Kocsma az ELIT Macskájához -- és az Ex-Teamhez

  • Szép Napot Kívánok!


    LanQiren, estleg tudnánk beszélni priviben? Ikától független privát témában? Előre is köszi!

    Tudnánk, írj rám nyugodtan itt vagy Discordon. :)

    A törpéket még én se, de tartok tőle, hogy lassan megkavarodok, egy része mindig online, másik része bent van, én meg belezavarodok, hogy kinek mikor hogy tartok órát.


    Havazott, de elolvadt. Most meg éppen nagyon hideg van, de már száraz minden.


    Kérek egy forró mézes melange-ot fahéjjal!

    Ne barátkozz a Gonosszal! /52. Lan szabály/

  • Szép estét!


    A bányászév első délutáni elsős törpemegőrzése túlélve. :sleeping:

    Kifogtam egy bőgős törpét. Természetesen sikerült megbőgetni, csak az ebéd alatt 5x. Ha ilyen bőgős marad, akkor máris sajnálom a későbbi törpillákat, akiknek majd udvarolni fog......Mindenen IS képes volt bőgni, =O Pl.:

    - miért nem a megszokott napközise van velük? (mert a nagylányát vitte nyelvvizsgázni)

    - miért nem ülök le enni mellé? (mert alapból nem eszem a menzán)

    - miért kell sapit venni, ha kimegyünk az épületből? (csak......)

    - neki nem szabad tejes dolgot ennie (húsleves, sült csirke......egyik sem tejes)

    - mérges vagy? (kérdi tőlem, válasz: Neeeeem, azt majd hallani fogod drágám! ;))

    - stb......


    Tanulási idő vicces volt, ha kívülről nézem.

    Matek: 0-5 között kellett kivonást végezni, 1+2=1......naezhogyjöttki?! Te sem leszel matek prof.......

    Írás: Hűazannyaezderonda........radír 3 sor (az 5-ből), újraír.....


    LanQiren, még mindig jól jönne az a némító varázs.... :D


    Jövő pénteken mennének a vándortörpök szánkózni a Kékesre, remélem marad nekik hó?!


    Kérek egy citromfű teát.



    AYJM4sR.png

    ava & sig Lara love.png


  • Hát én felsős törpékhez és óriástörpékhez szoktam, de múltkor beküldtek helyettesíteni az elsőbe. Nekiláttak csivitelni, én a nagyokhoz szokott "Csönd, lecsüccs, dolgoz!" -felkiáltással a padhoz szegeztem őket. Később benézett az egyik tanítónéni, hogy mitől van ilyen csönd az elsőben. Csórókra a frászt hoztam, pedig azt hittem, vicces voltam. Meg se mertek mukkanni. Működött a némító varázs. A nagyoknál már nem működik sajna.


    Kérek egy forralt bort!

    Ne barátkozz a Gonosszal! /52. Lan szabály/

  • A némítót a harmadikosokhoz szeretném, de nagyon. :/
    A kicsikkel nem volt gond. Viszonylag csendben dolgoztak. Sőt! Kaptam csoda szép karácsonyi rajzot. :love:
    Aki nem tudta befogni, azt megfenyegettem a szomorúval (szomorú pofit kap az, aki nem viselkedik).

    Van egy negyedikes, aki még mindig nem tudja a szorzótáblát (tavaly egész évben azt kínozták) és tegnap egész matek órán játszott.....Egyébként az az igazi "tanárok álma" gyerek, buta és flegma.....csak tudnám mire?! 8|


    Maradok a citromfű teánál....

    AYJM4sR.png

    ava & sig Lara love.png


  • Editke!!!! Ébresztőőő!


    Hol van már megint ez a némber?! :/


    Biztos megint valahol csavarog.......Akkor marad az önkiszolgáló rendszer.

    Kivételesen egy pezsgőt kotrok elő a hűtőből.....legyen orosz.......;)


    Remélem jön valaki és segít meginni.....:saint:


    Átjutottak a beragadt accjaim!!!! Yeeee!!!! 8)

    AYJM4sR.png

    ava & sig Lara love.png


  • Jó reggelt, jó reggelt!

    Hej, hogy az a.... Úgy látom LadyM-hez nem csatlakozott senki, így egy pár korty után tovább állt.

    Viszont Editke látom nem hagyta sokáig levegőzni a pezsgőt, miután Lady távozott. És mi van még ott az asztal alatt? 1-2-3. Szép termés pezsgőből Editke!
    Most meg az asztalra borulva hortyog, mint valami rossz vadmalac...

    Kirúgom alóla a széket, hátha a gravitáció segít felébreszteni (mert én hozzá nem nyúlok). :D

    Siker... De bár ne lett volna... ÉdesJézus! Ahogy feltápászkodik.... A haja mint a szénaboglya, a szeme vérágas, a tányéralátét beleépült az egyébként sem túl selymes arcába...

    Jajjj maga UtánozhatatlanRégiSemmitnemváltozóKocsmároshelyettesítőMiféle - menjen, szedje magát rendbe.... És a fogmosással kezdje, mert rosszul leszek.... <X
    Igen, igen. Jól látja.... Én vagyok az a Bár-kából. Tudom, igen, kicsit kevesebb a hajam... De magához képest hozzám még kegyes volt az idő.... :D Na menjen, menjen, ezt itt megcsinálom inkább én, csak ne lábatlankodjon itt, mert csak akadályoz!

    Na végre - megszabadultam tőle.

    Gyorsan rendet rakok, letörölgetem az asztalokat, egy gyors felmosás után már pattog a tűz a kandallóban.

    Teszek fel kávét, amíg elkészül, egy pari robog a pékségbe croissantért.


    Én meg rágyújtok a teraszon...

    c5f3adf8907a18e5061ff377eca460f6.jpg

    >

    Edited once, last by Jps_ ().

  • Szép napot! Üdv Jps!


    Rég láttalak a kocsmák táján......


    Ebédre csak beestem......a reggelire szánt péksütiből egyet lenyúlok, mellé jöhet egy forró tea. Hideg, nyálkás, ronda idő van felénk.....


    Editke! Maga meg hogy néz ki?! Ahogy látom kutyát harapna szőrével....

    Az a szerencséje, hogy csak az én pezsgőmet itta meg és nem sipka készleteire rabolt rá....:rolleyes:

    AYJM4sR.png

    ava & sig Lara love.png


  • Jaj, ne ijesztgessetek, hogy vki lenyúlja a serem...meg mondjuk próbálja csak meg.....

    Editke ilyen suttyó, nem kell vele foglalkozni itt.

    A felmosást köszönjük, hát igen, fosztogatni most úgysem tudsz, foglald el magad itt, Jps :D amíg 500nyersiket elhozol innen-onnan :D

    bocsánat, :)


    no sert és egy kis páleszt a sarokba, meg egyet annak, aki csatlakozik hozzám

    "...az embernek ne legyen túl sok igaza, ha a nevetőket a maga oldalán akarja látni"

    ( Friedrich Nietzsche )

  • Kivételesen egy pezsgőt kotrok elő a hűtőből.....legyen orosz.......;)


    Remélem jön valaki és segít meginni.....:saint:


    Átjutottak a beragadt accjaim!!!! Yeeee!!!! 8)

    Pezsgő? Orosz? Ahhmm az a kedvencem.....jöhet :)


    De jó neked Ladym,én még mindig ott dekkolok myn ......lassan magányosan:(

    De páran már átjutottak közülünk is....teljes haladás.................jövőre csak megleszünk:D

    Dy3y8Ko.png

    A lehetetlen csak a fejedben létezik...


    Sig & Ava by Lara

  • Szép estétÍ!

    Jövök, mert már tele a fejem mindenféle okossággal reggel óta.
    Mit hogy 500? Szigeten belül megy a 2000 is - 4 csanakom megmaradt. :D

    Ha ser, akkor barna kruso, a pálinka meg legyen mellé ágyas birs...

    A következő kört Te töltöd Sipka ! Hozhatod a házi törkölyödet, kirúgunk a hámból... ;)

    c5f3adf8907a18e5061ff377eca460f6.jpg

    >

  • Méghogy én hozom? naszép..majd szerzünk (amúgy a törköly az utolsó nálam...az a hamármuszájnincsmás)....mondjuk én serből is világosat, de jóvan, szerzek, egyefene, igyál velem egyet, amíg nem jönnek haza a hajóid :)


    és egy kört még mindenkinek

    "...az embernek ne legyen túl sok igaza, ha a nevetőket a maga oldalán akarja látni"

    ( Friedrich Nietzsche )

  • Akkor összekevertem a Hölgyeket...
    Mea culpa....


    Akkor Ercsa -nak van törkölye... Kérjünk Tőle! ;)

    Gondoltam, hogy világos.... Mindig a szőkék.... :D

    Na egyébként meg ha addig iszunk, akkor már 10 napja lassan csatak részegek lennénk...
    Régen bírtam én, de már azért ilyen tivornyára nem vágyik se a fejem, se a gyomrom... <X

    Akkor Sipka nak ágyas birset a szöszije mellé Ercsa -nak meg a törkölyt....
    Bújjunk el a kocsma sarkába, hagyjuk az Úri Hölgyeket pezsgőzni.... ;)

    c5f3adf8907a18e5061ff377eca460f6.jpg

    >

  • Zsuccum, nálam még csak félsiker van......a vezetői accom még javában ny-n. A lambis szabadult ki és még pár, amire vigyázok.....

    Szóval lelkesen várom mikor lehet költözni.....


    Mindjárt intézem Sipka készleteit (majd van olyan őrzött accom, ami simán tudja fizetni a kiadásokat ;) ).


    Legyen még egy üveg orosz, Zsuccu jössz? 8)

    AYJM4sR.png

    ava & sig Lara love.png


  • hm.. ha valaki a törkölyömet szeretné, nagyon szépen kell ám kérnie :)

    És mivel én is szeretem a pezsit, mindenkinek fizetek egyet :)

  • Sziasztok!


    Én meg annyira nem szeretem a pezsgőt. Unokaöcsém szülinapi bulija volt, ott volt egy alkoholmentes Tokaji. Mindenki találgatta, hogy milyen ízű, mindenki mást mondott.

    Pezsgőből csak alkoholmentest! És lehetőleg valami noname-t. Esküvőnkön, az anyakönyvvezetővel olyat ittunk, hogy utána mindenki szaladt: ez most tényleg alkoholmentes?

  • Szép estét!

    Úgy döntöttem, hogy befejezem a több hónapos okosodást - már sokkal többet nem tudnék tenni a helyzetért, így végeztem.
    Majd holnap kiderül mennyire volt elég...

    Ercsa - szépen tudok kérni, de azért CsizmásKandúr szemeket ne várj tőlem... :D
    Inkább hozok a saját pihengetős sétálósomból (azt még tudja itt valaki, hogy milyen és mi az?) és megkínállak belőle.
    Hátha visszakínálsz a törkölyből... ;)

    Egy kis házi sajttálat dobok össze mellé (épp ma reggel érkezett juhsajt, juhgomolya, chillis sajt, meg egy kis parenyica).
    A húsimádók kaphatnak mellé házi sonkát is.

    Magamnak egy barna krusót a páleszek mellé...

    c5f3adf8907a18e5061ff377eca460f6.jpg

    >

  • Reméljük sikerrel jársz a vizsgán. ;)


    Ágyas meggyes=sétálós ;)

    Hm......rólam el tetszett feledkezni...:S


    Én elkészültem 2 újabb manóval. Eredetileg 2 manót szántam a bánya dekorációjának, azóta sikerült még 4 tesót készíteni nekik. :saint:


    Sajtok, sonka, friss puha kenyérrel jöhetnek.


    Inni bort illene......:/

    AYJM4sR.png

    ava & sig Lara love.png


  • Mihez mi illik? Ami jól esik! 😉

    Bár láttam már somlói mellé Egri Bikavért kérni. Ott azért én is pislogtam. 😂 De a Hölgyek a legnagyobb élvezettel fogyasztották.


    Akkor LadyM neked egy száraz fehéret a csemegék mellé. Nem feledkeztem meg Rólad sem. 😉 Manó papír vagy textil?


    Reméltem, hogy emlékszel még a sétálósra.... 😉 Töltök egyet Neked is, amíg várjuk a törkölyt...

    c5f3adf8907a18e5061ff377eca460f6.jpg

    >

  • Textil.....a manó. Mindjárt küldök képet róluk pofakönyvön.


    Az édes fehéret jobban szeretem.

    Nem vagyok egy nagy borissza, de a bikavér nem vörös husi párti?


    Nanááá, hogy emlékszem......anno nem kevés fogyott belőle a kocsmádban. ;)


    AYJM4sR.png

    ava & sig Lara love.png


  • Zsuccum, nálam még csak félsiker van......a vezetői accom még javában ny-n. A lambis szabadult ki és még pár, amire vigyázok.....

    Szóval lelkesen várom mikor lehet költözni.....


    Legyen még egy üveg orosz, Zsuccu jössz? 8)

    Na én is valahogy így állok....egyik itt a mások ott:(

    Persze,h jövők hisz ez a kedvencem;)

    Textil.....a manó. Mindjárt küldök képet róluk pofakönyvön.


    Az édes fehéret jobban szeretem.

    Arra a manóra én is kíváncsi vagyok :!:

    Jöhet az orosz, de a Törley édes is :D

    Dy3y8Ko.png

    A lehetetlen csak a fejedben létezik...


    Sig & Ava by Lara