Kocsma az ELIT Macskájához -- és az Ex-Teamhez

• Valahogy sejtettem, hogy 4 értesítés rosszat jelent, most megint "magamat" kellett kimoderálnom... X/ :D

Ennek örömére egy üveg bort kérek, meglátjuk, úgy jobb vagy rosszabb lesz-e, ha kettőt látok :)

Ez a zene egész jó :)

Uff! Én beszéltem! :)

🇭🇺 Admin -- Béta verzió | Admin -- Beta version 🇭🇺

"Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

"A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

Merániai János, esztergomi érsek (1213)

//John of Merania, archbishop of Esztergom (1213)//

• Valahogy sejtettem, hogy 4 értesítés rosszat jelent, most megint "magamat" kellett kimoderálnom... X/ :D

Ennek örömére küldeném az Én és én meg az Irén című filmet. :D

Persze, hogy jó. Én nem hallgatok rossz zenét. Kivéve a This is a pent. De ez egy külön univerzum a japán fekete lyuk elején.
    A szám rendkívül kreatív címéhez és szövegéhez hozzátartozik a japánok nem éppen minden kétséget kizáróan rendkívüli angol nyelvtudása, illetve az, hogy általában az egyik első mondat ez, melyet a japán lurkók megtanulnak angolul. Rengeteg gag jelent van animékben ahol a gyerkőc a This is a pen. vagy I am a pen. mondatot bírja kisajtolni magából.

• Ez jó :D

Hát nekem az angolból a "yes" és a "no" volt az első amit megtanultam (meg elég hamar sikerült azt is, hogy a kiejtésüket leginkább úgy lehetne jellemezni, hogy "so random") :D , de hát ízlések és pofonok :)

Egy biztos, Japán egy külön világ. Igazándiból én sokszor nem értem a japánokat, egyszerűen annyira másmilyen a kultúrájuk, életfelfogásuk, meg úgy minden. De az biztos, hogy egy olyan közeg, amit érdemes megismerni :)

Sushit és sakét kérek ennek örömére.

szerk.: Trockij szerintem még lesz elég izgalomban részed :D

Nuttika és Trockij is vendégem egy sakéra (vagy ha így írom akkor már szakénak kéne írnom? fhmp... :/)

"Reginam occidere nolite timere bonum est si omnes consentiunt ego non contradico."

"A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

• Kell neked csavarogni éjnek vadján....... Le is maradsz.....

a csokiról, mert azt megettem. :evil:

(Megyek vissza a páncél verdába a takarómmal.)

Kérek egy pohár vizet.

AYJM4sR.png

ava & sig Lara love.png

• Gro, köszönöm a hosszú írásodat, de nem volt szükséges.. igazából amióta megjelent az ügyeletes "vendégünk", azóta sokkal több emberrel beszélgetek itt, mint amennyivel előtte.. :D ezért jó a fordított pszichológia.. :D

Sajti, köszönöm, viszont ;)

edit: az eleje lemaradt.. Lady.. nem csavarogtam :P célirányosan mászkáltam :D

• Úgy látom Trockijnak már csak a jég kell az itókájából, ha már elfelejtett rendelni a célirányos mászkálása után. :saint:

Maradok a víznél. Folyékony állapotában.

AYJM4sR.png

ava & sig Lara love.png

• Megint lemaradok mindenrol is.. :(

Egy whiskey-t kérnék..

Tessék, hogy ne érezd magad kirekesztve:

(Figyelmeztetés! HANGERŐT TEKERD ALACSONYRA és nem vállalok érte felelősséget :D )

Ismerős volt amúgy a kiscsaj hangja, aztán megnéztem és ő volt aki anno a videóival először megnevettet egy hosszú gyászidőszak után.

Nuttika és Trockij is vendégem egy sakéra (vagy ha így írom akkor már szakénak kéne írnom? fhmp... :/)

Bár én kifejezetten a magyaros átírás ellen vagyok, az akadémia hivatalosan a magyaros szaké formát fogadta el. Alapjáraton egyébként csak mi nyugatiak hívjuk a japán rizsbort szakénak, ők maguk minden alkoholos nedűt így hívnak. Ők nihonsu vagy vasu néven említik azt. Előbbi esetén a japán a nihon, míg a su az alkoholos ital, utóbbinál a va kanjijával a japán dolgokat szokták jelölni, pl. japán stílus.

• Úgy látom Trockijnak már csak a jég kell az itókájából, ha már elfelejtett rendelni a célirányos mászkálása után. :saint:

blőőőő.. nem felejtettem el, de mások se rendelnek mindig :P

ne kötözködj.. :P

a szakét meghagynám holnapra és a videót is.. :D

• Mondanám, hogy a japán nekem kínai és csak kancsi vagyok. Ráadásul nem iszom alkoholt...... Különben is, a víz a legerősebb ital. Elbírja a hajókat. 8o

Uhh.... már a víz is megártott. Ideje lenne aludni. :sleeping:

De kötözködök......erősre ittam magam. :D

AYJM4sR.png

ava & sig Lara love.png

• Ezek szerint megint sikerült nem rendelned :P

Egyébként jókis videó, és a figyelmeztetés ellenére nem is vészesen hangos :) köszi, hogy belinkelted Nuttika, néha jó ilyeneket hallgatni :)

[...]

Bár én kifejezetten a magyaros átírás ellen vagyok, az akadémia hivatalosan a magyaros szaké formát fogadta el. Alapjáraton egyébként csak mi nyugatiak hívjuk a japán rizsbort szakénak, ők maguk minden alkoholos nedűt így hívnak. Ők nihonsu vagy vasu néven említik azt. Előbbi esetén a japán a nihon, míg a su az alkoholos ital, utóbbinál a va kanjijával a japán dolgokat szokták jelölni, pl. japán stílus.

Na ma is tanultam valamit :) tehát ha jól értem, akkor a szaké nagyjából annyit tesz, pia?

És bármennyire vicces, vagy nem vicces, engem néha ezek a túlmagyarosított szavak jobban zavarnak, mintha egy külföldi név/kifejezés/stb. láthatóan nem magyar, de legalább természetesen hangzik és nem agyonerőltetett; bár a szaké esetében még talán jól is néz ki a magyarosított változat - így magyar szemmel legalábbis :)

Kérnék szépen egy nihonsut akkor, Trockijnak pedig három adag vizet. (ha véletlenül megint elfelejtene inni kérni) :P

• Nos, jó reggelt mindenkinek...elnézést kérek a hosszú elmaradásért, és nagyon sajnálom, hogy lemaradtam gro kimoderálásáról :( bár hallottam hírét ;)
    Node viccet félretéve, mindenkinek boldog új évet, szuperek vagytok, akik még kitartotok ika mellett, játszotok itt, és nagyon szeretünk Titeket. S ne hagyjátok, hogy bárki kedvetek szegje, itt meg pláne pár okostojás...Ti már 10+éve ismertek minket is, a játékot is...ugyan, ki is árthatna bármit. Ti vagytok a hősök ;) mindenkinek mindent fizetek, amit kér :)
    én egy pálesszel és egy serrel a sarkomban leszek...ahogy mindig :)
    Ja ...és BA kinyilatkoztatás: nem tiltunk már azért, ha vki nem rendel, de illik a kocsmában rendelni, különben nem kapsz inni máskor, ilyen egyszerű :D
    BA2: remélem mostmár az én nevem is újra lopkodják gyalázkodni, nemcsak groét...ugyanakkora akármik vagyunk ...kezdem magam rosszul érezni enélkül... köszike

"...az embernek ne legyen túl sok igaza, ha a nevetőket a maga oldalán akarja látni"

( Friedrich Nietzsche )

• BA2: remélem mostmár az én nevem is újra lopkodják gyalázkodni, nemcsak groét...ugyanakkora akármik vagyunk ...kezdem magam rosszul érezni enélkül... köszike

ha csendben maradtál volna.. ÉN szóltam :P

( csókolom :* ja, várj.. ezzel már Rád is nyomulni fogok? :P )

mégegykávétkérnék.. :)

• BA2: remélem mostmár az én nevem is újra lopkodják gyalázkodni, nemcsak groét...ugyanakkora akármik vagyunk ...kezdem magam rosszul érezni enélkül... köszike

ha csendben maradtál volna.. ÉN szóltam :P

( csókolom :* ja, várj.. ezzel már Rád is nyomulni fogok? :P )

mégegykávétkérnék.. :)

Trockij keresi a nagy Őt... vagy valami hasonló. A kis Casanova.... vagy Don Juan?

Ki(k)nek adod a kiszavazó showműsorban a rózsá(ka)t?

Szerk.: Mielőtt a kocsmáros sose szolgál ki többet: kizárólag vizet kérnék.

• Kocsmáros akkor is kiszolgál, ha nem kérsz semmit. Maximum a kocsmáros kér helyetted/nevedben italt és könyörtelenül ki is számlázza (+ szervizdíj, ÁFA, meg miegymás), úgyhogy jobb ha mindenki kér italt ;)

Tiltani valóban nem tiltunk ilyenért. Annyira nem vagyunk gonoszak (ja de) :P

Hát, ha itt ennyire megy a társkeresés, azt hiszem, hogy majd felkerül a menüre a piros rózsa és gyertya is, természetesen a piaci ár 101-102-szereséért :D

Egy málnaszörpöt kérek :)

• Te már megint nem kértél semmit Kedves (*Nuttika: a szerk).. így szeretnék Néked ezúton is kérni egy japán bármit.. :D

nekem egy gyógykombót, de csakmertszeretem :)

Hát, ha itt ennyire megy a társkeresés, azt hiszem, hogy majd felkerül a menüre a piros rózsa és gyertya is, természetesen a piaci ár 101-102-szereséért :D

Te tőlem nem kapsz.. :D egyiket se :D

( sajnálom :'( )

edit: ez is moderálva lesz :( :D

€dit by Sipka:
    ha nem is 'moderálva', de valóban szerkesztve egy korábbi moderált poszt miatt, és kiegészítve a félreértések elkerülése érdekében

• Nem is nekem kell a rózsa :P nekem elég ha 100x haszonnal továbbadom :D

Egyébként másnak italt kérni is ér a már nem létező kocsmaszabályzat alapján, lényeg, hogy nőjön a számla és a korcsmáros boldog lesz :)

És mielőtt elfelejtenék inni kérni én is, egy kávét kérek :)