden bizimle ne ilgisi var , biz yendik diyebilyorsanız .


  Şuan biz de aynısını söyleyebiliriz . Bütün ittifağınız banlansa bu durum bizi enterese eder mi .


  AMA BİZ BUNU İSTEMİYORUZ .


  BİZ RODOSUDA İSTEMİYORUZ .


  BİZ ADİL BİR DÜZEN İÇİNDE , GÜZEL BİR OYUN İSTİYORUZ .


  Ama şunları da hatırlatmadan edemeyeceğim .


  Casper,GÖZTEPELİ,POMPA, v for vandetta , tarafından üyelerimize yapılan saldırıları , çirkin imaları gördünüz mü secret


  Daha 1 2 gün önce 200 lira muhabbeti için Pompa nın ifadesini okudun mu . secret


  Casper denilen onursal liderinizin bizim generalimize -gay- iması bulunduğunu gördün mü secret


  v for vandetta , -karakter yoksunu- , -eşşeği saldım çayıra- , daha fazla söylemeyeceğim türlü türlü hakaretlerini forumda aratarak bulabilirsin , peki okudun mı secret


  GÖZTEPELİ bize -alt segment- dedi , -cürmümüzün yetmeyeceğini söyledi - , şehir isimleri ile seksist hakaret etti ve haketti cezayı da aldı . bunları biliyor musunuz secret


  Bunların hepsini size söyledim , çünkü forumda birkaç kez kadın olduğunuzu ve rahatsızlık duyduğunuzu belirtmişsiniz .


  Sizin samimiyetinize inanmamız için yukarda bir kısmını size söylediğim şeylerden bihaber olmanız gerek öyle değil mi .

  AYRICA - ben kadınım rahatsız olurum - cümlesi de beni çok rahatsız ediyor .


  Biz -AaK -konusunda haklı olduğumuzu düşünüyoruz . Ama sonuç ne olursa olsun gece kafamızı yastığa koyduğumuzda rahat uyuyacağız . Çünkü vicdanımız rahat . Biz birşey yapmadık .  Siz de gece kafanızı yastığa koyduğunuzda kendinizi suçlu hissetmiyorsanız , ben de sizin ittifağınızın ve herşeye rağmen göztepelinin yanında dururum . Çünkü 1 tane doğru var , göz göre göre bir hesabın yanlış yere banlanmasıvicdan sahibi bir birey olarak beni rahatsız eder .


  Bütün ittifak arkadaşlarımın hislerine tercüman olduğumu düşünüyorum .


  iyi oyunlar

 • Sizin bu yazdıklarınızın hepsini biliyorum , şöyle söylemek isterim ki yazığınız her isim ve madde için ben arkadaşlarımı da uyardım merak etmeyin zannettiğiniz kadar duyarsız değilim , Liderimin yazdığının sizin ima ettiğiniz şekilde bir şey olmadığını biliyorum mesela !!!

  GÖZTEPELİ ye gerek oyundan gerekse buradan her sert çıkışında uyardım ,V for vandetta için de aynı şeyi söyleyebilirim , casper arkadaşımı da uyardım tek tek döküm mü istiyorsunuz ?? Bunların hiç birini size ispatlamak zorunda değilim ..


  Kadın olarak rahatsızım dediğim için siz niye rahatsız oluyorsunuz ki ? bunu yazdım çünkü küfür konusunu yazarken bile utanıyorum demek içindi ..


  Şimdi siz kendi liderinizin şehir ismini süsleyip haksızlık olduğunu düşünüyorsunuz ya ! o zaman vicdan dediğiniz konuda ya ben yanlış düşünüyorum ya da siz . casper ın kardeşine edilen küfür de de vicdanınız rahattır umarım .. Peki siz çok vicdanlı arkadaş William Wallace bana burada karaktersiz derken de burada mıydınız ? bu konuda da vicdanınızı rahatlatın o zaman . Sonra oyun mesajı ile beni çok tahrik ettiler o yüzden özür dilerim dedi .. Her aldığınız ceza da tahrik konusuna sığınınca vicdan mı temizlemiş, rahatlatmış oluyorsunuz !!

  Beni tanımadığınız için hakkımda çok kolay hüküm vermişsiniz !!!


  Bu cezayı başka bir yanlışla örtmek değil amacımız sadece kız kardeşe edilen küfür 1 hafta ceza alıyorsa o zaman GÖZTEPELİ de aynı cezayı alsın diyoruz !! Umarım anlaşılmışımdır zira bu konuda karşılıklı tartışmak istemem çünkü sizler en ufak sinir anınızda ne yazdığınızı bilmiyorsunuz sonra da süslü kelimelerle savunmaya geçiyorsunuz .. !!!!


  İyi vicdan rahatlıkları ....

 • sayın comamız bazı acıklamalar yapmıs lakin bakıyorum kısaca anladıgım su oyun yada forumdan yapılan hakaretler farklı degerlendırılıyor . Sehır ısmınden ban yıyor hemde 3 yıl baya hassas ıncelenıyor .. bırısı bızım aılemıze kız kardesımıze kufur edıyor ama cezası bır hafta yanı forum kurallarına gore aılevı degerlere kufur etmenın cezası 1 hafta banmıdır ? bunu bılmek bız oyuncuların en dogal hakkı degılmıdır . Bu karar verılecek dıger kararlara gostergemıdır bumu baz alınmalıdır Forum hesabından aılevı degerlere saldırmanın cezası 1 hafta banmıdır bunu butun ıttfak arkadaslarım adına soryorum . Karar sızın elbet .


  Bu konuya açıklığı ben getireyim. Oyun ve Forum tamamen ayrı bir yapı olduğu gibi, cezai işlemler de farklıdır.


  Oyunda verilen emekle forumda verilen emek bir değildir. Oyunda hakaret edersiniz ceza alırsınız ve vermiş olduğunuz onca emek çöpe gider. Forumda hakaret edersiniz ceza alırsınız ve 2 dakika içinde yeni bir hesap alıp kaldığınız yerden devam edersiniz.


  Asıl konuya gelecek olursak ;


  Sizin kız kardeşinize küfür eden yok, bunu nerden çıkardınız ? Ailevi değerlere küfür içeren mesaj nerde ? Ben aynen bahsetmiş olduğunuz mesajı buraya yazıyorum ;


  '' Casper'a söyleyin gelip elimi öpüp özür dilemeden ne onu ne de bacısını affetmeyeceğim ''


  Bu cümleden nasıl bir küfür çıkardınız ? Söylemler başlı başına bir küfür / hakaret içermiyor. Ama sizler taktir edersiniz ki, konuyu olabildiğince farklı yerlere çekmek istiyorsunuz.


  Dediğim gibi herkes birbirine ceza aldırma derdinde ve bu nedenle güzelim Türkçe'yi olabildiğince lastikleştirmeye çalışıyorsunuz.

 • secret  GOZTEPELI  ULUBATLI


  Bakın arkadaşlar hata yapıyorsunuz ve hata yapmaya devam ediyorsunuz. Beni yanlış anladınız galiba.

  Demek istediğim şu; şuan bizim şehirlerin isimlerini kontrol etmeyi, nicklerimizde nasıl bir fesatlık çıkarırım düşüncesini bırakın. Yani önce bir arkanıza yaslanın ve derin bir nefes alın. Yeni ittifak kurmak kolay ne demek ya !!! Basit bir oyuncunun ban yemesi ile ittifak liderinin ban yemesi aynı mı ? Gerçi bu soruyu size sormam anlamsız. Çünkü halen liderimizin banlanmasına göbek atıyor kendi oyuncunun banlanmasına üzülüyorsunuz. Önce iğneyi kendinize batırın

 • Arkadaşlar ;


  Burda kaçırdığınız konu şu ; ARI AS kelimesi iskanbil kağıdında kullanılan bir terimdir , aynı zamanda benim arkadaşımın oyuncu adıdır. Sürekli bunu operatöre iletip , sıkıştırdığınız için bana ticket sisteminde aynı şu kelimeyi söylediler;


  ''Hem kendinizi , hemde bizi neden zan altında bırakıyorsunuz ''


  Ben burdan şunu anlıyorum , rakip oyuncular yenemeyince yönetimi ceza vermesi hususunda sıkıştırıp duruyor


  Yönetimde ; şaibeli bir nokta kalmaması adına beni banlayıp , bu şehir ismini neden yaptığımın açıklamasını benden istiyor buraya kadar herşey normal . Lakin olay şurda başlıyor ; orda küfür içeriği olduğu düşünülüyor bu KESİNLİKLE DOĞRU DEĞİL.

  Bende oraya ARI AS yazarken yazarken ki amacımı kendilerine hem ticket hemde burdan olmak üzere anlatıyorum.

  Lakin üstüne gelip rakip tarafından yazılanlar son derece düşündürücü. ARI AS şehir isminde nasıl bir küfür olabilir bana mantıklı bir şekilde izah edin yemin ediyorum hiçbirşey demiyeceğim . Sayın comam FastFooD 'dan da bu konuda görüşünü belirtmesini akıbetim konusunda karanlık nokta bırakmamasını rica ediyorum.

  Arı As; 1 numaralı iskanbil kağıdını temsil eden

  bir kağıt türüdür , ne anneye küfürle bir alakası vardır ne de başka birşeyle. Günlük hayatta Selamın aleyküm'ü s.a olarak kısaltıyoruz karşılığında a.s yani aleyküm selam diyoruz buda küfürmü şimdi. Ben daha önce bir hata yapmışım evet lakin bir insanı geçmişte yaptığı hatalarla yargılayamazsınız , o hatamla ilgili değerlendirmeye alınmış ve cezamı çekmişim.


  Vicdanı ve mantığı olanlara soruyorum; 200 kişilik bir ittifağın GENERALİYİM. Niye o tarz bir ima yapıp hem ittifakımı hemde kendimi oyundan düşüreyim ki okadar zeka sorunum yokki benim. Okadar mantıksız da değilim.


  Sayın Comam FastFooD bu konudaki görüşlerinizi merak ediyorum, özelinizede burayada aynı şeyleri yazdım.


  Lütfen olumlu yada olumsuz bir dönüş yapar mısınız .


  Saygılarımla ...

 • Aynı tutumu ve düşünceleri bizim liderimiz hakkında söylemediğiniz sürece samimilik olmuyor. Herkes AaK'nin küfür olarak yazılmadığını biliyor. O küfür, bizimkisi değil derseniz söyledikleriniz gerçekçi olmaktan çok uzak kalır.