Kocsma az ELIT Macskájához -- és az Ex-Teamhez

  • üdv,


    A multi a legtöbb szerveren engedélyezett, legalábbis tiltás nincs rá.

    Team.. hm.. Lorovuson kívül max Gurat ténykedik itt is, nem elég neki az ogame :D lehet, h munkát kéne adnom neki és elvenni Tőle :D


    üdv, T.

  • Már azzal hogy írtál ide és nem kértél semmit a kocsmárostól melót adsz nekem, hogy figyelmeztesselek, itt fogyasztás kötelező, ha már betértél :D

    De most még szerencséd van, mert meghívlak egy pohár borra :)

  • Már azzal hogy írtál ide és nem kértél semmit a kocsmárostól melót adsz nekem, hogy figyelmeztesselek, itt fogyasztás kötelező, ha már betértél :D

    De most még szerencséd van, mert meghívlak egy pohár borra :)


    csak teszteltem a figyelmedet.. a borodat odaadom a helyi alkesznek, én egy whiskey-t kérnék ;)

  • Nekem is van multi accom - a szerver összevonások miatt

    DE

    Szabályosan


    Amiről én beszélek az, hogy már nem szigeteket, egész egész sziget csoportokat látok 1-1 fő acc körül multikkal körülvéve - sőt ezek már akkorára nőttek, hogy szétszórják csoda rontó mobiljaikat illetve legújabb taktikájuk a cápázás és összességében naponta 1-200 ilyent indítanak /1 törő 6 hordozóval/ heteken keresztül.

    Az ilyen függőség már betegség , azt tudom... mégsem gyógyteát, hanem kumiszt kérek az ilyen "játékosoknak"

    ÉS

    Forralt bort a Népnek.



    Ps:

    Szóval akkor Teamnak kampeca - magunkra maradtunk, eljött a féktelen csalók korszaka

    ÉS

    Ez már a vég - szerintem...

  • Szia Opi!


    Igen, a vég! Közeleg! De nem a Team hiánya miatt! A GF hozzáállása indította el. No meg az, hogy okostelókon kismillió korszerűbb - vagy csak más - játék is tolható. Az Ikariam meg leginkább számítógépen játszható.

    A legtöbb játéknak az is a hibája, hogy akik az indítás környékén kezdenek, jól haladnak.De aztán pár év múlva aki csatlakozik, nem éri, nem érheti utol az élmezőnyt. És nincs "felzárkóztatási" program. Ahol bizonyos pontszám, fejlettségi szint körüilek kapnak csak segítséget. Ezért az új játékosok esélytelenek. (OK, a szervernyitások ezt valamennyire az Ikariamban ellensúlyozták.)


    A multik meg... :)

    A szabályos keretek közti 10 játékkal mindenki azt csinál, amit akar. Nincs rá szabály. Nincs korlátozás a flottakapcsolaton kívül. Senki nem mondhatja azt, hogy a másik ne csináljon ezt-azt, mert én sem csinálom, mert nem akarom, vagy nem érek rá, esetleg eszembe sem jutott. Nincs mérce. Szerintem nem is lehet. Ha nem csal, akkor kihasználja a lehetőségeket. Ami lehet, hogy nem tetszik másoknak, de nem kifogásolható, nem szankcionálható - akár van Team, akár nincs.


    No, akkor erre igyunk!

    OK, arra is! :)

  • peace,


    Multi accountok


    Lehetőség van arra, hogy egy játékosnak több accountja legyen egy szerveren. Ezt egy játékon belüli opció használatával be kell jelenteni. Az ilyen accountok között semmiféle közvetlen kapcsolat nem lehetséges. Ezen szabály megkerülése más játékos(ok) bevonásával sem lehetséges.


    ez így ennyi.. :)


    azzal maximálisan egyetértek, h többszörös multival rendelkező accountok tulajdonosai nagyon szeretnek játszani ( más szavakat még egy kocsmában se ejtenék ki :D ).. de mivel nem igazán van rá aktív ellenőrzés, illetve gondolom itt is ki lehet játszani, így sok mindent nem tehetnek a szabálykövetőbb játékosok..


    Az Ikariam meg leginkább számítógépen játszható.


    Meg az ogame- és bf is.. kb mindegyik online játéka.. pedig ma már az okostelefonos játékok az előrehaladás mutatják.. meglátjuk, h a jövő év hoz-e valami pozitív fejlesztést..


    Sajnos, itt is az a tendencia megy, h csak új szervert nyitnak, de a régieket nem vonják össze.. :(


    A sok negatív mondatom miatt keverj egy "ház specialitása" innivalót, bármit is takarjon ez :)

  • Ogame azért mindig (is) ment mobilról. De az sem segít rajta....Nem ez a fő gond, hanem hogy másra van igénye a mai játékosoknak.

    Ezért iszom én valami tisztát... pl vizet :D

  • Már azzal hogy írtál ide és nem kértél semmit a kocsmárostól melót adsz nekem, hogy figyelmeztesselek, itt fogyasztás kötelező, ha már betértél :D

    De most még szerencséd van, mert meghívlak egy pohár borra :)

    Igazából mióta új fórum van, nincs kocsmaszabályzat, így nincs is mit megszegni. (Az új fórumon még kocsma sincs elvileg, -- meg amúgy is a járvány miatt kocsma nem csak fű alatt működhet, úgyhogy kérlek ne szóljatok az operatív törzsnek) :D Persze a kocsmáros - már ha épp nem szellem - jó néven veszi, ha az ide betérő vendégek fogyasztanak is :)


    Trockij, hát a kocsma specialitása a gyógykombó (forró citromos tea + C-vitamin + Béres-csepp), ezt most a járványra tekintettel igény szerint örömmel kiegészítem D-vitaminnal és bármi egyébbel.

    Ahogy elnézem, mostanában a pálmafás koktél is specialitás lett. A szellemkoktélt nem ajánlom, annak valószínűleg nincs túl jó íze.


    A kihalást egyértelműen a GF indította el a nemtörődöm hozzáállásával, csak hogy finoman fogalmazzak. A team lelépése mondjuk tuti nem segített a helyzeten, de hát evvan. Most a covid miatt amúgy van dolgom :)


    Nekem szerencsére sikerült szabit kivennem így karácsony előtt, úgyhogy most kis nyugi van és remélhetőleg karácsonyig már megúszom a covidot. Utána meg kevésbé érdekel, csak éljem túl ha véletlenül elkapnám :D


    Egy kávét kérek és mindenki a vendégem gyógykombóra.

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Nekem szerencsére sikerült szabit kivennem így karácsony előtt, úgyhogy most kis nyugi van és remélhetőleg karácsonyig már megúszom a covidot. Utána meg kevésbé érdekel, csak éljem túl ha véletlenül elkapnám :D

    Azért reméljük nem kapod el, mert az kellemetlen lenne. Szólj, ha esetleg történik veled valami! ;)


    Groovelandnak lekváros kenyeret kentem, itt hagyom, hátha megeszi. :P


    Magamnak meg egy sört!

    3W7KJrl.png

    Köszönöm Lara :love:

    hu.gif

    Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

  • megnyílt az új szerver, hephaistos névre hallgat :D:D:D:D:D:D:D


    sört mindenkinek8o

    Nahh végre - alig vártam

    Fogjatok le mert rohanok regizni..


    A multik meg... :)

    A szabályos keretek közti 10 játékkal mindenki azt csinál, amit akar. Nincs rá szabály. Nincs korlátozás a flottakapcsolaton kívül. Senki nem mondhatja azt, hogy a másik ne csináljon ezt-azt, mert én sem csinálom, mert nem akarom, vagy nem érek rá, esetleg eszembe sem jutott. Nincs mérce. Szerintem nem is lehet. Ha nem csal, akkor kihasználja a lehetőségeket. Ami lehet, hogy nem tetszik másoknak, de nem kifogásolható, nem szankcionálható - akár van Team, akár nincs.

    Szia!

    Olyanról beszélek ami már beteges - egész sziget csoportokat, több TUCATNYI accot birtokló, betegesen függő csalókról

    Akik rontják a játékot - konkrétan az multikat is erre használják

    Látni...



    MÁS

    Tényleg kellene pár fejlesztés - és modernizálás.



    Nahh

    Karácsonyi menüket megosztotok velünk? A kocsma specialitása is érdekelne ...


    Hmm

    Legyen akkor gyógykombó - én is azt kérek

    ÉS

    Forralt bort a Népnek!

  • Köszi a lekváros kenyeret Sajti és nem tervezek megbetegedni, ha eddig kihúztam már egy darabban, remélem karácsony végéig már legfeljebb az interneten látok csak koronavírust :D , de ha kell a hamburgeres koronámat továbbra is kölcsönadhatom :P



    Trockij hát igen, ha követném a "dögöljön meg a szomszédé is" hozzáállást, akkor most boldogabb lennék. De én inkább a "nekem jó ha a szomszéd tehene kiváló egészségnek örvend"-elv híve vagyok :)



    Hát Opi, aki karácsony helyett egy sokadik új szerveren gyártja épp a 100. multiját, hozzá a 100. eldobható e-mailt és (gondolom) éppbénázik valami kalózscripttel, annak kedves egészségére.

    Boldog ember lehet, akinek az nyújtja az örömöt és a prioritást, hogy egy halott játékban csalással megpróbál top1 lenni -- kicsit sem kiégett szöveg, ahogy így elnézem :D


    De ha már Hephaistos, legalább minden szigetre kohót tettek? Annyira mondjuk nem érdekel, hogy megnézzem magamnak :P


    Hát Opi, nálunk halászlé lesz a menü. Lesz még sült hús, húsleves, kacsacomb, meg egy csomó zöldség, párolt alma ilyesmi. Nálunk mindig van a családban valaki, akinek nem jó a könnyűvegyes étrend. (bár ebből karácsonyra max. a vegyes igaz) :D
    Mondjuk most a járvány miatt kis létszámmal leszünk, úgyhogy nem kell tej- és tojásmentes menüt is prezentálni.

    Meg persze egy csomó süti. A ház specialitása a mustáros tallér, a kocsmáros sütötte ;)

    De van még vaníliás kifli, természetesen mézeskalács, meg minden amit még a főszakács nem mond vissza mert már elege lesz :)


    Egy dupla kevét kérek, kevés alvás jutott ma éjjelre (mit is keresek én itt ilyen korán??)

    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

    Edited once, last by Gro ().

  • második napra már meglettek a tömött szigetek, sőt még a 17-es prémiumhelyek is elfoglalva :D:D:D:D:D:D


    tatra teát mindenkinek :P

    Edited once, last by rettenet ().

  • Tévedés. Engedélyezett a multi, amennyiben szerverösszevonáskor, vagy már létező acc egyik szerverről másikra költöztetéskor leszel úgymond több accos. De az accjaidat össze kell kötni IP megosztással, és nem lehet az accjaid között flotta kapcsolat. Semmilyen. Amennyiben bármi szabálytalanságot követsz el, akkor igen fájdalmasan tud érinteni a büntetés.

    A team tagoknak utánalehet nézni :)

  • második napra már meglettek a tömött szigetek, sőt még a 17-es prémiumhelyek is elfoglalva :D:D:D:D:D:D


    tatra teát mindenkinek :P

    Erre most mit mondjak? Hogy :DDDDD ? :D


    Gurat a szaloncukrot köszönjük. Én egy gyógykombót kérek mellé kávéval.



    Uff! Én beszéltem! :)

    🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺


    "Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

    "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

    Merániai János, esztergomi érsek (1213)

    //John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

  • Hát Opi, nálunk halászlé lesz a menü. Lesz még sült hús, húsleves, kacsacomb, meg egy csomó zöldség, párolt alma ilyesmi.

    Ne máááá :D

    Dettó ez lesz nálunk is - meg rántott hal (még nem tudom milyent veszek, mert frissen veszem mindig) és lazac steak.

    No meg a sütik - az nem az én reszortom ;)

    Teját kérek tellyel - amúgy angolosan.

    ÉS

    Sört a Népnek:!:


    PS:

    aki karácsony helyett egy sokadik új szerveren gyártja épp a 100. multiját, hozzá a 100. eldobható e-mailt és (gondolom) éppbénázik valami kalózscripttel, annak kedves egészségére.

    Boldog ember lehet, akinek az nyújtja az örömöt és a prioritást, hogy egy halott játékban csalással megpróbál top1 lenni

    Egyetértek:thumbup:

  • Tévedés. Engedélyezett a multi, amennyiben szerverösszevonáskor, vagy már létező acc egyik szerverről másikra költöztetéskor leszel úgymond több accos. De az accjaidat össze kell kötni IP megosztással, és nem lehet az accjaid között flotta kapcsolat. Semmilyen. Amennyiben bármi szabálytalanságot követsz el, akkor igen fájdalmasan tud érinteni a büntetés.

    Kac-kac kukac ^^:D^^


    Mondom TÖBB tucatnyi multi acc ténykedése LÁTSZIK amint egész sziget csoportokat foglalnak el

    Tudom... nincs rá bizonyíték - vagyis csak a Team nem látja (hivatali vakságból adódóan)

    Mondjuk csak annyi, hogy

    1. Nem életszerűen játszanak /rejtek sehol, védelem nullához konvergál, több éves accok és kevés a pontjuk, bor szinte sehol stb/

    2. Városaik neve Polisz, Polisz, és Polisz

    3. Zavarba ejtően egyformán vannak építve

    4. Egy bizonyos sorrendben lépnek be a játékba egymás után, MINDIG egy másik accból való kilépés után pár másodperccel, dinamikusan változó IP-vel.

    5. Az accot ért trauma esetén végig hullámzik a többin is a pálmafa.

    6. Sokszor kalóz pöttyöt nyomkodnak amit meghatározható ritmusban tesznek és kevés számú kedvezményezett viszi el őket.

    7. Bányákat húznak, helyet foglalnak néhány fő acc érdekében - egész sziget csoportokról beszélek ám:whistling:

    8. Olyan számban tenyésztődtek ki, hogy szövetségekbe is tömörülnek /BSZ, EA/ mivel eredeti /E/ szövetségükbe már nem is fértek el

    9. Ennek ellenére nullához konvergáló kommunikáció mellett is összehangolt, bár torz játékra képesek - ennek viszont célja sosem az adott acc fejlődése, játék élménye stb

    No

    Eddig még nem is érdekelne annyira - akinek ez a mániája, az nyomkodjon sokat sok accal. Nem mintha ez nem lenne csalás...?(

    DE

    Mások játékát is szándékosan és terv szerűen rontani kezdték - meg is mondom: Bétán:!:/csak, hogy Ercsának ne kelljen messzire mennie, sokat keresgélnie/ :/

    :thumbdown:Csodát rontanak, és e célból kitöltik a szabad helyeket aktív játékosok szigetein - több tucatnyi acc, több száz mobiljáról beszélek

    :thumbdown::thumbdown: Cápa támadásokat (értsd 1 törő, 6 hordozó) indítanak aktív játékosok városai ellen - napi szinten 100-200 db heteken, sőt hónapokon keresztül./Egyik társam kiszámolta: csak ez a JÁTÉK kb 2-2.5 óra időt igényel naponta/


    Szóval erre kéne gombot varrni Ercsa:)

    MÁR

    HA

    Kérhetem...

    ÉS

    Fizetek egy szemtelenül drága, "nagykorú" palack bort /értsd: legalább 18 éves/ annak, aki végre intézkedni MER e témában


    Ezek után már csak tiszta vizet kérek a pohárba :D

    ÉS

    Forralt bort a Népnek.