[KIBESZÉLŐ] Új verzió

• Köszönöm az infokat, sajnos én sem tudok mást, mint amit mondanak a játékosok. Egyelőre tapogatózom, mit lehet, minden tapasztalat érdekel.

Igen, féltem tőle, hogy idegen accokba be fog engedni. Reméljük, ez nagyon gyorsan megoldódik.

Azt tudom, hogy az appok működnek a lobby nélkül a legtöbb esetben. Nem mindenkinél, de akinél nem, ott lobbyval sem.

Gépen én nem látok rá megoldást. De most bármilyen megoldás segítség, amivel a játékosok bejutnak az accjaikba.

"- Jöjjenek gyorsan ég a házam!!!!

- Lelocsolta már vízzel?

- Igen, de még mindig ég!!

- Sajnálom, mást mi sem tudunk tenni."

• Tényleg nem emlékszem, hogy magyar szervereken ilyenre regisztráltam volna

Asklepios

Van ilyen is?

Aztán másik szerverről átvitt acc, szerepel mind a kettőn, rá se merek gondolni, hgy kaptam ingyé egy klón accot vissza, amikor ezekkel se tudok mit kezdeni. Csak nehogy GF kiszámlázza a duplikált át-és visszahelyezést a klónozással együtt :)

A rendszer tényleg nem tökéletes, viszont legalább rohadtul tökéletlen

Ezért nem benneteket hibáztatunk,de ahogy írtad is, köztünk és köztük, Ti vagytok. Mi földi halandóak, akik fizetünk valamiért, ami kicsit túlzottnak hathat, de használhatatlan, mi szeretnénk ismét játszani, elviselve a GF bugok halmazát, mint pl, a StarTrek szindrómás teleportot, aminek következménye, hogy a kereskedelmi egyezmény kb. nem sokat ér, hiszen, anélkül is 1mp-en belül lenyúlják azt, amit a ker.egyezményesnek tettek ki. Tudom, láttam, ismert hiba, ami ha szigorúan vesszük, a játékosok által kihasználásra kerül, hiszen kereskednek és így ezt a bugot kihasználják. Hűű de faramiska volt ez.

Tudom, hogy Ti annyit tehettek, hogy ezt jelzitek és ezt megtettétek. Tehát ismét nem ellenetek szóltam. Csak ha már ismét fórumra jöttem, mert a játék pocsék lett ezzel lobbista izével, akkor kicsit hőbörgök. Még akkor is, ha ezzel senkinek nem lesz jobb. Még azt sem mondanám, hogy jól esik. De akkor is naa. Lehet jobban aggaszt a nem létező klíma katasztrófa, ami tudjuk, hogy létezik, csak egyszerűbb úgy tenni, ahogy a pillanatnyi érdekünk megkívánja. A jövő meg. Az meg olyan távoli, ezért a jövő idő. Ezért kapcsoljuk ki gépeinket és menjünk a természetbe, emeljük a bevethető kétkezi munkások alapjait adó (szja) egyedek számát inkább. Persze figyeljünk a túlnépesedés problémájára is azért. A béke és kozsó hajtincse legyen veletek eme felhős, esős napon is :)

Uff

• Nem gond az, hogy hozzánk fordultok, mert annak idején, már nem is tudom mikor, mi meg ezt vállaltuk, hogy segítünk. Csak azóta a feltételek fokozatosan megváltoztak, sokan közülünk megunták, hogy önkéntes alapon ők legyenek a pofozó babák, távoztak. Nem tudom, mi miért vagyunk még itt, most ott tartok, hogy játékosként is supportolhatnék, nem tudok én se többet, mint ti.

Jogos, ti játszani szeretnétek, nektek azt mondták, ha gondod van, keresd a GO-t, ő azért van. De sajnos a GO ritka állatfaj, lassan kihalóban, ma már nem olyan könnyű gyorsan megtalálni, mert régen volt elég, hogy mindig legyen valaki, most az a pár ugyan többet van, de összességében jóval kevesebb időt tudunk kitölteni a játékra figyeléssel, mert a GO is munkából él, és nem ebből a munkából, mert ezért nem fizetnek. Tehát eljár dolgozni, aztán pihennie is kell, magánélete is van. És addig nincs helyettese sem.

És ha itt van is, azt feleli, oké, gondod van, utánanézek, fogalmam sincs, mit tehetnék.

Az van, hogy aki ezt a remek rendszert összehozta, azzal kapcsolatunk sincs, átadni sem tudom a jó kívánságaitokat, bár nekem is lennének felé. Megkérdezném, mit csináljak a spanyol tesó accjával, ha hozzám került, hogy juthatnék vissza az accomba, és egyáltalán, mit üzen annak, aki játékát elk... rontotta. Jelenleg tehát még postásként sem tudunk funkcionálni, mert nem ismerjük a címzettet.

Annyit tudok tenni, hogy aki hozzám fordul, annak összeszedem a tapasztalatait, általa érzékelt konkrét hibákat, és amellett, hogy ezeket továbbküldöm, és fohászkodom szent Ikaruszhoz, hogy az Utolsó ítélet előtt valaki még foglalkozzon vele, megpróbálom magam kilogikázni, hogy lehetne megoldani a helyzetet, mert mégse várhatunk, míg a klímakatasztrófa eltörli az ikát.

- Lelocsolta már vízzel?

• Látod adtam lájkot :)

Egy ideje tényleg leálltam innen, de most dühömnél már csak a hiteltartozásom nagyobb.

Mondjuk utóbbi egyéni szocproblémó.

Amiket leírtál, a többség, a hőbörgők, tisztában vannak hidd el.

Én nem is lennék alkalmas se Go, se sGo-nak, max. 10% részesedésre az M.lütyesz Zéertében. Azzal kihúznám pár verzióváltást is.

Javaslatot tehetnél? Pólő a napi frissítések reset gombját megnyomhatnák, és mondjuk tesztelhetnék ezt az izét egy éles szimulált környezetben, mondjuk meghírdetve a userek előtt, akik villáskulcsokkal felszerelkezve mennének raparálni azt, aki hibásan működbve, egy kretán dolgot tett az asztalra 10%-os készültségben.

Tehát egy tesztszerver, ahol mindent szabad, amit akarunk, ott lehetne fél óra alatt minden hibát generálni.

• Köszönöm a lájkot :)

Ilyen tesztszerver létezik, vagy létezett. Nem magyar. Régebben azért jött kevesebb, bár nem 0, de a mostanihoz képest lényegesen kisebb mennyiségű buggal a friss, mert ott tesztelték. Már akkor morogtunk, hogy mi lett volna, ha nem tesztelik. Na most kiderült. Ezt van akkor.

Vagy egy nyugdíjas otthon Comodore 64 számítógépein próbálták ki, és ott nem jelzett hibát, vagy főként sehol.

De ha észrevetted, régen a ti véleményeteket és a mienket is jobban figyelembe vették. Ez nem mindig volt jó, mert játékos ötlete volt az aranyfosztás eltörlése, a raktárvédelem, kalózság, a feketepiac, a csodák, stb. De Ilyen dolgokban azért jó lett volna, ha megszólalhatunk, és nem a fejünkre dobják derült égből.

- Lelocsolta már vízzel?

• Az aranyfosztás érdekes volt, sőt az is, hogy számolni kellett, mi kell egy csata megnyitásához, hullámoztatni kellett, hogy ne repüljünk el, akkor ész kelett hozzá, most? Nyomjuk be, legyen egy ráérő, aki 15 percenként indít lángokat, vagy legyen egy álommanós ember, aki kombózik, na az én olvasatomban, ezekhez nem ész kell. Elég fura, hogy gyakorlatilag egy 15 perces köridőben, több veszteséget okot, mint egy nomrális csata során. Ezeket én a gyengék taktikájának nevezem. De már túl vagyok azon, hogy javaslatokat tegyek, ahogy említed is, nem sok értelmét látom.

Kalózkodás: igazából sosem akarták megoldani az alapproblémát, ami a "korlátlan" település még blokád alatt is, ha hiányzik ugye az a bizonyos éptési hely, ami tudjuk melyik kutatás terméke :)

Ezzel egy jól kiépített kalózaccal nem lehet mit kezdeni, ha többen vannak, azza meg értelme se sok.

• Köszönöm az infokat, sajnos én sem tudok mást, mint amit mondanak a játékosok. Egyelőre tapogatózom, mit lehet, minden tapasztalat érdekel.

Igen, féltem tőle, hogy idegen accokba be fog engedni. Reméljük, ez nagyon gyorsan megoldódik.

Azt tudom, hogy az appok működnek a lobby nélkül a legtöbb esetben. Nem mindenkinél, de akinél nem, ott lobbyval sem.

Gépen én nem látok rá megoldást. De most bármilyen megoldáajnoss segítség, amivel a játékosok bejutnak az accjaikba.

Sajnos a telefonos Appok sem működnek.10-ből 9-be nem lehet belépni.Mert kiírja,hogy megváltozott a vezető jelszava.Ha kitöröljük ezért,akkor újra nem lehet regizni,mert ott nem az e-mailos rendszer van.Ráadásul hiányzanak a szerverek.Tehát kuka az egész.Talán kettőbe be tudtam lépni ,valamilyen csoda folytán.Azért csoda,mert magyarázat nincs rá.Hiszen a többi is ugyanott van.
    Vajon javítani fogják azt is?

Edited once, last by nati125 ().

• Az aranyfosztás érdekes volt, sőt az is, hogy számolni kellett, mi kell egy csata megnyitásához, hullámoztatni kellett, hogy ne repüljünk el, akkor ész kelett hozzá, most? Nyomjuk be, legyen egy ráérő, aki 15 percenként indít lángokat, vagy legyen egy álommanós ember, aki kombózik, na az én olvasatomban, ezekhez nem ész kell. Elég fura, hogy gyakorlatilag egy 15 perces köridőben, több veszteséget okot, mint egy nomrális csata során. Ezeket én a gyengék taktikájának nevezem. De már túl vagyok azon, hogy javaslatokat tegyek, ahogy említed is, nem sok értelmét látom.

Kalózkodás: igazából sosem akarták megoldani az alapproblémát, ami a "korlátlan" település még blokád alatt is, ha hiányzik ugye az a bizonyos éptési hely, ami tudjuk melyik kutatás terméke :)

Ezzel egy jól kiépített kalózaccal nem lehet mit kezdeni, ha többen vannak, azza meg értelme se sok.

Igen, sokat adnék, ha még egyszer vívhatnánk egy olyan igazi régi háborút, amilyenek akkoriban voltak. Aranyfosztással. raktárvédelem nélkül a régiekkel, akik még stratégák voltak. Boldog aranykor. :)

Ami a kalózkodást illeti, az elején élveztem. Akkor még lehetett minimális ráfordítással, és némi logikával feljutni a tetejére. Amikor bejött ez a száz accos divat, leálltam. Nem értem, aki csinálja, minek csinálja. Pláne úgy, hogy pici accokkal nem nyer semmit. Ez nem győzelem. Csalással minek?:)

Köszönöm az infokat, sajnos én sem tudok mást, mint amit mondanak a játékosok. Egyelőre tapogatózom, mit lehet, minden tapasztalat érdekel.

Gépen én nem látok rá megoldást. De most bármilyen megoldáajnoss segítség, amivel a játékosok bejutnak az accjaikba.

Sajnos a telefonos Appok sem működnek.10-ből 9-be nem lehet belépni.Mert kiírja,hogy megváltozott a vezető jelszava.Ha kitöröljük ezért,akkor újra nem lehet regizni,mert ott nem az e-mailos rendszer van.Ráadásul hiányzanak a szerverek.Tehát kuka az egész.Talán kettőbe be tudtam lépni ,valamilyen csoda folytán.Azért csoda,mert magyarázat nincs rá.Hiszen a többi is ugyanott van.
    Vajon javítani fogják azt is?

Ez rossz hír.:( Akkor az sem megoldás. Nem tudom, hogy javítják-e. Az appal korábban sem túl sokat foglalkoztak, biztos, hogy most sem az lesz az első, sem a második. :(

- Lelocsolta már vízzel?

• Akkor jelzek egy talán fontos problémát az egész lobbys dologgal. Ha rosszul értelmezem, akkor javíts ki kérlek.

1: Tehát a régi rendszerben lévő 1 mail / 1 accos dolog addig él, amíg nem viszem be egy regisztrált fiókba a többi emailt, mert onnantól már úgy teszi be közös email címbe, hogy ezen nem is tudok változtatni, kivenni stb, mert ha az emailt megváltoztatom a belépéshez, hozzárendeli a többit is automatikusan és mintha mi sem történt volna, megy tovább?

2: Nem tudok onnan kivenni accountot jelenleg ?

3: Ha létrehozok új lobby fiókot egy olyan email címmel, aminek az eddigi accountja már bent vagy egy közösben, az nem jelenik ott meg, és nem is tudom átmozgatni, hogy ne egy nagy gruppen partiban legyen?

4: Itt jön az, ami már talán jogilag is gázos lehet, az pedig az email címek migrációja. A sok fantom vagy valós mailek között lehet és biztosan vannak olyanok is, ami pl. egy családtagé. Eddig ezzel nem sok gond volt, mert ha nem szerette volna a játékos, hogy tudjanak arról, hogy elvetemült módon, még támogatja is ezt a játékot, akkor nem vett ambrót abba az accjába. Így nem ment róla értesítés. Most azonban, ha azzal a címmel nyitott lobby-t véletlen, akkor már sanszos, hogy tudni fogni arról, ami nem tartozik másra. Így viszont olyanok tudhatnak meg róla bizalmas infókat, amikhez másnak nincs köze. Szóval véleményem szerint ez adatvédelmi okok miatt eléggé aggályos így. Jogilag támadható akár a lobby-s dolog (biztos nem én leszek az, aki ezt megteszi, de azért vannak akik majd szembesülnek azzal, mikor a házastárs, élettárs stb számon kéri, hogy a mi ez a pénzkidobás és hát az EU nevű GDPR nevű szörny, azért elég kemény tud lenni ha szabni kell a zsét befizetésre ösztönözni.)

Lehet rosszul látom ezt, de lehet, hogy ez még annál is súlyosabb probléma, mint az, hogy nem tudunk belépni az összes accountba.

Nem egyedül gondolom, hogy egész egy borzasztóan átgondolatlan, és legfőképpen kidolgozatlan fércmunka.

• Igen, sokat adnék, ha még egyszer vívhatnánk egy olyan igazi régi háborút, amilyenek akkoriban voltak. Aranyfosztással. raktárvédelem nélkül a régiekkel, akik még stratégák voltak. Boldog aranykor. :)

Ami a kalózkodást illeti, az elején élveztem. Akkor még lehetett minimális ráfordítással, és némi logikával feljutni a tetejére. Amikor bejött ez a száz accos divat, leálltam. Nem értem, aki csinálja, minek csinálja. Pláne úgy, hogy pici accokkal nem nyer semmit. Ez nem győzelem. Csalással minek?:)

Ez már nem fog visszajönni. Pedig az alpha milyen volt már! :) Kalóz: GF-nek anyagi érdeke, hogy a 100 acc + korlátlan mobil település (8000db/város csempészéssel, 4-5 fix várossal gyakorlatilag korlátlan még blokád alatt is) megmaradjon. Emlékszem régen volt támogatott és elküldött javaslat erről, de nyilván semmi nem történt GF részéről.

• Sziasztok!

Köszönet a fejlesztőknek, akik kitalálták ezt az új belépési verziót. Nekem ezzel az a gondom, hogy 2 világban megtaláltam az accom, de a harmadikban nem. Ez a szerver a My, ( a Zéta szerver megszünésével ezt választottam, ez volt az indulóm ) nos ide még nem sikerült belépnem, bár a régi accom megtaláltam (mert regiztem ide, most törlöm az új accom)

Ezért ötleteket kérek, hogyan tudnám visszahozni a régi accom, amit Csore néven nyitottam anno és él.

Köszönettel: Rupi

• Szia Rupi!

Ezt tudnám javasolni, eddig ez jött be legtöbb esetben:

1. Lépj ki a lobbyból.

2. Kint az email cím ablaka felett van egy olyan felirat, hogy: "Elfelejtetted az email címedet?" Kattints rá!

3. Ott add meg az elveszett accod nick nevét és a jelszót, meg a szervert. Ki fog adni egy emailt, ami nem biztos, hogy az, amiről te tudsz. Ne foglalkozz vele, másold ki!

4. Lépj vissza a lobbyba azzal az emaillel, amit először megadtál, tehát ne a most kimásolttal, hanem az eredeti először megadottal, amivel beléptél.

5. Bent az "Azonosítóm" Felirat alatt katt az "Új azonosító hozzáadása" feliratra.

6. Oda illeszd be a kimásolt email címet!

A rendszer kissé megkeverte az email címeket, hogy izgalmasabb legyen az életünk. De reméljük, ezzel neked is megoldódik a problémád!

- Lelocsolta már vízzel?

• Igen, sokat adnék, ha még egyszer vívhatnánk egy olyan igazi régi háborút, amilyenek akkoriban voltak. Aranyfosztással. raktárvédelem nélkül a régiekkel, akik még stratégák voltak. Boldog aranykor. :)

Ez már nem fog visszajönni. Pedig az alpha milyen volt már! :) Kalóz: GF-nek anyagi érdeke, hogy a 100 acc + korlátlan mobil település (8000db/város csempészéssel, 4-5 fix várossal gyakorlatilag korlátlan még blokád alatt is) megmaradjon. Emlékszem régen volt támogatott és elküldött javaslat erről, de nyilván semmi nem történt GF részéről.

Alpha volt az első, és az pörgött a legtovább. Ott mentek legtovább a nagy partik. :) De ez már csak nosztalgia. A mostani kalózság meg valóban csak erről szól, bevételi forrás. Nem tudom, hányan nyomnak még bele pénzt, mert nem látom, nincs is hozzá közöm. De nem is értem, miért éri meg.

- Lelocsolta már vízzel?

• A kalózkodás böcsülete...

(bár az az, ami nincsen nekije! :)) )

Nem tudom, ki miért csinálja! Mert sokadiknak lenni a listákon nem éri meg. Apró játékosnak, alacsony raktárakkal akár az 1. hely is nudli lehet! Nekem, és még pár társamnak a városonkénti 4x40-es raktár azért ad valami nyersit. De leginkább presztízsből csináljuk. Kicsit olyan csak azért is alapon...

És ha már nyomjuk, akkor az apró játékainkban is elnyomjuk a kalózt. A pontokat meg másoknak adjuk. Tehát nem vesszük vissza kerülő úton. :) És most már hosszú ideje mindig más és más társunkat segítettük az élre. Olyanokat is, akiknek a raktárai nem voltak túl magasak. Hogy miért? Csak! :) Racionális válasz nincs rá Mert egyébként ép elmével (persze, kinek is van olyan? :)) hagyni kellene az egészet! De nem hagyjuk. És időnként az ellenfeleink is nekidurálják magukat. Pár hónapja egyikük ambi ezreket dobált el, mert vagy 30-40 városáthelyezése volt, hogy leszedjen minket. Végül mégis kikapott.

Természetesen le lehet minket is verni. Olyan nincs, hogy nem lehet. De az eddigi próbálkozsokat a szerverösszevonás óta levertük. És akkor van izgalom, mikor valaki próbálkozik. Mert egyébként a játék maga unalmas lett. Millió számra hordtam el a nyersit az ellenfelünktől. Ellenállás nélkül. Komolyabb lépés az volt, hogy a megtámadott bevakolt. Ebbe bele lehet unni. :)

A sok apró kalózacc védelmében megjegyezném, hogy egykoron sokat tiltakoztam a régi Fórumunkon a kalózkodás ellen. Pár javaslatot is létrehoztam. Eredménytelenül.

A szerverösszevonás hozta létre az apró játékaimat. Nem a kalózkodás miatt jöttek létre, hanem a szerverösszevonáshoz helyfoglalási céllal. Működött is. Meglettek a jó helyek. De ha már ott vannak a játékok, miért is ne használjuk ki mi is, ha mások is ezt teszik? Lehetne mondani, hogy mert úgy tiszta a játék. Tessék mondani, amúgy tiszta a játék? Több száz k-s, alapból eltarthatatlan tábornoki fenntartása aranytolással korrekt? De még sorolhatnám... :)

• Amon kipróbálta, és valami olyan üzenetet kapott, hogy hiba történt.

9 játékából 5 működik. Tehát alapból nem az a gond, hogy rosszul csinálja.

• Kopi, van a böngészőjén Greasemonkey ? Vagy bármi más olyan script, kütyü, ami bezavarhat. Ha igen, próbálja más böngészővel, vagy ezeket törölve. Sajnos nagyon durván bezavarja.

- Lelocsolta már vízzel?

• Szia HindaVichi !

Nagyon szépen köszönöm, hogy segíteni próbálsz.

Addig eljutottam, hogy a My szerveren használt E-mail címem hozzáadtam az azonosítóhoz, de mint írtam, sajnos, (hogy megtaláljam az accom) regiztem a My szerverre, most töröltem magam. Ebből gondolom, hogy ezért nem adja fel újból a My szervert, hogy a régi accom aktiválhassam.

Ja és nem használok a Firefoxon kívül semmiféle böngészőt.

Köszönettel: Rupi/Csore

• Rupi, az a gond, hogy a rendszer ismeretlen okból lecserélte az email címeket az accokban. Illetve nem azt adta a beléptető rendszerhez, amit te tudsz, hanem egy régebbit vagy más szerveren használtat. Nem egyszer olyat, amit a játékos 8 éve használt ikán, de régen lecserélte mindenhol, és már nem is él. Ezt sokszor én sem látom, mert nekem azt mutatja, amit a játékos mond. Az elfelejtett email funkció azonban kiad egy olyat, amire senki nem is gondolt. Nem mindenki problémáját oldja meg, de 80%-ban ennek az emailnek a hozzáadása az azonosítóhoz visszahozza az accot, sokszor nem is egyet, hanem rég elfeledetteket is.

Nem tudom, a maradék 20%-nál miért nem működik ugyanez, bár próbálom megfejteni. Sajnos ezeknél én is tehetetlen vagyok. Éppen ezért érdekel minden eset, hátha meglátjuk az okot, és ez elvezet a megoldáshoz.

- Lelocsolta már vízzel?