He-Em ISREA(SΡQR ) vs CRUISE(GNMP ).

• Ξέρξη ο καθένας ορίζει όπως θέλει έναν πόλεμο. Το τι είθισται δεν πάει να πει ότι όλοι ακολουθούν το ίδιο δρόμο

Οκ .Δεν υπάρχει σημείο προσέγγισης .Ο καθένας προσμετρά τις απώλειες του για να αναδειχθεί ο νικητής ..Δεν είναι απαραίτητο να συμφωνούμε ..Εμείς θα τα ποστάρουμε όλα ..Προσωπικά θα αρχίσω να βάζω και λεηλασίες ..Ολα χαρακτηρίζονται ώς απώλειες ,και αυτές είναι που χαρακτηρίζουν τον νικητή.

Ακόμα και στους πραγματικούς πολέμους αναγνωρίζεται από την διεθνή κοινότητα ως το << Δίκαιο του πολέμου>>..Θα όφειλες πρίν την κύρηξη ,να κάνεις μία αναδρομή να δείς πως παίζεται το παιχνίδι.

Θα όφειλες έντιμα να απαντήσεις αν θα αποδεχόσασταν την ΒΕΝΤΕΤΑ που σας κοινοποιήσαμε μέσω διπλωματίας .Αντί αυτού προτιμήσατε τον πόλεμο .Δεκτό ως ένα σημείο που υπάρχει ένα πλαίσιο λογικής .Οχι όμως σε όρους Α-διευκρίνηστους ,Α-σαφής, Α-ντικρουόμενους Α-όριστους κλπ.

Υ.Σ. Μπορείτε να κρατήσετε το νήμα ανοιχτό μέχρι τον Μάιο του 2029 ..Εκκρεμεί αποδοχή απο την mod της δικής μας κύρηξης .Μέχρι τέλους θα πάει η ιστορία .

• καλησπερα μεγα στρατηλατες!! μετα τις πρωινες φαπες τι εγινε στειλατε τον αλλο στρατηγο σε εισαγωγικα να με κανει ντα??? ΡΕ ΜΥΘΟ πεταλα σου εχω βαλει!!! τις επιγονατιδες δεν τις βγαζεις ποτε!! εστειλες και την λιτσα την μεγαλυτερη φαρμα που περασε ποτε και τον μεγαλυτερο καρπαζοεισπρακτορα να μου παρει λιμανια μηπως και με πετυχετε πουθενα??? ΜΑΘΕΤΕ κατι τωρα που ειναι νωρρις ο κορακας δεν χανει ελατε ολοι και θα φατε φαπα που δεν την εχετε ξαναφαει ποτε!! και ολες οι συμμαχιες να εμπλακουν θα χασετεεεεε!!!

Ναυμαχία μπροστά από την πόλη ϟ Thunderstruck

(15.05.2019 17:03:57)

ΑΑΧΙΛΛΕΑΣ[ΣΛΣ] από South of Heaven

vs

ΤΟ ΚΟΡΑΚΙ[GNMP] από ϟ Thunderstruck

---------------------------------------------------------------------------------------------

Κωπήλατη τορπιλάκατος..................75(-0) - Κωπήλατη τορπιλάκατος...................1(-0)

Μεταφορικό αερόστατων...................5(-0) - Μεταφορικό αερόστατων...................5(-0)

Σκάφος-Έμβολο.........................120(-0) - .............................................

Φλογοβόλο..............................36(-0) - .............................................

Κανονιοφόρο............................42(-0) - .............................................

Έμβολο ατμού...........................45(-0) - .............................................

Βάρκα Κατάδυσης........................45(-0) - .............................................

Βοηθητικό..............................51(-0) - .............................................

---------------------------------------------------------------------------------------------

Στρατηγοί...................................0 - Στρατηγοί...................................0

Επιθετικοί βαθμοί...........................0 - Αμυντικοί βαθμοί............................0

Ζημιά.......................................0 - Ζημιά.......................................0

Καταμερισμός ζημιάς........................0% - Καταμερισμός ζημιάς........................0%

Νικητές: ΑΑΧΙΛΛΕΑΣ[ΣΛΣ] :thumbdown::thumbdown::thumbdown:

Χαμένοι: ΤΟ ΚΟΡΑΚΙ[GNMP] <3<3<3

ΥΓ, λιτσαααα μπανανααααααααα

ΥΓ2 να την μοιραστεις με τον κουλη

ΥΓ3 πηρες και πρασινη ρε λιτσα μπραβο σου!!! ειστε εμετικοι τελος<X<X<X<X<X<X<X<X

ΤΟ ΚΟΡΑΚΙ - Στρατηγός GNMP

GNMP- Η ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΤΟΥ ΝΥ ΚΟΣΜΟΥ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ

• ΟΣΟΥΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΧΤΥΠΑΝΕ ΜΗΔΕΝΙΚΟΙ ΘΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΣΤΟ ΣΚΟΡ

Τα παραπαίδεια σας που έμειναν εκτός της ενώσης που κάνατε με ΙΧΩΡ μόνο να μεγαλώσουν την χασούρα μπορούνε

Ναυμαχία μπροστά από την πόλη Pirate_Krasi3

(15.05.2019 19:15:55)

ΘΕΡΟΣ[ΙΧΩΡ] από ΟΥΡΑΝΟΣ 3

vs

Apostolis[GNMP] από Pirate_Krasi3, Pirate_Krasi1

Σκάφος-Έμβολο........................156(-36) - Σκάφος-Έμβολο..........................0(-38)

Φλογοβόλο............................224(-92) - Φλογοβόλο..............................0(-79)

Κανονιοφόρο............................42(-0) - .............................................

Έμβολο ατμού...........................50(-0) - .............................................

Βάρκα Κατάδυσης.......................38(-12) - Βάρκα Κατάδυσης.........................0(-4)

Κωπήλατη τορπιλάκατος..................45(-0) - Κωπήλατη τορπιλάκατος..................30(-0)

Μεταφορικό αερόστατων..................14(-4) - Μεταφορικό αερόστατων...................5(-3)

Βοηθητικό...............................5(-0) - .............................................

............................................. - Πυραυλάκατος............................0(-4)

Στρατηγοί.............................-1104.8 - Στρατηγοί..............................-956.6

Επιθετικοί βαθμοί......................2391.5 - Αμυντικοί βαθμοί.........................2762

Ζημιά...................................55240 - Ζημιά...................................47830

Καταμερισμός ζημιάς.......................53% - Καταμερισμός ζημιάς.......................47%

Νικητές: ΘΕΡΟΣ[ΙΧΩΡ]

Χαμένοι: Apostolis[GNMP]

Πριν πεις σε κάποιον τη γνώμη σου, σκέψου κατά πόσο θα είναι σε θέση να την αποδεχτεί.

• Για να μην ξανακάνω αντιγραφή του μηνύματος μου... Από την στιγμή που θα πατηθεί κολοσσός δεν μετράει η μάχη. Οποιοδήποτε και αν είναι το αποτέλεσμα.

μπορείς να μου απανήσεις με ποια λογική ισχύει ο όρος αυτός ;

στην ουσία είναι ακύρωση μάχης

έτσι κάλιστα όλες οι μάχες ακύρωνονται

όρος που έρχεται σε αντίφαση με την δήθεν λογική σας των μεγάλων μαχών

δηλαδή μπορεί να κανουμε μάχη μια βδομάδα και να την βγάζετε άκυρη με κολοσούς

είναι αυτό που λέγαμε απ την αρχή που διαβάσαμε τους όρους

Ναι σου είπα ότι βάλαμε όρους για να γίνουν δυνατές μάχες, το οποίο δυστυχώς δεν έχει γίνει μέχρι τώρα.

καλά κοροιδευόμαστε τώρα ;

πως να γίνουν δυνατές μάχες όταν όλες τις βγάζετε άκυρες

ποιός είναι αυτός που θα κάτσει να κάνει π.χ 24ώρες μάχη ενω ξέρει οτι θα την βγάλετε άκυρη

αλήθεια απορώ που σας ξέβρασε ;

Καμία μάχη δεν είναι πιο άνιση από αυτή με την βλακεία. Ο βλάκας είναι ανίκητος, απάλευτος.

ε λοιπόν εμέις θα νικήσουμε ακόμα και την βλακεία

θα σας νικήσουμε και με αυτούς τους όρους

Όσο για την καταμέτρηση, το σκορ μέχρι στιγμής είναι 6 - 0 υπέρ σας.

Άλλο πάλι και τούτο

έλεγε στην αρχή σε συνάρτηση με τις απώλειες , έστω γι αυτές τις μάχες που θα ισχύσουν με τα τόσα ΑΝ (αν ειναι πρασινη , αν δεν πατηθουν διακοπες , αν δεν πατηθει κολοσος , αν δεν πατηθει σημαια , αν ειναι πανω απο 3000 και αν πετάξει ο γαιδαρος )

τώρα παεί κι αυτό , χάθηκε στη σκόνη ^^

σε κερδίζω λοιπόν σε μάχη με 10000 στρατηγούς διαφορά και με κερδίζεις με 1 στρατηγό διαφορα στην επόμενη μάχη και μου λές είμαστε 1-1 ;

εδώ η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά

απ' τον μπόγια γλιτώσατε , απ' τον τρελό όχι

• Να έχω πράσινη αναφορά, να έχει ο αντίπαλος μου περισσότερες από 3.000 στρατιωτικές απώλειες, να έχω εγώ λιγότερες απώλειες από τον αντίπαλό μου και να μην έχει πατηθεί κολοσσός ή να έχει μπει διακοπές κάποιος από τους εμπλεκόμενους με αποτέλεσμα να λήξει η μάχη.

ωραιοτερους ορους πολεμου τα 10 χρονια (περιπου ) που πεζω δεν εχω ξαναδει

χαχαχαχ πρεπει να ειχατε μεγαλη εμπνευση :P:P:P:P:P:P:P

• Καλήμερα. Εσείς εκεί στους SΡQR  πείτε μας πλάκα μας κάνετε δεν μπορεί ελα πείτε μας δεν είναι ντροπή γιατί δεν πιστεύουμε αυτά που διαβάζουμε !!!

μας κηρύξατε πόλεμο και τα μέλη της συμμαχίας σας δεν το γνωρίζουν??? δεν μπορεί κάποιο κακόγουστο αστείο θα είναι!!για την πρώτη συμμαχία μιλάμε ;(

δεν εξηγείται αλλιώς το γεγονός σε επίθεση μας ο κύριος Giannis996 να ρωτήσει αν υπάρχει λόγος της επίθεσης χαχαχα!!γελάνε και οι πέτρες!!:)σοβαρευτείτε και παίξτε διαφορετικά δηλώστε ήττα από τώρα όσο είναι νωρίς εκτεθηκατε πλέον όλος ο κόσμος είδε τα χάλια σας οι αναφορές μάχης μιλούν από μόνες τους δεν είναι ντροπή να το παραδεχτείτε και να σώσετε ότι σας έμεινε...8)

• Ναι βρε Νικο !! Τι ειναι τούτοι μωρέ;;||||

Αναρωτιούνται για τον λόγο της επίθεσης;; Ουτε πόλεμο νά΄χαμε !!χαχαχα!!^^^^

• Να σημειώσω ότι το μήνυμα υπάρχει προς κάθε ενδιαφέρομενο μην μας κατηγορήσετε ότι διαδίδουμε και φεικ νιουζζζζ....:huh::huh::huh:!!!

• καλησπερα και απο εμεναααα!! σας ελειψα ε?? καθε μερα ολο και κατι καινουργιο φυσικα αρνητικο μαθαινει ο κοσμος για εσας!!! ειναι δυνατον να εχετε μελη να μην ξερουν οτι εχουμε πολεμο??? μηπως ειστε αριανοι?? μηπως νεατρενταλ?? συνεχιστε την παροδια! ολος ο κοσμος βλεπει τι εστι SPQR μπορειτε και χειρωτερα!!! απο μαχες δεν βλεπω ακομα να εχετε καμια ασχετως το οτι εμεις καθημερινως σας κοκκινιζουμε το σβερκο!!! εχω μνμ αποθηκευμενο απο τον Giannis996 που αποδεικνειει το τι μαχιμη συμμαχια ειστε!!! αφου ειστε για γελια θα σας κραξει ο κορακας οπως σας αξιζει!!

Giannis996. καλησπερα γιατι με βαρεσες υπαρχει καποιο προβλημα??

ΤΟ ΚΟΡΑΚΙ. γη καλει αρη λαμβανεις??? ρωτα την στρατηγαρα σου γιατι σε βαρεσα οβερ...

Giannis996 παρακαλω την συμμαχια να μου πει ποιον εχουμε στρατηγο....

ΜΥΘΟΣ. εγω ημουν παλια αλλα με εχουν διωξει απο παντου γιατι δεν το εχω το αθλημα ειμαι αχρηστος

Κwnstantinos. εγω ειμαι στρατηγος πες μου φιλε γιαννη

Giannis996. το κορακι ηρθε στις πολεις μου και μου εσπασε τα κοκαλα! στρατος στολος εγινε κομματια! μονο μαγειρες αφησε απορω πως δεν μου τους σκοτωσε και αυτους! και μου ειπε να ρωτησω εσενα για αυτες τις πραξεις...

Κwnstantinos. βρε φαρμα δεν ξερεις οτι εχουμε πολεμο??? ολη νυχτα ξενυχτω για να σας προστατεψω και να παρω πρασινη αναφορα και εσυ τις δινεις απλοχειρα?? ασχετα πως δεν μπορω να παρω αναφορα γτ οι εχθροι ειναι πολλες ταξεις απανω απο εμας!!! ντροπη σου μην φτιαξεις στρατο στολο και φυτεψε φοινικα

Chris78. τι εγινε λεει??? δεν ηξερες οτι εχουμε πολεμο??? αν δεν κοιταζα να εβαζα οτι φαρμα εβρισκα στην συμμαχια για να μεινω στην ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ θα σε εδιωχνα αμεσως!!! ντροπη!

ΜΥΘΟΣ, μην αγχωνεστε παλικαρια!! εγω ο μεγας στρατηλατης της πρασινης αναφορας θα σας βγαλω απο το αδιεξοδο!! θα τους διαλυσω μονος μου!! και πρωτον απ ολους τον κορακα που μου εχει αλλαξει τα φωτα!! αλλα που θα παει με τους βοηθους ιχωρ σλσ και ολους εμας δεν θα τον πετυχω χωρρις ηφαιστο και χωρρις πληρες γραμμες και φυσικα να κοιμαται??? θα τον διαλυσω....

ΣΥΜΜΑΧΙΑ SPQR ΑΜΗΝ ΜΥΘΟ πιστευουμε σε σενα....

Αγγελινα-Μιμης guest star. μπραβο συμμαχοι διαλυστε τουςς βλεπω νικαμε κατα πολυ τον πολεμο!!! αντε να παρετε τις μοανδες που εφτιαξα γιατι χανω χρυσαφι και δεν αντεχω!!!

ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΜΕΡΑ ΠΟΛΕΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟΥς ΑΝΤΙΠΑΛΟΥΣ ΜΑΣ!!! τα καλυτερα ερχονται μην φυγετεεεεε ο κορακας ειναι εδωωωωωωω :P^^:P<X<X

ΥΓ. τι αλλο να πω για εσας!!! μονο ΚΡΑ ΚΡΑ ΚΡΑ

• ΜΥΘΟΣ, μην αγχωνεστε παλικαρια!! εγω ο μεγας στρατηλατης της πρασινης αναφορας θα σας βγαλω απο το αδιεξοδο!! θα τους διαλυσω μονος μου!! και πρωτον απ ολους τον κορακα που μου εχει αλλαξει τα φωτα!! αλλα που θα παει με τους βοηθους ιχωρ σλσ και ολους εμας δεν θα τον πετυχω χωρρις ηφαιστο και χωρρις πληρες γραμμες και φυσικα να κοιμαται??? θα τον διαλυσω....

ΣΥΜΜΑΧΙΑ SPQR ΑΜΗΝ ΜΥΘΟ πιστευουμε σε σενα....

• Καλησπέρα σε όλους!

Δεν ασχολούμαι με το φόρουμ και ούτε προτίθεμαι να το κάνω τώρα, αλλά θεωρώ ότι πρέπει κάποια πράγματα να ειπωθούν...Στο δια ταύτα, σας κηρύξαμε έναν πόλεμο με τους όρους μας και όπως φαίνεται δεν τους γουστάρετε και μαγκιά σας (όχι ότι τους τηρείτε, αφού τις περισσότερες αναφορές που ποστάρετε δεν πληρούν τους όρους), αλλά πρέπει να τους αποδεχτείτε και να πορευτείτε με αυτούς. Θεωρείστε μεγάλοι στρατηλάτες και τα σχετικά, αλλά το μόνο που κάνετε είναι να κρύβεστε και να βαράτε άτομα που είναι μακριά από τους πυρήνες μας, δεν ασχολούνται αρκετά με το παιχνίδι και επίσης ώρες που θα τους πετύχετε οφ, ώστε να πάρετε πράσινες αναφορές και απώλειες υπέρ σας. Στρατηγική είναι αυτό και είναι μέρος του παιχνιδιού, δεν θα διαφωνήσω, αλλά δεν γίνεται να σας ψάχνουμε πρωί-βράδυ στους πυρήνες σας, να ψάχνουμε μέχρι και στα μποτάκια σας και μετά να βγαίνετε στο φόρουμ και να λέτε διάφορα...Ο αναγνώστης θα έχει σίγουρα άλλη εικόνα γιατί δεν γνωρίζει τι γίνεται στην πραγματικότητα στο παιχνίδι, αλλά αυτή είναι, σας ψάχνουμε και δεν σας βρίσκουμε.

Ορίστε και μερικές εικόνες από τους πυρήνες σας:

Αφαιρεθηκαν Εικονες που δειχνουν συντεταγμενες νησιου.

Και είναι κι άλλα νησιά, δεν είναι δυνατόν να τα βάλω...Το θέμα είναι, πως οι περισσότερες πόλεις βρίσκονται υπο κατάληψη εδώ και μέρες και δεν μπαίνετε στον κόπο να τις απελευθερώσετε...Να συμπληρώσω επίσης, ότι όλα κι όλα είστε 7-8 άτομα που ασχολείστε και οι υπόλοιποι διακοπές, αυτό λέει πολλά...

Δεν έχω σκοπό να μαλώσω με κανέναν και ούτε θα ασχοληθώ περαιτέρω με το φόρουμ, απλά ήθελα να ξεκαθαρίσω μερικά πράγματα στους αναγνώστες. Παιχνίδι είναι και θέλουμε να το ευχαριστηθούμε όπως κι εσείς, γι'αυτό σταματήστε να κρύβεστε και φανερωθείτε ή ελάτε κι εσείς βόλτα στους πυρήνες μας. 8o

Υ.Γ Ναι, κερδίζετε τον πόλεμο προς το παρόν για τους λόγους που ανέφερα, γι'αυτό και δεν υπάρχουν αναφορές από εμάς και σίγουρα έχετε κερδίσει τις εντυπώσεις στο φόρουμ, κάτι που δεν μας ενδιαφέρει καθόλου, εμείς το παιχνίδι θέλουμε να ευχαριστηθούμε.

€dit by Georgeion:
    +1 Προειδοποιηση για Εικονες που δειχνουν συντεταγμενες νησιου.

• αντιπαλε NEIM οντως δεν γουσταρουμε αυτους τους ορους γιατι ειναι οροι για κοροιδεια!! και δεν το λεω μονο εγω το λενε παιχτες ου δεν ειναι καν σε αυτο το σερβερ!! αλλα και παλιιιιι εστω με αυτους του ΣΑΠΙΟΥΣ ορους σας αρεσει δεν σας αρεσει χανετε!!! επιλογη μας ποιον θα διαλεξουμε να βαρεσουμε και σε ποιο σημειο του χαρτη βρισκεται!! επισης επιλογη μας ποσοι θα πολεμανε και ποσοι θα ειναι διακοπες!!! οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια!!! ξερω ποναει να χανεις αλλα μην διαμαρτυρεσαι! αποδεξου το! οπου υπαρχει στοχος που θεωρουμε οτι θα παρουμε θετικη για τους ορους σας αναφορα θα τον βαραμε!! επισης ειπες εμαστε 7 8 ατομα που παιζουμε! σωστοοοο εσεις ποσοι ειστε??? παραπανω?? για μετρα να δεις... και μην μου μετρησεις παιχτη που εχει με κοινη ιπ 3 λογκ για 3 μαχιμους γτ θα σε κραξω παλι!! αντε καλες μαχες και μην κλαιγεσαι!! προσπαθησε να παρεις μαχη με τους ορους που εσεις βαλατε!

• περαστικός είμαι φιλε νειμ αν μου εβαζαν τετοιους ορους προσωπικα θα σου έδινα και νικη για να βαλω μετα τους δικους μου να γινοταν κανενας σοβαρος πολεμος γιατι μιλαμε το συγκεκριμενο νημα ειναι για κλαματα... μεχρι και οι διαχειριστές θα το κοιτανε και θα λενε ο ενας στον αλλον καλα ρε μαγκα ειμαι εδω 20 χρονια εχεις ξανα δει τετοιους ορους? οχι εσυ? ουτε εγω ρε φιλε... χαχαχαχα καλες μαχες

• XERXIS --------Neim

Αφού αποφάσισες να σκάσεις μύτη κι εδώ θα πρέπει να έσφιξαν τα γάλατα, ή θα χαλάστηκες από την νιρβάνα τού χτισίματος .

Είσαι ο μοναδικός παίκτης που λεηλατούσα και ήσουν on line ,απόδειξη της αμπαλοσύνης και της ασχετοσύνης .Καλά βρε !! Τον πόλεμο τι τον θέλατε;;:D Ακου να δείς τι θα κάνεις λοιπόν .Στο είχα πεί και σε προσωπικό μήνυμα άλλωστε .

1ο βήμα ,πατάς επιλογές .

2ο βήμα πηγαίνεις κατω -κάτω εκει που λέει κατάσταση διακοπών .

3ο βήμα το πατάς .Εκείνο θα σε ρωτήσει ,είσαι σιγουρος;

4ο βήμα απαντάς .Ναι είμαι σίγουρος και κλαααααααααατς λυτρώνεσαι :thumbup:..Ούτε ξενύχτια ,ουτε κυνηγητό ..Αστα αυτά για τούς ειδικούς 8)

Υ.Σ. Μη ξεχνάς οτι εκκρεμεί η δική μας κύρηξη με σωστούς όρους ..Ο Εφιάλτης σας τότε θα αρχίσει

• Θεωρείστε μεγάλοι στρατηλάτες και τα σχετικά, αλλά το μόνο που κάνετε είναι να κρύβεστε

θες μήπως να δώσουμε ραντεβού;

να σου πούμε σε ποια πόλη θα έχουμε το στρατό μας και ότι δεν θα πατήσουμε σε καμιά άλλη πόλη στο νησί ούτε στα δίπλα νησιά

αν θες κι έτσι εγώ το κάνω

και πάλι αναφορά δεν πρόκειται να πάρεις

Ο αναγνώστης θα έχει σίγουρα άλλη εικόνα γιατί δεν γνωρίζει τι γίνεται στην πραγματικότητα στο παιχνίδι, αλλά αυτή είναι, σας ψάχνουμε και δεν σας βρίσκουμε.

βέβαια γι αυτό ακριβώς επειδή δεν μας βρίσκεται σε κάθε μάχη πατάτε κολοσό για να τις ακυρώνεται

θες να σου ξαναθυμίσω την απάντηση του στρατηγού σας οτι δεν θα χρησιμοποιείτε τον κολοσό ν ακυρώνετε μάχες

ας ανατρέξει όποιος έχει αντίρρηση στο νήμα μαχών

περαστικός είμαι φιλε νειμ αν μου εβαζαν τετοιους ορους προσωπικα θα σου έδινα και νικη για να βαλω μετα τους δικους μου να γινοταν κανενας σοβαρος πολεμος γιατι μιλαμε το συγκεκριμενο νημα ειναι για κλαματα... μεχρι και οι διαχειριστές θα το κοιτανε και θα λενε ο ενας στον αλλον καλα ρε μαγκα ειμαι εδω 20 χρονια εχεις ξανα δει τετοιους ορους? οχι εσυ? ουτε εγω ρε φιλε... χαχαχαχα καλες μαχες

κανονικά έτσι έπρεπε να κάνουμε

εμείς έτσι κι αλλιώς θα κάνουμε την δική μας καταμέτρηση με τους όρους απωλειών που το ίδιο το ικάριαμ δίνει (αλλιώς δεν θα έβαζε μετατροπέα αναφορών )

ασε που και με τους δικόυς τους όρους πάλι δεν πρόκειται να κερδίσουν

ακολουθεί απόσπασμα που θα σε διευκολείνει να κατανοήσεις τους όρους που έβαλαν

Ο αναγνώστης θα έχει σίγουρα άλλη εικόνα γιατί δεν γνωρίζει τι γίνεται στην πραγματικότητα στο παιχνίδι

«Η ανθρώπινη βλακεία είναι ακατανίκητη, κυριολεκτικά»

"ποιο είναι το μεγάλο μυστικό του βλάκα;» ρώτησαν κάποτε τον κ. Κόινερ «Αυτό που τον κάνει ακατανίκητο, ανυπέρβλητα κακό και πάντα νικητή;»

– Το μεγάλο μυστικό του βλάκα, χμ, για να σκεφτώ λίγο...

Ε... μάλλον ότι δεν του περνά καν από το μυαλό, δεν διανοείται ότι μπορεί για μια στιγμή να ‘χει άδικο. Κι αν του περάσει μια στάλα υποψίας από το μυαλό, γρήγορα τη διώχνει.

«Ποιες δραστηριότητες επιλέγει συνήθως ο Βλάκας;»

-Επειδή είναι ανασφαλής επιλεγεί δραστηριότητες που του δίνουν μια Ψευδαίσθηση παντοδυναμίας.

«Ποια Ύπαρξη ενοχλεί περισσότερο τον Βλάκα;»

-Η αλογόμυγα ... Γιατί τον βάζει σε υποψίες αυτογνωσίας.

«Ναι κύριε Κόινερ... Αλλά γιατί από την άλλη η αλογόμυγα πάει και κολάι στα μούτρα του Βλάκα;»

– Διότι δεν μπορεί να ανεχτεί την Βλακεία... Αυτή είναι η μοίρα της αλογόμυγας .

«Και γιατί ο Βλάκας παρόλο που είναι πιο δυνατός δεν εξοντώνει την Αλογόμυγα;»

-Γιατί είναι βλάκας και υπερβολικός. Προσπαθεί να την εξοντώσει με κανονιές... Μονό ένας βλάκας θα προσπαθούσε να εξοντώσει μια Αλογόμυγα με κανόνι...-

«Και ποια θα ήταν η λύση;»

Η λύση θα ήταν να έπαυε να είναι Βλάκας. Αλλά καθώς αυτό είναι αδύνατον δυστυχώς δεν υπάρχει λύση: Ούτε για τον βλάκα αλλά και ούτε για την Αλογόμυγα...

«Και ποια είναι τα πιο σημαντικά Χαρακτηριστικά της Βλακείας ;» Ρώτησαν κάποτε τον κ Κόινερ.

-«Ας τα πάρουμε ένα ενα» απαντησε ο κ Κόινερ.

Πρώτα απ όλα ο Βλάξ δεν έχει καμιά ικανότητα μεταφορικής σκέψης. Τα παίρνει όλα κυριολεκτικά...

Έτσι αδυνατεί να καταλάβει πότε ο συνομιλητής του μεταφέρει μια άποψη άλλων από την άποψη του ιδίου του συνομιλητή του. Δεν μπορεί να αντιληφθεί την εντός εισαγωγικών φράση...

Υ.Γ διευκρινίζω ότι στο τελευταίο απόσπασμα μεταφέρω τις σκέψεις άλλων.

images.jpg

• καλησπερα στην παρεα!! το μεσημερι μετα απο τις διαμαρτυριες χθες του παιχτη ΝΕΙΜ ειδα νεες διαμαρτυριες απο τον παιχτη trelofarma εεεε trelovazelos ηθελα να πω!!! οτι δεν παιζουμε και τρεχουμε σαν λαγοι και κρυβομαστε σε λαγουμια και κατι τετοιες αθλιοτητες!! λοιπον trelovazelos καλυτερα να μασας παρα να μιλας γιατι οι μεγαλες φουσκες κανουν και τα μεγαλα μπαμμμμ!!! μιλησες πω δε σε παιζουμε και να που σε τσακωσα και σε δικασαααα!!! δες αναφορα σε λιγακι στις μαχες! και πρασινη και με 3000 απωλειες και με τους ορους σας και παλι ποστ 36 στις μαχες!!

αντιπαλε στρατηγε KWNSTANTINE κανε μια καταμετρηση με τους ορους που εβαλες να ξερω ποσο παει!! 13 -0 η κανω λαθος?? οχι και ασχημα για την δευτερη συμμαχια του κοσμου νυ!!

Edited once, last by KORAKAS ().

• Θεωρείστε μεγάλοι στρατηλάτες και τα σχετικά, αλλά το μόνο που κάνετε είναι να κρύβεστε

πόστ 35 στο νήμα μαχών , με πλήρες γραμμές και το βάζει στα πόδια

ποιός ψάχνει ποιόν;

μην σου πω να ξανακοιτάξεις όλο το νήμα μαχών

ποιοί πατάνε κολοσούς;

ποιοί βγαίνουν διακοπές να γλιτώσουν τις φάπες;

έχεις μπερδευτεί φίλε μου

με την συμμαχία spqr είσαι

• αντιπαλε στρατηγε KWNSTANTINE κανε μια καταμετρηση με τους ορους που εβαλες να ξερω ποσο παει!! 13 -0 η κανω λαθος?? οχι και ασχημα για την δευτερη συμμαχια του κοσμου νυ!!

ασε παίζουμε χωρίς αντίπαλο ακόμα και με τους δικούς τους όρους

δεν πειράζει ας συναγωνιζόμαστε μεταξύ μας

να κάνουμε συζητήσεις τύπου;

εσύ πόσα γκόλ έβαλες σήμερα ;

του σούλι του ακύρωσαν τρία γκόλ

ο ψαράς έκανε χατ-τρικ πάλι

• Καλησπέρα .

Είπαμε να κρατήσουμε ένα επίπεδο ρε παιδιά,αλλά με αυτά που βλέπω μου είναι αδύνατο να μή κράξω !!

Κατ΄αρχάς ,έχει αρχηγό αυτή η συμμαχία;; Πώς τους αφήνεις βρε παλικάρι μου και σε εξευτελίζουν έτσι;; Αυτοί στην επίθεση που κάνουν όταν βλέπουν το πεδίο δεν έμαθαν να γεμίζουν τα νταμάκια .Για του λόγου το αληθές η Κούλα ζαλίστηκε όταν έβλεπε τον Ανδρομέδιο επί 8 γύρους να μη μπορεί να ρίξει το τείχος. http://prntscr.com/nqhqt1

Αυτά βλέπει και ο trelovazelos και ορμά στη Riina ..Πού πας βρε άμπαλε χαχαχα!! https://prnt.sc/nqhmhu ..Τι κύματα και χαζά τώρα !!! Και πού την κάνεις τέτοιου είδους επίθεση ;; Σε μία απο τίς καλύτερες παίκτριες του Ικάριαμ;; ..Ελεεεεοοοςςςς.

Ρίχνω μια ματιά προς τον πυρήνα σας και τι βλέπω . chris 78. Στρατηγοί 9413. Πόντοι 26 μύρρια και κάτι ψηλά .[ Ο αρχηγός αν θυμάμαι καλά]

Ρε άντε απ εδώ ..Ρε άντε απ εδώ που θέλετε και πόλεμο

Kwnstantine. Στο είπα ..Εγώ με αυτούς ούτε για ψάρεμα δεν θα πήγαινα ..Σε ψήσανε μαζί με τον Μύθο [ άλλος άμπαλος ] , βγήκες μπροστά κι έγινες ρόμπα .