Kocsma az ELIT Macskájához -- és az Ex-Teamhez

  • Szépet!


    Az őszi törpementes nap egész jól telt. Hátráltató tényező volt az a "néhány" mester, akik ismételten felforgatták a középső tárna nyugalmát.

    A délután igazi meglepetést tartogatott. Trollföldéről hazajött gyerekkori énem másik fele, imádott barátosném és meglepett egy halom trollföldi hacukával. Kissé szúrósak, de nagyon melegek.

    Hab a tortán, hogy kedvenc vulkánomból is hozott egy aprócska darabot.:love:



    Kérek egy teát.......a náthám ragaszkodó.....


    (Hogy lehet érmét dobni a zenegépbe?)


    Már teljesen kikupálódtam kultivátor fronton (film (50 rész), rajzfilm (3. évad 3. részig), könyv (mind az 5 kötet) kivégezve).

    AYJM4sR.png

    ava & sig Lara love.png



  • Már teljesen kikupálódtam kultivátor fronton (film (50 rész), rajzfilm (3. évad 3. részig), könyv (mind az 5 kötet) kivégezve).

    A donghua (rajzfilm) erősen át van írva, néhol azt se tudtam, miről beszélnek. De nálam is kipipálva a 3. évad is. A könyv 4-5. kötetét rejtegetem a lányom elől, még fiatal hozzá. Inkább nem meséltem el neki, miről szól. De ilyen ez, az ember megnéz pár részt a soriból, és mindent olvasni/látni akar. Viszont ennek köszönhetően már kezdek egészen jól beszélni kínaiul. :D


    Kérek egy teát, most mellőzöm az alkoholt.

    Ne barátkozz a Gonosszal! /52. Lan szabály/

  • A bányában néha magyarul sem értenek a törpék. Lehet nekem is a kínaival kellene próbálkoznom? :/


    A 4-5. kötet?! Nos....hmm......;)

    Egyébként a könyv segít megérteni a sorozat néhány elemét. Szóval azt hiszem azt is újranézem.


    Egy tea nekem is jöhet. Noha én nem vagyok Lan.....;)

    AYJM4sR.png

    ava & sig Lara love.png


  • Lassan nekem is utána kell néznem miről is beszéltek, mert néha kínaiul van;)



    De akkor kérek egy forró teát,kezd a nátha korszak utolérni :(

    Dy3y8Ko.png

    A lehetetlen csak a fejedben létezik...


    Sig & Ava by Lara

  • Kocsma ez, csak kultúrkocsma :)


    Kérek is egy kávét meg egy gyógykombót, vmi tuti van a levegőben :) (ha mást nem, levegő) :D

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Gurat, alapvetően nem vagyok alkohol pusztító. Épp ezért állandóan kilógok a társaságból. :(


    Gro, a covid mellé vegyük még a remek időjárásunkat. Reggel -1 fok délután +17......aztán találd ki, hogy mit vegyél fel?! Mondjuk az új kedvenc pulcsim ebből a szempontból nagyon nyerő.....valamit tudnak az izlandiak, ha mást nem gyapjú pulcsit kötni. ;)
    Egyébként én magam a Bükkben hűltem meg a múlt héten, ezért iszogatom a szokásos Laudesem.


    Lan mester, halkan megsúgom, hogy a nagy hálón pdf formátumban fent van minden kötet és letölthető. Én magam is ebben a verzióban olvasgatom. ;)

    AYJM4sR.png

    ava & sig Lara love.png


  • A bányában néha magyarul sem értenek a törpék. Lehet nekem is a kínaival kellene próbálkoznom? :/


    A 4-5. kötet?! Nos....hmm......;)

    Egyébként a könyv segít megérteni a sorozat néhány elemét. Szóval azt hiszem azt is újranézem.


    Hát nézd! Áprilisban becsekkoltam egy online kínai tanfolyamra, júliusban letettem az 1-es szintű nyelvvizsgát 98%-ra. A sori megtanított egy csomó dologra, amit a többiek nem tudtak még. Oké, WW nevű SGO-nkat kivéve, ő 100%-ra nyomta le a vizsgát. Decemberre valószínűleg menne a 2-es, de nem 100%-osra, szóval várok márciusig.

    Minap rám írt egy elborult elméjű rajongó kínaiul, és meg akart győzni, hogy ő Wang Yibo. Nem hittem neki, de már élveztem, hogy ezt kínaiul mondom el neki a cheten.

    És igen, a könyv sokat segít, bár a jellemek a sorozatban azért visszafogottabbak, különösen, ami Wei Wuxiant illeti.

    A végét kicsit megkeverte a cenzúra, mert szerintük nem maradhattak együtt, de a japánok sorrendbe rakták a jeleneteket, nekik köszönhetően tudjuk, a vége főcím eredetileg a a vízesésnél szólal meg, ahol kettesben állnak, és úgy is maradnak. Eszében nincs Wei Wuxiannak elhúzni, nem evett meszet. :) A könyvben ez legalább egyértelmű :D


    Na jó, ma jöhet egy Császár mosolya. A csapos tudja, hogy szeretem. :D

    Ne barátkozz a Gonosszal! /52. Lan szabály/

  • Qiren mester, csak nem...? Mintha császár mosolyát értettem volna...


    Azért a kínai nálam is csak hsk1 szinten lett száz százalékos :D A mostani órákon csak nézek, hogy mi a túró van... XD

    Viszont feldolgozásból van még manga (manhua), audio dráma és természetesen játék is :D De ezek még nekem is hátravannak. Lehet, hogy megyek, és újranézem (nyolcadszorra) a sorit... :D


    Csatlakozom a mesterhez egy Császár mosolyára!

    :saint:Ne barátkozz a gonosszal!:evil:


    Guǎn tā xīxīrǎngrǎng yángguāndào, wǒ piān yào yītiáo dúmùqiáo zǒu dào hēi!

    Kit érdekel a széles, zsúfolt út? Én a saját utamat követem a keskeny pallón, amíg véget nem ér a sötétben.

  • Lan Wangjit nehezen lehetne visszafogottabbnak ábrázolni (oké, van amikor "vadul" kissé, de azt úgyis kihagyták). Azt hiszem ő az a szereplő, aki simán vinné a legjobb póker arc díjat. Természetesen a bácsikája után, aki néha kihord lábon pár agyvérzést ifjabb Lan úrfi miatt.


    Iszogatom a teámat és olvasom tovább a könyvet (másodjára).....^^

    AYJM4sR.png

    ava & sig Lara love.png


  • Hajaj.......gyors leszek mert tényleg fertőzést kapok ....de nem vírust ;)


    Kávét mert mindjárt mennem kell melóba.

    Dy3y8Ko.png

    A lehetetlen csak a fejedben létezik...


    Sig & Ava by Lara

  • Gro számára a kínai továbbra is totál kínai marad :D

    Bár néha hasznos lenne, amilyen gyakran kínaiak (akik sokszor nem hogy magyarul, még angolul sem tudnak) jelennek meg a munkahelyen :S


    A Lan klántagoknak Császár Mosolya rendel (ha jól gondolom mehet bele az erős paprika is nektek... jó sok) :D


    Én maradok a jól bevált kávémnál, kiegészítve egy gyógykombóval :)

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Tuti van. De ha nincs akkor ráírom a bögrére, hogy Made in China (vagy a tejhabba belerajzolom, ha egyszer elvégzek egy baristaképzőt) :D


    Jöhet még egy kávé. Kopi pedig vendégem egy őszilére, remélem jól sikerült a találkozótok :)

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Jöhet még egy kávé. Kopi pedig vendégem egy őszilére, remélem jól sikerült a találkozótok


    Ó, köszönöm! :) Az jól is jön, mert Amon segítséget kapott és elitták elölem a készletet! :))


    Jó volt kicsit beszélgetni. Az Ika nem túl sokat került szóba! :) De így is alig akartuk elhagyni az éttermet.

  • Sziasztok!


    Jöttem kicsit iszogatni ,mert eléggé borús a hangulatom :(...de majd lesz jobb is:!:


    Kopi irigykedek,jó volt nektek.


    Na megyek pihengetni....majd 1x talán benézek.

    Puszi mindenkinek.

    Dy3y8Ko.png

    A lehetetlen csak a fejedben létezik...


    Sig & Ava by Lara

  • Most, reggel korán én is kávézom inkább. Kínai kv van? :D Mert akkor legyen olyan...

    Létezik. Így írják: 咖啡, és így ejtik: kāfēi.


    Csatlakozom, én is kérek egyet.


    Nekem termékeny hétvégém volt, egy teherautónyi ruhát és játékot osztottam szét rászorulók között. De a kāfēi rám fér most. :)




    Ne barátkozz a Gonosszal! /52. Lan szabály/

  • Nálam már kedden kezdtek gyűlni a sötét felhők, azt tudtam, hogy az egyik törpeőr ráhúz még egy hetet a bányaszünetre és részben nekem kell beugrani helyette a törpenevelésbe. Azt is tudtam, hogy lesz kórus próba reggelente a dalos törpéknek, pénteken a táncos lábúak miatt lesz plusz feladat... Szóval volt elképzelésem a hétről. DE...kedd reggel jött egy hír az előző bányámból, ami teljesen ledöbbentett, majd jöttek a hírfoszlányok..... Este felhívtam egy régi kolléganőt, hogy tisztázzuk a dolgokat és egyre sötétebb lett az a bizonyos felhő.

    Csütörtök reggel hatalmas sötét fellegek jelentek meg az égen. Egész nap szakadt az eső, az égiek a régi bányásztársakkal és velem együtt siratták az egyik társunkat.......;(


    Maradok a muskotálynál......

    AYJM4sR.png

    ava & sig Lara love.png