Kocsma az ELIT Macskájához -- és az Ex-Teamhez

  • Szépet!


    Ma is volt minden a bányában, mint a búcsúban.

    Kimeneti vizsgázó nagy törpe, aki a tekercstáramban pihent és készült a vizsgái előtt, míg a társai a Nagy Falut forgatták ki sarkaiból.

    Dolgozat író közepes törpe, aki a múlt heti nagy szintfelmérőket pótolta......

    33 kis törpe, akiknek közlési kényszere van és ezt igen hangosan teszik.

    Sok fáradt és nyűgös felügyelő, akik alig várják már a "nagy szünetet", amikor táboroztathatnak.........

    Napi szinten kell rájönnöm, hogy a törpék nem beton kompatibilisek. Ennek következtében a törpék betonnal való érintkezése némi felhám hiányt eredményezett, amit nem győztem kötözni......


    Pedagógus nap margójára (én nem vagyok szakképzett őr, de hasonlóan érzek):



    Kérek egy nagy kancsó hideg limonádét...........felforrtam a törpe szellőztetés folyamán a beton udvaron. :rolleyes:

    AYJM4sR.png

    ava & sig Lara love.png


    Edited once, last by LadySakk ().

  • Jó reggelt,


    Akkor ha búcsú, kérek egy h...gymeleg sört, egy ragadós vattacukrot, és egy olvadó fagyit.... ;)

    Jah, és egy 3 pálcás moncsicsit.... ^^
    Legalábbis anno régi rémképeim alapján valami hasonló lehet...


    A pedagógus napi videó :thumbup::D:thumbup:
    Megnyugtatlak LadyM, nem csak a pedák tudnak így érezni.... Mi is....
    Csak mi még most kezdjük, de már alig várjuk a szeptembert... 8)


    Bár most én is várom már az iskola végét, csak azt nem tudom, hogy a KisTörpével hogyan tovább....

    Ebbe az iskolába nem hajlandó tovább járni, ami a kisebb gond, de hasonlóba sem akar.

    Ami azért nagyobb gond, mert így lehet 2 év megy a kukába, amit én nem szeretnék...

    Meglátjuk miről sikerül meggyőzni, bár nagyon makacs jelenleg...


    Friss kávék a pulton, irány a tárnák mélye.

    Verőfényes szép napot!

    c5f3adf8907a18e5061ff377eca460f6.jpg

    >

  • Sziasztok!


    Végre van egy kis időm (meg idegzetem) benézni kicsit. Összejöttek a dolgok. Szokott ilyen lenni, de ilyen hosszan..... vagy lehet, csak öregszem... mindegy

    ... már kezd minden a helyére kerülni ... vagy így, vagy úgy.


    Jah! Végre vége lesz a tanévnek is. Egy (két) gonddal kevesebb. Terv teljesítve, nem bukott meg senki idén sem. 8)


    Remélem, most már jön egy olyan időszak, ami kicsit nyugisabb. ...annyi mindent tervezek még .... és semmire nincs időm. Nem tudja valaki lelassítani az Időt? ...mondjátok már meg neki, hogy vegyen vissza kicsit a tempóból! ...minek ez a rohanás?


    Kérek egy erős kávét, mert azért van még mit tenni. Köszi

  • Sziasztok!


    Hát nem nagyon találtam jó filmet,nem szeretem a sorozatot kivéve a koronát,na annak várom a folytatását.

    Jps ha új autót veszel akkor javaslom,türelmesen és nappal :)

    Én már untam a keresgélést és mikorra találtunk egy elfogadhatót ,addigra kezdett sötétedni,

    így megvettük a világ legnagyobb "koszpedroját ". El nem tudjátok képzelni mi minden volt benne.:(

    Ha belül szép és jó,akkor kívül volt roncs és selejt.

    Na de mára már alakul:D,csillog villog és illatos.


    Idő? Na az nekem is kéne Z :!:


    Kitartás Ladym,bár tudom a szünet nektek nem szünet de hátha lesz kis lazítás.


    Egy hűsítő üdítőt mert úgy érzem itt a nyár.

    Dy3y8Ko.png

    A lehetetlen csak a fejedben létezik...


    Sig & Ava by Lara

  • Sziasztok!


    Jöttem, hogy kérjek valamit az angol barátainknak..... de látom már kaptak négyet is! ^^


    Én már csak egy hideg sört kérek! Köszi 8)


    Edited once, last by -z- ().

  • Sziasztok!


    Hu de rég voltam erre és ahogy nézem ti is :(

    Megkezdőztek már a szabadságok?

    Nekem még nem ,majd csak augusztusban ,de már nagyon várom.

    Kivel mi van?


    Egy kávét mert mindjárt meló.

    Dy3y8Ko.png

    A lehetetlen csak a fejedben létezik...


    Sig & Ava by Lara

  • Én most kezdem :)

    Szóval most akkor szünidős kocsmázások lesznek?

    Egy hársfateát kérek....

  • Szép jó reggelt!

    Bárcsak szabi miatt nem lennék, de majd augusztusban remélem, az évi egy hetemet ki tudom venni....
    Legalábbis a család már nagyon készül rá. Én meg nagyon reménykedek, hogy nem járok úgy, mint 2 éve, hogy 2 nap után haza kellett jönnöm...


    A bányában nálunk ilyenkor van a csúcson a pörgés, csak hát vájárokat nem találok. Vagy legalábbis olyat, aki dolgozni is akar, és tud is, olyat szinte soha. Jönnek, egy kis időt itt töltenek, aztán lelépnek (tisztelet a kivételnek) pedig a feladat megkezdése előtt részletes tájékoztatást kapnak mindenről... Már ha épp bejönnek a megbeszélt időpontra az interjúra, mert most is épp várok egyet, aki lassan 15 percet késik - az már nem fog megjönni.


    A harci szekerem kész lett, a számla összege nem lett kevés (több volt, mint amit egy hónapban a bányában megkeresek) de leaglább most jó. Remélem így is marad....

    A LegkisebbTörpével otthon iskola váltás előtt állunk, úgy néz ki sikerült olyat találni, ami mindenkinek megfelel - némi kompromisszium után.
    Remélem be fog válni, de ez majd csak ősszel fog kiderülni.


    Készítek friss kávékat, teákat, egy pocméreg presszó után várom a többi jelentkezőt.


    Szép napot Mindenkinek!

    c5f3adf8907a18e5061ff377eca460f6.jpg

    >

  • Szép napot!


    Egy nagy kancsó limonádét kérek a kedvenc tavirózsa levelem mellé (én magam alatta hűsölök).


    Szabadság?! Van olyan is? :/ Nekem még csak szóbeli ígéretem van rá......majd valamikor augusztusban....:/


    Jövő héttől a legkisebb mini törpéket fogom altatni. Neeem várom. Velük valahogy nem vagyok kompatibilis. :(

    AYJM4sR.png

    ava & sig Lara love.png


  • jobb reggelt,


    Jövő héttől a legkisebb mini törpéket fogom altatni. Neeem várom. Velük valahogy nem vagyok kompatibilis. :(


    pálinkás kenyeret próbáltad már? :)


    szabadság? most volt egy hét pihi, a következő még tervezés alatt :) addig viszont "munka".. :)


    egy kávét kérnék :)

  • Attól tartok feletteseim nem rajonganának a pálinkás kenyér módszerért. :D

    Tapasztalatom szerint. Aki nehezen alszik el, az nehezen is ébred.


    A nyári törpemegőrzés egyik (nekem) kedvenc esete:

    Ballagunk a törpékkel kiállításra, törpenevelő kolléganő elmondta nekik, hogy viselkedjenek normálisan és próbáljanak szépen sétálni az utcán (ne hozzanak már minket kínos helyzetbe), no ez nem ment nekik. "Kissé hangosan, horda módjára" kivitelezték a feladatot. Az egyik Törpilla olyan sikeresen elbambult, hogy telibe fejelt egy kandelábert (jó' van nna, odanőtt, kb. 100 éve.....). Neeeeem neveeet......áááá, dehooogy.....:D


    Kérek egy limonádét.

    AYJM4sR.png

    ava & sig Lara love.png


  • A fagyi nagyon bölcs ötlet. :) Jöhet......mellé egy nagy kancsó limonádé.


    Valamikor majd visszük az egész miniket fagyizni. Ma strandolni voltunk. Hőguta a köbön. 8|

    Meglepetésemre, kezdenek matricásodni. Eddig nem nagyon láttak, múlt pénteken lettem hozzájuk rendelve altatni őket, tegnap már jött az egyik ölelkezni. Ma jött egy egész pici lányka (olyan beszédhibás, hogy minden negyedik szavát értem) szó szerint a nyakamba mászott. Mert ő hízelegni akart.:love:

    AYJM4sR.png

    ava & sig Lara love.png


  • Igen, ez a "rajta lógás" nagyon ismerős. Amikor képesek összeveszni, hogy altatásnál ki mellett zsibbadjak el az apró széken kuporgásban?! :D
    Eddig 6-14 évesek közt voltam többnyire. Nagy váltás a 3-6 éves csapat. Hozzáteszem, a nagyok is imádnak az emberen matricát játszani. A "legidősebb" matricám (még az előző bányámból) 19-20 éves. ;)


    Kérek egy limonádét. :)

    AYJM4sR.png

    ava & sig Lara love.png


  • Reggelt,


    Egy idegnyugtató sétálóst kérek....

    Az hogy van, hogy a vájárok már reggel 5:30 fel tudnak húzni? :cursing:

    A Beutaltak meg 6:00-kor. :D Már 200/120 a vérnyomásom.... Bár nem mértem, de szétvet az ideg.

    Kész vagyok, mint a matek lecke...

    Még két hét a nyaralás... Nyaralás? Azt annak lehet mondani, ha reggel és este is ezzel foglalkozom? A fehér köpönyeges szuperhősök szerint nem csinálom jól. Tudom, csak nem tudom ennél jobban csinálni... Max ha beadom a kulcsot... Na nem úgy, csak a bánya kulcsát a tulajnak.


    Készítek kávékat, az megnyugtat...

    Szeretem nézni, ahogy készül, és jó illattal árasztja el a helységet...


    LadyM - nem is mondtad, hogy átigazoltál egy még kissebb TörpésIntézménybe...

    Vagy hogy kerülnek oda azok a Mazsolák? (esetleg összevont az Intézmény?)


    Na lépek, mert még hosszú lesz a nap...

    Szebbet Nektek!

    c5f3adf8907a18e5061ff377eca460f6.jpg

    >

  • JpsM, néhány évvel ezelőtt a Fővájárok (számomra érthetetlen okból kifolyólag) úgy határoztak, hogy KELL egy miniTörpe megőrző is. Ami tavaly ilyenkor még nagyban épült és szépült (ezt a folyamatot a mai napig folytatja, mert még mindig csak 95%-ban van kész).
    Az előbb leírtakból kifolyólag, most 3-18 éves korig terjed a törpenevelde. Amiben eddig a fentebb leírt módon tevékenykedtem ("Eddig 6-14 évesek közt voltam többnyire. Nagy váltás a 3-6 éves csapat.")


    Halkan megjegyzem, hogy a Fővájárok még egy szintet szeretnének lefele lépni........ Mi nagyon nem szeretnénk. X/


    Jha, közben bővült a "család"..........

    Az úgy kezdődött, hogy néhány éve az egyik szomszédnál jelentősen megszaporodott a bársonytalpú minizsarnokok állománya. Kérdezte is egy másik szomszéd, hogy mi lesz ezzel a rengeteg bundással?! A válasz egyszerű volt: "Majd az élet eldönti." (Éljenek a "felelős" gazdik!!)
    Nos, az élet döntött. Következő évben, az egyik bársonytalpú kismama lett és beköltözött a mellettünk lakóhoz, ahol felnevelt egy csapat utódot. Az azután következőben egy másik szomszédot örvendeztetett meg......Majd tovább vándorolt.
    Igen ám. DE........ Az első helyen ott maradt a lánya és annak a lánya, a következő helyen lakócsere volt és az új lakónak kicsi gyerekei vannak (zavaró tényezők), az azután következő szállásadó lebetegedett, a tavalyi pedig beszerzett egy hatalmas kutyát.
    Száz szónak is egy a vége, Mama cicának el kellett gondolkodnia, hogy vajon hova is kellene idén beköltözni?! Rövid mérlegelés után a mi alsó épületünk padlásán vert tanyát.......... Hurrááááááá....

    Néhány hete egy éjszaka fura hangokra lettem figyelmes (amikor épp nem tudtam aludni és az udvaron bóklásztam). Valami morgott..... =O visszasiettem a szobába a mobilomért, amin zseblámpa is található és elkezdtem kutatni a hang forrását. Nem kellett hosszasan keresgélnem, mert a járda végén felfedeztem ŐT. A Kb öklömnyi (felborzolt bundával), vörös és nagyon morcos, bundás minizsarnokot, épp az egyik termetes szomszéd kandúrt és engem próbált megfélemlíteni. Amikor puffogva ránk fújt (majdnem) megijedtünk ... A kandúr próbált rájönni, hogy ezmiez??? Én meg megkértem, hogy gondolja újra mit is szeretne és inkább húzza be a bundás testét valami jó kis búvóhelyre, mielőtt a nagy kandúr ki nem filézi. Ez utóbbi tanácsot meg is fogadta....:D Néhány nap múlva kiderült, hogy a kis vörös sorscsapás nem egyke. Van még egy szürke és egy fekete alapon vörös foltos tesója is. Amikor a Mama cica előhozta a kis családját én Mártonom, (a magának való 10+ -os, ivartalanított kandúr) 2 napig az elköltözésen merengett, majd úgy határozott, hogy elégedett a személyzettel és marad itthon.

    Szóval most van 5 macskánk..............


    Kissé hosszú lett........kérek egy limonádét. Kiszáradt a szám a nagy mesélésben.

    AYJM4sR.png

    ava & sig Lara love.png


  • Nekünk csak egy ivartalanított volt fiúcica van, lakásban. Csinál munkát mindig :D De nagyon szeretjük! ;)

    Kérek is neki egy kis sonkát (mert azt szereti!),

    nekem meg egy jegeskávét így ebéd utánra.